Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Moze bierzesz za mala dawke. Jesli nie ma innych objawow (i przyczyn) TSH powinno spasc d normy po ok 2-3 tyg. No ale moze zalezec od jakiego poziomu zaczynalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja biorę naprzemian 100 i 150
i przytakim dawkowaniu euthyroksu utrzymuję poziom TSH w okolicy 2.0 Dawkowanie to sprawa indywindualna.Może częściej badaj Tsh to łatwiej bedzie dobrać poziom hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bata41
Witam, Mam nieznacznie podwyższony anty-TPO, tzn 62 przy normie 35. Jestem z Krakowa. Byłam u Endo w moim mieście , PaniM. Sendrakowska- podobno dobra Endo przepisała mi Euthyrox 25 i kazała rozpocząć leczenie.Główne hormony tarczycy są w normie, USG wykazało torbiel, poza tym wszystko OK. Zastanawiam się czy lekarz nie przesadza z rozpoczęciem brania tabletek?. Powiedziała mi , że to początek choroby Haszimoto. Poszłam do niej ,ponieważ w przeciągu 1/2 roku baaaardzo przerzedziły mi sie włosy. Może ktoś z Państwa zna tą lekarkę i powie mi co warte są jej diagnozy. A może powinnam znaleźć innego Endo w Krakowie. Tylko gdzie? Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam serdecznie. B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Bata41 --> też mam Hashimoto, staram się czytać i dowiedzieć jak najwięcej o tym i mogę napisać tylko jedno: masz dobrego lekarza i rozpoczęcie leczenia było właściwe. Gdybyś nie zaczęła się leczyć, objawy by się pogorszyły, tarczyca pracowałaby coraz gorzej, na pewno prędzej czy później pojawiła by się niedoczynność tarczycy. No i włosy nadal by wypadały, a teraz jest szansa, że przestaną. Można powiedxzieć, że masz szczęście, że chorobę wykryto na wczesnym etapie, dzięki temu może uda Ci się uniknąć doświadczenia większej ilości przykrych objawów niedoczynności. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabell_1983
Do Marcycha---- jak masz niedoczynnosc to pewnie bedizesz brać tyroksyne ,w wiekszosci przypadkow jak sie ma nieodczynnosc to sie tyje,,, ja miałam szczescie bo majac niedoczynnosc i jedzac juz leki od 6 lat moja waga sie nie zmieniła,,, powinnas pic duzo wody i wiecej sie ruszac bo mozesz tyc, byłąm u endo i jest dobrej mysli ,,ciesze sie jak głupia ze zaczynam wkoncu zdrowiec,Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda1803
U mnie lekarz tez podejrzewa Hasimoto. Moje wyniki to: tsh 5,876 (norma 0,25-5,0) ft 3 5,23 (norma 4-8,3) ft4 17,62 (norma 9-20) dostałam również skierowanie na dodatkowe badania przeciwciał oraz Usg. Jednak juz na pierwszej wizycie bez wyników tych badań endokrynolg zapisał mi Euthyrox 25N. Ale to chyba lepiej, że tak wczęsniej zapisują leki zeby postepowała taka chorba i nie przerodziła się w niedoczynnośc. Chociaż boję się niekorzystnych zmian hormonów na organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz8
Witam. Jestem tu po raz pierwszy. Mam pytanie. Może ktoś mógłby mi poradzić cz wyniki moje są dobra? Jak je interpretować. TSH - 0,84 FT4 - 1,2 FT3 - 2,53 Bardzo dziękuję za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bata41
do cytryna wawa: dzięki za częściowe rozwianie moich wątpliwości. Pewnie masz rację, ale ja tak nie chcę brać nowych leków. .. . I mam głupią nadzieję, że to jakaś pomyłka. Leczę się już na nadciśnienie tętnicze. Serdecznie pozdrawiam B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
magda1803 --> bój się raczej niekorzystnego wpływu BRAKU hormonów tarczycy na organizm ;-) masz8 --> tsh wygląda OK, a żeby ocenić poziom hormonów musiałabyś podać normy laboratoryjne (powinny się znajdować na wynikach badań). Bata41 --> może się okazać, że nadciśnienie jest właśnie spowodowane niewłasciwym funkcjonowaniem tarczycy. Niedoczynnosć najczęściej związana jest z niedociśnieniem, ale u niektórych wystepuje nadciśnienie. U mojej koleżanki tak właśnie było, po rozpoczęciu leczenia tarczycy mogła odstawić leki na nadciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bata41
Dzięki cytryna , dziś wzięłam pierwszą tabletkę i selen, i... albo mi się wydaje, ale czuję się spokojniejsza wewnętrznie, przez ostatnie dni wybuchałam bez powodu, byłam kłębkiem nerwów -po prostu okropna ! . Może wrócę do równowagi... Bardzo serdecznie pozdrawiam B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz8
Cytryna wawa. Normy na wynikach to: TSH 0,270 - 4,20 mój wynik to 0,840 FT4 0,932 - 1,71 1,20 FT3 1,82 - 4,62 2,53 Od 10 lat choruję na endometrioze. Jestem już po jednej operacji. Jedną ciążę poroniłam a druga się udała. Choruję również na ndciśnienie. Biorę ConCor COR 2,5. Ogólnie mam różne objawy chorobowe : puchnięcie stóp, ręce - palce także mi puchną , worki pod oczami prawe oko więcej podpuchnoięte, - od niedawna uczucie przenikliwego zimna chociaż przed chwilą mogę się czuć normalnie, tłuste włosy już po jednym dniu od umycia- od lat, Kłoppty ze wstawaniem mimo że siedzę bardzo wygodnie, budzę się w nocy trzeźwa jak skowronek lub nie mogę zasnąć, bóle głowy w okresie. Do tej pory każdy lekarz lekceważy moje doledliwości. Może coś zasugerujesz. Co to może być. Dziękuję za wszelkie wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna wawa
Bata41 :-) daj znać, jak się będziesz czuła. masz8 --> nie jestem lekarzem, nie pomogę :-( wyniki badań tarczycy wyglądają dobrze. Jeżeli lekarze bagatelizują Twoje objawy, zmuś go do tego, żeby dał przynajmniej skierowania na różne badania (może profil hormonalny? nerki w związku z puchnięciem pod oczami? itp.). A włosy Ci się przetłuszczają dlatego, że przyzwyczaiłaś je do częstego mycia. Przetrzymaj je bez mycia z tydzień (co jest trudne, bo zrobią się naprawdę tłuste), a potem zacznij myć co kilka dni. Zobaczysz, że to działa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Beaty41
Mam to samo co Ty anty-TPO podwyzszone- 58.pozatym hormony tarczycy w normie, TSH tez w normie....a u Ciebie TSH było w normie?Tez poszłam do lekarza bo w przeciagu około pół roku straciłam 3/4 włosów ,i dlatego postanowiłam znalezc przyczyne wypadania włosów.Hormony i tsh w normie, usg- 2 malenkie około 3mm guzki i powiekszony jeden płat tarczycy około 2,5 cm.czekam na biopsje i pobiopsji wizyta u endokrynologa.Ale mam pytanie do Ciebie-poniewaz ja jeszcze z wynikami nie byłam u lekarza,czy to podwyzszone nieznacznie anty-TPO moze byc przyczyna nadmiernego wypadania włosów,,czy tak Ci lekarz powiedział? i czy jesli to jest przyczyna tego wypadania to czy te włosy odrosną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Beaty41
dodam ze tez od około roku mam nadcisnienie i biore tabletki, ponadto przytyłam w ciagu roku , i sie zastanawiam czy to nadcisnienie to nie jest czasem od tarczycy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bata41
Endo powiedziała, że to może byc prawdopodobna przyczyna wypadania włosów, ale mam też zrobić badania na hormony płciowe, m.in testosteron, estradiol itp. I wtedy będzie już wiadomo. Podobno istnieje szansza, że po uregulowaniu hormonów włosy przestaną wypadać i odrosną. Póki co nacieram je naprzemian loxonem 5% i Alpicorem. A oprócz nieznacznie podwyzszonych przeciwciał a-TPO (56), wszystkie hormony tarczycy miałam w normie..., pozdrawiam B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Beaty41
Beatko a TSH MIAŁAS W NORMIE?Ja wszystkie hormony płciowe mam dobre, wszystkie pozostałe badania takze dobre, a miałam ich sporo.Tylko te anty-TPO PODWYZSZONE CZYLI 58 A NORMA TO 34.Piszesz ze istnieje szansa ze odrosną...ale pewnosci nie ma?? i czy to lekarz Ci powiedział ze jest ta szansa aby odrosły?(bo boje sie ze nie odrosną):( Miałam bujna czupryne, geste włosy a obecnie marnota:(.A wogole te co włosy co pozostały to zrobiły sie jakies cienkie i matowe, bez połysku.Nadal mi leca z głowy najgorzej przy myciu, i wogoleleza na podłodze, spadaja normalnie z głowy:( tez stosuje juz 3 butelke alpicoru e, ale zadnej poprawy nie widze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona_emce
ja od 8 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy, tarczyca powodowala ze rosly mi cysty na jajnikach jestem juz 7 lat po operacji usowania cysty. objawy mam takie jak ty, tzn przetluszczajace sie wlosy (niestety musze je myc codziennie by wygladac jak czlowiek) mimo ze probowalam je myc rzadziej puchna mi palce itp potem tracilam miesiaczke spadal mi poziom cukru i lekarz powiedzial ze doprowadzamy z niedoczynnosci na nadczynnosc doszlo do tego ze kolega i kolezanka sprowadzali mnie do domu z ulicy bo nieumialam nawet chodzic teraz znow to samo ale wykryli lekarze u mnie ze ta tarczycaa powoduje u mnie PCO hyperandrogemie ( czy jakos tak) i i cos z nadnerczami i dowiedzialam sie ze bylam zle leczona przez te 8 lat na tarczyce i mamz le leki a o PCo pewnie cos juz wiecie wiec sie niemam co rozpisywac :) niema zle ale najlepiej tez nie :) troszke chaotycznie to napisalam ale mam nadzieje ze sie nie obrazicie:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a od tarczycy
moga sie włosy przetłuszczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona_emce
slyszalam ze tak ale jak jest to..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iseree
witam, mam niedoczynnosć tarczycy, stan włosów bardzo się pogorszył, wypadały (przed leczeniem) setkami, zrobiły się matowe i trudne do układania. Po rozpoczęciu leczenia przestały wypadać, ale ogólny ich stan się nie poprawiał. Od kilku miesięcy stosuję metodę, o której przeczytałam na tym forum i dzieją się cuda. Włosy są znowu lśniące, zdecydowanie mocniejsze i ostatnio zauważyłam odrastające, krótkie włoski! Dla mnie to szok, bo już straciłam nadzieję, że kiedykolwiek będę miała znowu ładne włosy. Metoda może się wydać odrażająca, ale zapewniam, że nie jest tak źle. Polega na wmasowywaniu własnego moczu w skórę głowy. Na forum zalecają wmasowanie moczu a następnie owinięcie głowy na godzinę, potem jej umycie. Piszą też o odparowywaniu moczu, albo stosowaniu moczu kilkudniowego, ale takie kombinacje są nie dla mnie. Nie mam na takie rzeczy czasu, a na rzeczy typu gotowanie moczu w celu odparowania chyba się nie odważę, zwłaszcza, że nie mieszkam sama. Ja stosuję mocz zaraz po jego "uzyskaniu", polewam głowę moczem z kubka, do którego nasiusiałam, masuję głowę tak jak przy myciu zwykłym szamponem, zostawiam na głowie na czas mycia reszty ciała. Potem spłukuję i myję włosy tak jak zwykle (szampon i odżywka). Całą operację trzeba robić powoli i ostrożnie, żeby nie zachlapać łazienki ;-) Świeży mocz nie pachnie odrażająco, więc nie ma obawy, że w łazience będzie później pachniało jak w dworcowej ubikacji. Głowa i włosy nie pachną później moczem. Mocz staram się stosować nie rzadziej, niż 2 razy w tygodniu. Spróbujcie, może na was tez tak zadziała. Włosy były znacznie ładniejsze już po pierwszym razie. Zaraz pojawią się kpiące komentarze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iseree
wypróbuje te metodę, bo juz nie wiem co mam robic z tymi wypadajacymi włosami, jestem załamana......od jutra mocz na głowe- dziekuje Ci za poradę :)........ale naprawde włosy odrastaja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iseree
ale jesli sie bierze jakies leki, np. na nadciznienie albo jakies inne to mozna taki mocz stosowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iseree
i jeszcze jedno..czy ten mocz musi byc koniecznie poranny, czyli z nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wam tez
puchna palce rąk przy chorej tarczycy? czy to jest objaw chorej tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i czy tez sie pocicie
??czy to jest normalne z tym poceniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iseree
Naprawde odrastają! jestem w szoku. Podobno po kilku razach może nastąpić pogorszenie, które jest objawem leczenia, ale u mnie nie nastąpiło. Nie wiem, czy leki na nadciśnienie mają jakiś wpływ. Ja leczę się na arytmię, biorę letrox na tarczycę i tabletki antykoncepcyjne. Przeciwwskazania w czasie przyjmowania leków dotyczą chyba w największym stopniu urynoterapii, podczas której pije się mocz, a nie używa zewnętrznie. Ja nie stosuję moczu porannego. Ma silniejszy zapach i poza tym organizacyjnie nie dałabym rady utrzymać tej "terapii" w tajemnicy, bo rano jest w domu spory ruch. Zastanawiam się tez nad stosowaniem moczu na twarz, bo mam problemy z cerą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, leczę się na niedoczynność tarzycy od 8 miesięcy, mam 2 letnie dziecko. Biorę euthyrox50 codziennie jedną. Od 4 dni dusi mnie bardzo, ledwooddycham. Zapisałam się na wizytę u endokrynologa, po poproszeniu dostałam termin na 25.07.2008. Kiedy zaczęłam się leczyć mialam wynik przy normie 0,27 do 4,20 chyba ok. 4,50. Teraz bardzo ciężko mi się oddycha. Bardzosię martwię. Czy tarczyca może się znaczącopogorszyć przez tydzień? Chyba będę tu częściej gościć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda a włosy Ci wypadały
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz mi wypadają, wypadały ale nie wiem czy jakoś wybitnie mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć czy ktoś może napisać o leczeniu jodem radioaktywnym.Leczę się od 2 lat na nadczynność tarczycy ale leczenie farmakologiczne nie dało efektu więc moja pani doktor zaproponowała mi leczenie jodem radioaktywnym.Czy przy tym leczeniu leży się w szpitalu czy można w tan sam dzień wyjść i ogólnie jak się do niego przygotować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×