Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość dr Q
Kasiu, taki wynik TSH najprawdopodobniej świadczy, tak jak pisze Agoonia, o niedoczynności tarczycy. Moim zdaniem powinnaś jeszcze oznaczyć poziom hormonów wolnych, czyli FT3 i FT4. Jeżeli coś szczególnego Ci dokucza powinnaś pójść do lekarza pierwszego kontaktu, w oczekiwaniu na wizytę u endokrynologa. Pytasz, czy to poważne. Jeśli masz niedoczynność to trzeba poszukać jej przyczyny i leczyć. Nie powinno się tego zniedbać. Pozdrawiam Cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi,czy zapalenie tarczycy leczy sie do konca życia??Jak to z tym jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr Q
Zapalenia tarczycy podzielono pod względem czasu trwania i "ciężkości" objawów na ostre, podostre i przewlekłe. Samo zapalenie przemija, czasem bez leczenia, czasem po leczeniu. Może jednak pozostawić po sobie ślad w postaci niedoczynności tarczycy, a wówczas trzeba uzupełniać hormony do końca życia. Leczenie jednak nie jest bardzo uciążliwe, polega na łykaniu tabletek na czczo każdego dnia. Tak to w skrócie wygląda. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz.Chcialm sie jeszcze zapytac czy osoby majace niedoczynnosc lub nadczynnosc tarczycy mają jakies problemy z waga ciała(tzn.tycie,chudniecie)?Chodzi mi o to,czy musza stosowac jakies diety,itp? Bo slyszalam takie rozne opinie od ktorych glowa boli.Np.jedna dziewczyna z chora tarczyca nic prawie nie je a strasznie tyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr Q
Tarczyca produkuje hormony, które, w skrócie mówiąc, przyspieszają metabolizm. Dlatego osoby z nadczynnością tarczycy często chudną przy normalnym apetycie, cierpią na biegunki. Natomiast te z niedoczynnością tarczycy często tyją i skarżą się na zaparcia. Najlepszą na to radą jest leczenie choroby podstawowej. Samo stosowanie diety niewiele da, bo nie jest działaniem przyczynowym, lecz objawowym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,wlasnie odebralam wyniki hormonów tarczycy.Są takie: TSH3 0.039 (min 0.4 max 4.0) T3F 3.0 (min.1.5 max 4.1) T4F 1.2 (min 0.8 max 1.9) Mialam TSH3 0.7 a teraz mam 0.039.Niedawno mialam tylko lekkie zapalenie tarczycy a teraz mam nadczynnosć tarczycy?????????? Boże,co te wyniki znaczą????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może to coś
z przysadką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to w końcu jest z dolną granicą TSH ?? W zeszłym roku robiłam badania i wyniki były: TSH3 0.465 ulU/mL (min. 0.4, max. 4.0) T3 151 ng/dl (min. 70.0, max. 170.0) T4 115 ng/ml (min. 45, max. 125) Lekarz wówczas powiedział : \" W normie\". Chociaż miałam równolegle kłopoty z częstoskurczami serca i brałam leki blokujące skaczące tętno - moim zdaniem związane to było bezpośrednio z tarczycą, ale cóż, lekarz wie lepiej. Po odstawieniu kawy, pigułek i coca-coli tętno się unormowało (tzn. u mnie norma to ok. 90-100 / sek. w spoczynku). Wczoraj ponownie zrobiłam badanie TSH, wynik: TSH 0.364 ulU/mL (min. 0.300, max. 4.500) Znów dolna granica. I znów lekarz powie \"W normie\".... to laboratorium ma inny zakres normatywny, ale wg pierwszego badania wartość dolna jest za niska. Jak mam to interpretować ? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr tarczyca
wynik tsh jest ok- w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie tarczycówki! mamy te same problemy ale ja trafiłam na lekarzy godnych zayfania a wy jesteście niedoinformowane. po urodzeniu dziecka jakieś 2 lata zaczęłam czuć się dziwacznie.ja należę do tych bardziej dociekliwych i dotarłam do haszimoto.czułam się jak starzec-autentycznie.zaniki pamięci,brak koncentracji, rozkojarzenie, nerwowoć,tycie,ból szyji,węzłów chłonnych...ah...okazało się zapalenie poporodowe tarczycy.wysokie przeciwciała,tsh w normie.dostałam eutchyrox25,teraz biorę już 50.niedoczynność jest nieuleczalna ale do opanowania trzeba codziennie brać tabletki DO KOŃCA ŻYCIA.pilnować badań i złe stany normuja się.jestem świadkiem .nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza --> wysokie przeciwciała? czyli ? mówisz konkretnie o limfocytach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
Bardzo was błagam,przeczytajcie to co za chwile napisze i poradźcie mi cokolwiek.Ja juz nie wiem co robic.Jestem zalamana. Pisalam wczesniej,ze mam lekkie zapalenie tarczycy.Bardzo prosilabym was kochani o interpretacje moich wyników badan hormonalnych. Badania 20 czerwca 2006 r. TSH 3 0.744 (min.0.4,max.4.0) T3F 2.6 (min.1.5,max.4.1) T4F 0.91 (min.0.8,max.1.9) Te badania byly pierwsze,przed podjeciem leczenia.Nie bralam wtedy jeszcze leku. Badania 24 lipca 2006r. TSH 3 0.039 (min.0.4,max.4.0) T3F 3.0 (min.1.5,max.4.1) T4F 1.2 (min.0.8,max.1.9) Badania 15 listopada 2006r. TSH 3 0.082 (min.0.4,max.4.0) T3F 3.49 (min.1.5,max.4.1) T4F 1.28 (min.0.8,max.1.9) Jak widac w tych najnowszych wynikach wartosci hormonow poszly nieco w góre.Co to znaczy?Czy to dobrze? Wspomne,ze dziennie na czczo biore jedna tabletke leku Euthyrox N50. U lekarza bylam niedawno 22 listpada. Lekarz powiedzial,ze jak na razie tarczyca jest dobra.Powiedzial,ze wyniki sa dosc dobre.Lekarz nadal kaze mi zazywac Euthyrox N50 do lutego i rownoczesnie z tym lekiem kaze mi zazywac tabletki Jodix 100 mg.raz dziennie.Zapomnialam sie go zapytac po co mam je zazywac i jak dziala ten Jodix.Wiecie moze po co sa te tabletki,jak dzialaja itp.?Przypuszczam,ze to jest jakis jod.Ale po co sie go zazywa?Bardzo zalezy mi na tym,zeby ktos mi odpisal na mojego posta.Ja czytalam na forum o tym leku Jodix,i powiem szczerze,ze troche sie przerazilam.Przeczytalam,ze ten jod zawarty w tym leku mozna przedawkowac i w ten sposob wywolac m.in.nadczynnosc tarczycy,Haschimoto.Boże,czy to prawda? Lekarz zalecil mi razem zazywac Euthyrox N50 i Jodix 100 mg.Czy dobrze postapil?On jest bardzo dobrym lekarzem,bardzo duzo ma pacjentow. Ja mam tylko lekkie zapalenie tarczycy,mam dopiero 21 lat,a tu takie leki musze zazywac :(.Co mam zrobic?Błagam,odpiszcie. Bardzo prosze o odpowiedz.Bardzo was prosze,odpiszcie na moj post.Bardzo sie martwie,a nie mam kogo o to spytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justinka_ Nie wiem kto i gdzie wykonywał Ci te badania, ale hromon FT4 nie ma takich granic - już samo to T4F jest mi nieznane!!!!!! Leczyłem się na nadczynność tarczycy przez ponad 5 lat i po raz pierwszy słyszę o takich granicach. Owszem bywają różnice np. 5,5 - 25,5 (ja w początku leczenia miałem 109,15) lub 5-25, ale nigdy nie spotkałem się z taką granicą w takim przedziale. Co do leczenia tarczycy to proszę nie pytaj opinii o lekarzu innych lekarzy, ale zasięgaj opinii od wyleczonych pacjentek/tów. To bardzo ważna wskazówka, bo do każdego leczenia pacjenta należy podchodzić nie po akademicku a indywidualnie. Objawy chorób tarczycy mogą być \"akademickie\" natomiast przebieg leczenia musi być baaardzo!!!! indywidualny. RADZĘ CI ZMIEŃ LEKARZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
A wiec podczas ciaglego brania Eutxyroxu N50(od końca czerwca 2006 roku)czulam sie bardzo dobrze,naprawde.Polepszył mi się m.in.sen (mialam z nim straszne kłopoty),metabolizm(kiedys mialam czesto zaparcia),ogólnie nastrój mialam znakomity.I jeszcze jedno-przed leczeniem i przez cale moje zycie ta szyje mialam dosc twarda i gruba,a po tym Euthyroxie N50 wspaniale sie spłaszczyła,juz nie jest taka twarda i gruba.Jest znacznie miękksza. Natomiast zauwazylam,ze odkad wzielam ten Jodix(zaczelam go zazywac od 23 listopada)czuje sie troszke inaczej.Nie wiem czy to moje samopoczucie wlasnie nie jest od tych wszystkich zmartwien.Ale czuje sie troszke inaczej,tzn.mam jakby lekka depresje,troche bardziej sie denerwuje.Nie wiem czy to od Jodixu. Ja nie wiem dlaczego lekarz przepisal mi ten Jodix.On tylko tyle powiedzial,ze wyniki mam na razie dosc dobre.I Euthyroxu na pewno nie bede musiala brac do konca zycia.Powiedzial,ze byc moze bede musiala go brac juz tylko do lipca,ale niczego nie obiecuje.Zrobil mi tez dokladne USG.Zbadal dokladnie moja szyje.Powiedzial,ze ta tarczyca jeszcze jest o troszke za duza.Jeszcze tam da sie wyczuc nierownosci.Powiedzial,ze chce,zeby ta tarczyca "uschła"-nie wiem o co mu chodzilo.Byc moze o to,zeby odpoczela od pracy.No to dlaczego kazal mi zazywac ten Jodix skoro nie powinno sie go brac przy zapaleniu tarczycy?Ja juz z tego nic nie rozumiem. Lekarz jeszcze powiedzial,ze Euthyrox N50 mam zazywac do konca lutego,a od marca mam brac juz tylko połówke tej tabletki. Napisze jeszcze wyniki tych przeciwcial.To badanie robilam dosc dawno bo w lipcu. Przeciwciala anty-TPO w surowicy 4,0 IU/ml norma:do 35 IU/ml Rosteda,co tak wlasciwie oznaczaja te przeciwciala.Wynik mam raczej dobry. Tego lekarza,ktory mnie taraz leczy polecila mi wlasnie sama ciocia.Ona tez leczy sie u niego na tarczyce.Miala wycinane przytarczyce i teraz do konca zycia musi zazywac Euthyro N50 a czasami 75.Bardzo sobie chwali tego lekarza.Powiedziala,ze tez bardzo dlugo szukala odpowiedniego i w koncu trafila na niego.Tak wiec nie wiem czy jest jakikolwiek sens go zmieniac.Czytalam rozne opinie,ze wielu lekarzy patrzy na ten pierwszy wynik hormonow tarczycy TSH 3.Mi lekarz powiedzial,ze TSH 3 mam takie niskie(TSH 3 0.082 (min.0.4,max.4.0),bo to jest od leku.I nie nalezy sie tym tak bardzo przejmowac.To chyba swiadczy o tym,ze jest dobrym lekarzem.Powiedzial,ze to zapalenie tarczycy byc moze jest wywolane przez odczulanie.Jak bylam mala to bralam bardzo duzo przeroznych szczepionek,tabletek antyalergicznych.Jestem tez rocznikiem z katastrofy w Czarnobylu.Lekarz powiedzial,ze to moglo miec wlasnie duzy wplyw na tarczyce.Te leki antyalergiczne i ten nieszczesny Czarnobyl. Mam jeszcze takie wazne pytanie.Czy moge samodzielnie odstawic ten Jodix?Czy on nie bedzie jakos wplywal na wyniki hormonow tarczycy?Bo nie chcialabym tego mowic lekarzowi,ze przestalam brac jod.A nie mam zaufania do tego jodu,bo nie wiem jak on w ogole dziala,co on robi. Błagam o odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justinka_
Błagam,odpiszcie mi.Bardzo mi na tym zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justina_
Błagam o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna opisz swój problem na tym forum wizaz.pl Tam na perwno ktoś będzie w stanie Ci pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaisa6
Witam. Tez sie leczyłam cztery lata na tarczyce. Bralam eltroxin raz dziennie. Niby poziom TSH oraz T3 i T4 były w normie, to jednak po usg stwierdzono u mnie guzki w lewym i prawym płacie tarczycy. Jednakze endokrynolog ani jeden ani drugi nie widzi potrzeby operacji. Bynajmniej nie teraz. Od lipca br odstawiono mi lekarstwo...i niestety powoli wracaja objawy, uczucie zalegania w przełyku( choc płaty tarczycy nie są powiększone) w ostatnim czasie nasiliło sie wypadanie włosów, oraz szorstka skóra na ktorą nie dizałaja żadne balsamy:( Mam 45 lat i boje sie co to bedzie jeśli do tego dojdzie jeszcze menopauza:( bo moje samopoczucie jednak jest nadal kiepskie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1w0nka
Potrzebuje waszej pomocy Mam 17 lat...moja mama zawsze mi mowila ze mam powiekszana tarczyce i powinnam zrobic badania. Odebralam to jako jej zwykle gadanie, bo ja niezauwazylam niczego niepokjacego no i wymyslala mi nowe choroby, chociaz bylo ze mna OK. Do wczoraj... spotkalam sie z moimi przyjaciolmi i zauwazyli jakby to okreslic... gulke w dolnej czesci szyi. A z tego co sie orietnuje jest tam wlasnie Tarczyca. Dzisiaj zapytalam sie moich kolezankej z klasy czy mam jakas gulke na szyi, i mowia ze mam. Mowily ze to moze byc tarczyca... Czytajac ten temat zauwazylam u siebie wiele niepokojacych sytuacji a mianowicie: - uczucie zalegania czegos w przełyku - sucha skóra - zaniki pamięci i trudnosci z zapamietywaniem nawet prostych rzeczy - brak koncentracji - jestem nerowa - moja waga wacha sie miedzy 54 a 57, chociaz jem normalnie - uczucie gorąca, ale zdaza sie ze jest mi bardzo zimno w rece i w stopy - problemy z cera miedzy innymi kroski na plecach i miedzy biustem (od niedawna) - miesiaczki mam niereguralne. zdaza sie ze nie mam miesiac. - czasami zmienia mi sie glos, wlasnie od 2 dni mam dziwny glos. Postanowilam isc jutro do lekarza rodzinnego po skierowanie. Co wy o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze zrobisz zapisując się na badania. Mi mówili podobnie i poszłam do lekarza, który zrobił mi USG tarczycy i skierował na badanie TSH krwi. Wyszło mi że mam górną granicę normy. Czyli jak mi się powiększy to już będzie za dużo. Żadnych leków nie mam ale musze to kontrolować. Przy tym wszystkim mam czasami niski cukier i bywam nerwowa. :o Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAPNIANKA
Witam wszystkich! Ostatnio robiłam badania okresowe i wyszło ze mam nadmiar wapnia w organizmie. Czy to tez moze miec zwiazek z tarczyca? Czuje sie zle, sztywinieje mi całe ciało, mam problemy z koncentracja. Zapisałam sie juz do lekarza, ale moze Wy mi cos napiszecie, czy to moze byc zwiazek z tarczyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała 45-latka
bardzo proszę o odpowiedź dr Q kilkanaście lat leczę się na nadczynność tarczycy, objawy typowe dla tej choroby. Ostatnia diagnoza to choroba Graves-Basedowa i skierowanie na leczenie jodem -131. Dawkę dopasowaną do mojego przypadku dostałam kilka dni temu. Niestety jestem osobą palącą. Nikt mi nie powiedział o zagrożeniach jakie mogą być gdy zapalę. Jak wszywa się pijaczkom tabletkę, to oni wiedzą czym skończy się wy[picie alkoholu. W niektórych "przepisach" zarzywania tebletek podane są skutki dla kierowców. Ja nie uzyskałam żadnej odpowiedzi od lekarzy. Na moje pytanie odpowiadali że nie należy palić. Jestem dużą dziewczynką i wiem że robię źle popalając, ale nie okłamuję nikogo, nie zatajam swojej słabości. Proszę o odpowiedź bardzo szczerą - jakie skutki ma zapalenie choćby 1 papierosa po dpdaniu jodu - 131 dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chesja
Witam mam pytanie czy birac tabletki euthyroks 50 przestaliscie miec okres? ja biore go od miesiaca i nie mam okresu choc powinnam go juz dostac z 4 dni bo juz jest 36 dni nie wiem co mam o tym myslec kiedys bralam tabletki antykoncepcyjne i nie wiem czy mojk organizm sobie czeghos teraz nie przesawial prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joaszka
Witajcie. W 2006 miałam problem z tarczycą -niedoczynność ale i guzki. Byłam zmęczona, wrzeszczałam na bliskich, po prostu byłam strasznie nerwowa. Innym razem zmęczona i senna, waga w normie, teraz przy wzroście 171 cm ważę 60 kg. Od wielu lat zimne dłonie i stopy, łamliwość paznokci, wypadanie włosów, grzybice. Dopiero jak guz powiększył się, 8 mcy po urodzeniu dziecka ,zaczęłam robić badania. Dolegliwości wcześniejsze nie były na tyle uciążliwe , żeby coś z tym robić.Badania krwi super, ale USG wykazało 6 guzów, w tym jeden ,powyżej 1 cm. Makabra , trzeba było wyciąć całą tarczycę plus węzły chłonne (nie wszyskie, w szyi jest ich trochę, mi wycieli 5)zwłaszcza że biopsja wykazała komórki nowotworowe. Jestem po jodoterapii, radioterapii.Pod opieką Instytutu w Gliwicach . Jest ok. Badania ok. Ale kochane, jeśli macie wyżej wymienione objawy ,to czym prędzej na badania, nie zwlekać.U mnie nic nie było widać, szyja nie puchła. Tylko póżniej z lewej strony było maleńkie wybrzuszenie.Urósł sobie guzek przez zimę.Przyjmuję 150 Euthyroksu i wapno. Nic ponadto.Nie tyję jak na razie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowanaAAAAA
MAM PYTANIE ! CZY NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY MOŻNA WYLECZYĆ TAK BY NIE PRZYJMOWAĆ CAŁE ŻYCIE JAKIŚ LEKÓW ??? JA MAM W SUMIE OBJAWY NIEDOCZYNNOŚCI, MAM MA, WIĘC PODŁOŻE GENETYCZNE - JAK NIC. PÓJDĘ SIĘ ZBADAĆ, ALE MOŻE KTOŚ ODP. NA MOJE PYTN. ??? DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o info
jak wyglada lecznie jodem radioaktywnym? czy przyjmuje sie to i jest sie w izolacji czy mozna normalnie funkcjonowac moj maz ma guzek goracy i nadczynnosc bierze metizol by wyrownac hormon i potem jak sie uda to bedzie mial podany jod prosze o info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedwczoraj dowiedziałam sie że moj wynik TSH to 30,81; w poniedziałek ide do lekarza a potem do endokrynologa. Dzięki za linki i wypowiedzi trochę poczytałam, szkoda że ci co wyleczyli i już nie biora lekarstw nie odzywaja sie. Ja wiem ze to wynika z tego ze juz o problemie nie mysla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×