Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Dzieki. Więc to moze był ucisk na przepone. Mam słonia w brzuchu przecież:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli - juz chyba nie warto sie przyzwyczajac - za niedlugo sie ta \"impreza\" skonczy :-) a ja wczoraj widzialam pierwsza tecze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
też racja z tym przyzwyczajaniem :-P co do tęczy to mi tak z dwa tygodnie temu pojawiła się ..........na ścianie obok kompa.....miałam otwarte okno i tak jakoś promienie słoneczne padały na szybę, że się tęcza tworzyła...Próbowałam to nawet uwiecznić aparatem, ale niezbyt wyraźne wychodziło więc zrezygnowałam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi przez przeszlo przez mysl uwiecznic tecze ale moje okna niestety sa tak brudne ze chyba nie wyszlaby :( a padalo i nie chcialo mi sie wycodzic na podworko ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy któraś z Was ma już spakowaną torbę do szpitala?? ja ją chcę przygotować już w tym tygodniu, ale nie wiem do końca co mam tam zapakować..może któras mi doradzi?? W Krakowie są same chmurki i nie ma ani tęczy ani słonka :( za to my przesyłamy gorące buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam coś w necie na ten temat: Torba do szpitala Pakowanie torby do szpitala to ważny rytuał przygotowujący kobietę do urodzenia dziecka. To okazja, by zastanowić się, w jaki sposób możesz oswoić szpitalną przestrzeń i co Ci jest potrzebne, by w sali porodowej poczuć się bezpiecznie. Jeżeli nie rodzisz w domu, możesz kawałek domu wziąć ze sobą - np. ulubioną koszulę i szlafrok albo płytę z muzyką. Przygotowania najlepiej zacząć wraz z końcem 7. miesiąca. Warto wówczas upewnić się, czego wymaga szpital. Jest jeszcze czas na zrobienie badań i przygotowanie niezbędnych zaświadczeń lub uzyskanie zgody na wykonanie obowiązkowych zabiegów (golenia i lewatywy - jeśli są konieczne) we własnym domu. Proponowana przez nas lista pomoże przygotować najpotrzebniejsze rzeczy bez zbędnego pośpiechu. Łatwiej będzie znaleźć to, czego potrzebujesz, jeśli do jednej torby włożysz rzeczy na czas porodu, do drugiej - konieczne po porodzie, do trzeciej - rzeczy dla dziecka, a osobno - dokumenty i wyniki badań. Jeśli planujecie wspólny poród, pokaż swojemu mężowi, gdzie co jest. Unikniecie stresu i wielkiego bałaganu, gdy poprosisz go o wyjęcie czegoś z torby podczas porodu! Dokumenty dowód osobisty aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM karta przebiegu ciąży skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć). Wyniki badań grupa krwi i czynnik Rh przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży) wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży ostatnia morfologia i badanie moczu. NA CZAS PORODU ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie, majtki) wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu, kapcie) jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia, jeśli wykonywane są zabiegi przygotowawcze jednorazowe chusteczki przybory toaletowe mały ręcznik szczotka do włosów, opaska, spinki lub gumka pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów) gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę piłka \"jeżyk\" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej) lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania) walkman i kaseta z ulubioną, relaksującą muzyką coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża) kilka jednorazowych kubków notatnik i długopis karta telefoniczna lub żetony dla zwolenników: aparat fotograficzny PO PORODZIE Rzeczy dla mamy: koszula lub piżama wygodna do karmienia rozpinany sweter skarpetki 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe) przybory toaletowe 2 ręczniki 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek ręczniki papierowe dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza) specjalna poduszeczka do karmienia (pod główkę dziecka) 2 staniki do karmienia wkładki laktacyjne ręczny odciągacz do pokarmu karta telefoniczna, żetony (trzeba spytać na oddziale o typ automatu) lub telefon komórkowy drobne pieniądze Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu): 15-20 pieluch tetrowych albo najmniejszy rozmiar jednorazowych (wygodne do użycia w szpitalu) i odpowiednio mniej tetrowych; jeśli jednorazowe pieluchy nie mają wycięcia na pępek, trzeba to zrobić 3 bawełniane koszulki 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów skarpetki nie perfumowane mydełko dla niemowląt ręcznik kąpielowy z kapturem zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki) oliwka dla niemowląt zasypka delikatny krem do pupy wata bawełniana szczoteczka do włosów kocyk odpowiednie do pogody ubranko na wyjście ze szpitala (dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem) krem ochronny. Wydaje się tego dużo, hehe I zastanawiam się nad jednym. Póki co mam wskazania do cesarki. (Położenie miednicowe, choć to się wkrótce może zmienić) i czy do pobytu w szpitalu po cięciu inaczej się powinno pakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Skąd ja wezmę taką torbę by to wszystko zmieścić :-P Chyba pojadę z walizkami jak na wczasy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie...i jeszcze zalecają żeby to były 3 torby, hihi A to ze strony Fundacji Rodzić Po Ludzku. Elinova, wiesz może jak się załatwia skierowanie do szpitala? i czy je wypisuje nasz lekarz prowadzący? a co jeśli nie zdąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO-KLA-DNIE!!!!! jakby tak to wszystko zapakowac to objetosciowo jak nic wczasy 2 tygodniowe!!!! ale powiem Wam ze ja juz 2 razy bylam w szpitalu w czasie ciazy i ciekawe ale jak wychodzilam to mialam wiecej tobolkow niz jak przychodzilam :) ja tez juz powoli zabieram sie za szykowanie torby do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe... Teraz już nie jest potrzebne skierowanie do szpitala. Masz prawo wybrać ten szpital w którym chcesz rodzić. Idziesz do izby przyjęć, wypełniasz stos papierów, badanie i co dalej decyduje lekarz:) Albo wracasz do domu (fałszywy alarm), albo idziesz się golić i robić lewatywe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra ale tam pisze ze nie jest konieczne to skierowanie!! przeciez nie beda robic problemow jak bedziesz rodzic bo nie masz skierowania!! szpitale maja obowiazek przyjac kobiete w ciazy nawet przy lekkim bolu brzucha czy ma skierowanie czy nie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fakt. Ja jeszcze wyprawki nie mam gotowej, dalej mamy remonty ( a właściwie to mega porządki i meblowanie) ale tak mnie naszło, że torba to przecież może już sobie gdzieś w domciu stać. Ostatnio też mam twardawy brzuszek więc lepiej jest być przygotowanym przynajmniej w tym zakresie bo dodatkowy stres przy porodzie chyba nie będzie wskazany. A czy u Was w szpitalach można sobie wybrać pozycję do rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętajcie ze te wszystkie rzeczy nie będą Wam potrzebne na porodówce. Położne krzywo patrzą ja zabiera się na porodówke cały swój majan. Robi sie bałagan. Rzeczy mniej potrzebne można zostawić w samochodzie i po wszystkim mąż może donieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okej Mamuski ja spadywuje sie polozyc cos czuje ze maly chce wyciagnac kosteczki :)) trzymajcie sie cieplo i uwazajcie na brzuszki :)) 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
U mnie w szpitalu na sali porodowej znajduje się: wanna łóżko piłka krzesełko oparcie, gdyby któraś chciała rodzić na stojąco.... To chyba tyle i moja gin mówi, że wybiera się dogodną dla siebie pozycję. Ja osobiście nastawiam się na poród w wannie, ale jak wyjdzie to zobaczymy :-D a skierowanie to teraz rzeczywiście niepotrzebne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem Majówy :-P 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ grzywa czekam na Ciebie ja Ci pomaluję paznokcie :-P. Wyobraż sobie,że ja mam nadal fryzurę na afro :-P to przy okazji byś mi pomogła co?? Ja Tobie paznokcie, a Ty mi zrobisz fryzurkę :-P:-):-D twardnięcie to też czuję taki nacisk na \"dole\"jakby coś parło w dół.Dziwne uczucie :-( 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ biedrona ja też dziś piorę ciuszki, rożki, pościel -WSZYSTKO!!! 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ efciak rzeczywiście duży będzie ten Twój chłopczyk :-D no i don\'t worry ja niedługo wkleje nowe namiary do tabelki i nie będziesz sama z tymi kg :-D.Muszę się dziś zmierzyć :-) 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ mela ja też nie wiem ile waży moja pociecha. Jeśli chodzi o pranie i ciuszki i proszek to kupiłam PERSIL z atestem dla dzieci( polecany przez instytut Matki i Dziecka).Sensitive.Fajny zapach, antyalergiczny i tańszy niż te specjalne .Pachnie cały dom :-P. AHA i piorę także wypełnienie pościeli bo nawet kazano kupować pościel z możliwością prania i taką mam. 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ Qassandra TORBA-niedługo się spakuję- lepiej być przygotowaną. Sądzę,że ja urodzę przed terminem.A skierowanie o ile dobrze wiem dostaje się krótko przed terminem porodu. No, ale jak wcześniej się zacznie to bez skierowania jechać trzeba !!!! 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ Idę zobaczyć pranie i jeszcze tu wpadnę :-D 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ brygida-26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Brygida---dzięki za kwiatuszki i serduszka. Mam dla Ciebie też coś: 🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️ 🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️ 🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️ 🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️ 🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️🌻:-D❤️ Oj grzywa--juz sobie wyobraziłam tą pisankę na @ Brygidy :-P :-P :-P Hihihihi....no nie mogę :-D A będzie tam kurczaczek czy zajączek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Brygida---a jak tam po badaniach??? Widzę, że przeżyłaś wiec było ok :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inez22
WITAM. CZY KTÓRAS Z WAS ROBIŁA W CZASIE CIĄŻY TRÓJWYMIAROWE usg . JEŚLI TAK, TO CZY W OPISIE PODANO WAM RÓWNIEŻ DATĘ POCZĘCIA, CZY TA MASZYNA MA TAKIE MOŻLIWOŚCI???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brydzia! Wyschlo juz??? Moje ciuszki dosychaja :) To byl wymarzony dzien na pranie :) No a teraz przed nami prasowanko :) Pozdrawiam wszystkie brzuszki ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc zaziebilam sie okrutnie, wczoraj mialam temp. dzis nie mam goraczki, ale czuje sie fatalnie,.mam straszne nerwy.co napewno nie jest dobre, ale nagle namnozylo sie tyle problemow . Grzywa, Twoja Zuzia jest duza, ja moje dzieci tez mialam ogromne, ale teraz chyba nie dociagne malego do 4 kg. jak napisalas jej wage, to sie zmartwila, chociaz lekarz mowi, ze waga malego jest ok pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek Spiochy Mamusiowate:) Pewnie gdyby nie to, ze jade dzisiaj na USG i sie nie moge doczekac, tez spalabym sobie otulona ciepla kolderka - zwlaszcza, ze za oknem szaro buro i w ogole jakos tak nijako...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
Witam i pozdrawiam wszystkie majowe mamusie po raz pierwszy:) Moja córcia ma się urodzić 29.05 (obecnie 32 tc), a już niezły z niej klops, bo już przekroczyła 2 kg. Pozdrawiam z Torunia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Magdo :) Cos mi sie wydaje, ze pokolenie nastepne bedzie nad wyraz wyrosniete :) tylko tak sie zastanawiam, jak my je urodzimy, bo mnie przeraza fakt, ze mlody moze byc4kg klocuszkiem, zwlaszcza, ze wczoraj na zajeciach szkoly rodzenie, mielismy opieke nad niemowlakiem i lalki wazyly jedyne 1.3 kg, a jak sie trzymalo je w rece, to robilo to spore wrazenie, a jeszcze lepsze, jak kazali tatusiom pokazac jak beda kapac niemowlaka. I tutaj widac, ze panowie woleli baardziej bawic sie samochodami niz lalkami hehe. Chociaz przyznam WAm sie, ze pomimo tego, ze nie moge sie doczekac, az utule Mlodego w ramionach, to przeraza mnie fakt, ze to taka drobinka bedzie i boje sie ze niechcacy zrobie mu krzywde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
hej mamcie!!!! Witam Was w ten cudowny słoneczny dzionek z nad morza :-D Właśnie spędziłam cudowną godzinkę na balkonie, w pełnym słońcu, choć muszę się przyznać, że chwilami to miałam wrażenie, że się rozpłynę w tym cieple...:-P Co prawda korciło mnie by założyć bluzkę z krótkim rękawem, ale jak sobie pomyślałam, że to jeszcze marzec to odsunęłam od siebie tą myśl :-)) Temperatura w tym zacisznym miejscu przekraczała na pewno 20 stopni :-D....zero wiatru, tylko słońce i JA, tj. MY, bo Mojej Niuni musiało się tam bardzo podobać skoro tak fikała :-P Życzę Wam wszystkim takich cudownych dni - mimo, że się dziś w nocy nie wyspałam to słońce mi zrewanżowało tą nockę :-P 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ To dla tych, którym dziś nie zaświeciło słonko...Bądźcie cierpliwe, jeszcze trochę i u Was też będzie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
magdab----dodaję Cię do naszej tabelki. Jakbyś tak jeszcze podała kg te na + i obwód brzusia to uzupełnię :-P nick... ..........termin ...kg.na+...t.c.....obwod......miasto.........płeć *************************************************************************************** amber-ania...01.05.06...12kg..............95cm.......Kołobrzeg.......chłopiec Paticzqa…....02.05.06…..????...............100cm…...Opole…….........synuś matitka.......04.05.06....2kg...............104cm........................chłopiec aga133........04.05.06….10kg...............102cm.....Czechowice-Dz..chłopiec chimera.......04.05.06….5kg.................82cm......Tychy.......dziewczynka amelia-c.......04.05.06...11kg.....36....98cm...................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg.........................................chłopiec gosiak26......05.05.06...11kg..............100cm......Niemcy............??????? ewelina1......06.05.06...12,5kg............????cm......Miłomłyn.....Anastazja biedrona29...07.05.06...15kg......35.....111cm......Toruń.21.03-2170g.JULA Luckylady....15.05.06....10kg...............89cm.......Poznan(21.03-1980g)..GABRYS madalena....10.05.06....7kg.................97cm........Myszków........chłopiec msoszka......10.05.06....9kg..............................Rzeszów.................. blumen........10.05.06....9kg................???cm.......Wiedeń..............synek Efciak.........12.05.06....16kg...............108cm......Zgierz................synuś MAGDYCHA...13.05.06....4kg.............................Rzeszów..........chłopiec mela78........13.05.06....9kg.................92cm......Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06.....7kg.............................Warszawa.................. Maja24.......15.05.06.....9kg.................99cm......Częstochowa....chłopiec Gabi26........17.05.06....7kg.................115cm......Rybnik.......dziewczynka Elinova........18.05.06...11kg.......32......96cm..woj.pom...10.03-2000g..VIKTORIA Qassandra...20.05.06....11kg...............zmetr........Kraków.............. karolayna....20.05.06.....8kg................96cm........OstrowiecŚw...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....11kg.....32.....102cm........Gorzów..............KAMIL ladybird......15.05.06.....16kg...............105cm.........Poznan.........chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06.....11kg................87cm........Gdańsk...........chłopiec Kinia25.......23.05.06......14kg...............105cm.......Kraków.................... gaga26.......25.05.06.......4kg...............88cm.........JeleniaGóra.............. malinow_a25.26.05.06......9kg...............ok.100cm....W-wa..............córka Grzywa.......27.05.06....11,5kg.......31.....103cm........Wrocław..(2250g)...ZUZA Mycha169....28.05.06.......7kg................90cm.......Z.Góra......JAKUB/POLA magdab.......29.05.06...................32....................Toruń..........córeczka brygida26...31.05.06......12kg................90cm........woj.opolskie........synuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elinova >> qrcze ale masz super: sloneczko, ciepelko i morze.... ehhh super...ale sie rozmarzylam :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab14
Witajcie ponownie:) Efciak:) Muszę się przyznać, że ta waga małej trochę mnie przeraziła, bo obawiam się, że nie poradzę sobie z takim klopsem (o ile będzie rosła w takim tempie) siłami natury. Na połówkowym usg dzisia była mniejsza niż wskazywał tydzieńwg OM. Przez 10 tygodni nadrobiła zaległości. Lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku i nie powinnam się zamartwiać. A tak w ogóle to od początku ciąży przytyłam ok. 9 kg (stan na dziś), a brzuszek ma w obowodzie jakieś 93cm, za to biust mam okazały;))) Może nie powinnam pytać, bo to głupie: dziewczyny czy pijecie/piłyście (okazjonalnie) colę? Odstawiłam ją (zgodnie z poradnikowymi zaleceniami) w 2 miesiącu ciąży. Od kilku dni mam wielką!!!! ochotę, by wypić chociaż pół szklaneczki...Nie chciałabym małej zaszkodzić, bo wiem, jakie świństwa są w tej coli, ale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×