Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość Izabell1983
co poł roku robie usg tarczycy i te gruczolaki zmniejszaja mi sie, na samym poczatku srednica ok 7 mm teraz po 2 mm kazdy,,robiłam biopsje, nie ma komorek rakowych. za 2 tyg ide znow na wizyte do lekarza i zamierzam mu powiedziec ze cos jest chyba nie tak,,, w tym miesiacu wybieram sie tez na rezonans magnetyczny zeby wiedziec co sie dzieje z tym kregosłupem bo to juz smieszne nie jest,,, wtedy gdy pisałam tego posta poczytałam o tych przytarczycach i masz racje to moze wpływac na kosci i bole w plecach,,,, najgorsze jest to ze teraz to wogole mało ruszam plecami zeby mi cos sie nei obruszyło bo potem moje miesnie sie blokuja i zaciskaja mi cała połowe ciała, woda zatrzymuje mi sei w organizmie i musze chodzicc na anstawienia,ale ilez mozna razy nastawiac kregosłup? nastawianie kregosłupa za czesto nie jest dobre bo wszytko mi tam chodzi i luzuje sie,,, gdybyscie dziewczyny wiedziały ile ja teraz wapnia pierniczam,najwieksze dawki jakie tylko moge,a tu dalej nic sie nei dzieje,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabell1983
co do rentgenu kregosłupa ,rok temu robiłam i było oki, lekkie odsuniecia kregów( prosze nei mieszac z wyskoczeniem kregu),, a tak to git nic mi nie wyszło ,dlatego teraz wybieram sie na rezonans,ktory wiecej pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam
hej dziewczyny czy ktoras z Was jest ze swietokrzyskiego???? szukam dobrego endokrynologa bo moja pania doktor nie moge sie w ogole dogadac. moje tsh sobie skacze od 1 cos tam do 5 z haczykiem. mialam robione usg i bylo ok. ostatnio badalam tsh i wyszlo 5 cos tam nie biore letroxu bo mi strasznie po nim wlosy rosna:( nie wiem co mam robic...generlanie zle si enie czuje i nie mam problemow z waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabell1983
cytuje :do Izabell Też mam dziwne bóle, a właściwie drętwienia mięśni przy kręgosłupie i podobnie łączę to z chorobą tarczycy. Chodziłam do lekarzy, tłumaczyłam, ale zauważyłam, że maja mnie za chorą....na głowę. Już nie chodzę i jakoś daję sobie radę, czasami zapomnę, czasami poćwiczę albo pomaże jakąś maścią. odp.... na masci bym nie liczyła,,ja tez zaczełam od maści ,teraz juz nie smaruje bo to nie pomaga,, zmien sobie lekarza, bo tarczyca to cholerstwo,ma na poczatku leczenia lekarz powiedział zebym przypadkiem w ciaze nei zaszła bo zle by ze mna było i z dzieckiem ,,wiec warto sobie to rpzypilnowac,,, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypominam o swoich pytaniach na które chciałabym uzyskać odpowiedzi a mianowicie czy trzeba stosować jakąś szczególną dietę podczas brania leków i jak długo się je bierze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Śpiąca Królewna
Mam niedoczynność tarczycy, biorę leki i nie stosuję żadnej specjalnej diety. Endokrynolog kazała mi jeść więcej warzyw, żeby utrzymać właściwą wagę i tak robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolnka_87
Dziekuje slicznie za pomoc, jest kochanan. pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabell_1983
do spiaca krolewna,,,, ja jem leki od 5 lat, na neidoczynnosc kazał mi jesc duzo ryb,, duzo pic płynow bo moge tyć.. chociaz moze z 3 kg przytyłam ,, do tego mało pic herbaty i kawy, nie jesc kapusty , brokułów,,, takie miałam zalecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do karolnka_87 - tak wygląda moja \"blizna\" w rok po operacji: http://www.wizaz.pl/gallery/files/3/...izna_thumb.jpg I dodam, że niczym nie smarowałam (uczulenie na Contrctubex, Cepan mi śmierdział :) ), chroniłam tylko lekkimi apaszkami, bo to lato było :) Diet żadnych nie stosowałam, oczywiście dużo warzyw, owoców, mało mięsa - bo oprócz niedoczynności mam dziedziczne skłonności do tycia :) I to w zasadzie tyle, nie ma się czego bać i latać po znachorach - wyciąć i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy stosunkowo niewielkim podwyzszeniu tsh miałam wszystkie objawy niedoczynnosci tarczycy. Do tego doszły guzy (5) i ciągłe duszenie w gardle. W poniedziałek mam kontrolna wizyte u lekarza. Problem w tym, że tyje...jem mało, wrecz garstkowo...a mam wrazenie, ze mój brzuch jest coraz wiekszy i że ja jestem wieksza, ale waga stoi jak zakleta... Przeciez nie moge nie jesc nic...własciwie ograniczam sie do obiadów...juz zaczynam miec jakas psychozę. Kiedys nie jadłam kolacji przez tydzien i chudlam momentalnie. Teraz nie jem słodyczy, mało jem, kolacji wcale i tyję:( Ratunku!! Planuje zaczać chodzic do Groty Solnej, tam ponoć duzo jodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam, że tsh spadło z 2,03 na 1,22-mam jedynie podwyzszone aTPO-5,28 norma 35 (ach te normy, z nimi nie wiadomo nigdy co i jak) przez 3 miesiące brałam Eutyrox -najpierw 25, potem 37,5 teraz biore 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matwiąca się
Hej wszystkim... Powiedzcie mi, proszę, czy powiększenie lekkie, nieidoczne gołym okiem a dopiero przy odchylaniu szyi, to objaw chorób tarczycy? Dodam, że czuję się ok, nie mam żadnych powyższych "jazd"... Proszę o odpowiedź, bardzo się boję, że coś nie tak z tarczycą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do : Może być, nie musi. Nie martw się na zapas, dla uspokojenia możesz sobie zrobić badanie poziomu hormonów tarczycy (ft3 i ft4) we krwi. Lekarz pierwszego kontaktu chyba nie może dać na to skierowania, ale możesz sobie zrobić prywatnie, jeśli naprawdę się martwisz. Masz jeszcze jakieś objawy? Bo jeśli dobrze się czujesz, to może nie ma sensu na razie panikować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwiąca się
Dziękuję za odpowiedź... Poza tym jednym objawem czuję się normalnie, jak zwykle... Nie zauważyłam wypadania włosów, łamania paznokci, senności itp. Chyba, że są jeszcze jakieś symptomy niedoczynności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwiąca się
Aha, chciałabym jeszcze wiedzieć, czy przy niedoczynności też są guzy? Pół roku temu poszłam do lekarza, usłyszałam, że powiększenie jest małe i jeśli się czuję dobrze to nie ma sensu faszerować się hormonami... Nie wiem tylko, czy doktor nie zbagatelizował mojej sprawy... Jak uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwiąca się
Najbardziej niepokoi mnie to, że chora tarczyca uszkadza serce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do martwiąca się: Tak, jak napisałam wyżej: ja bym zbadała poziom hormonów we krwi - prywatnie takie badanie kosztuje w granicach 20 PLN za jeden hormon (a są 2 - ft3 i ft4, dodatkowo można zrobić jeszcze TSH - to hormon przysadkowy, ale ściśle związany z funkcjonowaniem tarczycy);oddaje się odrobinę krwi i nie trzeba być na czczo. Jeśli wyniki będą w normie - olać i się nie przejmować; jeśli nie - powiedzieć lekarzowi, poszukać endokrynologa itd. Zarówno przy nad-, jak i niedoczynności tarczycy różni ludzie mają różne objawy, niekoniecznie wszyscy dokładnie te same. Tak czy owak, badanie powyższych wskaźników jest pierwszym i podstawowym, które wykonuje się przy podejrzeniu niewłaściwej pracy tarczycy. Co do tego, CO USZKADZA niedoczynna tarczyca (a uszkadza na przykład płód, i to bardzo), to tym się na razie nie przejmuj, bo przy odpowiednim leczeniu WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Wysle; naturalny ,sprawdzony sposob na leczenie tarczycy. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martwiąca się
eweewelinek - bardzo Ci dziękuję, musi być dobrze!! Bardzo mi pomogłaś, dodałaś otuchy :) ....finka - podaję maila: sheaer0007@interia.pl Pozdrawiam Was, dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kattiva
Bardzo proszę o informacje. do jakiego lekarza sie najpierw udać żeby zbadać tarczyce? rozumiem że trzeba zrobić USG ale ja dostałam też skierowanie do endokrynologa. Najgorsze jest to że kazali mi przyjść .......za rok. TAK ZA ROK W CZERWCU 2009. co zrobić? źle sie czuje mam tarczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
kattiva --> zrób usg i podstawowe badania krwi (tsh, ft3 i ft4) państwowo (bo rozumiem, że leczysz się pańswowo). Skierowanie na wszystkie dostaniesz od lekarza pierwszego kontaktu. I skoro terminy są takie masakryczne, to najlepiej z wynikami idź do endokrynologa prywatnie (u mnie na wizytę czeka się około 3 tygodni, kosztuje 70 zł). NIedoczynność przez rok może się pogłębić i objawy będą się nasilać (a w zaawansowanej niedoczynności mogą być niebezpieczne). NIe warto się męczyć. Jeżeli masz kilka dych, to polecam wizytę u prywatnego endokrynologa. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Martwiąca się - daj znać, proszę, jak odbierzesz wyniki. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś się an tym zna
Witam!!Zrobiłam sobie badania na hormony tarczycy, ale dopiero w piątek mam umówioną wizytę u lekarza, dlatego piszę do Was, ponieważ może potraficie powiedzieć o co chodzi w moich wynikach, czy mam chorą tarczycę czy wszystko jest ok, bo naprawdę chciałabym wiedzieć coś wcześniej niż w piątek, a sama nie potrafię tego rozwikłać. Oto moje wyniki: 1. TSH 2,120 2.FT3 3,31 3.FT4 1,09 Nie proszę o jakaś dokładną analizę, ale jak ktoś wie coś na ten temat, chociaż jakieś podejrzenia czy wszystko jest w normie, czy gdzieś odstaje. Pozdrawiam!!!!!i proszę o pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczęłam bardzo się pocić.....
.......na całym ciele, po prostu leje się ze mnie woda(!!!!) - bezzapachowa, wcześniej nie miałam takiego problemu - mam 23 lata, czy to może być objaw nad - lub niedoczynności tarczycy?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do czy ktoś się na tym zna: Normy (wg laboratorium jedengo z łódzkich szpitali, w którym często robię badania) wyglądają następująco: TSH (tyreotropina) - 0,27 - 4,0 ft3 (wolna trijodotyronina) - 3,1 - 6,8 ft4 (wolna tyroksyna) - 12,0 - 22,0 Ft4 masz trochę za niskie, coś się zatem dzieje, więc do lekarza na pewno warto pójść, natomiast na pewno (nigdy) nie warto popadać w panikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewelinek
dzięki ewelinek za odpowiedź, zapomniałam napisać, że to ft4 jest w jakichś ng/dl, no ale nie wiem czy jednostki mają znaczenie:-)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kattiva
cytryna wawa Dziękuje za odpowiedź. Troszkę sie boje bo te objawy towarzyszyły mi przez kilka lat do tej pory.i nie wiem czy nie będzie za późno,ale cóż USG Mam na 30stego. krew miałam tylko TSH wcześniej lekarska powiedziała że wynik mam dobry tylko że ona cały czas tak mówi.ale dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutny wrocławianin
Cześć , mam pytanie : Zrobiłem badania na F T 3 i wyszło 19,52 ( norma 2,57 -4,43) , Fr T 4 i wyszło 3,30 ( norma 0,93 -1,7) . Czy to jest strasznie poważne bo dopiero do lekarza będe szedł za 3 tygodnie.Czy mam się czego bać ? a jak tak to czego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×