Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Gość do +kasandry
pamietaj ze macie odpowiedziec ze przyszliscie prosic o chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! ja miałam wczoraj mały problem,mały od godziny 11 do 22 wogóle nie spał i często płakał:(nie wiedziałam co mu jest,dopiero o23 teściowa zobaczyła że mały ma jakis biały osad na dziasłach. Pojechalismy do lekarza i okazało sie że ma Afte i to go boli,piecze itd... Lekarz przepisał Nystatyne do smarowania dziąseł i powiedział że to od tego że dzidzia ssie brudne rączki albo miał brudny smoczekJak wrócilismy o 24 dzieki Bogu zasną,ale od rana sytuacja sie powtarza mały zasypia na 30 minut i sie budzi z rykiem:( Bardzo mi go żal,nie wiem jak mu pomóc:( może wy znacie jakiś sposób??? Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...kurcze zauwazyłam że mały płacze przed zrobieniem siusiu a jak juz zrobi to sie usmiecha i spi. Któras z was pisała o zapaleniu dróg moczowych,jakie są objawy??? Mysle że to nie jest Afta tylko cos innego... Ten lekarz zachowywał sie jakby wogóle sie nie znał na tym co robi. Prosze pomózcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygida to zależy czy idziesz na USG czy na zwykłe badanie do ortopedy. Ja byłam ze swoją córeczką na badaniu u ortopedy. Na badaniu zachowywała się spokojnie i raczej ją to badanie nie bolało, u mnie okazało się że jest wszystko wporządku. Doktor zrobił pare ćwiczeń , całe badanie trwało około 5minut. Ponoć jakby coś było nie tak to na pewno dziecko by zareagowało. np.krzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
🖐️ Amber- Moja Niunia miała zakażenie układu moczowego, tyle że u niej objawem były kupki ze sluzem. Ale wiem, że inne dzieci przechodziły to zakażenie i objawami były np. temperatura podwyższona, brak apetytu czy też niespokojnośc. Nie wiem czy możliwe też jest by dzieciatko odczuwało ból przy robieniu siusiu. A my wczoraj i dziś oczywiście cały dzionek na słoneczku. Pozdrawiamy serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
hej kobitki!!! Dzisiaj ja mam pytanie. Chodzi mi o ślad po szczepionce na gruźlicę, robioną zaraz po urodzeniu w szpitalu. U Mateusza ten ślad do niedawna był lekko wypukły, ale od kilku dni powiększył się i skóra się na nim złuszczyła, wygląda tak jakby podchdzilo ropą. Czytałam, że taki przebieg jest zupełnie normalny i nie ma się czym przejmować, ale chcialabym wiedzieć, jak to wygląda u Waszych maluszków i jak ew. pielęgnujecie taki ślad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinow... U Zuzki jest dokładnie tak samo (organizm zaczyna walczyć). Ja z tym nic nie robie. Myslę ze jezeli konieczna by była jakaś pielęgnacja specjalna, to w szpitalu pielęgniarka by powiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja te badanie wykarze,że coś jest nie tak to co wtedy???? chodzi mi o te badanie bioderek. Dzięki za wszystkie odpowiedzi na ten temat. Fajnie mieć doświadczone koleżnaki :-) ------ Amber a te zabarwienie dząseł to miał tam gdzie ząbki czy na podniebieniu???Czy jak ma tam coś białego to coś jest nie tak??? Życzymy Wam zdrówka i niech się trzyma zdrowiutko Oli!!! ----- Grzywa pokarm jest odkąd przystwaim częsciej szybciej si wytwarza piersi mam miękkie, ale pokarm mam :-D Pozdrawiam Was Całuski od mojego Synusia dla Zuzanny :-P ----- elinova😘🌻 i fajnie,że JESTEŚ Zdrówka życzymy dla Was ----- Majóweczki trzymajcie się zdrowo, a Wasze pociechy niech rosną zdrowo i szczęsliwie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do amberani>> Mój maluch też tak miał, że wybudzał się z płaczem po kilku minutach i chociaż chciał zasnąć (co widać było po oczkach i zmęczeniu) to nie mógł, bo go coś bolało. Zauważyłam też parę razy, że przed zrobieniem siusiu płakał. Tak było przez kilka dni. [Dziąsła były w porządku.] Wezwaliśmy pediatrę. Kazała odstawić wszystkie mleczne produkty i podawać esputikon. Bo szkrabek miał wzdęty brzuszek. Mały uspokoił się trochę. I już nie wybudzał się z płaczem i generalnie lepiej spał. Z siusianiem też już ok. Wydaje mi się, że płacz przed siusianiem był związany z tym, że po prostu wszystko go przerastało, bo był już zmęczony i rozdrażniony tym niespaniem i odczuwaniem bólu. No ale żeby nie było za pięknie to dla odmiany pojawił się problem z robieniem kupek. Wtedy jeszcze pediatra przepisała Debridat i teraz jest już o niebo lepiej :) Szkoda, że Maluchy muszą tyle przeżyć żeby wyrosnąć z tych wszystkich jelitkowych problemów. Pozdrawiam i życzę dobrego pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
Grzywa!!! Ja się poprostu trochę zaniepokoiłam, bo jak do tej pory ta plamka była taka malutka, że nawet nie zwracałam na nią uwagi, a teraz, od jakichś 3 dni zaczeła się powiększać i takie wyraźnie niepokojące objawy pojawiły sie dzisiaj, ale dzięks za informację, trochę mnie uspokoiłaś.... Pozdawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌻 Dawno mnie tu nie bylo bo nasz maly jest bardzo absorbujacy i w zasadzie na nic nie mam czasu. Troszke nadrobilam zaleglosci w lekturze i widze ze Wasze dzieciaczki tez niestety cierpia na kolke. Nasz Milosz tez ma ten problem - nie pomaga Infecol ani Espumisan dzis kupilismy proszek troisty ale na opakowaniu nie ma sposobu stosowania - moze ktoras z Was mi pomoze i napisze jak sie go dawkuje. Bedziemy bardzo wdzieczni my i nasz synus 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkarolayna - T y zastosowalas ten proszek - jak czesto go podawalas - raz na dzien czy czesciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa nie obawiaj sie, wszystko jest w porzadku. W szpitalu nikt mnie nie uprzedzil i tez sie zaniepokoilam, (myslalam ze moze komar?? chociaz nie spuszczamy dziecka z oka). Dzwonie do poloznej i mowie ze Maly ma na ramionku czerwone, a ona, ze to szczepionka na gruzlice i ma z tego powstac ropien. Zero pielegnacji. Starac sie nie przetrzymywac tego za dlugo w wodzie. Po roku lekarz ma skontrolowac blizne. That\'s all. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooo sloneczko zaswiecilo -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiu :-) było napisane, ze dla mlodych niemowlaczkow 15 kropel przy kazdym karmieniu ale wydalo mi sie to za duzo. Lekarz mowil ze podawac to co 6-8 godzin po 10 kropel i tak tez robie. Widze ze wszystkie dzidziusie maja kolki :-( Ze tez nie ma jakiegos uniwersalnego super rozwiazania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
🖐️ Wiecie co?? Chyba mam już dość tych upałów :-P Tak bardzo tęskniłam za słońcem i już mi się znudziło, a wszystko przez to, że Moja Niunia nie chce w takie upalne, bezwietrzne dni spać na dworze... Wcale Jej się nie dziwię, bo ja sama jestem wtedy nie do życia :-) A tak poza tym to jest ok :-D Już skorzystałam z tego słońca i się poopalałam :-P... Wy pewnie też :-) Pozdrawiamy Was serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 24
Cześć Dziewczyny U nas wszystko dobrze mały rośnie i tyje :):):)i cały czas śpi . Jutro planuje jechać na badanie bioderek pediatra powiedział że wszystko jest dobrze i nie ma potrzeby robić tego badania ale ja wole dmuchać na zimne . Całe szczęście kolki nas omijaja jeśli chodzi o kropelki sab simlex to ja podaje profilaktycznie pięć kropel raz dziennie . Jedyne co mnie martwi to problemy ze zrobieniem kupki musze mu troszke pomagać termometrem . Mam nadzieje że to wina mleka już je zmieniłam i może to samo ustapi . Mam pytanie jakim mlekiem okarmiacie swoje bobaski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja :-) karmie tylko i wylacznie swoim mlekiem, ale próbowałam poczęstować dziecko NAN 1 ale mimo glodu nie wciagnal ani kropli :-) A moj Maluszek grzeczny i kochany - coraz wiecej spi i coraz czesciej usmiecha sie do rodzicow :-) Wczoraj czytalam mu Playboya :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Strasznie dawno mnie tu nie bylo :) ale sie tez wiele wydarzylo - nikoiecznie dobrych rzeczy. Zaczne jednak od tych lepsiejszych :) 🌻 Jasiek sie najnormalnie w swiecie przekreca z pleckow na boczki a ostatnio podjal nieudolne proby przekrecenia sie z brzuszka na plecy :) 🌻 sie smieje tak rozkosziasto, ze jak pokazuje dziasla swoje szczerbate, to rozbraja rodzicow zupelnie :) 🌻 i w koncu zaczyna przesypiac prawie cale noce, ale tutaj niestety nie moja zasluga, tylko mieszanki :o bo mialam maly problem (to ta gorsza wiadomosc ze wzgledu na mnie) i niestety dopadlo mnie to co odwlekalam jak najdluzej moglam. usialam mies wykonany pewien zabieg chirurgiczny. Dokladnie wycinali mi naczyniaka z dloni, zalozyli szwy, no i troche odpadlo mi karmienie piersia, niestety i chyba juz do niego nie wroce, bo tak jak Bierona musze wrocic do pracy :o a poza tym jasiek w koncu zachowuje sie jak szczesliwe dziecko, nie placze, nie jest ciagle glodny, ladnie sie zajmuje soba, a jak byl przy piersi czesto sie zdarzalo, ze ja nie mialam czasu na nic tak byl absorbujacy, a on bidulek czasem przez caly dzien nie spal tak byl absorbujacy :o i z wielkimi wyrzutami sumienia Jas wyladawal na mieszance. Maja - Jas dostaje Bebiko1, przepajam go herbatka hippa koperkowa od 1go miesiaca, czasem dostaje tez plantex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze zadna z Was nie odpowiedziala na moje pyt. dotyczace proszku troistego. No ale trudno. Co do mleka to mozecie sprobowac Enfamil Premium 1 jest to b. dobre mleczko dostepne tylko w aptekach. Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnol;ia >> niestety nie wiem jak to dziala, ten proszek troisty :o wiec nir pomoge Ci nie z ignorancji tylko z niewiedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeszkodzę w czerwonym pisaniu , ale mam problem kilka dni temu nasmarowałam twarz mojego synusia kreme dopuszczonym do pielęgnacji niemowląt od 1 dnia, a na drugi dzień miał twarz wysypaną pryszczykami nie wiem czy to potówki czy od kremu ma to tylko na twarzy czy znacie jakiś sposób na potówki??? nie przegrzewam Maluszka,ale może to potówki teraz taki upał,że nawet bez ubrania człowiek się poci poradżcie Pozdrawiam serdecznie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkarolayna
magnolia 79 ja pisałam oproszku troistym kilka dni temu, mojej julce nic nie pomgało i kupiłam proszek troisty pytałam lekarza powiedział, ze jej napewno nie zaszkodzi i zebym próbowała, biore trszke tego proszku na czubek łyzeczki + moje mleczko mieszam to i podaje, ale jest chyba niedobre, bo julka sie krzywi i wyplówa, trzeb aszybko podac troszke mleczka i uwazaj bo brudzi ubranka i sie nie chca doprac, ja daje ten proszek codziennie rano przez 10 dni po 10 dniach mam zrobic przerwe i zobaczyc co sie bedzie działo, najlepiej spytaj tez swojego lekarza pozdsrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 24
Cześć dzisiaj byłam z małym na kontroli bioderek wszystko jest w dobrze . Kupiłam mleko bebilon w aptece tak mi doradzili bo prawdopodobnie po nan ma takie zaparcia zobacze jaki będzie efekt , To już piąte mleko jakie będe testować może w końcu będzie pasowało małemu. Jak ja zazdroszcze tym dziewczyną które karmią wyłącznie piersią i nie musza dokarmiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam małe pytanko, czym myjecie główki Waszym dzieciątkom? u mojej niestety pojawiła się ciemieniucha :-) wiem co należy robić ale nie wiem czym myć główkę czy możnajuż szamponem plisssss help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane Majóweczki:) =>Brygidko Możliwe że to od kremiku, ale możliwe tez ze to jest to samo co ma moja córa, co miał synek Amber i co mają dzieciaku Brzusia i Sylwii. Opisz dokładnie jak to wygląda. Czy to zrogowacenie widoczne tylko pod światło i czy pojawiają się i znikają czerwone plamki. =>Magnolia Jeżeli chodzi o proszek, to moja ciotka powiedział ze to stary sprawdzony sposób, ale wiadomo ze na wszystkie dzieciaki nie będzie działał. My jeszcze nie próbowałyśmy. Był juz Esputicon i teraz lecimy z Espumisanem, ale niestety nie ma poprawy. Dziś kupiłam tez kolejną paczkę czopków Viburcol N, bo te upały tez ją wykańczają więc warto zaczopkować. =>Acha My myjemy jeszcze mydełkiem. Z ciemieniuchą jeszcze problemów nie ma, ale powiem Ci co polecała moja dobra koleżanka. Podobno w aptece jest szampon z Mustelli. Dzieła bardzo szybko. Jest trochę drogi, ale podobno wydajny. Znajdź na nacie jakąś internetową aptekę i sprawdź cenę, ale wydaje mi się ze kosztuję około 40z zł Dziewczyny... Straciłam dziewictwo;):p!!!!!!! Cholernie sie bałam, ale nic nie bolało i wcale nie mam rozciągniętej pipki:) Fakt że byłam strasznie ze stresowana, więc miałam problem z suchością, ale wierzę ze następnym razem będzie lepiej:) Teraz mogę iść do gina. Już sie nie boje wziernika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×