Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość gość
Czy wie ktoś może czy lekarz endokrynolog moze wypisać skierowanie na ft3 i ft4 i przeciwciała anty-TPO i wtedy te badania beda bezpłatne? Czy zawsze trzeba za nie płacić? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz rodzinny również może Ci wypisać takie badania.Endokrynolog też.Jeśli masz skierowanie na badania,nie powinnaś za nie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shoo
czy podczas niedoczynności tarczycy i braniu Euthyrox 25 moge spożywać alkohol ??? prosze o szybką odpowiedź !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to już chyba zależy od Ciebie...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rek1079@o2.pl
podejrzewalam niedoczynnosc tarczycy z powodu zmeczenia, naglego tycia i coraz bardziej skapych okresow. Lekarz w UK kazal mi jedynie raz na jakis czas sprawdzac wyniki ( w rodzinie wystepuje nadczynnosc tarczycy i rowniez hashimoto) Moje wyniki: TSH 3,550 (0,270-4,200) FT4 14,75 (12-22) FT3 4,8 (3,1-6,8) p-ciała p/peroksydazie tarczycowej 18,88 ( norma do 35)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarnka
Witam, czy ktoś na forum miał robioną scyntografię tarczycy? Ja muszę czekać na wyniki jeszcze 2tyg. i bar. się denerwuje, nie wiem czego się spodziewać po wynikach..co one mówią.. Na skierowaniu miałam rozp. wole tarczycy w prawym płacie, guzek nie toksyczny 3mm nic więcej lekarz nie powiedział..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rek1079------> no i chyba wszystko jasne, niedoczynność jak na dłoni poszukaj dobrego endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam u mnie też nie dawno stwierdzili niedoczynność tarczycy oczywiście pani rodzinna nie! przesilenia mi wymyślała uczulenia chodziłam opuchnięta obolała nie do życia nie chce tego drugi raz przechodzić Zaczeły się problemy kobiece i trzeba było iść do ginekologa i to on mi wykrył przy badaniu że nie mam tarczycy? jakie było moje zdziwienie a pan doktor szukał oznak operacji. TSH moje wynosiło 98,3 to jak lekarka zobaczyła to przyjęta byłam bez kolejki Pan endokrynolog zapytał mnie tylko jak ja funkcjonowałam do tej pory na początek miesiąc zwolnienia euthyrox N do końca życia Kobitki badajcie tarczyce wymuszajcie od swoich lekarzy skierowań na TSH albo same w laboratorium 20 zł sama po sobie wiem ile się wycierpiałam i jakie są skutki organizmu wszystko szwankuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maasza
Do gosi 73 : DIETA DUKANA ZABIJA! Lekarz wylądował koniec końców więzieniu. Otrzymał 11lipca 2013 zakaz wykonywania zawodu.Wycieńcza organizm. Co innego jod, co innego dieta wysokobiałkowa niedostarczająca ŻADNYCH minerałów, wartości odżywczych. Trochę wytrzymasz a potem zaczną się problemy z rozregulowanym organizmem. Zacznij normalnie jeść, potem syplementuj : cynk, magnez , chrom, selen z witaminąE, kwas foliowy... Warzywa, soki.... Jeśli CHCESZ NAPRAWDĘ być zdrowa.Nie rób sobie krzywdy! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RafalzLublina
Witam, pisałem kiedys tutaj poscika ze mam niedoczynnos guzka itd, dostałem wyniki biopsji po łacinie: Cellulae carcinomatis papillaris. czy to rak brodawkowaty tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xn9
Witam, mam takie pytanie mam niedoczynność tarczycy od 10 dni biorę lekarstwa i mam uzupełniać brak jodu. Wyczytałam, że oprócz wody mineralnej z jodem i jedzenie ryb mogę smarować jodyną jakąś część ciała jeżeli na drugi dzień nie będzie śladu tzn że mam za mało jodu. Posmarowałam rękę i po 3,5h śladu nie było.... W związku z czym smaruje się tą jodyną i cały czas na drugi dzień śladów nie ma. Jedynie co zdziwiła mnie jedna rzecz miejsca posmarowane jodyną mam podrażnione. Zaczerwienione, delikatnie podrażnione czy ktoś też tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyyydlanaBańka
Można również do pomocy zastosować Thyromine z http://www.thyromine.pl stymuluje produkcję hormonów tarczycy i łagodzi wszelkie objawy, 3mam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danisella69
ja dziś odebrałam wyniki tsh 2.63, ft4 12.63 . Lekarz zapisał mi euthyrox 25, ale boję się hormonów. Powiadziała mi p. doktor, że ft4 powinno przy moim wieku być ok 16-17, jeśli wyniki sie poprawią po 3 miesiącach ostawić lek. Zastanawia mnie, czy można leki tak odstawić z tego co wiem jak na tarczycę ktoś zaczyna łykać prochy robi to do końca życia. Powiedzcie co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danisella69
dodam jescze , że ja mam bardzo obfite miesiączki i jestem chuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BetiW1264
Używaliście leku o nazwie Selen Witamina E? Bo szukałam danych dotyczących tego leku i postanowiłam Was zapytać. Możecie cokolwiek napisać mi o tym prepearacie? Opłaca się go używać, testowaliście jakieś zamienniki? Tu zanalazłam trochę opinii o Selen Witamina E: http://www.listalekow.pl/selen-witamina-e/ - myślicie, że można się tym sugerować? Nie chciałabym się i roztrwonić bezsensownie część swojej wypłaty, dlatego czekam na Wasze cenne rady. Dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomocy man nadczynność tarczycy lekarz przepisał mi tydzień temu METIZOL mam taką depresję że wyję całe dnie czy to może być od tego leku leczę się u psychiatry bo tam zaprowadziła mnie tarczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć,ja po usunięciu tarczycy(rak brodawkowaty) brałam po 200 euthyroxu az tsh spadlo mi do 0,005 i teraz mam odstawiony euthyrox i biore Metizol.Troche mnie telepie ale idzie wytrzymać. Niezła huśtawka bo wcześniej maiłam Hashimoto i niedoczynność. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamanaaa94
Hej! Mam ogromny problem i nie wiem jak mam sobie z nim poradzic.. Czasami Nie chce mi sie juz zyc. Wiec zaczne od tego, ze trwa to juz 3 lata.. Zaczelo sie na obozie.. Nagle zaczelam w zimie widziec czarne plamy na sniegu, ale specjalnie sie nie przejmowal , wszyscy mowili ze to normalne i ze mam nie wydziwiac. Olalam to chociaz nie ukrywam ze bardzo mi to przeszkadzalo. Po paru dniach obidzilam sie jak otumaniona, jakbym nie byla soba.. Myslalam ze to zmeczenie, ale sen i odpoczynek nic nie pomagaly. Cjodzilam po wszystkich mozliwych lekarzach.. Tomogtaf glowy zrobiomy - nic nie wykazalo. Codziennie czulam sie zle, ale jakos musialam Funkcjonowac.. Natomiast od pol roku jest piprostu tragedia.. Odkad zemdlalam w szkole na schodach.. Teraz gdy stoje robi mi sie slabo, ledwo funkcjonuje, wiecznie jestem zmeczona, otumaniona.. Caly czas musze chodzic w okularach przeciwslonecznych, ciagle mi slabo sie robi.. Nie wiem co sie ze mna dzieje. Badania wszystkie mozliwe mialam zrobione.. Wyszlo jednak ze mam niewielka niedoczynnosc tarczycy (po dwoch latach) i hashimoto.. Anty tpo wynosilo niedawno o polowe wiecej niz dopuszczana granica.. Bralam euthyrox 25, aczkolwiek nie czulam po paru miesiacach poprawy i odstawilam.. Nie wiem co mam robic.. Czy to mozliwe ze przy tak malej niedoczynnosci tarczycy tak sie czuje? I nie ma Zadnej poprawy? Innych chorob nie wykryto.. Nie wiem juz co mam robic, nie chce mi Sie tak zyc.. Prosze o szybka odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danisella69 jajko mądrzejsze od kury? Skoro lekarz powiedział, to wie co robi.Ps długo tutaj nie pisałam. Ale muszę się pochwalić, biorę cały czas moją docelową dawkę euthyroxu 137(która swego czasu nie była dostępna i musiałam brać etx 100 i pół e75). Moja waga to 72, mam super figurę:D, mnóstwo energii, koniec z defekowaniem co 3 tygodnie;p, biegam, sypiam po 7 godzin, tarczyca już jest w granicach normy, czyli żadnej operacji. Czuję się jak nowo narodzony człowiek. I wiecie co, ostatnio doceniłam swoją chorobę, jestem zadowolona, że dzięki niej udało i się przytyć(tzn., że nie mam już zasranej niedowagi;). Głowy do góry i pamiętać samo tsh nic nie pokazuje!! I jak coś wydaje się nie tak to nie róbcie tak jak ja-jak mi lekarz po badaniu palpacyjnym(na onkologii w Gliwicach) powiedział, że to powiększone węzły chłonne, to olałam sprawę. I w pewnym momencie miałam problemy z oddychaniem. Kurcze, za to teraz biegam do lekarza z byle przeziębieniem, bo nie wszystko można brać przy niedoczynności. A żeby było śmieszniej bardzo podobne objawy do moich(płaczliwość, rozdrażnienie, senność nawet po 22h/24, utrata równowagi) miała moja znajoma przy nerwicy, depresji;). Także czasem warto poszukać przyczyny nie tylko w jednej chorobie;). Tak swoją drogą, zapomniałam dodać, że moja praca serca również się zmieniła, lekarz jak bada ciśnienie to zawsze jest w stanie usłyszeć je, moje ręce nie są wiecznie zimne, zdarza mi się też odkryć w nocy, mania prześladowcza też minęła jak ręką odjął;p. Nie wiem czy ktoś przeczyta ale musiałam pochwalić się moim szczęściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta_j
Do Mloda090 Ja przeczytalam :) gratulacje! Ja jestem dopiero na poczatku drogi i mam nadzieje ze tez bede sie tak dobrze czuc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki 19
POMOCY. Bardzo źle się czuję; bóle głowy (teraz codziennie), problemy ze skórą i pazniokciami, wszędzie moje włosy, suche oczy i usta opuchniete ręce, nogi, w ciagu ostatniego miesiaca 5 kg w górę. Cera szara i jak ja bez życia, ciagle jestem zmęczona senna, zdołowana i nerwowa. Mam problemy z pamięcią, serce czaem wali jak oszlałe. Poszłam do lekarza moje wyniki: tsh 1,62 (norma 0,25-5,00) ft3 3,46 (norma 2,00-4,40) ft4 1,26 (norma 0,93-1,70) USG: oba płaty tarczycy niepowiększone (lewy w przekroju poprzecznym 10x12 mm długości 38mm; prawy 1x15mm długości 39mm) Cieśń 4 mm grubości. wyniki krwi cholesterol 239, (norma do 190)] gra 2,2 (norma 2,4-7,0) mxd % 9,8 (norma 0-9) lym % 45,2 (norma20-40) gra % 45 (norma58-66) hct % 36,1 (norma 37-47) pct % 0,4 (norma 0,2-0,3) Byłam u lekarza przepisał jakieś witaminy. Nawet nie zareagował na moje sugestie odnosnie tarczycy. Sama obliczyłam objętośc tarczycy to niecałe 5,5 - trochę mało.Nie wiem co mam otym myśleć.Żyć mi sie nie chce - sama siebie nie poznaję. Czy to może być coś z tarczycą. Pomóżcie proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój rodzinny lekarz też nie zareagował więc wzięłam sprawy w swoje ręce.Poszłam prywatnie do endo i prywatnie zrobiłam usg tarczycy.Twoje problemy ewidentnie świadczą o złej pracy tego narządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki19
Też tak mi się wydaje. W środe ide do endo i zobaczymy. Bo już ledwo żyję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje TSH to też 83,4 :( też wysokie tak mi się wydaje :(. Ja nie wiem ludzie o jakich chorobach tu piszecie przy TSH 3 albo w normie i bierzecie chormony w takim razie ja powinnam już nie żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witammewszysrki
TSH przy niedocdzynności możde bdyć nadwet powdyżej 1000,0. Tak napdrawdę przy TSH powdyżej 1,0 powdinno przydjmować się przydnajmniej 500 ug (mikrogram) jod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny czy któraś mogla by mi cos powiedziec o moich wynikach bo nie rozumiem sie na tym kompletnie wiem, ze mam podane normy ale nie rozumiem tego bylam na Usg i nie mam zeanych guzków i niczego moja tarczyca ma ok. 5 cos mm i 6mm (sorry że nie dokladnie ale akurat nie mam tych wynikow przy sobie eh ) no i lekarz który robil mi usg powiedzial ze mam tarczyce jak 15latka a ja mam 22 no i wydaje mi sie ze w takim razie powinnam miec niedoczynnosc tarczycy objawytez mam jak przy nieodoczynnosci natomiast moje Tsh 0,8741 norma 0,35-4,94uIU/ml (i moje Tsh to bardziej nadczynnosć niz niedoczynnosc) FT3 2,34 1,71-3,71 pg/ml FT4 0,99 0,7-1,48 ng/dl anty-TPO <1,0 IU/ml Ide do lekarza w srode z tymi wynikami i chce sie czegos dowiedziec czy to sa normalne wyniki pomozcie plis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze prolaktyna 513,7 102-496mIU/l testosteron wolny 4,91pg/ml progesteron 9,88ng/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak karmicie swoja tarczyce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w czym ma C***omóć.dozywiona tarczyca pracuje prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×