Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

a nas też wzywają na szczepienie!!!!!tak nas chcą, że aż po nas dzwonią:-p powtarzam moje błagalne wołanie Malinko prześlij mi wizerunek twoich nowych wlosów pliss pliss!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygida> no widzę, że nadrabiasz zaległości:) Niestety kupal nie chce wyleźć.:( Dzisiaj leci trzeci dzień bez kupy. Olek nie ma twardego brzuszka więc aż tak bardzo się nie martwię. Nie, nie gryzie sutka przy piciu z piersi:) Za to gryzie smoczek od butelki gdy próbuję podawać mu herbatkę z HIPPa na trawienie :o albo łyżeczkę jak go karmię. A ząbki są jeszcze malutkie i jak się uśmiecha to nie widać ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc majówki!!!! Teraz poczytałam sobie i piszę; mama ewelinki - widze że juz linki są do ksiazki kucharskiej no i super bo ja mam problema wysłaniem. anka 1974 - dzieki za wyreczenie mnie ,jestem zielona w tych sprawach ale też skorzystałam z \"usnij wreszczcie\" dzieki zawsze chcialam to przeczytać. Nawilzacz mam super!!!!!!!!! muszę sie na jakiś zdecydować. elinova- tescik wykonałam i zdobyłam max punktów!!!!!hihihi Qassandra- Ja wywaru nie odlewam , bo przecież w tym wywarze znajduje się to co wygotowało sie z warzyw czyli to co najcenniejsze.Warzywa bez tego wywaru są niczym bo wszystko jest w wywarze.Ja daję masło i niczym nie doprawiam.A zmiksowaną zupkę zagęszczam kleikiem kukurydzianym. Polecam ,spróbujcie- tak własciwie to ta zupka nabiera smaku własnie z masłem i kleikiem!!!!!!!!! Malinow_a 26- fajne linki- już zagladnełam A tak po zatym to noc kiepska,i dzień też nie wesoły marudzimy i marudzimy. Taką ochotę narobiłyscie słodkosciami ze postanowiłam zaserwować sobie lody.......pyszne- ale ja się odchudzam. Brygida-26 ja też daję zupke i deserek no i soczek.Bobofrut.Ale oczywiscie też pierś.Moja ola zjada najpierw o 12 - 150 zupki a za pół godzinki popija sobie mleczko i robi jej się słodko i zasypia albo w domu albo szybko się ubieramy i na podwórko.Potem ok 16 mleczko oczywiscie ,a po nim pyszny deserek,a własciwie to pół deserku i pół bobofruta,bo musi być jeszcze miejsce na mleczko. muszę ją trochę utuczyć bo słabo wyglada w tebelce....... Ide robic obiadek - u mnie spagetti i ryż z jogurtem!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to znów ja korzystam póki Mały śpi ==>>anka1974 jak ząbki będą wyższe to pięknie będzie Oluś wyglądać :-) z kupą poczeka.Moj kiedys jak pisałam na kaffe nie robił 5 dni-brzuszek był miekki i na 6 dzień podałam czopek, ppotem znów wszystko wróciło do normy ;) szwedzia a soczek jaki podajesz?? no i kiedy??też o tym myślałam i chyba wprowadzę mu też soczek do diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukałam, szukałam i w końcu znalazłam!! Na 255 stronie został, to go popędziłam do przodu, bo bidulek już płakał, że o nim zapomniano:( .....................................@@@@@ ......................@@@@@@...@@@@@@@ .................@@@@@@@@.@@@@@@@@.@@@@@@@@@ ...............@@@.O.@@@@.@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@ @@@......@@@@@@@@@.@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..@@.....@@@@@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@\\ ...@@..@@@..@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@@I\\ ....@@@@....@@@@....@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..............................@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ .............................@@@@@.......@@@@@@@@@@....@@@@ .............................@@@@..................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygida-26 Daję bobofruta.Od 4 miesiaca sa dwa smaki;jabłkowy i jabłkowy z dodatkiem marchwi.Wolę bobofruty bo to są gęste soczki,takie przecierki a nie takie klarowne jak gerber.Daję go bardziej po południu i to zaczynałam łyzeczką bo ona nie umiała pić z buteleczki.Allle teraz już prawie kuma,załapała butelka z nuka ze smoczkiem balonikiem (tym szerokim) i nawet się cieszę bo jak przyjdzie czas na modyfikowane to przynajmniej bedzie już znała butelkę. Dawałam jej od popołudna po kilka łyzeczek co jakiś czas,a my wszyscy mielismy z niej ubaw.....Tak do wieczora wypijała mniej wiecej połowę czyli ok 90ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie ogórkowa. Własnie dowiedziałam sie ze jutro mam wolne, czyli dopiero w poniedziałek do pracy! my szczepienie mamy na początku grudnia, bedzie to zółtaczka, czyli bolesne szczepienie. Predzej były 3 infanrix costam. W kaczki nie grałam, bo brak czasu, czytam za to w wolnej chwili ksiazeczkę o spaniu. jest super, dziekuje za link do niej. U nas zupka tez jest uzupełnieniem piersi. Soczkow nie daje bo juz brakuje czasu, by było za mało piersi. Jakos tak trudno podawac mi co innego niz swoje mleko. I tak Gagatka dostaje raz humane, zupke i kaszke mlecznoryzowa na noc. A i jak gotuje zupe dla nas, zawsze prawie daje jej 1-2 łyzeczki do sprubowania. Tak doradzaja u nas w szkole rodzenia, do ktorej czesto zaglądam. Wszystkie tam chodzimy z naszymi bąblami, czy to pochwalic sie nimi, czy po porade. Prowadzaca, pani Lena jest super kobietą i kontakt z nia nie konczy sie w chwili pojscia na porodowke. Niedługo idziemy tam na spotkanie z logopeda. Byłam na takim jak byłam w ciązy, teraz pojde juz z Gagatka. Zupełnie inaczej bede słuchała , inaczej bedzie mnie to interesowało. I własnie tam sie dowiedziałam, ze nic nie zaszkodzi dawac dzieciaczkowi odrobine innych \'\'niewskazanych\'\', \'\'dorosłych \'\'pokarmow. Mozna tak zacząc od4 miesiąca, ja sie bałam , zaczęłam w zeszłym tyg, tzn dałam polizac mandarynki, 2 łyzki zupy brukselkowo-brokułowo-szpinakowej ze smietaną 18%. nic sie nie dzieje, a podobno dobrze działa na kubki smakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brygidka – no nareszcie jesteś...i straty nadrobione. Ja w nocy kupiła dwie pary spodni z H&M dla Kapcera i strój Mikołaja.... to były udane zakupy, bo siostra kupiłam takie spodnie czyli dżinsy w H&M za prawie 50 zł, a tu dwie pary za 30!!! Uwielbiam takie ciuszki!!! No i ten strój Mikołaja, też już mam, ale jest już za mały.... musiałabym mu buty w nogawkach obciąć...ale trochę biednie by wyglądał ten Mikołaj.... ;-))) Malinowa – je też chcę fotkę !!!!! Mama Anulki – a na co macie tą 3 dawkę? Dziewczyny, jak sprawdzacie wilgotność powietrza w pomieszczeniu? Bo ja się poważnie zastanawiam nad nawilżaczem ultradźwiękowym. Napiszcie coś...plissss Faworki....gdzie te faworki...no tak.. spóźniłam się.... L((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A a wyżalę Wam się z jednego powodu wyobrażcie sobie,że jak bylismy na ostatnim szczepieniu to okazało się,że nasza ulubiona pielęgniarka jest na emeryturze :-( teraz mamy młodą i nie za bardzo podobalo mi się te ostatnie szczepienie :O umiecie sobie wyobrazić,że ona jakby w strzałki grała( nie wiem czy tak się to fachowo nazywa-chodzi o tablicę i takie strzałki jakie się do niej rzuca-na tarczy są pkt-kumacie?)-tak z tą strzykawką celowała-trzy zamachy i bym w Małego-tak z rozpędu :O tamta pielęgniarka spokojnie wkłuła igłe, potem zaciągnęła lekko i całość podała.Gdzie nasza fajna Pani pielęgniarka??:O\\\\ nie mam nic przeciwko tej młodej, ale to jej I-wsza praca jakaś taka nieprzytomna chodzi, a najgorzej to te celowanie od niej mnie przeraziło i strzał w Małego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emcia71 H&m to moja ulubiona marka ciuszków :-P są rewelacyje :-).Też poszukam dla Małego jakiś ubranek mikołajkowych-przecież wkrótce Święta huraaaaaaaa-I-wsze Święta z dzieckiem :-D-strasznie się cieszę :-) Ja mam termometr z wskażnikiem wilgoci-wiem tylko,że dozwolona dawka wiglotności powietrza to 50-70.Termometr kupiliśmy za 6zł. szwedzia też kupie taki soczek jak Ty tojaedyta no to zapowiada Ci się dłłuuugggiiii weekend :-P superrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania 1974 - Gagatka bedąc tylko na piersi potrafila robic kupke raz na 2 tyg, juz nie raz nie dwa byłam z tego powodu u lekarza. Jesli brzuszek jest miękki, nie boli to jest wszystko w porządku. tak mowili. Teraz, odkad wprowadzilismy pokarmy stałe kupke mamy miedzy 4-5 rano, codziennie!! nieraz nawet wieczorem jeszcze jedna. Nigdy tak nie było. Nawet zadzwoniłam do pani doktor, zaczęła sie smiac, ze raz mi za mało, raz za duzo, tak ma byc. Podobno mleko z piersi potrafi sie prawie całe trawic, dlatego tak było, ale u Ciebie jest problem odwrotny. U nas wogle wiele siezmieniło na lepsze odkąd sa stałe pokarmy, mineły kolki, kupki sie uregulowały Elienova- nie jadłam tej ryby, nawet nie potrafie smazyc ryb, bo mąz nie lubi i jadamy nje z Patrykiem u mamy jak smazy i nas zaprosi.. no własnie ja tez nie wiem tak jak Emcia, jak sprawdza sie wilgotnosc powietrza w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znów ja.... Dydko ...mialo być Edytko – ja tez daję młodemu co nie co do pokosztowania z naszych talerzy....co prawda do szkoły rodzenie nie chodziłam, ale młody sam się upomina, no normalnie piszczy, żeby mu dać.... a ogórka konserwowego to już szok!!! Z ręką by zjadł...ni wspomnę o moich porannych andrucikach do kawki.... skubaniec... Edytko podaj przepis na tą zupkę, bo aż mi tu zasmyczyło..... mniam.... i na inne też, jak macie, bo mnie to już pomysłów brak... Wiecie, mojego Kapcika od jakiegoś czasu nazywamy małym wampirkiem.. a to dlatego, że jak go trzymamy na rękach, to chwyta się oburącz za włosy!!!!! (już połowa na głowie została) i tak śmiesznie całą szerokością buzi chce nam się wgryźć w szyje, brodę, gdzie popadnie... wygląda na naszej buzi jak sum na szybie...he h e. Niunia tego nie robiła, dlatego jest to dla mnie takie zabawne. A do tego wydaje piszczące odgłosy radości, ze aż w bębenkach świszczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, dobra, zdjęć nie dam, bo nawet jeszcze nie mam. Nie ma komu wrzucić baterii do ładowarki i aparat kaput. A tak poza tym, to co Wy chcecie dzieci straszyć? A co do przepisów, to potem wrzucę kilka, choć sama jeszcze nie próbowałam, ale jak mniemam są już sprawdzone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejkum, ja w pracy-kolejny młynek, ale czytam i już się zbieram do pisania a tu jakiś telefon zadzwoni, albo coś innego trzeba zrobić, ale teraz piję wodę i mam czas chwilę, więc piszę :) Elinova- panga to moja ulubiona ryba- mojego ślubnego też...zawsze jak jest promocja w Tesco, to kupuję 2 kilosów i siedzi mi w zamrażarce. Robię ją na kilka sposobów...ale mi smaka zrobiłaś. Zdecydowałam co zrobię z tą zupką pierwszą. Połączę jedynie marchewkę i ziemniaka..pietruszka poczeka na swoją kolejkę :) wywar wyleję bo większość lekarzy mówi, żeby wylewać, zmiksuje i nic już nie dodam,ani masła ani oliwy ani kleiku..Gabrysia jest na piersi i Bebilonie więc to byłaby zbyt duża mieszanka jak na jej mały żołądek. Jutro kończy 6 miesięcy, więc w weekend w sam raz.. Wyczekaliśmy do tych magicznych 6 miechów- jestem z siebie dumna :) Ja mam dostęp do świeżych i zdrowych warzyw...od ciotek ze wsi i niedaleko mam sklep z ekologicznych upraw więc tylko tam będziemy kupować, zamówiliśmy też królika, ale to dopiero po ukończeniu 7 miesiąca. Nie zamierzamy natomiast Gabi podawać żadnyego słodkiego mleka typu waniliowe, śmietankowe, czekoladowe, bo podobno dzieci od słodkiego się uzależniają,,a wiadomo później masa problemów z odzwyczajaniem oraz z próchnicą itp, itd Anka1974- dzięki za linki, będę czytać o tym zasypianiu, choć moja mama, która teraz na czas nieobecności mojej i męża opiekuje się wnuczką pokazała mi parę fajnych \"sztuczek\" jak usypiać i uspakajać dzieci..a w tym zakresie moja mama akurat ma ogroooomne doświadczenie, bo zawsze z dziećmi- maleńkimi i większymi pracowała, zresztą jest uwielbiana przez dzieci, więc mam wzór do naśladowania. Jak Gabi widzi Babcię, to cała piszczy, skacze i wyciąga rączki..super A wiecie co? wczoraj moja córcia powiedziała ma-ma!!!! Poryczałam się!!!! to było wzruszające i piękne...pewnie kompletnie nie była świadoma jaką mi frajdę zrobiła, nie wiedziała co mówi, ale za to ja nie mogłam zasnąć pół nocy... czekam tylko jak zacznie mówić to świadomie i np. \"Mamusiu kocham Cię\"!!! chyba wtedy upiję się ze szczęścia.... Dziewczyny- o co Wam chodzi z tymi stronami? bo albo się nie wczytałam czy to jakąś akcję robicie, albo jakaś niekumata jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qassandro witaj🌻 może potem jeszcze wpadnę Mały się obudził pozdrawiam dobrze,że dał mi dziś chwilkę na kaffe ALE PIĘKNIE ZIEWA SOBIE :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu jaki sum... miało byc glonojad.... oj, to z pospiechu.... HA, HA znam sie na rybach jak pies na gwiazdach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapodaję przepisy dla bobasów do 1 roku ;) ZUPKA JARZYNOWA [5 miesiąc ] -------------------------------------------------- Skład: 60-70ml. wody (użyta do przyrządzenia), 2 marchewki, 0,5 ziemniaka, odrobina pietruszki, odrobina selera, 1 łyżeczka kleik ryżowy, 1 łyżeczka masła, Warzywa obieramy,myjemy a następnie kroimy w drobną kosteczke. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem o.k 30 minut(zerkaj aby woda się nie wygotowała).Miękkie warzywa rozdrabniamy mikserem potem dodajemy kleik i masło i jeszcze raz wszystko podgrzewamy. Teraz wystarczy ostudzić do właściwej temperatury i gotowe! ZUPKA JARZYNOWA Z INDYIEM I RYŻEM [6 miesiąc ] -------------------------------------------------- Skład: 20g mięso z indyka, odrobina kalafior, odrobina kalarepa, pietruszka - natka 60-70ml. wody (użyta do przyrządzenia), 2 marchewki, 0,5 ziemniaka, 1 łyżeczka kleik ryżowy, 1 łyżeczka masła Warzywa obieramy, myjemy i drobno kroimy. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem o.k 20 minut(zerkaj aby woda się nie wygotowała).Następnie miksujemy Osobno ugotowane mięso drobno siekamy nożem. Następnie mięso, kleik z warzyw oraz masło dodajemy do wywaru z ugotowanego mięsa. Mieszamy gotując. Teraz wystarczy ostudzić do właściwej temperatury i gotowe! ZUPKA KREM Z GROSZKIEM CUKROWYM [od7 miesiąca] --------------------------------------------------- 1/2 średniej marchewki 1 łyżeczka pokrojonej w kostkę pietruszki 1 łyżeczka pokrojonego selera 1/2 małego ziemniaka 1 łyżka mrożonego zielonego groszku 1 łyżeczka masła [ 5 g] 120 ml wody. warzywa umyj, oczyść i opłucz. przygotuj ilośći ja w recepturze. seler, pietruszkę, marchewkę pokrój w kostkę. zagotuj wodę. włóż warzywa i gotuj na wolnym ogniu 10 minut. potem dodaj groszek i ziemniaka pokrojonego w kosteczkę. gdy warzywa zmiekną zmiksuj je. z podanej proporcji powinien wyjść słoiczek 180 g zagęszczonej zupki Kurczak z jabłkiem 25 g piersi kurczaka 1 średnie jabłko (najlepiej słodsze) 1 łyżeczka masła 1 łyżeczka kleiku ryżowego ok 80 ml wody Pierś kurczaka ugotować zalewając wodą (jak nam się woda wygotuje to można trochę dolać - tak na oko Smile ). Jak już to będzie ugotowane to dodajemy obrane i pokrojone na ćwiarki lub mniejsze kawałeczki jabłuszko (oczywiście bez gniazda nasiennego). Gotujemy razem aż jabłko zacznie się rozpadac (wystarczy sprawdzić widelcem czy się już rozpada). To razem miksujemy, dodajemy masełko i kleik ryżowy i gotowe Smile Kisielek mleczny 80ml mleka modyfikowanego (następnego jeśli chodzi o szkraby 7-8 miesięcy) 4g mąki ziemniaczanej 1 żółtko Mleko robimy wg przepisu producenta w letniej wodzie. Jedną częśc tego zagotować, do drugiej dodać mąkę ziemniaczaną i żółtko. To wlewamy do gorącego mleka i gotujemy mieszając aż zgęstnieje. I już. Można podawać z soczkami lub owockami KLUSECZKI Z TWAROŻKU [od 11. miesiąca życia] ------------------------------- składniki: 1/2 kostki tworożku śmietanowego 1 jajko 1 łyżka mąki pszennej 1 łyżka cukru pusru Przygotowanie. jajko umyj. oddziel zółtko od białka. żółtko zetrzyj z cukrem pudrem na pulchną masę, a białko na sztywną pianę. ser wymieszaj delikatnie z pianą i utartym żółtkiem. oraz przesianą przez sito mąką. zagotuj w rondelku wodę. łyżką odcinaj kluseczki i wrzucaj do wody. zagotuj. potem postaw na wolnym ogniu pod przykryciem na około 5 minut. nie doprowadzając do wrzenia. Kluseczki podawaj ze świeżym masełkiem i posypane cukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupka marchewkowo-jabłkowa z kurczakiem [7. miesięcy] ---------------------------------------- 80 g obranej marchwi małe obrane jabłko 2 łyżeczki kleiku ryżowego 1 łyżeczka oliwy z oliwek 20 g piersi kurczaka 1/3 szklanki wody Do wrzącej wody włóż obraną, umytą i pokrojoną marchew oraz mięso. Gotuj przez 20 minut. Pod koniec dodaj cząstki jabłka. Warzywa i jabłko zmiksuj, a mięso osobno drobniutko posiekaj. Do zupy dodaj oliwę i kleik, wymieszaj ją i jeszcze raz zagotuj. Ewentualnie uzupełnij przegotowaną wodą do objętości ok. 180 ml. Zupka jarzynowa [7. miesięcy] 1/2 średniej marchwi 1/2 małego ziemniaka 1 łyżeczka drobno pokrojonego korzenia pietruszki 1 łyżeczka kleiku ryżowego 1 łyżeczka masła ok. 100 ml wody Warzywa starannie umyj, oczyść i opłucz. Włóż do wrzącej wody, gotuj na wolnym ogniu, aż będą miękkie. Potem zmiksuj, dodaj kleik i masło, wymieszaj i ponownie zagotuj. Otrzymasz ok. 180 g zupki. Jeśli będzie jej za mało – dolej wrzącej wody. Sprawdź jej temperaturę! Jarzynka z cielęciną i pomidorami 1/2 średniej marchwi (50 g) średni ziemniak (60 g) 1/2 średniej wielkości pomidora (50 g) 40 g chudego surowego mięsa cielęcego łyżeczka oliwy z oliwek 50–100 ml wody Marchew i ziemniaka umyj, obierz, opłucz i pokrój w drobną kostkę. Zagotuj wodę i włóż mięso. Po ok. 10 minutach dodaj warzywa, gotuj na wolnym ogniu pod przykryciem. Pomidora sparz, po zdjęciu skórki podziel na ćwiartki, dodaj pod koniec gotowania do jarzynki z mięsem. Kiedy warzywa będą miękkie, wyjmij mięso i na wyparzonej wrzątkiem deseczce drobno posiekaj. Warzywa zmiksuj, dodaj oliwę, wymieszaj, zagotuj, mieszając. Jarzynkę przełóż na wygrzany talerzyk, oprósz posiekaną cielęcinką. Podawaj jako drugie danie. Zupa z dodatkiem świeżych pomidorów i lanymi kluseczkami [od 10-11. miesięcy] Obrane warzywa (90 g): 1/2 średniej wielkości marchwi (60 g) 1/2 pietruszki (10 g) cząstka selera (10 g) por (10 g) średni pomidor (80 g) żółtko (20 g) łyżeczka mąki pszennej (5 g) woda (100 ml) Warzywa umyj, obierz, opłucz, podziel na kilka kawałków, włóż do wrzącej wody i gotuj na małym ogniu pod przykryciem. Pomidora sparz wrzątkiem, po zdjęciu skórki pokrój na ćwiartki i dodaj do zupy. Kiedy warzywa będą miękkie, wyjmij pora, pietruszkę i selera, a marchew i pomidory zmiksuj. Przygotuj lane ciasto z żółtka, mąki oraz jednej łyżeczki przegotowanej wody. Ciasto wlej cieniutkim strumieniem do wrzącej zupy i kilka razy ją zagotuj. Jeśli kluseczki są wielkości drobnej kaszy i bardzo miękkie, danie to nadaje się dla dziecka od 10. miesiąca życia. Przed podaniem sprawdź temperaturę potrawy. Przecier z marchwi 1 średnia marchew 1 łyżeczka kleiku ryżowego 1 łyżeczka świeżego masła Marchew wyszoruj, oskrob, opłucz, pokrój w cienkie plasterki. Przełóż do rondelka, zalej niewielką ilością wrzącej wody i ugotuj pod przykryciem na małym ogniu. Jarzynkę zmiksuj, dodaj kleik i masło. Starannie rozmieszaj, by uzyskać jednolitą konsystencję i ponownie zagotuj. Podawaj dziecku po ostudzeniu i sprawdzeniu temperatury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięsko z jabłuszkiem od 7 miesiąca ------------------------------------------------------ Składniki: 1 średnie jabłuszko, 25 g piersi z kurczaka, 1 łyżeczka kleiku ryżowego, 1 łyżeczka świeżego masła, około 100-90 ml wody. Jabłuszko dobrze myjemy, obieramy, usuwamy gniazda i kroimi na ćwiartki. Z mięska gotujemy wywar.Kiedy będzie już miękkie, będzie go łatwo widelcem podzielić na części, wkładamy jabłuszko i doprowadzamy do momentu aż owoc się rozgotuje. Następnie całość wlewamy do malaksera i robimy tzw. papkę. Dokładamy kleik ryżowy i masełko. A później już tylko można życzyc Smacznego naszym maluszkom!!! Pulpety cielęce z kaszką manną od 11 miesiąca ----------------------------------------------------- Składniki: około 60-70 g surowej mielonej cielęciny pół marchewki, pół pietruszki, pół łyżeczki pietruszki lub koperku, 2 małe łyżeczki kaszki mannej, pół surowego żółtka, około 150-160 ml wody Mielimy cielęcinkę i dodajemy żółtko, które uprzdnio zostało sparzone (oczywiście parzymy całe jako). Dodajemy do tego 2 łyżeczki kaszki mannej i pół łyżeczki pietruszki lub koperku. Wszystko dokładnie mieszamy i formujemy malutkie kotleciki (wychodzi ich około 4-5 szt.). Kolejno myjemy i obieramy warzywa krojąc je w drobną kostkę, wrzucamy do wody i gotujemy do miękkości. Następnie wkładamy wcześniej uformowane kotleciki z cielęcinki i gotujemy wszystko razem pod przykryciem jeszcze przez około 30-35 minut. Kiedy pulpeciki będę już mięciutkie wyjmujemy razem z warzywkami i podajemy naszemu maluszkowi, oczywiście takim szkrabkom, które mają już pare ząbków. Tym, której ich jeszcze nie mają możemy wszystko zemleć w malakserze. Smacznego !!! kochane maluszki. pozdrawiamy kila przepisów na proste i pożywne dania ,mają to do siebie ,że można je podawać i maluszkowi bezzebnemu i takiemu co lubi rzuć ,tzn albo miksujemy albo dajemy odzielnie: wszystko bazuje na króliku ,ale oczywiście mięsko może być dowolne: wymieniamy tylko warzywa: podstawa mięsko, marchew...wg upodobań seler ,piertucha itd wymienne dotaki soczewica kluseczki kukurydziane ryż ziemniaki kasza jęczmienna brokuły kalafior brukselka fasolka itd... przyprawy wg uznania ja używam rosołków Winiary ,ale najlepiej, jeżeli już to sól morską. Prubójcie, miksujcie:) Pozdrawiam napisałam przepisy:D Rolling Eyes Gotujemy bazę a warzywa i inne dodatki dajemy wg uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, to już chyba odpowiednio nabałaganiłam ;) Qassandro, znalazłam jeszcze przepis na zupkę z królikiem ;) Potem prześłę jak chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
jedna z majówek---specjalnie dla Ciebie CYTRYNKA Ciasto: 1 szkl. mąki 1 szkl. cukru 6 jajek 2 kisiele cytryn. b/c sok z 1/2 cytryny 1,5 łyżeczki pro. do pieczenia Masa: 250 ml śmietanki 30% 1 galaretka cytrynowa 4 łyżki c. pudru Do nasączenia ciasta: woda+ sok z cytryny ----> Białka ubić, dodać cukier następnie żółtka. Mąkę+kisiel+pr. do pieczenia wymieszać i przesiać przez sitko. Dodać do jajek i połączyć. piec ok. 30 min. w temp. 160 stopnii ----->Galaretkę rozpuścić w 250 ml przegotowanej wody. Ubić śmietankę z cukrem pudrem. Dodać tężejącą galaretkę. ------> Ciasto przekroić na pół, skropić wodą z cytryna, wyłożyć śmietankę i nałożyć II część ciasta. ----> Górę można polać c. pudrem rozrobionym w wodzie z olejkiem cytrynowym bądź polewą cytrynową. SMACZNEGO!!! :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
MALINKO---A CO BY cIEBIE INTERESOWAłO?? MOżESZ Z CYTRYNKI TEż SKORZYSTAć..SZYBKO SIę Ją ROBI I JEST PYYYSSZZZNNNAAAA :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Babeczki! u nas spoko, musialam przerwac pokarmy stale, bo Gabrys mial masakre, wiec teraz nadal tylko piers. Ostatnio przed nadmiar pracy zaniedbuje spacerki :-( Ogladam sobie Dr Quinn Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziewczyny!!!!!!:-D Mam dla Was info od Amberka!!!!!!! Mieszka w POznaniu, najprawdopodobniej pojedzie do Kołobrzegu na badanie bioderek,. Za to OLi ma paskudny katar, nos zabity jak cholera:-( Prosiła żeby Was wycałować i wyściskać i powiedziećże za Wami(nami) tęskni i brakuje jej naszego kawiarnianego życia a i buziaków mnóstwo!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 26
witam was bezwietrznie!bo u nas taki wicher ze szok.chciałam oznajmic ze ta pomarańczka to nie ja- ja się nie ukrywam i właśnie sie zastanawiam czy się nie zaczernić? brygidko 🌻 zębole ok i moje i Olka.śmiesznie bedzie wyglądał teraz z 2 jedyneczkami na dole i 1 jedynka na górze .no i druga jedynka gorna w drodze- miejmy nadzieje że kiedys sie te ząbki wyrównają hehhehe a nie jedna większa druga mniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×