Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Witam, jestem nowa na tym forum. Mam ten sam problem co wy... Próbuje zajść w ciąże. Ostatnio gin przepisał mi jedno opakowanie (30 tab.) Luteiny na wywołanie @. Mam strasznie nieregularne @ i brak owulacji. Już nie mam @ od 50 dni. Mi gin. kazał od razu zacząć łykać po 3 tabletki dziennie przez 10 dni. No i później czekać na @. Więc dziś łykam 2 dzień. Jakie miałyście objawy po tabletkach? Na prawdę się tyje? Dodatkowo mam CLO i Bromka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam - mam pytanie, czy Luteinę można brać bezterminowo? Tzn mam na myśli to, że dostałam ją na prowokację i regulację okresu, ale zapomniałam zapytać (teraz na urlopie jest lekarka) czy skoro zadziałała, mogę ją brać przez kolejne miesiące, czy to tylko średek tymczasowy i po 2-3 okresach trzeba lek zmienić? Nie wiecie, jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) nie wiem czy jeszcze są tu stare forumowiczki z którymi pisałam dobre pół roku temu.. kochane.. mam dla Was wiadomość, od dwóch dni testy pozytywne!!!!! a temperatura podwyższona na maxa!!!!!!!!!!! po 3 latach starań udało się bez lekarzy!!!!!!!!!! teraz jedziemy na urlop ale jak wrócę to lecę do gin!!! 3mam kciuki za starające się! uda się i Wam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eluś, jeszcze raz gratuluję i cieszę się razem z Tobą! Chuchaj tam na mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem tu nowa i potrzebujęwsparcia. Od kilku miesięcy staramy się o dzieciątko, niestety okazało się ze nie mam owulacji, mała torbielka. Lekarz przepisał mi luteinę, mam brać 16-25 oraz bromocorn na razie 1/4 tabeltki przez 3 dni i zwiększać o koleją 1/4 część. Czy któraś miała podobne problemy? 31 lat, w oczekiwaniu na 1 ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, drugi dzień biorę luteinę pod język. Napisze po krótce co i jak. 1. kilka lat temu stwierdzono u mnie PCO, zaczęłam stosować antykoncepcję, m.in by mieć "normalnie" @ (zwykle co 40-60 dni) 2. W grudniu 2010 odstawiłam anty 3. w styczniu 2011 zaszłam w ciążę 4. w kwietniu poroniłam:( 5. zakaz zachodzenia w ciąże przez pół roku 6. półtora miesiąca po "czyszczeniu" pierwsze plamienie 7. kolejne półtora normalna @ i kolejnej juz nie chciałam .....i nie dostałam.... Ale nie dlatego, ze jestem w ciąży (wróciły nieregularne @). Zrobiłam test przed ślubem koleżanki i nic, a niedawno miałam USG, by zobaczyć co tam się dzieje. Powiedział, bym zaczęła brać luteinę i dziś biorę drugi dzień, a jest to mój 54 dzień cykl. Juz nie mogę tego znieść.... Myśl o Maluszku, na którego tak czekamy pomaga mi w tym by nie zwariować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
a ile bralas tabletki anty??? ja 7 lat, tez nie moge zajsc w ciaze :( bylam u gin bo nawet okresu nie mam i powiedziała ze mam slabą szyjke macicy, brak jajeczkowania i dni plodnych... koszmar ... biore luteine juz 2 miesiac i nic,,, nie mam normalnego okresu ( po 1-2 dni i koniec) .... nawet mi powiedziała ze jak zajde to i tak moge poronić ..... Tragedia sama jestem sobie winna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crystal wave
witajcie. Ja mam podobny problem. Bardzo długie i nieregularne @. Ostatnio walczyłam też z torbielem :( Aktualnie staramy się o 2 dziecko. Gin zalecił mi przyjmowanie luteiny od 14 dc przez 10 dni. Mam tak brać przez pół roku. i mam podobny problem bo wiem że w tym 14dc owulacji jeszcze mieć nie będę... Czekać z tabletką do 16dc? Ile tabletek podjęzykowych bierzecie na dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Ja mam brac 2 dziennie tez pod jezyk, 16 dnia cyklu przez 10 dni, przez 3 miesiące aktualne ( 2 miesiąc brania)poprawy nie widze, @ mam przez jeden dzień i koniec. probowaliśmy znowu caly miesiąc i nic... może tak ma być ??? bardzo boli mnie po nich głowa i jestem senna, nie chce ich juz chyba brac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie Tele przepraszam probowłam Ci odpisać, ale nie mogłam sobie przypomnieć hasła (zakladałam konto po dwóch lampkach wina:) ) Tele brałam anty przez 2.5 roku, nie wiem czy to cos zaszkodziło, ale więcej ich brac nie zamierzam. Brałam ta luteine na wywołanie przez 10 dni. w 10 dniu zaczęłam plamić, po czym następnego dnia przeszóło to w @. ( dnia cyklu Gin robił mi USG, poza pecherzykami PCO (które to układją sie w niewłaściwy sposób) nie znlazł na razie pęcherzyka wiodącego. Cóż czekam.... Kupiłam testy owulacyjne, ale na razie sie wstrzymuję gdyz mam miec kolejne USG ok 15 dnia. Biorąc pod uwage moje długie cykle może za te kilka dni coś sie pojawi. ale boje się, że jak zaczne brać luteine 16 dnia to zablokuje mi to ewentualną późniejszą owulację, ktora to przy moich 40-60 dniowych cyklach może sie pojawić później. zdaje sie na mojego Gina póki co Pozdrawiam i trzymam za nas kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Chyba tez sobie zakupie te testy owulacyjne .. no i chyba przejede sie jeszcze do innego gin, jestem ciekawa co mi powie. ale to raczej w pazdziernku ten jeden miesiąc to jeszcze przeboleje .. kazala mi brac tą luteine przez 3 miesiące więc ten jeden miesiąc mnie juz nie zbawi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
witajcie drogie panie jestem po dwoch ciazach obumarlych pierwszy aniolek odszedl 2007 roku drogi aniolek odszedl 2009 na pbecna chwile lekasz przepisal mi leki Luteine i Clostilbegyt powiedzial ze te leki mi pomoga ZAJSC W CIAŻE czy na pewno one mi pomoga zajsc boje sie ze moge znowusz stracic przed rozwiazaniem lekasz powiedzial ze mam bardzo dluga i woska szyjke macicy czy to cos zmienia bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Witam Cie Marcysiu! Bardzo mi przykro! Ja teraz biore ostatni miesiąc ta luteine (pod jezyk) niby pomaga ale jak nie zaszłam tak nie zaszłam... 17 i 18 pazdziernika jestem umówiona do dwoch róznych ginekologów. Jetem taka opetana myslami o dzicku, ze idzie zwariować, nigdy nie myślalam ze tak będzie.. A nie mysle nawet co Ty Marcysiu masz w głowie ... podziwiam Cie! Trzymam za nas kciuki!!!! aa a czytałam na innych forach, że laski biorą tą luteine po 2 lata i nic, no ale każdy organizm jest inny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
mam pytanie jaka jest cena testu owulacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
mi lekasz przepisal luteine 50 do pochwowa mam ja brac od 16-25 dnia cyklu czy to cos pomoze od dwuch dni mam bule sutkow i brodawek zgage i bule podobne do mi9esiaczkowych tylko niestety piersi bolom mnie co miesiac wiec cieszko tu co kolwiek stwierdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Marcusiu, ja kupilam sobie testy owulacyjne na allegro nie byly drogie ok 7zł i zaraz zamówiłam sobie tez ciążowe za ok 5zł. Ale jak bylam ostatnio w aptece Superpharm i widzialam je za ok 20zł. A co do bólu sutków i opuchnięcia przed miesięczkowego to ja kupuje tabletki Castagnus ok 15zł dają naprawde dużą ulge. A ja Luteinke mam pod jezyk ale nie wiem co to za różnica..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja kupowałam testy owulacyjne za ok 25 zł, w opakowaniu jest ok. 5 szt. Tez biorę Luteinę pod język. W poniedziałek wzięłam ostatnia i czekam na @, dzis jest 28 d.c. Jesli chodzi o bół piersi i sutków to nigdy jakoś strasznie mi nie dokuczały. Cos tam czułam przed @. Ale najbardziej mnie bolały, kiedy to okazało się, że jestem w ciąży. Wówczas nawet mój mąż był bardzo ostrożny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
drogie panie z tego co sie dowiedzialam to luteina pod jezyk jest na wywolanie miesiaczki bo moja siostra ja miala przepisana na takie cos mi lekasz przepisal luteine dopochwowom i powiedzial ze jest to progesteron ktory pomaga w zajsciu jesli staram sie o dziecko nie stety co do bulu piersi jak wczesniej napisalam mam bule co miesiac ale zawsze miala dwa lub trzy dni przed okresem a do miesiaczki mam jeszcze daleko poniewasz przypada mi na 7 pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
mam pytanie czy nadmierne pocenie sie podpachami moze byc spowodowane poczatkiem ciazy czy raczej jest spowodowane tym ze zazywa sie luteine do pochwowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysia nie wiem tego... Używam luteiny pod język na wyregulowanie cyklu, gdyż dopochwową źle znosiłam. Tzn stosowałam dopochwową w ciąży, ale przestawiłam sie później na podjęzykową, bo miałam straszne podrażnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
czy to mozliwe zeby piersi zaczely bolec w pierwszym tygodniu ciazy jest taka mozliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciąży różne rzeczy sa mozliwe. Ja byłam strasznie dodatkowo rozdrażniona i strasznie senna, mogłam spać wszędzie. No i występowały też bóle podbrzusza jak na @. A masz gdzie zrobić badanie krwi? może spróbujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
hejka Fever dzi9siaj poszlam do lekarza gin poprosilam o skierowanie na BHCG JUTRO O DWUNASTEJ ODBIERAM WYNIKI JA JESTEM STRASZNIE NERWOWA I POWOLNQA SZYBKO SIE POCE I MECZE NIC MI SIE NIE CHCE A DO TEGO TA OKROPNA ZGAGA MASAKRA Rano boli mnie podbrzusze poczekam do jutra na winiki zobatrzymy co to jest z tego moze a rusz sie udalo czeba buc dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
spokojnie napewno napisze co wyjdzie z winikow chociasz na kafeteri mozna z kims normalinie popisac napewno dam ci znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
No to Marcyś czekamy na wyniki!!!! Trzymamy kciuki!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Marcysiu i jak tam???? Ja dziś rano dostałam @ :((((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
aa i dodam ze miałam jeszcze dziś brac Luteine a tu taka i liczyłam na okres w poniedziałek a tu masz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
niestrety jeszcze nie wiem wyniki beda dopiero w poniedzialek u lekarza a ja mam wizyte na 10 ale raczej zrobie test odczekam do 7 jeli nie dostane okresu to sama zrobie trzy testy dla pewnosci lekasz powiedzial ze jesliu zaszlam to tylko sie modlic zeby nie byla pozamaciczna dlatego ze w czerwcu mialam operacje podbrzusza nie rozumie jesli jest takie ryzyko teras to poco kazal mi wykupic leki i je brac zeby zajsc czy naprawde jest takie ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
ale grunt ze okresu jeszcze nie dostalam cholerka wie co tu jest grane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×