Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Cześć cytryna wawa Nie odzywałem się bo wiadomo święta itd. Zrobiłem badania TSH 0,974 mlU/l, FT4 19.00 pmol/l, FT3 6,03 pmol/l, ciała anty TPO 10,00 czyli wszycho w normie. Pan profesor posłuchał mojej historii , obejrzał USG i opis , przepytał, osłuchał i opukał. Zalecił zmniejszyć dawkę Letroxu z 50 na 25 co uczyniłem i będę oczekiwał efektów bo pewnie z tarczycą to nic nie dzieje się z dnia na dzień. Zalecił skontrolować TSH za 2 miesiące i zrobić za jakiś czas USG żeby zobaczyć czy guzki się nie powiększyły. I to na razie tyle jeżeli chodzi o mnie.Napisz co o tym sądzisz. Na nowy rok wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia. pozdrawiam Maniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Maniekx222 --> cześć :-) moim zdaniem wyniki przy dawce 50 miałeś idealne jak na leczenie guzków (o ile dobrze zrozumiałam i wyniki, któe napisałeś były robione po pewnym czasie brania dawki 50). Jeżeli ktoś ma guzki, to wyniki powinny właśnie tak wyglądać, czyli tsh poniżej 1, a ft3 i ft4 w górnej połowie zakresu normy. Trzeba się cieszyć z takich wyników, bo są świetne :-) cudne po prostu. Ja bym nic w dawkowaniu hormonu nie zmieniała. Ale nie jestem lekarzem, widocznie endo miał jakiś powód, żeby zmniejszyć dawkę. Jeżeli miałeś jakieś objawy nadczynności, to zmiana dawki była uzasadniona. Jeżeli czułeś się dobrze to, moim zdaniem, nie była. TSH oczywiście trzeba kontrolować regulanie, tak jak regularnie trzeba też robić USG, żeby zobaczyć, czy guzki się nie rozrastają. Tobie również życzę dużo zdrowia :-) i samych dobrych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwshdfwiudw8udow
mam hashimoto, leczesie sie od pół roku- wczoraj robiłam badania , ale wizyte mam dopieo 10 stycznie. moze ktos mi powie czy mam dobre wyniki? tsh- 0.675 a norma to 0.27 - 4.2 fta 20 a norma do 22 i anty-tpo 27 a norma do 34 i anty-tg w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwshdfwiudw8udow
i jeszcze jedno, jak yo jest z tymi ciałami anty-tpo, bowczesniej miałam 57 teraz mam 37(biore lek od jakiegos czasu), czy moze dojsc do tego ze te anty-tpo beda w koncu w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy temat
Szczęśliwego 2009 roku! Pozdrawiam Was wszystkich i życzę zdrowia. Nie czytam wszystkich wypowiedzi, ale generalnie temat jest mi znzny. Proponuję Wam korzystać równolegle z dobrodziejstw medycyny naturalnej. Miałam guzki małe i jeden duży. Dusił mnie, nie mogłam oddychać, męczylam się przy chodzeniu,bolala mnie szyja aż za uszy i szyja gruba. Dr. endokrynolog USG, biopsja. Po USG i biopsji bolała mnie szyja strasznie, przez jakiś czas aż mówić nie moglam. Po 10 dniach wszystko było niemiłym wspomieniem. Medycyna naturalna jest matką medycyny akademickiej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAAAAnna
Szczęśliwego 2009 roku! Nie czytam wszystkich wypowiedzi na forum, ale proponuję, żeby równolegle korzystać z dobrodziejstw medycyny naturalnej. miałam guzki mniejsze i jeden bardzo duży; bolała mnie szyja aż za ucho, dusiło przy wysiłku i chodzeniu, klucha w gardle, szyja gruba, migotanie serca. Byl dr. endokrynolog, USG, biopsja. Po tych badaniach nie mogłam mówić jakiś czas a szyja bolała bardzo. Na szczęście nie byl to guz złośliwy. Po 10 dniach od djagnozy wszystko było niemiłym wspomieniem. Dzięki medycynie naturalnej, ona jest matką medycyny akademickiej. Życzę dużo dobrego zdrowia na każdy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja N
Szczęśliwego 2009 roku! Nie czytam wszystkich wypowiedzi na forum, ale proponuję, żeby równolegle korzystać z dobrodziejstw medycyny naturalnej. miałam guzki mniejsze i jeden bardzo duży; bolała mnie szyja aż za ucho, dusiło przy wysiłku i chodzeniu, klucha w gardle, szyja gruba, migotanie serca. Byl dr. endokrynolog, USG, biopsja. Po tych badaniach nie mogłam mówić jakiś czas a szyja bolała bardzo. Na szczęście nie byl to guz złośliwy. Po 10 dniach od djagnozy wszystko było niemiłym wspomieniem. Dzięki medycynie naturalnej, ona jest matką medycyny akademickiej. Życzę dużo dobrego zdrowia na każdy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja N
Szczęśliwego 2009 roku! Nie czytam wszystkich wypowiedzi na forum, ale proponuję, żeby równolegle korzystać z dobrodziejstw medycyny naturalnej. miałam guzki mniejsze i jeden bardzo duży; bolała mnie szyja aż za ucho, dusiło przy wysiłku i chodzeniu, klucha w gardle, szyja gruba, migotanie serca. Byl dr. endokrynolog, USG, biopsja. Po tych badaniach nie mogłam mówić jakiś czas a szyja bolała bardzo. Na szczęście nie byl to guz złośliwy. Po 10 dniach od djagnozy wszystko było niemiłym wspomieniem. Dzięki medycynie naturalnej, ona jest matką medycyny akademickiej. Życzę dużo dobrego zdrowia na każdy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwshdfwiudw8udow
mam hashimoto, leczesie sie od pół roku- wczoraj robiłam badania , ale wizyte mam dopieo 10 stycznie. moze ktos mi powie czy mam dobre wyniki? tsh- 0.675 a norma to 0.27 - 4.2 ft4 20 a norma do 22 i anty-tpo 27 a norma do 34 i anty-tg w normie i jeszcze jedno, jak to jest z tymi ciałami anty-tpo, bo wczesniej miałam 57 teraz mam 37(biore lek od jakiegos czasu), czy moze dojsc do tego ze te anty-tpo beda w koncu w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Wyniki masz dobre, chociaż wiele zależy od tego jak się czujesz - przy takich wynikach niektórzy mogą się czuć źle, bo poziom hormonów jest wysoki, a niektórzy mogą się czuć wspaniale, bo taka jest dla nich właściwa dawka leku. Wyniki to nie wszystko, ważna jest redukcja objawów i samopoczucie. Przeciwciała mogą skakać mniej lub bardziej z różnych powodów, takich jak choćby ogólny stan zdrowia, sposób odżywiania przed kolejnymi badaniami, brane witaminy czy inne suplementy albo lekarstwa czy nawet nawodnienie organizmu. Ty masz ich malutko, więc nie ma się czym martwić. Ich ilość mogła się zmniejszyć pod wpływem leczenia hormonalnego. Nie ma potrzeby ich częstego badania. Ta norma też została zresztą stworzona tak pi razy oko, więc nie kieruj się nią zbytnio. Przeciwciała lekko ponad normę nie oznaczają absolutnie nic. Do diagnozy autuimmunologicznej choroby tarczycy ich ilosć musi być znacznie większa, a przy pozostałych chorobach tarczycy przydatność tego badania jest ograniczona. Moim zdaniem nie musisz w najbliższym czasie badać ponownie przeciwciał, bo w Twoim przypadku nie ma to ani znaczenia diagnostycznego, ani nie pomoże w ocenie leczenia. Poziom aTPO powyżej normy, nawet do kilkuset, miewają również ludzie zupełnie zdrowi. Na jakiej podstawie lekarz zdiagnozował Hashimoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwshdfwiudw8udow
lekarz zdiagnozował hashimoto na podstawie usg i biopsji. A jesli chodzi o moje wyniki, to czy nie wydaje Ci sie ze sa dobre w tej chorobie? dlatego ze w tej chorobie tsh jest chyba lepiej jak jest niskie? i ft4 tez chyba lepiej jak jest wysokie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TEZ MAM HASHI
i co dziwne....robiłam sobie badania ANA -na przeciwciała przeciwjądrowe i wyszły mi dobre czyli ujemne, a z tego co sie orientuje przy chorobach autoimmunoligicznych powinno ANA wyjsc dodatnie, czyli przy hashi tez bo jest to przeciez choroba autoimmunologiczna.hmmm nie rozumiem juz tego, moze ktos mi wyjasni- dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Tak, wyniki są "dobre", ale tak jak pisałam wcześniej, wyniki to nie wszystko, większosć osób czuje się dobrze przy tsh poniżej 1 i ft4 bliżej górnej granicy normy, ale są osoby, które żeby czuć się podobnie musza mieć inny poziom hormonów. To jest kwestia indywidualna. Jeżeli nie masz objawów chorob, to nie zmieniaj dawki :-) Badanie ANA niewiele zmienia w diagnozie Hashi, bo nie wszyscy z Hashi je mają i nie wszyscy z tymi przeciwciałami mają Hashi. POdstawą diagnozy Hashimoto jest badanie tkanki tarczycy pobranej w trakcie biopsji. W części przypadków chorobę widać też na USG i robi się wtedy badanie przeciwciał żeby potwierdzić diagnozę. Skoro miałaś biopsję i jasno wskazała na występowanie Hashimoto, nie ma powodu badać prezeciwciał. Skoro chcesz się pobadać dla pewności, bo widzę, że lubisz badać przeciwciała ;-) to masz całą masę innych rodzajów przeciwciał występujących w chorobach autoimmunologicznych. Osoby z Hashi często zapadają na inne choroby o podłożu autoimmunologicznym. Ale sama obecność przeciwciał to za mało żeby zdiagnozować większość chorób autoimmunologicznych. NA własnym przykładzie możesz nawet zobaczyć, ze takie badania mogą być mylące. A dlaczego akurat u Ciebie nie ma przeciwciał - o to musisz chyba zapytać lekarza, bo ja nie wiem :-) może dlatego, że rodzajów przeciwciał występujących w poszczególnych chorobach autoimmunologicznych jest wiele, a bada się tylko te występujące najczęsciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madżena
Słuchajcie. Ja ostatnio okropnie schudłam, swoją drogą od paru lat telepią mi się ręce, i mam zadyszki. Ostatnio jednak było tego zbyt dużo. Zrobiłam morfologię, bo myślałam, że to jakaś anemia, a do tego na wszelki wypadek TSH, bo 3 lata temu było w normie. A teraz TSH mam 0,005. Poszłam do Internisty, dał mi skierowanie do lekarza endokrynologa - jeszcze się tam nie dodzwoniłam i doraźnie METIZOL po 2 tabletki rano i w południe, oraz propranolol po 1 tabletce rano i wieczorem. I wzięłam to wczoraj pierwszy i ostatni raz. W nocy nie mogłam spać, bolały mnie uszy, węzły chłonne, mięśnie, kości. Dosłownie jakbym miała grypę. Do tego doszedł strach, że ogłuchnę (bo mam niedosłuch i jestem po operacji w wyniku otosklerozy, a teraz czeka mnie druga). Jestem za leczeniem, ale nie takim kosztem. Poradźcie co robić? Czy może endokrynolog coś poradzi? A dodaję, że z kiepskimi wynikami była u swojego Internisty w maju i to było NIC Wielkiego. W moim ośrodku jest taka moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madżena
Ja jakiś już czas nie czułam się najlepiej.Konkretnie od maja 2008. na święta okropnie schudłam i wciąż byłam głodna. Zrobiłam morfologię i TSH. Morfologia wyszła w normie, a TSH 0,005. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, powiedział że wynik jest średnio zły i dał skierowanie do endokrynologa. Przepisał doraźnie PROPRANOLO po jednej tabletce rano i wieczorem i METIZOL po 2 tabletki rano i w popołudniu. I wzięłam to, bo czytałam co robi tarczyca z człowiekiem. Tylko, że w nocy miałam taką jazdę - bolały kości, bolały mięśnie, bolało mnie operowane jedno i drugie ucho, głowę mi rozrywało na kawałki, oczy szczypały wołały spać, ale sen nie przychodził, nie miałam nawet siły czytać,żeby czas minął. I podjęłam decyzję, że jak mnie będą tym leczyć, to po prostu nie wyzdrowieję. Za żadne skarby świata. Jak wy się czuliście po Metizolu, a może endokrynolog da mi cioś innego. Nie cierpię łykać tabletek. Pozdrawiam wszystkich i pomału będę czytać wiadomości, może znajdę odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madżena
Ja jakiś już czas nie czułam się najlepiej.Konkretnie od maja 2008. na święta okropnie schudłam i wciąż byłam głodna. Zrobiłam morfologię i TSH. Morfologia wyszła w normie, a TSH 0,005. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, powiedział że wynik jest średnio zły i dał skierowanie do endokrynologa. Przepisał doraźnie PROPRANOLO po jednej tabletce rano i wieczorem i METIZOL po 2 tabletki rano i w popołudniu. I wzięłam to, bo czytałam co robi tarczyca z człowiekiem. Tylko, że w nocy miałam taką jazdę - bolały kości, bolały mięśnie, bolało mnie operowane jedno i drugie ucho, głowę mi rozrywało na kawałki, oczy szczypały wołały spać, ale sen nie przychodził, nie miałam nawet siły czytać,żeby czas minął. I podjęłam decyzję, że jak mnie będą tym leczyć, to po prostu nie wyzdrowieję. Za żadne skarby świata. Jak wy się czuliście po Metizolu, a może endokrynolog da mi cioś innego. Nie cierpię łykać tabletek. Pozdrawiam wszystkich i pomału będę czytać wiadomości, może znajdę odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madżena
Ja jakiś już czas nie czułam się najlepiej.Konkretnie od maja 2008. na święta okropnie schudłam i wciąż byłam głodna. Zrobiłam morfologię i TSH. Morfologia wyszła w normie, a TSH 0,005. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, powiedział że wynik jest średnio zły i dał skierowanie do endokrynologa. Przepisał doraźnie PROPRANOLO po jednej tabletce rano i wieczorem i METIZOL po 2 tabletki rano i w popołudniu. I wzięłam to, bo czytałam co robi tarczyca z człowiekiem. Tylko, że w nocy miałam taką jazdę - bolały kości, bolały mięśnie, bolało mnie operowane jedno i drugie ucho, głowę mi rozrywało na kawałki, oczy szczypały wołały spać, ale sen nie przychodził, nie miałam nawet siły czytać,żeby czas minął. I podjęłam decyzję, że jak mnie będą tym leczyć, to po prostu nie wyzdrowieję. Za żadne skarby świata. Jak wy się czuliście po Metizolu, a może endokrynolog da mi cioś innego. Nie cierpię łykać tabletek. Pozdrawiam wszystkich i pomału będę czytać wiadomości, może znajdę odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madżena
Ja jakiś już czas nie czułam się najlepiej.Konkretnie od maja 2008. na święta okropnie schudłam i wciąż byłam głodna. Zrobiłam morfologię i TSH. Morfologia wyszła w normie, a TSH 0,005. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, powiedział że wynik jest średnio zły i dał skierowanie do endokrynologa. Przepisał doraźnie PROPRANOLO po jednej tabletce rano i wieczorem i METIZOL po 2 tabletki rano i w popołudniu. I wzięłam to, bo czytałam co robi tarczyca z człowiekiem. Tylko, że w nocy miałam taką jazdę - bolały kości, bolały mięśnie, bolało mnie operowane jedno i drugie ucho, głowę mi rozrywało na kawałki, oczy szczypały wołały spać, ale sen nie przychodził, nie miałam nawet siły czytać,żeby czas minął. I podjęłam decyzję, że jak mnie będą tym leczyć, to po prostu nie wyzdrowieję. Za żadne skarby świata. Jak wy się czuliście po Metizolu, a może endokrynolog da mi cioś innego. Nie cierpię łykać tabletek. Pozdrawiam wszystkich i pomału będę czytać wiadomości, może znajdę odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jestt
Chodzi mi o to ze niektorzy przy duzej liczbie podwyższonego anty-tpo maja tarczyce zdrową, a niektorzy przy malej liczbie podwyzszonego anty-tpo juz nie , po potwierdzeniu badania usg i biopsji, ktore na to wskazuja(ale chodzi mi w obu przypadkach ze hormony sa w normie).Np. ktos ma anty tpo 1000 i po zrobieniu usg tarczyca zdrowa i hormony w normie a np. ktos ma anty-tpo tylko 60 a po zrobieniu usg i biopsji wychodzi ze tarczyca chora a hormony w normie, ...zastanawiam sie dlazcego tak jest ze ludzie z wiekszymi przeciwcialamami maja jeszcze tarczyce zdrwoa a niektorzy z nie duzo podwyzszonymi znty- tpo juz maja chora.O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madżena
Ja jakiś już czas nie czułam się najlepiej.Konkretnie od maja 2008. na święta okropnie schudłam i wciąż byłam głodna. Zrobiłam morfologię i TSH. Morfologia wyszła w normie, a TSH 0,005. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, powiedział że wynik jest średnio zły i dał skierowanie do endokrynologa. Przepisał doraźnie PROPRANOLO po jednej tabletce rano i wieczorem i METIZOL po 2 tabletki rano i w popołudniu. I wzięłam to, bo czytałam co robi tarczyca z człowiekiem. Tylko, że w nocy miałam taką jazdę - bolały kości, bolały mięśnie, bolało mnie operowane jedno i drugie ucho, głowę mi rozrywało na kawałki, oczy szczypały wołały spać, ale sen nie przychodził, nie miałam nawet siły czytać,żeby czas minął. I podjęłam decyzję, że jak mnie będą tym leczyć, to po prostu nie wyzdrowieję. Za żadne skarby świata. Jak wy się czuliście po Metizolu, a może endokrynolog da mi cioś innego. Nie cierpię łykać tabletek. Pozdrawiam wszystkich i pomału będę czytać wiadomości, może znajdę odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madżena
Rany boskie!!!! :) Komputer mi pisał, że nie da rady tego wysłać. I tyle się naklikało. A to wszystko jedno i to samo.... Sorki za monotematyczność. Już się to nie powtórzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madżena
Rany boskie!!!! :) Komputer mi pisał, że nie da rady tego wysłać. I tyle się naklikało. A to wszystko jedno i to samo.... Sorki za monotematyczność. Już się to nie powtórzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marietkaaaasa
majac hashimoto mam powiekszone wole i 2 malenkie guzki- czy tez guzki to normalne ze wystepuja przy hashimoto? i czy one w przyszłosci moga byc rakowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowie ktoś
witam tsh mam 3,99 norma jest 0,27-4,20 lekarz dał mi skierowanie do endokrynologa, powiedział że widoczne jest wole. Podpowiedzcie jakie dodatkowe badania mogę zrobić lub jakie ma zlecić mi lekarz. Leczyłam się 8 lat temu i żadnych dodatkowych badań mi nie kazał robić tylko usg które wtedy było w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
marietkaaaasa --> guzki występują przy Hashi, ja też je mam. Mogą w przyszłości "zezłośliwieć", dlatego właśnie robi się biopsję zmian hipoechogenicznych albo w inny sposób podejrzanych, regularnie robi USG żeby sprawdzić, czy się nie rozrastają, te które rosną się wycina (lub ostrzykuje etanolem). Wszystko to po to, żeby jak najwcześniej wykryć ewentualny nowotwór, bo wcześnie wykryty jest całkowicie wyleczalny. Ale nie ma się co martwić na zapas - może nie dożyjemy do ich zezłośliwienia ;-) Jeżeli moze Cię to jakos pocieszyć - część guzków znika w trakcie brania hormonów. podpowie ktoś --> Badania które warto zrobić to jeszcze USG tarczycy (trzeba zrobić znowu, skoro robiłaś tak dawno), przeciwciała tarczycowe, jeżeli masz kasę to też ft4 (ewentualnie też ft3, ale na samym początku leczenia nie jest tak istotne) - jeżeli trafisz do dobrego endo i tak je zleci w trakcie pierwszej wizyty. Dwa najczęsciej zlecane na początku leczenia badania to tsh i usg tarczycy. Wszystko zależy od tego, czy chcesz leczyć się prywatnie, czy u lekarza z NFZ. Jeżeli to pierwsze, to możesz już teraz zrobic cały powyższy zestaw, jeżeli to drugie - poczekaj co zleci endo, bo internista i tak nie może zlecić specjalistycznych badań (chyba tylko USG i TSH o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakri
Do ===> Alicja N 01.01.2009] : "...ale proponuję, żeby równolegle korzystać z dobrodziejstw medycyny naturalnej." Proszę Cię Alicjo N napisz coś więcej o tej medycenie naturalnej. Od kilku lat biorę Eutyrox (wcześniej Letrox) z powodu niedoczynnosci tarczycy i guzków, które niestety powiększyły się ostatnio. Endokrynolog kieruje mnie na biopsję, ale boję sie tego. Czy Tobie udało sie wyleczyć z niedoczynności? Z guzków tarczycy? Czy jest wogóle możliwe wyleczeni guzków bez ingerencji chirurga? Przeczytałam pierwsze 6 stron topiku, Dr Q napisał/a w jednym poście, że jest możliwość wyleczenia niedoczynności tarczycy. Czy to prawda? Na razie nie mam czasu na przeczytanie wszystkich wypowiedzi, postaram się zapoznać dokładnie z topikiem w najbliższy weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jestt
Chodzi mi o to ze niektorzy przy duzej liczbie podwyższonego anty-tpo maja tarczyce zdrową, a niektorzy przy malej liczbie podwyzszonego anty-tpo juz nie , po potwierdzeniu badania usg i biopsji, ktore na to wskazuja(ale chodzi mi w obu przypadkach ze hormony sa w normie).Np. ktos ma anty tpo 1000 i po zrobieniu usg tarczyca zdrowa i hormony w normie a np. ktos ma anty-tpo tylko 60 a po zrobieniu usg i biopsji wychodzi ze tarczyca chora a hormony w normie, ...zastanawiam sie dlazcego tak jest ze ludzie z wiekszymi przeciwcialamami maja jeszcze tarczyce zdrwoa a niektorzy z nie duzo podwyzszonymi znty- tpo juz maja chora.O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego a dlaczego
A dlaczego niektóre koty są pręgowane, a niektóre nie? Każdy organizm jest inny, dlatego te róznice. I badania są robione na różnych etapach choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrdadwdf
Moze ktos , kto sie zna zinterpretowac wyniki moje?Z góry dziekuje Progesteron mam 14,83 a norma to 1,7 - 27 Testosteron mam 0,501 a norma to 0,06-1,0 Estradiol mam 158 a norma to 40-261 Wyniki robiłam z powodu wypadania włosów, robiłam w fazie lutealnej i to są normy własnie dla fazy lutealnej czyli po owulacji w 22 dniu cyklu.......a pytam poniewaz słyszałam ze wazne tu sa proporcje, a ja nie bardzo sie orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy moge byc chora
Czesc jestem tu nowa i bardzo prosilabym o rade. Bylam jakis czas temu na badaniach na tarczyce (tsh) i zmartwil mnie wynik bo mial 5.35 a norma jest do 4.20. Gdy bylam u lekarza powiedzial mi ze to nie jest az tak wysoko i nie mam sie czym przejmowac. A jednak ja sie przejmuje bo mi sie wydaje ze to wysoko i jak sprawdzalam jakie sa objawy nadczynnosci to takie mam. Najbardziej martwi mnie to ze tyle jak oszalala. Prosze a nawet blagam o pomoc, rade.... czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×