Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość tala184
Oj Guśka ... Szkoda gadać, więc tak.. Moja gin stwierdziła ze przyjechałam do niej za wczesnie, mialam byc ok czwartku, piatku, bo wtedy mogłaby stwiedzić czy mam jejeczkowanie, i powiedziała ze jak chcemy z mezem dziecko to własnie w te dni mamy sie starac!i to tyle !!! Jestem zrozpaczona ... szkoda gadac! jestem cieakawa kiedy teraz dostane @???? Myslalam ze cos wiecej mi powie, a tu nic ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tala, no to rzeczywiście Ci nie pomogła... A próbowałaś robiś w domu testy owu, żeby samej sprawdzić czy u Ciebie owu w ogóle jest? Ja miałam zacząć wczoraj, ale zapomniałam, a potem juz było za późno. Dzisiaj zabieram się do roboty. A nie masz jeszzce jakiegoś lekarza niedaleko? Pozdrawiam i trzymaj się cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Ryba jutro bede robić, zobaczymy co wyjdzie!? Byłam umwówiona na wtorek ale z nerwów jakos nie poszłam... nie wiem dlaczego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Test zrobiony są dni płodne :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja robiłam test w czwartek i dzisiaj i niby są dni płodne, ale ta pierwsza kreska jest troszkę jaśniejsza. Według instrukcji obsługi to są dni płodne. Hmmm... Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak to nie są dni płodne... Przeanalizowałam jeszcze raz instrukcję, zrobiłam dziś kolejny i nic... Mam nadzieję, że to się w końcu wyreguluje i pojawi się owu.. Trzymam kciuki za Ciebie w tym cyklu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Ale może a nóż się uda!!!! Głowa do góry!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Dupa, dupa dupa!!! @ już sie pojawił ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tala. Kurczę bardzo mi przykro... Ale teraz następny cykl na starania :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Wrrrrr!!! no i zaczynamy od nowa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć obserwuję was trochę i cieszę się jak wam udaje się zajśc w ciąże u mnie jest długa historia.pco usunięty jeden jajowód,laparoskopia,i niespodzianka na którą czekałam całe życie dzidzia która ma już 3 latka,niebyło łatwo,co 2 miesiąc w szpitalu luteina do 18 tygodnia -zagrożenie ciąży ,cukrzyca że musiałam podawać sobie insulinę.i na koniec słowa lekarza "chyba pani wie że jest trudnym przypadkiem"... ale wytrwałam,ale teraz mam znów ten sam problem od początku próbujemy i nic a z miesiączką to masakra.brałam ostatnio 3 miesiące luteinę i od lipca kiedy zrobiłam przerwę z lutką okres zniknął i teraz też ją dostałam i nie wiem jak długo braliście zanim zaszliście w ciąże.zamówiłam sobie testy owulacyjne ale nie mam pojęcia kiedy mam owulację bo ja nic nieodczuwam.będe was napewno trochę podpytywała i mam nadzieję że komuś też pomogę .: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zena to widzę ze masz jak ja, bez luteiny okresy są tak różnie ze szkoda gadać. Ja biorę luteinę od 16-25 dc i są jak w zegarku. Zanim z mężem pomyśleliśmy o dziecku przyjmowałam ją do pół roku, w ciąże zaszłam za pierwszym razem:) Teraz myślimy o drugim dziecku, ale starania zaczynamy pod koniec roku w sumie to już jest koniec roku:) zobaczymy, ale biorę luteinę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj,też mam od 16 dnia.z moim okresem to ja już trochę na śmiech biorę bo ile można się stresować jak rozmawiam ze znajomymi na te babskie tematy to ja śmieję się że z tym moim @ to nieżle zaoszczędzę a ostatnio nie miałam no i nadal czekam 4 miesiąc !średnio to zawsze miałam co 2-3 miesiące tylko z luteiną to co 29 dni aż było mi dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Witam Was Kochane!!! Ja znowu zamóiłam kolejne testy ciążowe i owulacyjne. Cały czas próbujemy i co miesiąc pojawia się ten debilny @. Kupiłam sobie teraz kwas foliowy, może coś pomoże ??? Ale to tak chyba jest ze jak się bardzo chce to nie wychodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki poleczm am bardzo lekarza Jerzy Przybycień jest super ginekologiem zajmuje sie głownie niepłodnością ma dużo kobitek u siebie naprwde facet zna sie na rzeczy chodziłam wcześniej do innego ginekologa ale bez porównania jak będziecie zainteresowane to podam adres i telefon jak przeczytacie poniżej mojego wpisu krótki opis to zrozumiecie ze wiem co przechodzicie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka11
cześć dziewczyny!! dzisiaj byłam u gina, bo od 5 dni mam plamienia okołoowulacyjne i bolą mnie już kilka dni jajniki. nigdy tak wcześniej nie miałam, bołał mnie najwyżej jeden jajnik i to przez pół godz. powiedział, że wszystko jest w porządku, dzisiaj mam owulację. trochę późno, bo to 17dc, a cykle mam 28-dniowe. najśmieszniejsze jest to że w tym miesiącu kupiłam sobie testy owulacyjne, z których mylnie wyszło, że owulację mam 12dc. dostałam luteinę od 18-25dc, a potem 19-25 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka11
no i biorę tą luteinę i czuję się jak bym miała w brzuchu balon :( kwas foliowy też zaczęłam brać kilka dni temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka11
puk, puk jest tam kto? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wiecie co jak brałam ostatnio luteinę to poleciało mi pare kilo i myślałam że to przypadek ale teraz biorę już prawie tydzień i pół kilo poszło na bok z czego bardzo się cieszę bo po porodzie 3 lata temu jak weszło w boczki to nie chce wyjśc .przez te hormony to puchne jek balon i cała gospodarka organizmu nawala.teraz z innej beczki czy po luteinie kręci wam się w głowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Dawno mnie nie było. Jak Tala samopoczucie? U mnie teraz będzie trzeci cykl z luteiną. Owulacji nadal nie widać. Robiłam testy przez 5 dni i nic. W weekend dałam sobie spokój. Ale cykl skrócił mi się do 27 dni z luteiną, zobaczymy jak w tym będzie. Trochę zaczynam wątpić w to, że się uda... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka11
Mnie się nie kręciło w głowie, ale na początku było mi nie dobrze. Chyba już się przyzwyczaiłam do tego smaku bleee...Martwię się, bo luteina miała zahamować mi plamienie, a jest ono większe :( i jak się tu starać o dziecko... jak się nie staraliśmy to było wszystko jak w zegarku, a teraz zaczyna się najwyraźniej chrzanić wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja całe szczęście przy luteinie ni mam plamień, ale za to @ trwa dłużej i jest trochę dziwna. Mam nadzieję, że to już ostatni cykl będzie z luteina i wszystko się ułoży. Najlepsze jest to, że się przyzwyczaiłam do tego obrzydliwego smaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka11
Dziewczyny wczoraj mi wszystko przeszło, nie mam już żadnego plamienia!!!! ufffff kamień z serca :) przynajmniej teraz wiem już dokładnie kiedy mam owulacje, bo tak to mogłabym się starać o dziecko jeszcze przez dwa lata ;) Zena 1903 czy wrócił Ci okres jak zaczęłaś brać luteinę? Ja brałam w kwietniu luteinę tylko przez 2 cykle na plamienia, a potem wszystko było ok. aż do tego cyklu. Teraz doszły bóle, ale mam nadzieję, że już wszystko wróciło na stałe do normy! Guśka84 od następnego cyklu już odstawiasz luteinę? Ja w sumie nie wiem ile mam ją brać. Z tego co zrozumiałam gina, to w tym i nastepnym cyklu mam wziąć, najwyżej do niego zadzownie :) planuję też iść na konsultacje do innego lekarza, ale to w następnym mies. może. Zawsze to człowiek będzie pewniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro zaczynam brać luteinę ostatni cykl (przez 10 dni po 2 tabl. albo do wystąpienia @ - do tej pory 2 razy dostałam @ w trakcie brania luteiny). Po tym cyklu mam odstawić. Ja dostałam konkretne istrukcje, że mam to brać przez 3 cykle. Umówiłam się już na 12.12 do gin. - wolałabym zobaczyć coś konkretnego na usg, a nie receptę na następny hormon :) Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka11
Będzie dobrze!! musi być :) ja będę brać przez 2 cykle. mój gin jest taki, że sam nic nie powie, jesli się nie zapytam, to nic nie wiem :/ a robiłaś sobie może w ostatnim czasie badania: progesteron, prolaktyna, tarczyca itp? bo mi się jakoś nie spieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Robiłam tarczycę gdzieś w lipcu i wszystko w normie. Teraz mam wizytę tego 12.12, to w przypadku, gdy będę po @, czyli ciąży nie będzie widać, to powiem gin, że chcę zrobić badania dodatkowe, żeby sprawdzić właśnie wszystkie hormony itd. Wtedy będzie wiadomo czy znowu jakieś tabletki trzeba będzie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny,juz prawie zapomniałam jak to jest mieć @ aż po luteinie dostałam.brałam ja do niedzieli a we wtorek nadszedł ten dzień ,myślałam że po takim długim czasie będe umierać z bólu a tu nic.teraz mam problem otórz kupiłam sobie testy owulacyjne no i kiedy mam zacząć je robić ? nie odczuwam żadnych'' znaków'' owulacji jak większośc z Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 25
witam witam mam pytanie czy podczas brania luteiny dopochwowo moge sie kochac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zena musisz wiedzieć mniej więcej ile trwa Twój cykl. Ogólnie jest tak, ze przy mniej więcej 28 dc powinnaś zacząć robić testy tak od ok. 11 dc. Tak nawet podają w instrukcjach przy testach. Justyna ja biorę doustnie luteinę, ale jak brałam coś innego dopochwowo, to gin powiedziała, żeby najpierw był stosunek, a później globulka, bo to jest mało higieniczne :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×