Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość magdamr
W marcu stwierdzono u mnie nadczynność tarczycy TSH miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdamr
przepraszam bardzo ale nie widać mojej całej wypowiedzi/ do zarządzającego forum proszę usunać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdamr
W marcu stwierdzono u mnie nadczynność tarczycy TSH miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzinek
za kilka dni mam wiyte u endokrynologa. Od dłuższego czasu nadmiernie się pocę, moje serce bije jak szalone, dlonie i stopy mam niemilosiernie zimne i mój nastrój ciągle się zmienia... Boje sie diagnozy, zle zdaje sobie sprawe z tego, ze jesli nic nie zrobie to zaszkodze sobie jeszcze bardziej. Dodam ze mam 23 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanek
witam wszystkich. Pierwszy raz w życiu miałam robione badanie tarczycy, w sumie tylko samo TSH i wyniosło ono 7,8.Mam wskazaną konsultację z lekarzem jednak bardzo ciężko do niego się dostać. Jednakże martwi mnie to czy mogę dalej zażywać tabletki antykoncepcyjne?moja pani ginekolog też jest na urlopie i kompletnie nie wiem co robić czy przerwać i zacząć brać jeśli zezwoli na to endokrynolog?czy jak? :/ dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hanek
bierz normalnie tabletki anty. Najprawdopodobniej endokrynolog stwierdzi niedoczynność tarczycy i dostaniesz hormony. Ja biorę i to i to, endokrynolog powiedział, że OK. A nawet więcej - stwierdził, że póki nie unormuję poziomu hormonów tarczycy lepiej, żebym nie zachodziła w ciązę, bo to niebezpieczne. Podobno niektórzy endokrynolodzy przepisują tabletki anty kobietom z poważną niedoczynnością tarczycy i każą im je brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanek
w sumie dziś byłam po poradę u położnej i również mi powiedziała,że mam brać, więc jednak tak zrobię. Najwyżej w trakcie brania znów zrobię sobie badanie na tsh i zobaczę wtedy czy powiększyło mi się przez tabletki. A na wizytę u pani endokrynolog muszę trochę dłużej poczekać. Dziękuje za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanek
w sumie tak sobie siedzę i myślę,że może tsh spadło by mi jakbym właśnie przerwała tabletki anty, bo jak wiem one powodują wzrost hormonu tarczycy, czy to możliwe ?. A teraz truć się tymi lekami i tymi to też niezdrowo :/ bo tak naprawdę nie wiem czy już ta niedoczynność miałam przed braniem anty czy nie. A dobija mnie fakt,że na endokrynologa trzeba tak długo czekać i ani nie ma gdzie zasięgnąć porady:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odp dla hanek
Tabletki anty nie mają nic wspólnego z tsh i tarczycą. Tak mi powiedział mój endokrynolog. Niedoczynność trzeba leczyć, bo może się pogłębić i wystąpią objawy jak tycie, wypadanie włosów, problemy z krążeniem, kłopoty z koncentracją, osłabienie libido itp. Ja biorę oba rodzaje tabletek już od wielu lat i czuję się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka12
Myślałam że mam objawy nadczynności tarczycy, więc pomyślałam sobie że zrobie sobie badania krwi, jednak sie zdziwiłam bo wyniki wyszły prawidłowe. TSH 1.13 norma (0.27-4.2) FT4 20.39 norma(12.0-22.0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaG
Mam na imię Sylwia. Jakiś czas temu poszłam zgodnie z radą jednej z forumowiczek z moją chorobą tarczycy do dr Krysiaka w Katowicach. Miałam problemy z samopoczuciem i nie mogłam zajść w ciążę. Pan doktor bardzo miły postawił diagnozę, zastosował dobry lek, no i nareszcie się udało :-). Piszę, by z jednej strony podziękować tej koleżance, której nicku już nie pamiętam (na Forum jestem rzadko), a także by polecić Pana doktora innym forumowiczkom ze śląska. Gdyby któraś chciała skorzystać mogę podać dane kontaktowe. Proszę tylko o mail na mój adres: sgaw@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashimotka
Do Sylwia G Całkowicie zgadzam się z opinią na temat dr Krysiaka. Mam te same odczucia na temat wizyt u niego. W pełni popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz kiedys pisalam tu na forum,tez mam problem z tarczyca,w poniedz dzwonie do lekarza wreszcie sie umowic na wizyte.i mam pytanie,czy mam lekarzowi powieziec tez o tych problemach ginekologicznych ktore mam?bo pielegniarka w przychodni powiedziala mi ze problemy ginek.maja bardzo duzy zwiazek z chora tarczyca.napewno powiem mu o tym ze nie moge schudnac,a tyje mimo ze nie jem duzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1803
Od jakiegoś tygodnia odczuwałam dziwny ucisk na szyi, przy po bokach przy kościach obojczykowych czasami ciągnie mnie do karku. ( wcześniej nic mnie nie bolało) Zrobiłam morfologię oraz hromony tarczycy. Morfologia ok natomiast tarczyca: tsh 5,876 (norma 0,25-5,0) ft 3 5,23 (norma 4-8,3) ft4 17,62 (norma 9-20) Endokrynolog po badaniu manulanym stwierdził, że tarczyca małą i twarda - co to znaczy? oraz że ten ucisk to nie od tarczycy. Zapisał Euthyrox 25N i kazał przyjśc za 3 m-ce. Do następnej wizyty mam zrobic usg tarczycy oraz badanie TSH i przeciwciał TPO. Czy powinnam się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MArcelus
witam, chcialbym zwrocic sie do was z kilkoma pytaniami. Mam 23 lata, mialem problemy z migdalami i zapaleniami gardla (niezyt gardla i nosa nic specjalnego), przez co duzo antybiotykow. W podstawowce mialem objawy IBS (biegunki) i od 3 lat objawy wrocily (we wzmozonej sile), dieta i leki slabo pomagaly raz lepiej raz gorzej. Nie chudne specjalnie, w zimie ciagle mialem uczucie zimna, myslalem, ze nie wyrobie, lekki spadek temperatury a ja juz myslalem, ze zwariuje. Od okolo 3 miesiecy doszly bol stawow i miesni, myslalem, ze to kregoslup, przestwietlenie wykazalo lekke zwezenie odcinka ledzwiowego, a ja ledwo co chodze, nogi uda mnie rwa jakby zakwasy, w nocy czasem mam skurcze lydek, problemem jest wejscie dla mnie na 1 pietro! z osoby energicznej staje sie wrakiem. Myslalem, ze to grzyby i zaczalem stosowac diete antygrzybicza a tu dupaa, ciagle to samo, szczegolnie od rana tak mam do poznego poludnia, zotem to jakby ustaje, zwiazku z jedzeniem nie widze.Waze 60 kilo i jestem dosc chudy a zaparcia wystepuja u otylych przy problemach z tarczyca.Czy to moze byc tarczyca? Bo jesli zmeczenie apatia itp. to tez chudniecie i zaparcia, a ja wlasnie cierpie na biegunki, gdzie mam sie zglosic (wliczajac lekarza pierwszego kontaktu), zeby sprawdzic i upewnic sie czy to nie tarczyca? HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWANEF
do MArcelus a robiłeś badania na poziom wapnia, potasu i magnezu? jeśli nie może warto byłoby je zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MArcelus
a gdzie moge cos takiego zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie
objawy może dawać dużo schorzeń wcale to nie musi być poważna choroba, skoro cierpisz na długotrwałe biegunki wypłukujesz minerały, w aptece bez recepty kupisz gastrolit, zalecałabym wizytę u lekarza rodzinnego, na pewno skieruje cię na szereg badań, a jak nie to sam poproś masz do tego prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWANEF
MARcelus lekarz ogólny daje skierowanie na tego typu badania (to badanie z krwi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do Was
Bardzo wypadaja mi włosy wiec zrobiłam badania ,TSH-mam w normie(ale blizej dolnej granicy) ft4 w normie,ft3 w normie-ale zrobilam USG i wyszło ze mam powiekszony lewy płat i 2 male 3mm guzki,anty-tg w normie a anty-tpo 57(normado34),co to moze oznaczac? i czy to moze byc przyczyna nadmiernego wypadania włosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to hashimoto
i won ze spamem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedź
Podwyższony poziom przeciwciał może wskazywać na to, że z tarczycą zaczyna się dziać coś niedobrego. To może być początek choroby autoimmunologicznej, która w konsekwencji doprowadzi do niedoczynności tarczycy. Wypadające włosy mogą (ale nie muszą) być jednym z pierwszych symptomów pojawiającej się choroby. Dobrze, że trzymasz rękę na pulsie i wykryłaś problem zanim pojawiło się więcej objawów, a dysfunkcja tarczycy się pogłębiła. W przypadku podwyższonego poziomu przeciwciał (ale nie jestem pewna, czy rónież w Twoim przypadku, gdy poziom przeciwciał jest tylko nieznacznie podwyższony) podaje się hormony tarczycy niezależnie od poziomu tsh, ft3 i ft4. Idź do endokrynologa. Odpowie na Twoje pytania i zaleci dalsze postępowanie. Może zleci biopsję zmian? Jezeli nie dostaniesz już teraz hormonów, zrób badania za kilka miesięcy - nieprawidłowości mogą być już bardziej wyraźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedź
do osoby, której brak i wiedzy i kultury - znajdź sobie lepsze zajęcie :-) do zdiagnozowania Hashimoto potrzeba więcej informacji, niz tylko nieznacznie podwyższony poziom przeciwciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrtrtrt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGDAJJA
Hello, 2 tygodnie temu poszłam do lekarza - żle się czułam od dłuższego czasu,byłam bez życia, do tego miałam problemy z oddychaniem- jakby ścisk gardła.Lekarka wzieła mnie chyba za hipohondryczke i na odczep dała skierowanie na krew i TSH. Wyniki mnie trochę przeraziły bo oprócz anemi czego się spodziewałam TSH wynosiło 30.Dostałam leki Euthynox 25 ( zaczełam od 25 i co 2 tyg mam zwiekszac o 25 -ostateczna dawka 75)i skierowanie do szpitala.Oczywiście mnie odesłali. Teraz robie badania na własną rękę bo przecież nie bedę czekać 2 miesiące aż sie dostane do endo. Zrobiłam aTPO ale jest 15 - więc w normie. Jutro rano usg tarczyc i po połódniu wizyta u endo. Nie brałam tego na poważnie ale jak czytam posty niektórych lasek, które mają tsh przeroczone o minimum i zachowują się jakby miały umrzeć to sama zaczynam się bać!!! Nie strasznie mi tabletki. tylko to o czym piszecie- o problemach z zajściem w ciąze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
MAGDAJJA --> nie martw się tym, co piszą inni :-) objawy u każdego pojawiają się przy różnym poziomie tsh. Niektórzy nie mają ich wcale przy wysokim tsh, a niektórzy muszą obniżyć tsh do granicy nadczynności, zeby się ich pozbyć. Nie jest też tak, że u każdego pojawią się wszystkie objawy, a niepłodność jest tylko jednym z mozliwych objawów. Jest masa kobiet, które urodziły zdrowe dzieci cierpiąc na niedoczynność, często nawet o tym nie wiedząc. Dobrze, że już wiesz, co Ci jest i zaczniesz się leczyć :-) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGDAJJA
Wielkie dzięki CYTRYNA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam u ginekologa,no i gdy mu powiedzialam o tym ze z wynikow wynika ze mam niedoczynnosc tarczycy to powiedzial ze jest prawie pewien ze to od tarczycy te problemy z jajnikami.na 13 sierpnia mam u endo wizyte ii jesli sie okaze ze tak jest to da mi leki i wreszcie powinno byc ok....przez rok z ponad 10 kg przytylam :( obym po lekach schudla bo sie zalamie calkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g22
robiłam ostatnio tsh badania wyszło 8,5 biorę euthyrox w dawce 75 od trzech miesięcy ale nie najlepiej się czuję mam często stany depresyjne czuję częsty niepokój proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×