Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość babkaa
Witam przez ostatni miesiac czulam sie nieciekawie a ostatni tydzien to juz nie wiedzialam co sie ze mna dzieje troche sie przestraszylam goroaco spac nie mozna nerwowosc wogole jakas depresja, serce wali jak szalone w srodku niesamowite roztrzesienie jak galareta bole glowy i cos ze wzrokiem nie tak opoznila mi sie miesiaczka wiec myslalam ze to moze napiecie;) lykalam magnez...pije kawe, kawa magnez wyplukuje ,nic nie dalo.Wczoraj mnie olsnilo ze to moze byc wlasnie tarczyca przeczytalam w internecie objawy i wszystko sie zgadza to czyba nadczynnosc ,poszlabym jak najszybciej do lekarza niestety teraz kilka dni wolnego, czy to jest wogole do wyleczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kael
przyjmuję metizol, mam nadczynność tarczycy czy mogę pić alkohol np. jutro???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta MF
hej. Mam dobrego endokrynologa. Piszę, bo ktoś chciał się dowiedzieć czy jest takowy w Katowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta MF
Jak kogoś interesują namiary na dobrego specjalistę od chorób tarczycy w Katowicach to podaję mój mail: martamf@wp.pl (nie chcę upubliczniać jego danych, bo nie wiem czy chciałby tego). Ale indywidualnie odpowiem. Pomógł mi z moim zapaleniem tarczycy, z którym tułałąm się od lekarza do lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwornie załamana
o rany!poczytałam troche o chorobach tarczycy iumieram ze strachu. Jako dziecko miałam wole( tak pisali lekarze) nigdy tarczycy nie leczyłam i nie badałam, ale od kilku lat moze nawet od urodzenia syna mam większość objawów niedoczynnośći , 5 lat temu miałam skierowanie na badanie ale zlekceważyłam, teraz do typowych objawów ( uczucie zimna , zmęczenie senność, sucha skóra, problem z włosami i chrypka) doszło bół okropny gałek, od jakis 4-5 msc, niskie cisnienie a wysoki puls, i straszne problemy z pamięcią i koncentracją, przeszkadzające w pracy, Mam 32 lata i chciałabym mieć jeszcze dzidzie....a tu czytam takie rzeczy ze szok.....dzis zrobiłam badania, we wtorek wynik....bardzo się boję......jak jest z ciążą i czy ktoś miał tyle lat nie leczoną tarczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaśka
od kiedy pamiętam zawsze mam zimne kończyny, dosłownie lodowate - począwszy od dłoni i stóp aż do ud - nie ważne ile i jakie ubrania mam na sobie zawsze jestem przemarznięta ze skostniałymi stopami i dłońmi, jest to bardzo uciążliwe i ogranicza funkcjonowanie w życiu codziennym, nie wiem już jak sobie z tym poradzić, pamiętam, że kiedyś w jakiejś gazecie przeczytałam, że takie objawy mogą mieć związek z tarczycą - czy to prawda? powinnam iść do lekarza? jest na to jakieś lekarstwo? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikri
kórcze wykryto umnie niedoczynnosc tarczycy po badaniach biore eutyroxs.Dostałam letroxs ale ten lek niebył dobry żłę bardzo się czułam i wruciąłam do eutyroxsu ale najlepiej hciałabym żeby ktoś mi pomókł wyzdrowieć i i niebrac juz tyh leków beznadziejnych .Może ktos zna kogos kto może códem trafił i został wyzdrowiony.Proszę dajcie mi jakiś znak.:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez niedoczynnosc
to choroba na cale zycie ... nikt cie z tegonie wyleczy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel80
mam pytanko jestem po badaniu TSH 3 gen. wynik 6,5 mIU/L (norma na wyniku do 4,2); czy ktoś z Was miał taki wynik i czy po leczeniu coś się poprawia ( mam na myśli to łopotanie serca, niemrawość, brak koncentracji)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDZIA 3224
miałam wynik TSH 5,45 ,ale zaczęłam brać leki i ten wynik się zmiejszył, samopoczucie itd. wróciło do normy jednak co 3-mce muszę sprawdzać stan TSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel80
mój internista zobaczył wynik i endokrynolog.mam tylko nadzieje że nie będę czekać wiek na wizytę:) bo mam już dość tych dolegliwości, a po tym co piszecie jest nadzieja że będzie lepiej:)) trzymajcie sie cieplutko !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DONIA 1972
WITAJCIE! pomozcie-prosze... moj wynik T3 3.43 T4 0.85 TSH 0.91 NIBY W NORMIE...ALE JA CZUJE SIE OKROPNIE!!!ciagle spiaca,zmeczona,nerwy,ze az!zimne stopy irece-i do tego suche... przesuszone wlosy,ciagle mi zimno...3 m-ce temu nosilam,jak do tej pory rozm.38,a teraz????????????????w nic sie nie mieszcze,mimo,ze malo jem!wszyscy iwszystko mnie dobija,nic mi sie nie chce----------oprocz spania. ODEZWIJCIE SIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROSZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DONIA 1972
....aaaaaaaaaaa-zapomnialam napisac,ze zapominam,ze nie zawsze moge sie skupic wtedy,kiedy powinnam.ze mam wrazenie,ze moja twarz jest taka opuchnieta,a szczegolnie powieki i pod oczami,ze ciezko mi sie oddycha,ze sie okropnie mecze i ze sie ogolnie NIE CIERPIE,NIE MOGE SIE NA SIEBIE I SWOJE CIALO TAKIE GROBE PATRZEC!!!!!!!!!!!!!!! czy ,jezeli to tarczyca--------czy leki,jesli sie bierze,to sie CHUDNIE?????????????chce wazyc i wygladac,jak jeszcze niedawno :( :( :( :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola76
Do MartaMF Byłam u tego Pana Doktora. I nie dziwię się, że zrobił na Tobie tak dobre wrażenie. Ja też jestem bardzo ale to bardzo zadowolona. Jeszcze raz dzięki wielkie:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DONIA1972
witam po 3 tygodniach moje wyniki TSH 1,350(0,400-4,000) T3 3,9(1,4-4,1) T4(1,2(0,8-1,9)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micka_80
do donia albo wszystkich innych . czy ktos wie kidy iCZEMU trzeba robic ft3 i ft4 , bo ja od 3 lat tylko tsh robilam. Biore 50 zaczynlam od 25 ale teraz budze sie codzien z zapuchnieta twarza. ostatnie tsh bylo w normie , cos kolo 2.5 (prz normie 0.2 do 4 ,jednostek nie pamietam) mam wszystki e ksiazkowe objawy prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micka_80
jesli ktos zna dobrego endo w gdansku to prosze o namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi78
czesc jestem tu nowa, mam podobny problem, choruje na niedoczynnosc moje tsh to 7,26, biore euthyrox n 25. Moze wiecie dziewczyny po jakim czasie moge spodziewac sie efektu, bardzo prosze o odp, biore ten lek 2miesiace,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DONIA1972
nie wiem,po co te wszystkie badania(przynajmniej w moim przypadku)najblizsi twierdza,ze szukam i wymyslam. mąż -wez sie do roboty,a nie tylko bys spala....twierdzi,ze o niczym nie mysle,ze wszystko olalam,ze jestem len,itd.itp. ...a ja naprawde tak sie czuje!ale nic to-dam jakos jeszcze troche rade!koncze z wyszukiwaniem chorob,poki mi jeszcze jakos sil starczy-bede sie sprezac i jakos robic,pracowac na ile dam rade(moze byle jak)ale niech MĄŻ bedzie szczesliwszy!!! ja mam wszystko gdzies!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama74
Witam wszystkie chorowitki tarczycowe. Ja zachorowałam 13 lay temu na tarczyce Graves Basedowa. Zniszczona radiojodem. Miałam wytrzesz i głownie pisze aby poradzić tym którym on doskwiera i urody nie dodaje. Ja próbowałam akupunktury ale marny efekt a bolesny bo oczy dookoła pokute miałam. Ale trafiłam na medycyne niekonwencjonalna i pomogło oczy wróciły na miejsce, pomimo że lekarze powiedzieli że takie zostana niestety. Podaje przepis sprawdzony na 100%. A wiec bawełniana szmatka + prawdziwa dobra oliwa + poduszka elektryczna+ woda z rozrobioną sodą kuchenna. Polewamy bawełniana szmatke oliwa kładziemy na oczy i nakrywamu poduszka elektryczna omijając okolice głowy. Lerzymy tak ok 30minut codziennie a nawet 2razy dziennie. Pozniej przeplukac ta woda z soda. Proszę spróbować. Ten Przepis jest od lekarza na ul. Kontuszowej dr Wszelaki. Pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po operacji usunięcia tarczycy (grudzień 2007). Codziennie biorę ethyrox 125. Zrobiłam badania TSH. Wynik 0,045 uUI/ml. Norma dla posiadaczy tarczycy wynosi 0,27 do 4,20. Czy ktoś potrafi zinterpretować wynik? Czy dawka euthyroxu jest dobra czy za mała lub za duża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIKAWitamn
Witam wszystkie panie .Jestem nowa mam niedoczynność tarczycy izmzgzm się z tym od roku. Moim problemem jest coś co lekarz nazwał toszimoto jeśli kturas zwas ma prosze o odpisanie .Niewiem dokonica z czym walcze poza tarczycą.Bo ta choroba też jest związana z tarczycą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie toshimoto
tylko hashimoto,na gazecie jest forum poswiecone tej chorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
AnkAwitam: czy hashi sie uwzial na anki? No dobra, pewnie ci nie do smiechu. Mam to, zdiagnozowane wiele lat temu wiec mnie juz radosniej. Jesli masz Hashimoto to bierz leki jakie Ci lekarz dal i bron cie abys zaniedbywala. Ja jestem juz na 75 mikrog. Piszesz ze walczysz jeszcze z czyms. A moze z rozrosnieta candida? Wlasnie zaczelam walke pare tygodni temu (rozrosla sie tak ze wylazla gardlem, nie wyglupiam sie, i lekarka stwierdzila, ze jak jest w gardle to jest w calym ukladzie pokarmowym no i postanowilam ograniczyc jej swobody zyciowe. Ze zdziwieniem pare dni temu znalazlam gdzies w internecie ze rozrosnieta candida i Hashimoto wiaza sie jedno z drugim. Poczytaj sobie o Candidzie i zastanow sie czy objawy Ci sie nie zgadzaj. Sporo z nich pokrywa sie z objawami niedoczynnosci/zanikajaca tarczyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashi
Jeszcze do Doni: twoje objawy badziej mi pasuja na candidoze. Tez jak zaczelam pare miesiecy zdychac znow myslalam, ze to cos z moimi resztkami tarczycy ale wyniki byly OK. Ni wiedzialam co sie dzieje az .... patrz wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia72
Witam wszystkich,jestem nowa na tej stronie .Prosze o pomoc ,własnie odebrałam wyniki i nic z nich nie rozumiem to jest TSH uIU 0,35-4,5. Co to oznacza ? Czytajac wasze wypowiedzi i objawy wnioskuje niedoczynnosc ale to tylko przypuszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia72
a,mialam usg tarczyca stwierdzona ,na lewym płacie dwa małe guzy,prawy czysty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DONIA1972
kandydoza?hm...no nie wiem...ale bylam u endo.stwierdzila,ze lewy plat jest echogenny i kazala przyjsc za rok do sprawdzenia, i zobaczymy co sie wyklaruje(to slowa pani doktor. pozdrawiam wszystkie i dzieki za odzew- Hashi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×