Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość duet
Załamana, hoszimoto to bardzo poważna choroba tarczycy!! Nie wolno przerywać brania leku. Jak miałaś jakieś wątpliwości to do lekarza ponownie idź. Natychmiast!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haszimoto to choroba jak kazda inna,a ja wiem czy tu chemiczne leki cos pomoga???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troll zwany popularnie Adasie widze i że i u Was jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty to pewnie ta ortograficzna,co wszedzie poluje na Adasia zwanego tez trolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ortograficzna i Adas to jeden troll !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie moze byc jeden trol skoro ortograficzna to ona a Adas to on,wiec dwóch troli atakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska5
Ja dzisiaj odebrałam wyniki TSH są w normie a ja mam opuchnieta twarz i powiekszona tarczycę a lekarka mi powiedziała że mi nic nie jest ,może ktoś mi wytłumaczy jak to możliwe ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo samo TSH to często za mało zrób USG tarczycy, badanie hormonów (ft3 i ft4), badanie przeciwciał tarczycowych i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio odkryłam świetną chorobę, hipochondria-a już najlepiej hipochondryk z depresją, na bank chora tarczyca, bo przecież podobne objawy...a i to zazwyczaj są te osoby, które znają się zawsze o wiele lepiej od lekarza. Internet jako skarbnica wiedzy ale często również jako lekarz. Bo przecież, skoro pisze na internecie, że tarczyca powiększona to już choroba, a węzły chłonne, wiem że nie można niczego bagatelizować ale skończcie pieprzyć jacy to źli lekarze, bo przecież mam opuchnięta twarz. Przepraszam, ale może jakaś alergia!!!! Szczerze, to nie widziałam opuchniętej twarzy przy chorobach tarczyc...haha...a bolące jajniki w trakcie owulacji, to pewnie już rak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie. Czy komuś udało się schudnąć? Mowa o ludziach z niedoczynnością i stałą dawką. Tak swoja drogą to ostatnio znów się chyba coś u mnie odzywa. Tym razem trudność z zasypianiem i bardzo częste rozdrażnienie, ale w lutym mam endokrynologa i mam nadzieje, że to nie ta p....ona tarczyca. Bo wystarcza mi to, że muszę brać codziennie tabletki, czego mam serdecznie dosyć, tym bardziej, że jak pominę dawkę to nie widzę różnicy. Średnio raz na miesiąc zapomnę...w zasadzie to mogę już spać 4 godziny na dobę, a potem oczy jak radary i drzemki, pewnie przez to te z****** rozdrażnienie. Zaczęłam znów palić;/ A może po prostu nie lubię wiosny, bo to już nie zima, przynajmniej na śląsku. Jak widać w weekendy nie robię drzemek;p. Pytanie do was jest o chudnięcie(reszty możecie nie czytać, a już na pewno nie oceniać)? Niby lekarz mówi z czego Pani chce chudnąć, ale cholera mam boczki, których nienawidzę brzuszek już mniejszy ale te boczki nie chcą zejść. Nigdy nie lubiłam boczków u kobiet, tam nie powinno byc w ogóle tłuszczu, bo to nie jest ladne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie mogę schudnąć za chiny ludowe, tyję średnio 10 kilo na rok, leczę się od 4 lat biorę Euthyrox 75, wyniki badań mam marne, ft3 gdzieś 10%, TSH powyżej 6 nie mogę brać więcej, bo serce mi wariuje, kardiolog zabronił brać większej dawki, a ta którą biorę jest za mała nie widzę nadziei na poprawę tej sytuacji, chyba że wynajdą inną metodę leczenia niedoczynnośc***przy okazji - jestem pod opieką endokrynologa, kardiologa i dietetyka żyję trochę jak niepełnosprawna, bo zabraniają mi ćwiczyć, mogę chodzić na spacery, ale nie za długo jak odstawiam Euthyrox to jest dopiero dramat, czuję się jak suseł, dosłownie na okrągło mogłabym spać, nie mogę normalnie funkcjonować cyrk na kółkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja schudłam przy niedoczynności.Nigdy nie należałam do grubszych ale w ciągu 1,5(!) tygodnia zjechałam na wadze 6 kg:) Obawiałam się nawet,że za dużo mnie ubyje ale waga stanęła na szczęście w miejscu.Pozdrawiam i wytrwałości życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joeey
Hej dziewczyny mam problem bo zaczęłam się leczyć kiedy moje tsh wynioslo 7 z hakiem wtedy ogolny lekaż kazał mi brać euthyrox 50 a ja się po miesiacu źle czułam i chodź nie powinnam była to podnioslam dawkę do75 i wtedy było super a w grudniu tsh spadło do 0.1 wiec do dziś brałam 50 a tu szok zamiast podnisć mi się trochę to jeszcze bardziej spadło do 0.03!!! Ale dlaczego ??? I co za 3 tyg mam pierwszą wizyte u endo. i teraz brać 25??? Bo tej damej dawki co wcześniej nie raczej nie bo mi nie służyła a odstawić absolutnie nie mogę ... co robić ?????? ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny chcialm sie zapytac bo mam takie pytanie czy bol szyi to moze bd tarczyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam tylko że ból szyi to bol szyi. Oraz dodałam, iż lekarz na odległość i bez badań nie mógłby wymyśleć lepszej odpowiedzi ale napisałam to innyi słowami wcześniej i bez wulgaryzmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wykryłyście swoje problemy z tarczycą? ja niedługo idę na USG tarczycy do www.gabinetusg.com.pl/ ciekawa jestem co wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odkad biore euthyrox męcze sie z cellulitem. A nigdy wczesniej nie mialam, bo szczupla jestem. Ćwicze, smaruje sie, masaże, zmiana diety i on nie znika :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam nadczynność, lekarz zalecił mi metizol. Po dwóch tygodniach całe ciało zaczęło mnie swędzić, wyczytałam w internecie, że może to być wątroba. Prywatnie zrobiłam badanie moczu i próby wątrobowe. Wyniki wątroby były kiepskie. Zgłosiłam się do szpitala i zostałam przyjęta na oddział z diagnozą - polekowe uszkodzenie wątroby. Natychmiast odłożyli mi metizol. Dziewczyny - nie lekceważcie tego! Metizol uszkadza wątrobę, wtedy trzeba natychmiast przestać go brać i zgłosić się do lekarza. Mnie zaproponowali teraz leczenie jodem radioaktywnym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie chemiczne pseudoleki uszkadzaja watrobe zoładek i nerki to Ty nie wiedziałas???dlatego nie nalezy ich brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tarczyce także trzeba badać. wiążą się z nią różne choroby. Wg mnie po ukończeniu 30 roku życia należy się zacząć regularnie badać. proponuję wizytę w medicoverze www.promocja.medicover.pl/zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tarczyca to nie żarty. Trzeba regularnie ją badać jeśli są jakiekolwiek dolegliwości z nią związane,. Ja robię usg tarczycy… regularnie tu: ( www.lekarze-kolber.pl ) bo wiem, że muszę, mam nadczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarella
a czy ktoś na tym forum,leczy niedoczynność tarczycy jodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety chyba nie pomogę :( Miałam być leczona jodem ale mój lekarz stwierdził,że najlepsza będzie operacja Może poczekaj na inne odpowiedzi? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarella
absolutnie nie miałam na mysli radiojodu mam na mysli JOD -jako minerał czyli suplement

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Graves
Witam zapraszam na stronę facebook.com/GravesaBasedowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do sarella Tak ja leczę niedoczynność jodem, dodam że mam też Hashimoto, z powodu innej poważnej choroby nie mogę brać L-thyroksyny. Zapraszam na forum http://twoje-choroby.vot.pl/news.php tam są osoby z chorobami tarczycy. Dużo wiadomości na temat chorób tarczycy. Forum jest zamknięte i wymagana jest rejestracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaczelam przybierac na wadze chociaz ani nie zmienilam diety i wciaz cwiczylam. Na poczatku bagatelizowalam - zbiera sie woda w organizmie, jestem przed okresem itp. Az tu nagle +10kg! Chodzilam od lekarza do lekarza az w koncu trafilam do ekndykrynologa http://www.euro-klinika.pl/artykul/endokrynologia i sie okazalo ze mam niedoczynnosc tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny kochane Pisałam tu kiedyś... Jestem 4 lata po operacji,tarczyca wycięta,tzw. całkowita strumektomia Niedoczynność.Ethyrox 100...do wiadomo kiedy ;) Nie tyję/Przy wzroście 170cm ważę 60 kg/było i 57kg Na cellulit proponuję Hydrominium albo Aqafemin Mi pomaga,zwłaszcza przed miesiączką Jestem ewenementem dla swojego endokrynologa,bo przy niedoczynności chudłam Sama jestem zdziwiona Pozdrawiam was wszystkie bardzo serdecznie❤️ I dbajcie o siebie,bo usunięta tarczyca nie oznacza,że problem z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×