Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Malinowa spróbuj migdały podjadać. Mi po dwóch-trzech sztukach zgaga przechodzi. Wcześniej piłam też mleko wieczorem. Choć teraz już mi się zbrzydło. Ale migdały polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też mamy już łóżeczko (stoi u siostry bo po jej dziecku) i wybrany wózek, ale wszyscy mówią, że lepiej to przywieść jak dziecko bedzie juz na świecie. Rożnie ludzie podchodzą do tego, jedni sa bardziej przesądni a inni mniej. My chyba jeszcze poczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zgage codziennie i to taką że makabra. Dostałam jakies lekarstwo na receptę ale musiałabym wypijac go olbrzymie ilości. Dla mnie jedynem rozwiązaniem jest mleko- takie zimne z lodówki. W ciagu dnia jej nie czuje ale wieczorem i w nocy.....A ze wstaję do ubikacji śrdenio co 2 godziny to potrafie wypić nawet cały karton mleka. Inaczej bym nie zasnęła. I druga dolegliwość- wymioty. Mały chyba uciska mi żołądek bo przeważnie wieczorem robie przegląd całego dnia. Nic mnie nie boli i co najśmieszniejsze po całym incydencie mogłabym spokojnie iśc do kuchni i jeść. A dodam że w I , i II trymestrze nie zdarzało się to wcale. To dla tych które tez to przechodzą 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywka, a na opryszczkę to ktoś mi kiedyś radził żeby solą sypać (wcześniej poślinić) ale tak po prawdzie to nie wiem czy to coś dało :( . Jeśli chodzi o leki z apteki to raczej wszystkie mają przeciwwskaania do zażywania w ciąży, nawet głupi zovirax. Ale może coś tam farmaceuta poradzi... Współczuję. Mi właśnie się zagoiła jedna taka wstrętna... i może jakby faktycznie mniejsza była po tej soli... po trzech dniach został tylko ciemniejszy ślad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narazie wysmarowałam pastą do zebow. Wyglądam jak powalona:o Możecie sobie wyobrazić:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 25
anka>>> o mleku już słyszałam, nawet o tym, żeby bułkę tartą jeść. Dziś wieczorem więc przypuszczę jakiś zmasowany atak na tą moją zgagę. Od dni kilku całkowicie nie chce mi się jeść, żyłabym na jakichś kanapkach, bananach, warzywkach może....soczek jakiś się zaplącze. Właśnie dostałam arbuza, i też pewnie przez tydzień przeleży w lodówce... Oczywiście moja teściowa krzyczy, że musze jeść. Już ją słychac z kuchni: Malina jedz arbuza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
Witajcie miłe Panie:) Grzywka...ja też przerabiałam opryszczkę. Uważaj, żeby jej nie roznieść z ust na inne części ciała, bo to podobno niebezpieczne w ciąży (to takie ogólne stwierdzenie, a nie że tutaj straszę). Mnie pomogło smarowanie tych miejsc maścią cynkową (to bezpieczne, bo w ciąży tak mówił mój doktor i wyczytałam na forum bociana) oraz przykładanie okładu z rozgniecionego czosnku (ważny ten sok), to naturalny antybiotyk. W sumie opryszczkę mialam jakieś 3 dni, później ustąpiło. Nie przejmuj się tym, zachowaj ostrozność i...najlepiej zapomnij, że jest....skoro już "wylazła", to się w końcu zasuszy! Miłego popołudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
Grzywa i jeszcze jedna ważna sprawa... te wszystkie specyfiki nanoś na opryszczkę takim patyczkiem zakończonym wacikiem, żeby bezpośrednio nie dotykać tych miejsc, bo można to łatwo poprzenosić nawet jeśli się myje non stop ręce! wiem, że to brzmi, jak by przemawiał "wujek dobra rada", ale ostrozności nigdy dość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
Grzywka ...mi to pomogło:), ale sól też może być dobra:) grunt, to sobie jakoś radzić :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie. Czy organizujecie sobie jakąś pomoc w postaci męża, mamy czy teściowej ;) na pierwsze kilka tygodni po porodzie? Czy może myślicie, że można sobie poradzić samej? Pytam bo w moim przypadku ci wyżej wymienieni mogą mieć mały problem z uzyskaniem urlopu :(. Cholibka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciutek lepiej... dopracuję stopkę innym razem... a tymczasem czekam na jakieś wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Anka-ja porywam mamusie ❤️ na pare tygodni bo teściowa jest troszke schorowana i za duzo mi nie pomoże,a zawsze przyda sie jakas pomoc...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, do mnie przyjedzie też mamusia, na parę tygodni. Biedny tatuś zostanie sam (mieszkają 120 km od nas), to chyba będzie ich najdłuższe rozstanie od 31 lat! Tata już przeżywa :-). Mam co prawda teściową na miejscu ale z nią trudno się dogadać. ona bardzo wszystko przeżywa i mnoży problemy. Ostatnio stwierdziła, że dziecku będzie robic kisielek z naturalnego soku i mąki ziemniaczanej, bo w sklepie to konserwanty. Ciekawe co się będzie działo jak do diety malucha włączę słoiczki gerbera. chyba mnie wyklnie. pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki! Wróciłam od gina i pakuje sie do szpitala :( Ide na obserwacje - lekarz podejrzewa gestoze :( Ale z malutką wszystko dobrze - waży 2,9kg i ma sie ok. :) Szyjka miękka i krótka, takze tylko czekac... Calusy dla wszystkich oczekujących mamus:) No i tabelka :) nick... ..........termin ...kg.na+...t.c.....obwod......miasto.........płeć *************************************************************************************** amber-ania...01.05.06...15kg..............95cm.......Kołobrzeg......Olivier Magnolia79...01.05.06.....???................100cm....Wa-wa...35t-2955..synek Paticzqa…....02.05.06…..10kg............110cm…...Opole..(10-04-3000g).Manuelek aga133........04.05.06….19kg......37.....112cm.....Cz-Dz.22.03-2880g.chłopiec chimera.......04.05.06….5kg.................82cm......Tychy.......dziewczynka amelia-c.......04.05.06...11kg.....36....98cm...................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg.........................................chłopiec gosiak26......05.05.06...11kg..............100cm......Niemcy............??????? ewelina1......06.05.06...12,5kg............????cm......Miłomłyn.....Anastazja biedrona29...07.05.06...19kg......36.....116cm......Toruń.11.04-2900g.JULA anka1974.....08.05.06...15kg.......36......110cm.....Toruń...........Aleksander madalena....10.05.06....7kg.................105cm........Myszków.(2,800g).chłopiec msoszka......10.05.06....9kg..............................Rzeszów.................. blumen........10.05.06....9kg................???cm.......Wiedeń..............synek Efciak.........12.05.06....20kg...............114cm......Zgierz..34t-2520.....synuś MAGDYCHA...13.05.06....4kg.............................Rzeszów..........chłopiec mela78........13.05.06....12kg......35........94cm......Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06.....7kg.............................Warszawa.................. Luckylady....15.05.06....10kg...............89cm.......Poznan(21.03-1980g)..GABRYS Maja24.......15.05.06.....9kg.................99cm......Częstochowa....chłopiec ladybird......15.05.06.....16kg...............105cm.........Poznan.........chłopczyk Gabi26........17.05.06....7kg.................115cm......Rybnik.......dziewczynka Elinova........18.05.06...11kg.......34.....100cm..woj.pom...10.03-2000g..VIKTORIA Qassandra...20.05.06....16kg......34......zmetr.......Kraków.............. karolayna....20.05.06.....8kg................96cm........OstrowiecŚw...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....11kg.....34.....102cm........Gorzów..............KAMIL emcia25......20.05.06......22kg...............???...........Piaseczno..........synek rybka76......20.05.06......8kg......34......95cm.........Szczytno.......ALEKSANDER Zuwiolka.....21.05.06.....11kg................87cm........Gdańsk...........chłopiec Kinia25.......23.05.06......14kg...............105cm.......Kraków.................... gaga26.......25.05.06.......13kg..............104cm.........JeleniaGóra.......syn malinow_a25.26.05.06.....11kg........32.....ok.100cm....W-wa..............córka Grzywa.......27.05.06....12,5kg.......33.....105cm........Wrocław..(2250g)...ZUZA Mycha169....28.05.06.......7kg................90cm.......Z.Góra......JAKUB/POLA magdab.......29.05.06......9kg........32......93cm...........Toruń..........córeczka brygida26...31.05.06......14kg................100cm........woj.opolskie........synuś. Nasze szczęścia 🌻 🌻 ************************************************************************************************************ nick............... data ..........kg.........cm............imię............poród ************************************************************************************************************ matitka..........04.04.06.......2,9.......53........Kacperek.............SN.......35............ anic77...........04.04.06.......2,6........52............Jaś................SN?......35............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiakul
witam majóweczki 🌻❤️🌻 dałyście dzis naprawdę czadu, pół godziny musiałam nadrobic w czytaniu ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ biedrona 29 - wszystko będzie dobrze, polezysz kilka dni i wrócisz do nas jeszcze przed świętami, wszytskie trzymamy kciuki :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) ja mam termin na 20 maj, ale na wszelki wypadek torbe mam juz spakowaną, bardzo bym chciała urodzic nawet przed terminem i odbębnic te 3 doby, które nalezy wyleżec w szpitalu i z synkiem do domu . Ale zobaczymy jak będzie , po świętach ide do gina i chyba na ostatnie usg przed porodem. pozdrawiam cieplutko głowy do góry 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka trzymaj się jeszcze choć przez tydzień w kupie (niech zacznie się 38 tydzień, co by Julka nie była zaliczona do wcześniaczków) i niech te podejrzenia lekarza okażą się tylko dmuchaniem na zimne... powodzenia... 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[kwiat[ biedroneczko życzymy ci żebys szybciutko do nas wróciła i żeby to był fałszywy alarm... ❤️ ❤️❤️ ❤️❤️ ❤️❤️ ❤️❤️ 🌻 Acha26- to ładne masz przeboje z teściową:) a co bedzie dalej:) mój tatus tez zostanie sam ale najlepsze jest to że dzis wraca z pobytu 3 tygodniowego z sanatorium ,świeta razem z mamusią a potem mamusia przyjedża do mnie na pare tygodni i znowu sie nie będą widzieć...:):):) ❤️ ❤️❤️ ❤️❤️ ❤️❤️ ❤️❤️ 🌻 asiakul-dajemy czadu bo nie chcemy żeby nasz topik upadł :P ja równiez juz bym chciała byc w domku z moim synusiem ❤️ 🌻 MIŁEGO DNIA 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek :) Biedrona >> wsystko bedzie ok :) i nie zamartwiaj sie na zapas, my z mlodym, bedziemy Ci duuuuuuuuzo optymistycznych mysli przesylac dla Ciebie i niuni 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Jesli chodzi o czas po porodzie , to zostaje ze mna Mezus - przez jakies 2, 3 tygodnie :) i sie ciesze niezmiernie z tego :) amberku >> to po powrocie mamy rodzice beda przezywac drugi miesiac miodowy ;) tatus sie steskni i postanowi mamie wynagrodzic tyle czasu rozlaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Cześć dziewczyny 🖐️ Ja znowu po nocce z serii \"turlanych\" z jednego boku na drugi :-D także niezbyt wyspana jestem :-( Za to miałam w nocy czas na rozmyślenia i tak: grzywa--tez czytałam o tym, by bardzo uważać na opryszczkę, by się przypadkiem nie przedostała w niepowołane miejsca, bo to przy porodzie może mieć negatywne skutki dla dziecka. Nie chcę Cię straszyć, tylko dzielę się tym co wiem 🌻 biedrona---3maj się. Wszystko będzie oki 🌻 Co do rzeczy typu wózek i łóżeczko---to już mamy tyle, że stoją u moich rodziców narazie, bo mama też z \"gatunku\" tych przesądnych. Poza tym to oni kupili wózek i pewnie chcą go dziecku przywieźć w prezencie :-D Co do pomocy po porodzie--to sądzę, że będę zdana na siebie, no pewnie mąż weźmie tydzień lub dwa urlopu zeby przynajmniej te pierwsze dni mi pomóc. Ale sądzę, że jeśli tylko bym poprosiła to mama ani teściowa nie odmówią mi pomocy :-) 😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️😘🌻❤️ 😘🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam sie tylko przywitać🌻 U mnie przynajmniej dzis nie pada. Ale będę miała dziś zakręcony dzień, bo zaraz wybieram sie z małym do logopedy. 🌻 Biedrona trzymaj sie dzielnie - przynajmniej tam odpoczniesz a wszyscy dopiero teraz bedą koło Ciebie gonić. A może tak wrócisz juz z dzidziusiem? Ja niestety po powrocie z małym będę zdana raczej tylko na siebie. Moja mama jest po operacji na nogę i ma gips a na teściowa nie mam co liczyć. Ona nawet nie zapyta jak sie czuję . A na co moge liczyć to pokazali mi mio panowie - jak ostatnio wróciłam ze szpitala po tygodniu to przez godzine myłam gary. A mam zmywarkę!!! No chyba że jakiś cud się zdarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o wróciły hihi.Ja zrobiłam sobie przerwe w prasowaniu:) przed chwilka znowu jakis debil mi przesłał na gg jakis link i mysli ze ma doczynienia z idiotką i ze otworze tego linka ...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
amber---ja miałam tak samo z tymi stronami...coś się po prostu na kafe po......:-P Ale już jest w porządku i mam nadzieję, że tak zostanie. Na wszelki wypadek przeniosę tabelkę by była pod ręką, skoro twierdzicie, że biedrona może wrócić już z Julką na rękach :-D nick... ..........termin ...kg.na+...t.c.....obwod......miasto.........płeć *************************************************************************************** amber-ania...01.05.06...15kg..............95cm.......Kołobrzeg......Olivier Magnolia79...01.05.06.....???................100cm....Wa-wa...35t-2955..synek Paticzqa…....02.05.06…..10kg............110cm…...Opole..(10-04-3000g).Manuelek aga133........04.05.06….19kg......37.....112cm.....Cz-Dz.22.03-2880g.chłopiec chimera.......04.05.06….5kg.................82cm......Tychy.......dziewczynka amelia-c.......04.05.06...11kg.....36....98cm...................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg.........................................chłopiec gosiak26......05.05.06...11kg..............100cm......Niemcy............??????? ewelina1......06.05.06...12,5kg............????cm......Miłomłyn.....Anastazja biedrona29...07.05.06...19kg......36.....116cm......Toruń.11.04-2900g.JULA anka1974.....08.05.06...15kg.......36......110cm.....Toruń...........Aleksander madalena....10.05.06....7kg.................105cm........Myszków.(2,800g).chłopiec msoszka......10.05.06....9kg..............................Rzeszów.................. blumen........10.05.06....9kg................???cm.......Wiedeń..............synek Efciak.........12.05.06....20kg...............114cm......Zgierz..34t-2520.....synuś MAGDYCHA...13.05.06....4kg.............................Rzeszów..........chłopiec mela78........13.05.06....12kg......35........94cm......Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06.....7kg.............................Warszawa.................. Luckylady....15.05.06....10kg...............89cm.......Poznan(21.03-1980g)..GABRYS Maja24.......15.05.06.....9kg.................99cm......Częstochowa....chłopiec ladybird......15.05.06.....16kg...............105cm.........Poznan.........chłopczyk Gabi26........17.05.06....7kg.................115cm......Rybnik.......dziewczynka Elinova........18.05.06...11kg.......34.....100cm..woj.pom...10.03-2000g..VIKTORIA Qassandra...20.05.06....16kg......34......zmetr.......Kraków.............. karolayna....20.05.06.....8kg................96cm........OstrowiecŚw...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....11kg.....34.....102cm........Gorzów..............KAMIL emcia25......20.05.06......22kg...............???...........Piaseczno..........synek rybka76......20.05.06......8kg......34......95cm.........Szczytno.......ALEKSANDER Zuwiolka.....21.05.06.....11kg................87cm........Gdańsk...........chłopiec Kinia25.......23.05.06......14kg...............105cm.......Kraków.................... gaga26.......25.05.06.......13kg..............104cm.........JeleniaGóra.......syn malinow_a25.26.05.06.....11kg........32.....ok.100cm....W-wa..............córka Grzywa.......27.05.06....12,5kg.......33.....105cm........Wrocław..(2250g)...ZUZA Mycha169....28.05.06.......7kg................90cm.......Z.Góra......JAKUB/POLA magdab.......29.05.06......9kg........32......93cm...........Toruń..........córeczka brygida26...31.05.06......14kg................100cm........woj.opolskie........synuś. Nasze szczęścia 🌻🌻 ************************************************************************************************************ nick............... data ..........kg.........cm............imię............poród ************************************************************************************************************ matitka..........04.04.06.......2,9.......53........Kacperek.............SN.......35............ anic77...........04.04.06.......2,6........52............Jaś................SN.......35............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Dziś zamiast Mady pisze jej brzydsza połowa ;) ...nic z tego nie urodziliśmy jeszcze, poprostu u Mady nasilają się skurcze, mnie skończył się urlop i gdy jestem w pracy moje Słonko jest u Rodziców. Tam niestety nie ma netu stąd się na forum nie udziela. Ale nie martwcie się wszystko u nas O.K. :) Pozdrawiam przyszłe Mamusie ^Zaim^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem miałam lekkiego doła związanego z tym, że może będę musiała sama sobie radzić w tych pierwszych tygodniach... ale dzisiaj już nie widzę tego w czarnym kolorze... już mi lepiej. :) Pogadałam z mamą i powiedziała, że na pewno jak będzie potrzebna to przyjedzie. Na pomoc mojego M w pierwszych dniach też okazało się że mogę liczyć (była groźba, że wyjedzie służbowo na dwa dni, a \"to\" przecież w tym czasie mogło by się zacząć... ale na szczęście zrezygnował z tego wyjazdu). :) To moje pierwsze dzieciątko... nie mam doświadczenia... ale tak sobie myślę, że samej to nie dałoby rady ujechać ze wszystkim. Właśnie wróciłam z badania KTG i tak jak poprzednio zapis jest też książkowy.. więc dodatkowy powód do radości :) Siedzę teraz zamknięta w sypialni, bo fachowcy obrabiają ściany w dużym pokoju i w przedpokoju... ale nie narzekam... będzie pięknie głaciutko potem... a przy sprzątaniu to mama zobowiązała się pomóc :) więc jest GIT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada lenowa rodzinko >> buziaki i usciski ogromniaste dla WAs :) pewnie Mada sie meczy bez netu okropnie, bo jak czlowiek sie przyzwyczai, to potem jak bez reki sie czuje :) Trzymajcie sie Sloneczka :) 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrcze - mam problem - w lazience polki z plytttek czy drewniane, pokryte specjalnym preparatem?? Mozecie wyrazic swoje opinie?? plizzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×