Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kwiatek74

WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW CZ.II

Polecane posty

Calineczko ja wogole z nia na ten tenmat nie rozmawialam. Uwazam ,że szkoda nerwów i nie jestem tak zachłanna zeby szarpac sie o majatek . Nie mogę nawet miec żalu do Ojca bo wiem ,że tuz przed smiercia zrozumiał ,że został wykorzystany albo że powinien to rozwiązac inaczej dlatego rozmawial o tym z lekarzem . Brat ojca jednak podjął temat tylko go powstrzymałam . Natomiast moj szwagier postanowił walczyc bo to materialista . Ja czułam sie jak miedzy młotem a kowadłem. Nie chcialam nic a jednak ona choc troche sie poczula bo dała nam tzw. zachówek. Tak naprawde to wiem ,że ona z nim zyła zreszta kiedys o tym pisałam na On........, Jednak wiedział na jakiej zasadzie moj ojciec stał sie włascicielem domu , wiedziala jaka jest umowa pomiędzy nim a moją matką a jednak zadzialał tu egoizm. Wiedziala ,że musi wziac slub zeby załatwic sobie po nim emeryturę bo jak by go zabrakło nie miała Ogólnie ta kobieta była w stosunku do mnie ok. aLE JEDNAK UWAZAM Z DRUGIEJ STRONY ,ŻE ONA TEZ POWINNA MIEC NA UWADZE CÓRKI MEŻCZYZNY KTÓRYM SIE ZWIĄZAŁA. Jak ja przyjechałam do szpitala to on juz nie mógł mówic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żalutku bez nerwów . Teraz widac ,że to nie tylko eks maja problemy ale zachłannosc tych drugich nakierownana jest nie przeciwko eks a ich dzieciom. Czyli te dzieci sa najwieksza sola w oku no bo majaj jakies prawa a nie powinno ich wogóle byc tak jak i eks. A tyle naskakuja na byłe ,że chca normalnych alimentów na dziecko to sa leniwe i pazerne ajak one toczą boje ocały majatek to są ok. Jak to nazwałas " okradają " to mocne słowo . Ale wydziedziczaja juz pasuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njhrsewazhjopiu
to jak zabezpieczyć mam moje dzieci? ex właśnie chce brać natępny ślub i do tego chce unieważnic nasze małżeństwo w kościele! Jak oni podpiszą rozdzielność majątkową to moje dziecko po śmierci ojca nic nie dostanie ?? żadnego spadku?? zachowku ?? nic tylko rentę!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enolka
_Mala odnaleziona_ Podpisuję się pod Twoim postem z poprzedniej strony obydwiema łapkami. Naprawdę nic dodać nic ująć. Łatwo jest tylko mówić że 300 czy 400 zł dla samotnej matki na dziecko to kupa forsy. Tylko niejedna z tych pań nie wiedziałaby co zrobić z taką kasą :D A kazda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Często właśnie pracują na dwóch etatach bo tatus biedny nie może znaleźć pracy i przecież sam nie ma na zycie. Ale nie on mieszka z dzieckiem i nie on mówi dziecku że nie wyjedzie na wakacje bo po prostu brakuje pieniążków. A nowe żony exów tylko gadać i utyskiwac potrafią na te pierwsze zony jędze:) Mnie przede wszystkim zastanowiłoby to jak taki facet z przeszłością dba o syna czy córkę z pierwszego małżeństwa a dopiero potem bym wydawała sądy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do njhrsewazhjopiu
dostanie zachowek w postaci części majątku ojca, z tego co było tylko ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdyby ex żona normalnie
przedstawiała problem to może ex mąż nie ograniczałby się tylko do kwoty alimentów co????????????? tego to już nie ąłska wziąć pod uwagę???? Mała odnaleziona to że twój ex jest bez grosza to już wszyscy wiemy, ale sorry sama sobie takiego męża wybrałaś i do kogo masz teraz pretensje????????? bedziesz je napewno miała do jego nowej partnerki jeśli ta będzie miała z nim dziecko, i nie będziesz patrzeć na to że im brakuje na chleb bo tobie sie należy!!!!!!!!!! Was nie da reformować bo macie za małe główki :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njhrsewazhjopiu
Napewno chociaż zachowek będzie miało moje dziecko? Jesteś tego pewna?? A jeśli ex wydziedziczy moje dziecko to co wtedy? są jakieś przepisy ? artykuły? paragrafy? że nie wolno mu tego zrobić? A jaśli wszystko będa kupować na jego żone to moje dziecko tez dostanie zachowek? Jak to udowodnić, że np. samochód był jego za jego pieniądze a nie za jej i jej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do njhrsewazhjopiu
zachowek dostanie nie mozna nikogo wydziedziczyć ot tak sobie, trzeba mieć ku temu konkretny poważny powód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njhrsewazhjopiu
Mamy już po 55 lat i boję się że długo na tym świecie już nie pożyjemy oboje! ale mojemu odwaliło na strość i teraz żeni się z 30latką, która napewno chcę mieć dzieci i co wtedy?? Po rozwodzie zostawił mi mieszkanie i samochód! ale chyba jeszcze czegoś się dorobi to moje dziecko nie będzie mogło z tego już korzystać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njhrsewazhjopiu
a ile wynosi taki zachowek?? co to dokładnie znaczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enolka
Kurcze ludzie!!! wy myślicie że my tak od razu latamy do sądu??? Że nie próbujemy najpierw normalnie z byłymi pogadać? Czasem się nie ma wyjścia po prostu. Raz , drugi trzeci można na alimenty poczekać. Ale wybaczcie jesli to się dzieje notorycznie to ilez mozna. A co z nami? Dlaczego same mamy się o wszystko martwić. Przecież dziecko ma oboje rodziców tak? To się po rozwodzie nie zmienia. A jeśli taki tatuś nie pracuje to niech się weźmie do roboty a nie tylko ciągle narzeka. Dlaczega matka ma zasuwac na trzech eteatach, tylko dlatego że ojciec dziecka to nieudacznik? a kiedy ma poświęcać czas dziecku???? W głowie mi sie niemieści że mozna takie bzdury wypisywac jakie tu czytam. Nikt, kto nie jest samotną matką nie prawa się wypowiadać w temacie, a już tym bardziej pisac że taka mamusia powinna dać spokój eksowi i wziąć się do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do enolka
ale ty wiedziałaś że twój ex to leser wiec po co dałaś sobie z nim zrobic dziecko :D:D:DD:D: ja bym takiemu oszołomowi nie urodziła dziecka:D:D no chyba że od razu liczyłaś na alimenty , ale w takiej sytuacji raczej na jałmurzne :D:D:D:D Buhahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enolka
Nie nie wiedziałam, mogłam się tylko domyslać :) ale jak każda zakochana kobieta naiwnie liczyłam że się zmieni po ślubie. Trochę się zmieniło, potem pogorszyło. Jak to w małżeństwie. A dziecko było z miłości a nie z pazerności. A na alimenty po rozwodzie każde dziecko powinno liczyć. To są pieniążki dla dziecka nie dla mnie. I to jest tatusia zasrany obowiazek! Aha, jałmużnę piszę się przez "ż". Słownik się kłania ale pewnie dyslektyczka dysgraficzka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do enolka
dyslektyk :P miałas nadzieję że sie zmieni dobre sobie :D:D:D:D:D:D:DD:D a nie pomyślałaś że się nie zmieni :D:D:D:D:D dziecko z miłości do kogo ??????????????????????? chyba do samej siebie :D:D:D:D:D:D i do ewentualnej zmiany nastawienia do życia ex :D:D:D Już teraz rozumiem dlaczego drugie uważają was za głupie :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do enolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njhrsewazhjopiu
Dziekuję ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do enolka
weż ty się lecz kobieto co ty myslisz, ze kobiety wychodzą za mąż i już z góry zakładają, ze im nie wyjdzie? i że same sobie zrobiły te dzieci? enolka nie ma co z nią dyskutować bo to to nic nie rozumie i nie wie o zyciu a chodzi jej tylko o wyżycie się i o prowokację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enolka
dyslektyk czy po prostu nieuk?? :P Pewnie to drugie!! Guzik wiesz o dzieciach i wychowywaniu. Prponuję zając sie nauką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enolka nie przejmuj sie wpisem do enolka ten typ tak ma zawsze pisze do...... Czy ty kretynko /kretynie myslisz ,że wszyscy biorą slub z rozsądku czyli sprawdzaja mozliwosci finansowe wybranka. Jeżeli tak to jestes pozal sie boże nieszczesliwy/wa bo kasa jak zycie pokazuje szczęsca nie daje. Jak chcesz. wiedziec ja z moi mezem bylismy razem juz na studiach.Studiowalismy dziennie więc nikt nie patrzył na kwestie finansowe a raczej na inne walory. Zreszta kłopoty fianasowe dotkneły go nieco poźniej. Nie nazywaj kazdego kto jest chwilowo bez pracy nieudacznikiem. I nie chcodzi o to ze sie uzalam nad tym ze mu nie wychodzi ,ze zamknął firme (ilu ludzi rocznie je zamyka i moze to nie wina nieudolnosci ale zmiennego niestabilnego prawa i obciązeń na rzecz podatków posrednich i bezposrednich). Chodzi słoneczko o to ,że nie jestem zawistną eks , ktora leci od razu do sądu czy komornika. Twoje do....jest zawsze na jedna nutę ,żeby dokopac komus. Zastanów sie bo kiedys tobie życie do kopie a wtedy ty sie bedziesz użalac i znajdzie sie ktos taki do...... Ty zawsze widzisz wszystko na jedna modłe eks zony lenie , larwy , nie pracuja , tylko czekaja jak harpie. Męzowie ich zostawili bo były brzydkie , grube , zaniedbane albo złapały go na ciąze. Dzeci z tych małżęństw nie zasługuja na miłosc. A ty jestes wielki autorytetem ale tak zgorzknialym ,że juz tylko sama zółć cie zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do enolka Jeszcze jedno moze drugie tak czasami sadza ale ty nie jestes ich głosem. Z tobą nie ma dyskusji i wyglada na to ,ze chciałas byc tą druga ale przegrałas w przedbiegach z jakas pierwszą wiec skoro w życiu realnym ci nie wyszło to kąsasz w wirtualu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enolka
Mała odnaleziona Nie rozumiem Twojego postu. Najpierw piszesz do mnie nie przejmuj się , a następnie mi dowalasz. Ja nie jestem drugą, byłam pierwszą :) Nie odpadłam w przedbiegach i wcale o to nie zabiegałam. Jedyne czego wymagam od mojego exa to tylko regularnych alimentów na dziecko. Nie utrudniam kontaktów z dzieckiem, nie wtrącam sie w zycie byłego partnera. Sama jestem w drugim związku ( szczęśliwym) i nie rozumiem kogo bym miała kąsać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mała odnaleziona
a teraz co? bawisz się w jasnowidza :D:D:D:D Pomyłka jestem pierwszą żoną i raczej jedyną i niegdy was nie zrozumiem :P Mój brat ma takie jazdy z ex i bardzo mu współczuję, że trafił na jedną z was :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do enolka
ty jesteś jedna głupkiem forum :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D tępoto może do szkoły pójdziesz ????????? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enolka sorki poczatek był do ciebie tylko zjadło w drugiej czesci do enolka..... Sorki ups :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enolka
_Mała... Już się połapałam :) Są ludzie na tym forum którzy nie mają odwagi podpisać się jednym nickiem tylko piszą z różnych jak np. pan który ma pisze _ do enolka_ Mogę mu tylko współczuć :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ignorujcie niech się wścieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do małej odnalezionej I zycze szczescia i nie zachwiania wiary. Oby ci sie spełnił sen ale nie znasz dnia ani godziny choc po twojej złoslliwosci trudno uwierzyc ,że jestes szczęśliwa . Szczesliwi nie gnoją innych . No chyba ,że masz kompleksy , które sobie leczysz obrażając innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno jakie jazdy z naszych stron . Gdzie wyczytałas w tresci o jazdach ze strony enolki czy mojej. Jeżeli twoj brat trafił by na taka eks jak my to by Bogu dziekował ,ze ma jeszcze szacunek do niego i nie mąci miedzy nim , dzieckiem czy sadem. Nie wyzywa go od nieudaczników jak ty obrażasz nieznanych sobie meżczyzn. Znasz mojego eksa albo enolki nie to wkoncu sie zamknij szczesliwa męzatki . A tak na marginesie skoro jestes pierwsza i szczesliwa to co cie obchodzą alimenty ? Znowu generalizujesz . A moze tak nauka czytania ze zrozumieniem by sie przydała? Mysle ,że rada ignorowac ciebie na kazdym topiku (bo wpadasz na kazdy o tym temacie) to najlepsze rozwiazani nieszczęsliwa pierwsza żono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×