Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Kochane Mamusie! Wam, Waszym Szkrabom, które pierwszy raz posmakują potraw wigilijnych oraz najbliższym życzymy prawdziwie radosnych, wyjątkowych Swiąt oraz cudownego Nowego Roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej majóweczki! Wróciłam bo nie mam zamiaru siedzieć w domu. Nie zdązyłam wam złożyć życzeń ale mam nadzieję że i tak spełnią się wasze wszystkie marzenia a na dzień dzisiejszy życzę dużo dużo zdrówka i szybkiego rozwiązania w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
jak tam brzuszki mój coraz większy no i chyba przybrałam na wadze ale nie wiem ile jak mi się uda to jeszcze w tym tygodniu będę miała wizytę więc będę wiedziała więcej. Maleństwo trochę bryka ale jak chem pokazać tatusiowi to się chowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatia
witam! moj brzusio tez juz niczego sobie, nie da rady ukryc ze jest w nim dzidzia.Moj dzieciaczek tez kopie i to niemało, ale tatus jeszcze nie czuje, bo tak samo, jak tylko przyłozy rękę , to spokoj. W wigilie wyladowałam u gina na fotelu, od piątku miałam skurcze, w sobote to nie mogłam chodzic, taki kamien miałam zamiast brzucha. Dostałam tabletki przeciwskurczowe i mam sie oszczedzac. Wiec troche zgarne i do łózka z książka. Najgorsze jest to, ze juz miesiąc temu umowiłam sie z pracownicą ze ona ma cały miesiąc po swiętach wolny, a pozniej ja juz ide na zwolnienie i bede tylko dochodzic raz na jakis czas . No i teraz zamiast wypoczywac, bede cdziennie w pracy. Siedze za biurkiem wiec nic mi nie grozi, wytrzymam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Tatia nie przejmuj się bo jak lekarz nie wysłał cię do szitala to nie jest tak źle ja też chyba bardziej spanikowałam i te negatywne myślenie mnie dobiło więc wolę chodzić do pracy tutaj mam głowę zaprzatniętą innymi sprawami jak przychodzę do domu to obiadzik sprzatanie spacer z psem i jakoś leci nawet nie ma czasu na negatywne myslenie i teraz zdecydowanie lepiej się czuję. Tak więc myśl pozytywnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cżeść Słoneczka!!!!!!! Współczucie Tatijo z powodu akcji z ginem, ja strachu najadłam się we czwartek. Ogarnelo mnie przerażenie, bo wydawało mi sie że pojawiły sie skurcze, pobiegłam ekspresowo do gina, ale na cale szczęście fałszywy alarm....Całe szczęście, że wszystko już mniej więcej ok.u Ciebie Ale nie ma tego złego ( w moim wypadku)..... przynajmniej już wiem że to chłopczyk.:-D:-D:-D I to jaki- jedno jest pewne, będzie z niego straszny imprezowicz i do tego herezjata;-) :w pierwszy dzień świąt byliśmy na ślubie i weselu potem.Całą mszę nasz urwis tak mnie kopał, tak mi dokuczał, że nie mogłam spokojnie doczekać jej końca : a to piąstka a to stopka a to gilgotki bardzo chciał mamę wygonić z kościoła, bogobojny katolik raczej z niego nie będzie.... ;-) a na weselu spokojnie nie moglam posiedziećna krześle choćby 5 minut...dopiero na parkiecie się uspokajał...gdy tylko siadałam zabawa zaczynała sie od początku...piąstka stópka etc...nie mialam ani chwili spokoju :-) ale będzie z niego rozbójnik:-D:-D:-D Pozdrawiam gorąco wszystkie mamusie ich Aniołki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja24
Czesc Majoweczki jak się miewacie po swietach ? . Mam mała prośbę czy ktos może uaktualizowac naszą tabelke bo już dawno jej nie było Mnie np przybyło już 5 kg od stanu wyjściowego :)będe miała synka to już na 99% pewne . Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam majóweczki, ja też już wróciłam. Czy wy też czujecie się ciągle śpiące i zmęczone? - bo ja okropnie. I strasznie bolą mnie nogi :( nic mi już nie pomaga, nawet masaże czy leżenie z nogami do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuśkii!!! Ja też już wróciłam ze świątecznych wojaży i caaałeee szczęście, bo normalnie myślałam że rodzinka już nie zejdzie z mojej ciąży. Nareszcie mogę jeść co chcę i kiedy chcę!!!! ufff.... Nóżki mnie może nie bolą, ale czasami puchną. Widać to po kozaczkach, które czasami robią się ciasne. A ta senność to może przez tę pogodę, albo ciśnienie, a może czas zrobić wyniki. Bo w ciąży to czasem anemia może dokuczać. Moja hemoglobina niestety też spadła na 11,5, a norma jest od 12:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Witam po znowu prawie dwutygodniowej przerwie. Pisałam Wam że niestety nie czuję się zbyt dobrze że dokuczaja mi skurcze, na które niestety nic nie działa ( chodzi o lekarstwa). Pożaliłam sie i jeszcze tego samego dnia wylądowałam w szpitalu. Przeleżałam tam ponad tydzień ( w zasadzie poza garściami leków nic mi nie robiono bo pokończyły się limity w szpitalu). Przyjmowali tylko w nagłym przypadku albo ostro po terminie porodu. Był moment że na dużym oddziale było nas całe 6 pacjentek. Trochę mnie podkurowali ale do ciągłego twardnienia brzucha i towarzyszących im skurczy musiałam sie po prostu przyzwyczaić. Najważniejsze że nie powodują rozwarcia . Mam bardzo dużo leżeć co z kolei odbija sie na mojej wadze która idzie jak oszalała w górę. Jedzenie i tak ograniczam ale cóż brak ruchu robi swoje. Były tez zalety tego pobytu. Oswoiłam sie ze szpitalem na tyle że nie jawi się jako coś strasznego. Pozwiedzałam z moją Pania Doktor która tam pracuje cały oddział położniczy. No i oczywiście raz dziennie robiłyśmy z dziewczynami wypady do dziewczyn z sali które w międzyczasie urodziły . Te maleństwa są kochane. No i widziałam na własne oczy siusiaka od synusia. Teraz wiem to na 100%. W momencie przyjęcia do szpitala tj. 17 grudnia czyli końcem 21 tygodnia ważył 430 gram. Pozdrawiam Was gorąco .Mam nadzieje że teraz bedę Was odwiedzała częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej! Aga to dobrze już lepiej ale z leżeniem masz rację ja też na zwolnieniu przytyłam choć wclae dużo nie jadłam dlatego wróciłam do pracy. Dzisiaj idę do lekarza więc sprawdzę wagę i mam nadzieję że nie wysle mnie znowu na zwolnienie. Jak narazie mamy przewagę chłopaków ale mam nadzieję że dziwczynki dorównają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) Wpadlam na chwilke, bo akurat jestem u rodzicow :) Niunia rosnie jak na drozdzach i kopie jak szalona - w nocy zwlaszcza - tak srednio moge przez topsac :) lubi czasem mnie w watrobe uderzyc, albo w zoladek - i czuje,z e jak tak dalej pojdzie - to mdlosci mi szybko nie ustapia :) (bo sie znowu prze w/w sytuacje pojawily) Nie wiem kiedy znowu bede miala dostep do netu - wiec zycze WAm kochaniutkie wszystkiego NAJ NAJ NAJ NAJ okazji NOwego Roku :) buziaki i gorace usciski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej widze ze nie jestem sama. Ja tez mam twardnienia brzucha i robi mi sie kamien. Jutro ide do lekarza. Denerwuje mnie to bo nie umiem tego okreslic - kiedy twardnieje i na jak dlugo - po prostu raz jak sprawdzam jest twarde caly dzien a raz nie, czasem jest to troche bolesne napiecie, czasem w ogole ale dosc czesto czuje wlasnie taki kamien. Czy tak juz bedzie zawsze? nie chce brac jakiegos feno cos tam bo po tym ma sie drgawki. Boje sie ze dzidzia ma ciasno i ze sie meczy tam w brzuchu. Na szczescie jutro lekarz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*************************************************************************************** nick... ....termin porodu...kg.nabyte..obwod.......miasto.......płeć *************************************************************************************** EVI_1985........????????.........????.........????............????.......chłopiec Roza_...........29.04.06.........????.........????............????.............. amber-ania....01.05.06........5kg......82cm.......Kołobrzeg..... sissi......... ..01.05.06.........????.........????............????.............. L.Rosa..........01.05.06.........????.........????.............................. Beatelka........02.05.06.........????.........????..........Białystok.......... ania_23.........03.05.06.........3kg.........????.............................. Kasika1.........03.05.06.........1kg.........85cm............................ matitka...03.05.06...4kg...90cm...Morąg...Prawdopodobnie chłopiec aga133..........04.05.06........3,5kg........????.....Czechowice-Dz... chimera........04.05.06........5kg.......82cm.............................. Rosiczka........05.05.06........0,5kg........????.............................. Anic77..........05.05.06..........0kg.....90cm +4).......................... amelia-c........05.05.06..........4kg.........82cm............................ anuśka 25......05.05.06.........-5kg.........????.............................. biedrona28.....07.05.06........6kg.........87cm..........Toruń......... Majoweczka...09.05.06.........2kg.........82cm...........Warszawa.... agula-20........09.05.06.......-2,5kg.........????.............................. mada lena.......10.05.06..........3kg........83cm..........Myszkow....... jodełka.........14.05.06..........1kg.........????.............................. Maja24..........15.05.06..........2kg.........86cm........................... Luckylady......15.05.06.........5kg..........????.............................. Efciak..........16.05.06..........5kg.........83cm..........Zgierz.......... aleq............19.05.06..........1kg.........????..........Katowice......... Gonia78.......19.05.06.........2,7kg.......90cm........Poznan............ Qassandra....20.05.06..........3kg.........????..........Kraków............ karolayna.......20.05.06..........3kg.........????............................. ladybird........21.05.06..........6kg.........93cm..........Poznan......... Zuwiolka........21.05.06..........2kg.........73cm..........Gdańsk........ tatia...........22.05.06..........3kg.........64cm..........Słupsk........... Kinia25.........23.05.06..........3kg.........????..........Kraków........... gaga26........25.05.06...........1kg.........88cm............................ Doro............25.05.06..........1kg.........????.............................. muszka27......25.05.06..........0kg.........74cm............................ ognicha........23-27.05.06......????.........????.............................. Mycha169......28.05.06.........????.........????.............................. gwiazdeczka2..29.05.06.........????.........????.............................. justka23........29.05.06.........????.........????.............................. aaguullaa.......30.05.06.........????.........????.............................. Paula24.........05.06.06.........????.........????.............................. *************************************************************************************** Przypominam tabelke, bo gdzieś się nam zapodziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej! Mały ruch na naszym topiku. Ladybird nie martw się że dziecko ma za ciasno bo to nie mozliwe w tym wieku ma jeszcze bardzo dużo miejsca co własnie odczuwasz bo może sobie brykać fikołki i takie tam. Ja właśnie wczoraj byłam na usg przez fałdy brzuszne rewelacja. Wszystko widać jak na dłoni no i słyszałam serduszko nie mogę wyjśc z podziwu. I właśnie widziałm że ma naprawdę dużo miejsca choć mój bobasek ustawił się juz główką w dół, ale to się może zmienić. A chyba pani doktor rozpoznała płec bo pytała czy chcem wiedzieć a ja powiedziałam że nie choć okropnie mnie kusiło oj okronie. Przytyła aż 3 kilogramy w ciągu 5 tygodni i zaczynam się kontrolować. Ale się rozgadałam ale ciągle jestem pod wrażeniem. *************************************************************************************** nick... ....termin porodu...kg.nabyte..obwod.......miasto.......płeć *************************************************************************************** EVI_1985........????????.........????.........????............????.......chłopiec Roza_...........29.04.06.........????.........????............????.............. amber-ania....01.05.06........5kg......82cm.......Kołobrzeg..... sissi......... ..01.05.06.........????.........????............????.............. L.Rosa..........01.05.06.........????.........????.............................. Beatelka........02.05.06.........????.........????..........Białystok.......... ania_23.........03.05.06.........3kg.........????.............................. Kasika1.........03.05.06.........1kg.........85cm............................ matitka...03.05.06...4kg...90cm...Morąg...Prawdopodobnie chłopiec aga133..........04.05.06........3,5kg........????.....Czechowice-Dz... chimera........04.05.06........5kg.......82cm.............................. Rosiczka........05.05.06........0,5kg........????.............................. Anic77..........05.05.06..........0kg.....90cm +4).......................... amelia-c........05.05.06..........4kg.........82cm............................ anuśka 25......05.05.06.........-5kg.........????.............................. biedrona28.....07.05.06........6kg.........87cm..........Toruń......... Majoweczka...09.05.06.........2kg.........82cm...........Warszawa.... agula-20........09.05.06.......-2,5kg.........????.............................. mada lena.......10.05.06..........3kg........83cm..........Myszkow....... jodełka.........14.05.06..........1kg.........????.............................. Maja24..........15.05.06..........2kg.........86cm........................... Luckylady......15.05.06.........5kg..........????.............................. Efciak..........16.05.06..........5kg.........83cm..........Zgierz.......... aleq............19.05.06..........1kg.........????..........Katowice......... Gonia78.......19.05.06.........2,7kg.......90cm........Poznan............ Qassandra....20.05.06..........3kg.........????..........Kraków............ karolayna.......20.05.06..........3kg.........????............................. ladybird........21.05.06..........6kg.........93cm..........Poznan......... Zuwiolka........21.05.06..........2kg.........73cm..........Gdańsk........ tatia...........22.05.06..........3kg.........64cm..........Słupsk........... Kinia25.........23.05.06..........3kg.........????..........Kraków........... gaga26........25.05.06...........4kg.........88cm......Jelenia Góra. Doro............25.05.06..........1kg.........????.............................. muszka27......25.05.06..........0kg.........74cm............................ ognicha........23-27.05.06......????.........????.............................. Mycha169......28.05.06.........????.........????.............................. gwiazdeczka2..29.05.06.........????.........????.............................. justka23........29.05.06.........????.........????.............................. aaguullaa.......30.05.06.........????.........????.............................. Paula24.........05.06.06.........????.........????.............................. ***************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Sory oczywiście zwracałam się do Luckylady (mała pomyłka z rana). Luckylady daj znać co powiedział lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
No Majóweczki chyba się szykujecie do sylwestra. Chiciałam wszstkim złozyć noworoczne życzenia aby rozwiązanie było łagodne i bezbolesne aby te nasze skrabki dobrze rozpoczęły start w nowym świecie do zobaczenia w 2006 roku. Pozdrawim wszystkie brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja24
Kochane majóweczki gdzie sie podziewacie ?:). Mnie zasypało troche to musze siedziec w domciu a właściwie to pogoda mnie uziemiła .Po dzisiejszej jeździe mam dosyć no ewentualnie sanki tylko kto by mnie teraz uciagnoł :):):)Jak spedzacie jutrzejszą noc ? Ja z moim kochanym mężysiem i synusiem siedzimy w domciu ale też bedzie miło . Pozdrawiam gorąco na przekór pogodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 24
Salonej zabawy sylwestrowej bo to pierwszy sylwester z naszymi brzuszkami .Szczesliwego nowego roku niech wszystko się dobrze rozwiąże i za rok o tej porze bedziemy miały na rękch siedmio mioesięczne bobaski no i wszystkiego naj naj lepszego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU WAM WSZYSTKIM ŻYCZĘ!!!!!! Szczęśliwego rozwiązania, wesołych dzidziusiów, kochanych mężusiów i dużo uśmiechu na twarzach :) :) :) :) :) :) :) :) Pozdrawiam serdecznie Wasze brzuszki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Mamusie i bąbelki w Nowym 2006 Roku :) Czuję, że te święta plus wolne od pracy zrobiły swoje z wagą..bo już chodzę w spodniach ciążowych i starych ciuchach z czasów lekkiej nadwagi :) Jak się czujecie? moje maleństwo daje mi niezłe kuksańce, superowa sprawa..czytałam ostatnio, że jak się w tym okresie współżyje z mężem to dzidzia się budzi i właśnie reaguje- jednym słowem czynnie uczestniczy w miłości! :) pozdrawiam Was i Wasze brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Hej! Jak się wstało w nowym roku 2006? Ja uświadomiłam sobie że w tym właśnie roku zostanę mamą i że naprawdę stanie się to niedługo bo czas tak szybko leci przecież niedawno dowiedziałam się że jestem w ciązy a tu juz półmetek. Wam też tak szybko czas leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ciężaróweczki w nowym 2006 roku Jak po świętach ja odpoczęłam az za dużo. Taki sie leń ze mnie zrobił, że mi sie do pracy nie chciało wstać. Ale ciesze się że już pracuję, bo w domu to nudno czasem. Mój bąbel kopie mnie od 21 grudnia, czyli powianiem urodzic się 21 maja, tak mi gin powiedziała ze najwięcej dzieci rodzi sie własnie w terminie pięć miesięcy po pierwszym kopniaku. Na poczatku to było takie lekkie drapanie w brzuchu wieczorem a teraz rozycha się już jak szalony. Najlepsze jest jak wyciąga nogi to tak mi brzuch naciąga, że mam wrazenie, jakby chciał mi tędy wyskoczyć. Pewnie sie jeszcze nie zorientował gdzie jest wyjście :) Bólami w okolicach jajników się nie przejmójcie, szczególnie jak zdazają sie po gwałtownym wstaniu np z krzesła. To wtedy macica wam sie naciąga i boli. Rada wstawać powoli. Mozecie miec tez tak jak ja czyli dzieciaczka poprzecznie ułożonego systematycznie kopiącego was po jajnikach. Nieżycze. Do zobaczenia poźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
Ja oczywiście zapomniałąm się zapytać ginekologa dlaczego mnie tak właśnie bola jajniki bo byłam tak podniecona usg i maluszkiem dlatego dzięki za odpoweidzieć a przyznam że nieraz mocno boli włąsnie przy zmianie pozycji np. jak wsatę rano z łóżka. Ach jak ten maluszek bryka bardzo mocno czuję jak siedzę przy komputerze chyba daje mi znać że trzeba raz na jakiś czas wyjśc z biura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
witam majoweczki w NOWYM ROKU! moje maleństwo tez ostatnio bryka sobie bez umiaru, często czuję jak się przekręca całym cialkiem.a do tej pory czułam tylko kopniaczki! majóweczki czy któraś z was robiła sobie test GCT ? JEŚLI TAK TO CZY MOGLYBYSCIE NAPISAĆ COŚ WIECEJ O TYM? jutro mnie to właśnie czeka ,więc chcialabym się troche więcej o tym dowiedziec jak przebiega i jak się czulyście.z góry dziekuję.życzę wam i bobaskom miłego dzionka! pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga26
to znalazłam w inernecie:( GCT) Test przesiewowy obciążenia glukozą Polega na doustnym podaniu 50 g glukozy rozpuszczonej w 250 ml wody i wypiciu w ciągu 5 min. Test może być wykonany o każdej porze dnia zarówno u kobiet bedących na czczo jak i po posiłku. Wynik testu po jednej godzinie od podania glukozy mniejszy od 140 mg% oznacza wartość prawidłową. Przy wartościach między 140 a 180 mg% należy wykonać test diagnostyczny obciążenia OGTT. Stężenie glukozy po GCT większe od 180 mg % oznacza rozpoznanie cukrzycy ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam majóweczki w Nowym Roku!!!🌻 u mnie nie najlepiej ,bo jestem przeziebiona,i na razie jadę na herbatkach z soczkiem i cytryną,oraz syropku z cebuli...ruchy juz coraz czestsze ale i tak mało sie rusza ta moja córcia i mam cicha nadzieje ,że jak sie urodzi to tez bedzie spokojna ;) co do tabelki to niesety trzeba dopisać juz 5,5 kilo na plus...i 87 cm w brzuszku :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 25
gaga26 dzieki za informacje.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cięzaróweczki. Przepraszam że tak długo nie zaglądałam ale od jutra postanawiam się poprawić :) a tak wogóle to do tabelki można mi dopisać +6,5 kg ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×