Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość eweewelinek
Do "smutny wrocławianin": Podajesz bardzo dziwne normy, robię badania w różnych laboratoriach i tam są zupełłnie inne (np. ft4 od ok. 12 do ok. 22). Na pewno niczego nie przekręciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w poniedziałek miałam robione drugie USG i oprócz torbieli wykazało guzki, lekarz zlecił mi badania hormonów a wyniki mam dopiero jutro i jeśli będą złe wyniki to będę miała robioną biopsje, powiedzcie mi czy to konieczne, jak to sie odbywa, czy jest możliwość uszkodzenia czegoś tam i czy mogę odmówić tego badania??? dodam ze tarczycy nie mam powiększonej ani pomniejszonej tylko te guzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedno pytanie
czy ft4 wynoszące 1,09 ng/dl dla zakresu 0,89 - 1,76 nd/dl to dobry wynik????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witam wszystkich
Robiłem badania hematologiczne i neurocyty wyszły mi 41,9%, a przedział jest 45,0 - 70, 0% czy to znaczy, że jest to niski poziom?Jak coś jutro idę do lekarza to się dowiem, ale może coś wiecie. Marcin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>evellinko Tez mam podobne normy: 0.8-2.2 wiec chyba wroclawianin nie pokrecil. >>wroclawianinie A TSH robiles? Masz podwyzszone FT3 i 4 co mogloby swiadczyc o nadczynnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Śpiąca_Królewna Z tego co wiem przy guzkach robi się biopsę zwłaszcza przy tych powiększonych , badania nie musisz się obawiać to nic nie boli , mój przypadek jest podobny do Twojego też nie mam powiększonej tarczycy a le za to sporo guzków.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fresh022
Normy: T3 – od 2 do 10 mU/l T4 – od 5 do 12 μg/dl FT3 – od 2,3 do 6,6 ng/ml FT4 – od 0,9 do 2,4 ng/ml (wynik poniżej normy oznacza niedoczynność tarczycy, zaś wartości powyżej normy – nadczynność tarczycy) TSH – od 0,27 do 4,0 mU/l (zmniejszenie stężenia TSH świadczy o nadczynności tarczycy, zwiększony poziom TSH – o niedoczynności tarczycy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fresh022
Nadczynność i niedoczynność tarczycy Osoby cierpiące na nadczynność tarczycy są bez uzasadnienia pobudzone, cierpią na bezsenność, kołatanie serca, szybko się męczą (odczuwają tzw. duszność wysiłkową). Stałą cechą choroby jest uczucie gorąca, chudnięcie mimo dobrego apetytu, nadmierne pragnienie połączone z obfitym poceniem się, a także wrażenie, że coś stale tkwi w gardle. Przy schodzeniu po schodach odczuwa się słabość mięśni. Twarz wygląda na obrzmiałą, oczy są jakby większe. Włosy zaczynają wypadać, trudno się skoncentrować. Kobiety nieregularnie miesiączkują. Przy niedoczynności tarczycy pojawia się męczliwość, duszność wysiłkowa, nadmierna senność, stałe odczuwanie zimna (nawet w upalne dni), częste zaparcia. Mięśnie bywają sztywne, a stawy obolałe. Choć nie ma się apetytu, przyrost wagi jest znaczny. Głos staje się ochrypły. Słabsza jest pamięć i zdolność koncentracji. Powieki bywają obrzęknięte, twarz staje się "nalana". Często pojawia się tzw. drugi podbródek, obrzęk szyi i zanikają dołki nad obojczykami. Włosy są przerzedzone, łamliwe, nie dają się układać. Kobiety tracą owłosienie w dołach pachowych. Miesiączka przedłuża się lub występuje bardzo nieregularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eris000
Hej, we wtorek zaliczyłam wizytę u lekarza z moim tsh 3,30 nie chętnie ale stwierdziła że nie zaszkodzi i przypisala mi euthyrox 50 myślicie że mam szanse wreszcie zgubić kilka kilogramów i się lepiej poczuć.. Bo z tego co zrozumiałam jak mówiła to że jak mi to nie pomoże to nie jest to niedoczynność. Zaznaczam że mam 21 lat i mam sporo objawów tej niedoczynności. Ciągle się zastanawiam czy mi to napewno pomoże :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Oczywiście pamiętajmy, że te wszystkie objawy rzadko kiedy występują jednocześnie, nawet te "stałe cechy choroby" też nie są takie stałe. Ja przy nadczynności miałam na przykład tylko problemy z sercem i ogólnie kondycją (duszność, zmęczenie, także mięśni), żadnego pocenia i tak dalej - kto by pomyślał, że to tarczyca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewelinek
Do eris000: Jeśli bierze się leki "na czuja" (weźmy i zobaczmy, co się stanie), to raczej trudno oczekiwać gwarancji, że to pomoże... Przepraszam, musiałam to napisać, bo mnie szlag trafia za każdym razem, kiedy lekarze próbują leczyć w ten sposób, zamiast zacząć od pełnych badań diagnostycznych...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>eris000 Jasne w wieku 21 lat najwazniejsze sa te kg. Twoje zycie twoja sprawa ale igrasz z bardzo waznym organem (mozesz sie powsciekac na ten wpis ale potem go przemysl). Euthyrox 50 to ja bralam przez pare miesiecy po zdiagnozowaniu niemalze braku tarczycy (wtedy gdy zostalo jej ok.4.5 ml) a zaczynalam w ogole od 25 by organizm powoli sie przyzwyczajal. Hmm, wiem ze mialam szczescie natknac sie wtedy na dobra endo. Niestety poszla juz na emeryture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha a kg mi zniknely gdy zmienilam styl jedzenia (wymuszona zmiana innymi problemami zdrowotnymi). W ostanim pol roku spadlo z jakies 5 kg 'bezbolesnie'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurisu
Mam powiększoną tarczycę, utrudnia mi to czasem mówienie, mam uczucie \"kluski w gardle\" i nie wiem co z tym zrobić ;/ Byłem dziś na usg i wszystko niby ok, TSH tarczycy też w normie. Czy branie jodu mogłoby pomóc? proszę o jakieś info bo do wizyty u lekarza jeszcze daleeeeko ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurisu a jestes pewny, ze ta kluska to od tarczycy?? Piszesz ze masz ja powiekszona a USG tego nie wykazalo. Prosze nie dopatruj sie tylko ironi (roznie ludzie reaguje na froum) ale czy twierdzisz ze jest powiekszona bo masz wrazenie kluchowatosci w gardle czy tez Ty jakos to widzisz ze ona jest wieksza? Ale USG powinno wykazac jej wieksze wymiety. Bo ta \'klucha\' moze byc z paru innych powodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Śpiąca_Królewna Tak miałem robioną już biopsję a w sumie to jż dwie ,są one robione zez żadnego znieczulenia ,naprawde nie boli i trwa dosłownie chwilkę .Nie masz się czego obawiać .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WąSIK HELLP
Proszę odpowiedzcie kto może na moje pytanie. A dotyczy wąsika :'( czytałam na wcześniejszych stronach że także inne kobiety w czasie chorej tarczycy mają takiego wąsa. To jest straszne, nie wiem co z tym robić. Usunąć u kosmetyczki woskiem? Fajnie by było, ale boje się że jak będzie odrastał to z nasiloną siłą, że włoski staną się trwalsze, ciemniejsze i mocniejsze tak jak w przypadku depilacji nóg. Proszę o poradę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Kurisu A z braniem jodu musisz uważać ,lepiej samemu nim się nie leczyć ,jeżeli by się okazało , że masz chorobę Hashimoto tak jak ja to branie jodu jest bardzo szkodliwe dla tarczycy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczona
do zmartwionej 21- dzuewczyno masz napewno problemy z tarczyca- objawy na to skazuja-wez skierowanie do endokrynologa -a;bo idz prywatnie, bo kolejki , a to powazna sprawa.radzilabym przed wizyta zrobic USG tarczycy,badanie TSH/skierowanie na to badanie dostaniesz od lekarza ogolnego, /oraz hormont T3 i T4-przynajmniej pojdziesz do leksrza przygotowana.Tez bylam taka slaba , wazylam 40 pare kilogramow, chodzilam trzymajac sie sciany, nie mialam sil wstac z lozka , a najgorszy byl lek przed pojsciem gdziekolwiek bo bylam taka slaba ze balam sie iz zemdleje gdzies na ulicy. pozdrawiam -duzo zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy wiecie cos moze o prof jerzym sowinskim z poznania? pytam o to raz jeszcze gdyz tego lekarza polecila mi pilegniarka u ginekologa.w miescie gdzie mieszkam i okolicach tak naprawde prawdziwych endo nie ma tylko sa zwykli lekarze ktorzy sie tez tarczyca zajmuja wiec nie chce wiecej do takich chodzic co tak naprawde nie wiedza co i jak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc wykryto u mnie torbiele i jakieś tam guzki z których największy ma miare 12,9mm, zrobiłam TSH i TH4 i sa w normie, lekarz powiedział ze nic z tym nie bedzie robił i mam sie zgłosić za 9 miesięcy do kontroli. co Wy o tym sądzicie czy to naprawdę są jeszcze za małe guzki żeby coś z nimi zrobić? ja uważam ze lepiej wyleczyć jak są małe ale przecież sie na tym nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Śpiąca_Królewna Mój endo powiedział mi ,że wszystkie guzki powyżej 10mm powinny być sprawdzane , ja mam jeden 12mm drugi 9 mm i dużo małych.Po usg mój endo skierował mnie zaraz na biopsję twierdząc ,że nie będzie leczył guzków skoro nie wie nic o nich .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vala
Mam haschimoto wynik przeciwciał wybosi 9700 jestem załamana i nie wiem co mam robić. Czytalam, ze większość osób na forum oprócz hormonów bierze inne leki które pomogą przeciwdzialać i zatrzymać ich produkcję. Prosze o pmoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Vala Ja aktualnie biorę Novothyral 75 i tyle z hormonów. oprócz tego biorę rano potas a wieczorem magnez . Aha i nie załamuj się z tym się żyje normalnie poprostu musisz pamietaćo pigułce rano i odstawić niektóre pokarmy które mogą zawierać jod jak np ryby morskie .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gagor
jaki potas bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagor
Kaldyum ( Kalii chloridum) kapsułki zawierają 315 mg potasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabell1983
do śpiaca krolewna ja miałam wykryte dwa torbiele ,ktore potem okazały sie gruczolakami,,wyniki tsh tez miaąłm w normie ale co z tego poszłam do endo zaczełąm leczenie ,,,chodzisz do jakiegos matołą a nie lekarz znajdz sobie dobrego lekarza,,,ja miałam po 7 cm 2 torbiele, toze ci wyniki tsh wychodza w normie to nie oznacza ze te torbiele maja zostac,, idz sobei na inne badania, poza tym na te torbiele trzeba zrobic biopsje,ja miałam robione,,, nie wiem skad jestes ale jak z małopolskiego wojewodztwa to polecam gminskiego z zakopanego albo w krakowie jest tez bardzo dobry ...kika lat temu byłam na badaniach tsh i mi nic ei wyszło a tarczyca była widoczna to matoł endykrynolog powiedizał mi ze mam tłuszcz na szyji ,heheh,, wiec widzicie jak to jest z lekarzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×