Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sia

Jak stosować Luteinę na regulacje cykli i czy pomaga ona zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość tala184
To jeszcze jest nadzieja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jestem tu nowa. Antykoncepcje odstawiłam pod koniec stycznia br. Przez 3 miesiące zabezpieczalismy się mechanicznie, żeby organizm odpoczął od homonów.Od maja próbujemy zajść w ciążę. 3 miesiace cykl był ok. 29 dni. Potem pojawił się problem - pojawiły sie torbiele krwotoczne i cykl wydłużyła się do 48 dni, a później do 43 dni. Okazało się że torbiele powstają, bo nie pęka jajeczko. Stosowałam przez jeden cykl duphaston, potem pojawiły się jeszzce większe torbiele i dostałam primolut nor. Torbiele po ostatniej @ wchłonęły się :) Teraz zaczęłam brac luteinę doustnie 2x1 przez 10 dni od 20-29 dc. Dzisiaj pierwszy dzień. Miałam nadzieję,że szybciej zajdę w ciażę... Mam 27 lat i myślę, ze już dojrzałam;) Poczytałam sobie Wasze historie i boję się, żeby nie trwało to kilka lat... Oby owulacja wróciła jak najszybciej... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Witaj Guśko!!! A przez ile brałaś tabletki anty???? ja 7 lat i tez odstawiłamw styczniu! i jak narazie nic ... :( niestety! dostałam od ginki recepte na 3 miesice brania luteiny i każdy miesiąc był inny ( 1 @ po tygodniu od ostatniej tabletki, 2 @ po 3 dniach,a teraz 3 @ przed skończeniem brania ostatnich 2 tabletek ) bądź tu mądry i pisz wiersze! mało tego pisałam w sobote ze dostałam @ a wczoraj wieczorem juz go nie miałam, czyli nadal nie mam płodnych dni i nadal nic mi sie nie wyrównało! mam nadzieje ze u Ciebie bedzie lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Tala184 :) Anty brałam 8 lat. Najpierw harmonet, potem Mercilon, znowu harmonet i na koniec przez ok 1,5 roku nuva ring. Janawet nie zdawąłm sobie sprawy, że nie mam owulacji, bo nie badałam tego... Mam nadzieję, że po braniu tego będzie i to juz najlepiej po pierwszym cyklu :P W poprzednim cyklu robiłam testy owulacyjne i żaden nie wyszedl mi pozytywny, ale nie ma co się dziwić, bo jej nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
17 pażdziernika ide prywatnie ( już 2 raz do tej samej gin) a 18 na kase chorch ( ide tam pierwszy raz ) chce zobaczyć co mi powie i jedna i druga???? mi powiedziała , ze nie mam dni płodych i że moge zajść w ciąże ale zaraz moge tez poronić! mam też słabą szyke macicy i jak ja zapyałam czy to od tabsów to bez chwili zastanowienia powiedziała ze TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tala184. To trochę nieciekawie... Bo ja mam wszystko w porządku poza tym tylko, że nie mam owulacji... Ale to mi się reguluje po odstawieniu anty. W trakcie brania nie ma owu, więc teraz ona jakoś musi wrócić. Tylko byleby szybko... I żeby nie było żadnych innych problemów. Dobrze, że idziesz do dwóch różnych - będziesz może pewniejsza... Dziwne rzeczy dzieja się w naszych ciałach. Nie rozumiem tylko tego, jak można miec płodne dni i ona od razu wie, że istnieje możliwość poronienia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Ehh.. szkoda gadać! Jak brałam anty to nie dałabym sobie powiedzieć, że są jakieś skutki uboczne, byłam taka pewna siebie! a tu patrz! zaczyna sie 4 miesiac starania o dzidzke .. tez kupilam sobie testy owulacyjne zobaczymy ... ja nawet nie mam konkretnej @ tylko po 2 dni i to takie nic leci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie masz co sie obwiniać!!! Na każdego hormony działaja inaczej, ale tak medycyna poszła do przodu przez ostatnie 20 lat, że na pewno nie ma teraz leków, które bezpośrednio szkodzą. Niektórzy gin należą do grupy lekarzy, którzy uważają, że powinno się najlepiej naturalnie zabezpieczać. Żaden z moich lekarzy nigdy mi nie powiedział, że będą miała jakies problemy.Mówili, że jest to bezpieczne. Może Ty po prostu tak masz i to wcale nie przez tabletki? Skoro dbałaś o siebie, badałaś się i robiłaś wyniki regularnie, to na pewno nie masz co się obwiniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
No własnie, mówili że mamy XXI wiek i nie ma powodu robić przerw w barniu itd! Moja szwgierka ma spirale za 1500zł cała puchnie, nie ma żadnych plamień, przytyła ze 25 kg przez rok jak poszła do swojej gin to jej powiedziała ze ma najlepsza spirale i ze po niej nie ma zadnych skutków ubocznych i nic jej nie będzie! ŻADEN LEKARZ NIE POWIE TOBIE, ŻE COŚ CI SZKODZI!!!! teraz to wiem!!!! i jej tez to powiedziałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co mam Ci w takim razie napisać... Ja nadal uważam, że nie szkodzą, choć trochę komplikują, ponieważ u niektórych (tak jak u mnie) oragznizm potrzebuje dłuższej chwili, żeby się zregenerować. Mam koleżankę, która brała anty przez kilka lat i zapomniała wziąć kolejnego opakowania i od razu zaszła w ciążę w pierwszym cyklu :) To było w 2009r. A teraz odstawiła na chwilę, żeby organizm wrócił do "siebie" i właśnie 1 września została mamą po raz druki :) Ma dwóch zdrowych i ślicznych synów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Wiem, każdy organizm jest inny ... Teraz potrzebujemy tylko czsu no i cierpliwośći ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie to Ci chciałam napisać :) Głowa do góry i trzeba myśleć pozytywnie. A od kiedy staracie sie o dziecko? U nas teraz będzie 5 cykl... Ale na razie sie nie załamuję. Mam czasami doła, ale wmawiam sobie, że do tego 1 roku sie uda :) Tak wmawiają lekarze. Gorzej jak nie, bo wtedy to dopiero będę się martwiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
My juz 4 cykle.. Mówią, żeby o tym nie myslec to na pewno zajde, no ale jak tu nie mysleć, jak dookoła same bobsy moje 4 koleanki już urodziły, dzieciaczki są takie słodkie! Musimy czekać nie ma innego wyjścia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Pewnie, że dam! A co do Luteinki masz apisaną ta pod język tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety tak :( Gin zapytała, którą wolę, a że nie lubię brać nic dopochwowo, to poprosiłam o tą doustnie. Tylko nikt mi nie powiedział, że ona taka ohydna jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
No tak pisałaś, że doustnie - ja też ją brałam, byłam poniej senna i bardzo bolała mnie głowa... to tak na marginesie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że mnie to ominie :P Koleżanka brała luteinę(tylko nie wiem czy doustnie) i miała bardzo podwyższone libido, więc ja poproszę o ten skutek uboczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Marcysia się coś nie odzywa.. dzis oglądałam wózki na allegro te Inglesina są przepiękne - takie starodawne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tala. A ogladając dziecięce rzeczy w necie nie nakręcasz sie bardziej? Pytam, bo u nas w pracy dzisiaj była koleżanka ze swoimi synami (2 latka, a drugi 1 m-c) i stwierdziłam, ze przebywanie z małymi dziećmi mi nie służy... Mam doła teraz, na dodatek mąż dostanie chyba kolejny mandat z fotoradaru, a finansowao już stoimy trochę kiepsko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Ryba, mi akurat mija 2 tydzień urlopu i dostaje na głowe. Pierwszy tydzień byłam u szwagierki ona ma córeczke moja chrzesniaczke ma 2 latka i druga starsza ma 5 lat! a co do dzieciaków to powiem Tobie, że ja zmieniłam się jak moja siora urodziła synka, już tak nie uciekam od dzieciaków.. No i 4 moje koleżanki tez urodziły w tym roku, także jak spotykamy się na kawe to jest małe przedszkole ;) a ja wszystkie pokolei bawie, bo jako jedyna jestem sama ;( A co do wydatków to nic mi nie mów .. budujemy sie z mężem także tragedia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak jestem wśród koleżanek z dziećmi, to bardzo się cieszę. Najlepiej zabrałabym ze sobą ;) Chodzi tylko o to,że później jak zostaję sama, to mi ciężko... Łapię doła jak sobie uświadomię czego nie mam... I ile czasu jeszcze będziemy musieli się strać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia1988
niestety dostalam okres wlasnie sie dowiedziaolam ze moj partner zrobil dziecko innej i ze mnie zdradza jusz dosyc mam wszystkiego nawt m sie jusz zyc nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcysiu przykro mi z powodu pojawienia się @ :( Masz na myśli partnera, z którym starałaś się o dziecko?? Masakra... Pamiętaj, że żaden facet nie jest wart naszych łez!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Mam problem. Biorę 7 dzień luteinę i dzisiaj dostałam jakichś dziwnych plamień, na pewno nie takich jak przed okresem, bo nigdy takich nie miałam.... Czy któraś z Was też miała coś takiego podczas brania luteiny? Albo w ogóle jakieś plamienia w trakcie cyklu? Dzisiaj jest mój 27 dc. Nie wiem co o tym myśleć... No i od wczoraj znowu pobolewa mnie jajnik... Mam nadzieję, że to nie torbiel wraca :( Marcysia jak Twoje samopoczucie? Jestem z Tobą myślami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Hej Guśka! Ja nie miałam żadnych plamień! Więc nie wiem co może być!? a jak juz dostałam @ to miałam go az 2 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tala :) Już wiem, że to @ :( Miejmy nadzieję, że w tym cyklu to się jakoś wyreguluje i pojawi się owu. Już zamówiłam testy owulacyjne. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tala184
Witam Was dziewczyny! Dziś jade do gina na 18 później napisze co i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tal. I co tam u lekarza? Dowiedziałaś się czegoś? Ja od jutra robię testy owu i mam nadzieję, że coś się pojawi w tym cyklu. Dzisiaj jest 10 dc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×