Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Patrycja333

Migrena! Kto ja ma? Ratunku!!!

Polecane posty

Gość Patrycja333

Dzis znow mnie dopadla silne bole glowy, wymioty, juz nie mam sil! Jak mam sobie z tym radzic? Jak zlapie to tylko musze lezec w lozku! Lewa strony glowy najbardziej boli! Biore tabletki od bolu glowy ale to juz nie pomaga dopiero jak zwymiotuje to ulzy! Co mam robic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadziorekMagda
ja mialam kilka razy ...nie wymiotowalam ale lzy mi plynely...same ...no i zadne tabletki przeciwbolowe nie pomogly..nie wiem jak sobie z tym radzic ale powiem ze rzeczywiscie jest to straszne;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam mniej więcej raz na pół roku, zaczyna się nagłymi zaburzeniami widzenia, a chwilę później do tego straszny ból i mdłości (dawniej też wymiotowałam) Jedyne co mogę zrobić to biorę tabletki przeciwbólowe, kładę się i zasłaniam okna. Po kilku godzinach ból mija ale po śnie, na szczęście nigdy nie dostałam tego w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie prawie minelo po ciazy.
przedtem co jakies 2 miesiace. Na pocieche - migreny maja zdolni i wrazliwi ludzie. U mnie zawsze najpierw mroczki przed oczami, potem 3 dniowa bolu, najgorzej kaszlnac. Nie martw sie, na stare lata jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie prawie minelo po ciazy.
acha, i dobrze jest wziac pastylkoe, jak bol tylko co sie zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam
iść do lekarza po Imigran czy coś podobnego na przyszłość. Aha. Ja mniej więcej po charakterze bólu orientuję się czy to zwiastuje migrenę, i biorę natychmiast jakiś przeciwbólowy( nie Imigran), jak po 15 min. nie działa, podwajam dawkę i przechodzi.- tylko wtedy pomaga!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam
ja mam wtedy silny ból oka i nacisk z tyłu głowy lub efekt wwiercania czegoś w głowę spomiędzy oczu.( lub jedno i drugie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cholera
Mnie przechodzi po Ibupromie "Zatoki" - spróbuj. W Poradni leczeni Migreny lekarka wypróbowała na mnie wiele leków, ale tylko ten pomaga. Powodzenia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MM24 Ja mam mniej więcej raz na pół roku, zaczyna się nagłymi zaburzeniami widzenia, a chwilę później do tego straszny ból i mdłości (dawniej też wymiotowałam) Jedyne co mogę zrobić to biorę tabletki przeciwbólowe, kładę się i zasłaniam okna. Po kilku godzinach ból mija ale po śnie, na szczęście nigdy nie dostałam tego w pracy MAM TAK JAK TY TO TAK JAKBYM O SOBIE.... PISALA,POSTEPUJE TAK SAMO JAK TY ,NIC INNEGO NIE POMAGA:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie prawie minelo po ciazy.
ja mam dokladnie te wszstkie objawy , o ktorych piszecie. Tak, najwazniejsze jest wylapac to, jak nadchodzi. Podobno pomaga przykladanie wtedu czegos cieplego. Mnie boli zawsze prawa stron i tez oko, ucisk okropny lzawi. Ale jak widac , od tego sie nie umiera! I chyba nawet nie szkodzi. Moja babcia miewala migreny,zmarla po 90tce. Trzymajmy sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja333
Patrycja333 Spróbuj leku o nazwie Migea, jest na receptę. Mi pomógł natychmiast przerwać atak, ale niestety i na szczęści mnie uczulił. Lekarz zaaplikował mi zaszczyk odczulający i od tego dnia łykam virlix /lek odczulajacy/, ataki migreny minęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zneba
ja łykam przywieziony ze stanów Excedrin Migren (połączenie aspiryny, kofeiny i jeszcze jednego składnika) --- ale to jedyne, co potrafi przerwać lub bardzo złagodzić atak migreny, wszystkie inne środki są dla mnie za słabe... Miewam ją ok. 2 razy w miesiącu... niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie pomaga
aspiryna migrenowa ale odpowiednio wczesnie wzieta, ja mam przed bolem glowy objawy typu mroczki, dretwienie , i wtedy biore juz leki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małamycha widzę , że mamy te same wypróbowane metody :-) mam tylko nadzieję, że jakoś nam minie ta migrena. pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak odczxuwacie
mroczki, bo ja mam tak,ze niby widze,ale czesciowo - np nie moglabym przeczytac gazety, a czasem tak jak przez szybe, po ktorej deszc splywa.Jak sei zaczynam wysilac, zeby zobaczyc, to mnie bierze bol. Jesli szybko moge sie wtedy polozyc albo choc odpoczac, to czasem nie dochodzi do bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mroczki widzę w ten sposób, że nie mogę przeczytać ani słowa z gazety i z tablicy na zajęciach w szkole też nie mogłam, bo widziałam tylko dany fragment tekstu a reszta mi się zamazywała i migała. Ale nie tylko w czytaniu to przeszkadza, również w normalnym widzeniu. Zaraz po tych mroczkach pojawia się ostry ból i mdłości i wtedy to już masakra, ale gdy zdążę wziąść szybk tabletkę przeciwbólową jeszcze w czasie mroczków to przechodzi, jednak to jest tylk kilka minut do bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie pomaga
mozna leczyc migrene, idzcie do lekarza ogolnego to dostaniecie skierowanie do specjalisty(neurologa), ja zdecydowalam sie na leczenie pewnymi tabletkami(nazwy nie pamietam) ale moge sprawdzic jutro ta nazwe, nie wyleczylam sie do konca, ale bole pojawiaja sie zadziej i sa slabsze, z tego co wiem tego sie raczej nigdy nie wyleczy do konca, ale warto sprobowac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam migreny bo moj tata mial migreny i moja bacia miala migreny..... zlekow stricte na to idz do lekarza bo IMIGRAN albo ZOMIG a jesli chcesz cos tanszego i słabszego to polecam MIGGRIV (chyba tak to sie pisze)takie cos do rozpuszczania w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja333
Dziekuje dziewczyny kochane jestescie bede probowac! Dzis trzyma mnie leki bol glowy ale to juz przeziebienie bo u mnie w pracy tez wszyscy prawie chorzy! Wczoraj jedna znajoma mi poradzila ze zaraz jak poczuje ze sie zbliza migrena mam wziasc tabletke na mdlosci sa takie w aptekach dla osob ktore maja problem jazdy w autobusach i po 15 minutach tabletke na bol glowy jej to juz od lat pomaga !Za kazda rade dziekuje ja bede probowac bo Ci co to maja to tylko moga zrozumiec jakie to klopotliwe! Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kihytr
jak wyczuwam nadchodzący atak biorę dwie tabletki ibupromu max, i chociaż na godzinę do łóżka, dla mnie to najlepszy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kihytr, dla mnie tak samo, ale zazwyczaj godzina nie wystaczy. Borę Apap 3 tabletki,zaciągam zasłony i pod kołdrę. A potem sytaram ię nie wychodżic spod niej jak najdłużej, czasem do wieczora. Wtedy udaje mi się nie miec mdłości...A do objawów dochodzi mi też drętwienie twarzy i lewej reki....okropne. Moja znajoma, 55 lat, cierpi na migrenę całe zycie, była już wsędzie i nic jej nie pomogło. Podobno to kwestia szyjnego odcinka kręgosłupa a już ma za wiele lat na nastawianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goska239
To potrafi zatruc zycie , najgorzej ze dostaje ataku w pracy! Leki bol glowy i potem mdlosci i wymioty szkoda mowic! Lekarstwa rozne bralam ale nic nie pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam
migrene mniej wiecej 2 razy w miesiacu, najczesciej podczas miesiaczki. zawsze wtedy zaslaniam okno, klade sie do lozka i zazywam tabletki. najczesciej biore ketonal (najmocniejsza dawke), ktory pomaga, ale niestety jest on na recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję i swój udział w posiadaniu migreny. Moje objawy: - Ból lewej części głowy z okiem (okropny ucisk) - mdłości - wrażliwość na swiatło, dotyk, zapach, smak - trace poczucie rzeczywistosci np. ostatnio dopadła mnie na ulicy i siedząc na przystanku prosiłam zeby mi podac poduszkę z łózka - trace czasowo mowę - nie umiem mysleć Właśnie czuję nadchodzącą migrenę, łyknęłam tabletke i biegnę szybko do domu przespać w ciemnym cichyn pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja miałam to samo!!! Wymiotowałam nie raz z bólu głowy... :( Ale od kiedy piję Alveo nie mam żadnych objawów Naprawde polecam te ziola Nie warto się truć tabletkami.. bo tylko wyniszczacie swój organizm... Nerki wysiądą bardzo szybko zapewniam... bo na te tematy wiem dużo.. Pozrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do elsa
Powiedz gdzie to moge kupic i ile kosztuje? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Butelka Alveo kosztuje w detalu 175 PLN (950ml -- wystarcza z reguły na miesięczną kurację) Oczywiście można mieć Alveo taniej :-) CZasami można dostać ALVEO w dobrej aptece :-) Ogólnie dostępne jest w sieci sprzedaży bezpośredniej :) czyli u dystrybytorów Więcej info ====>>> odpowiem na maila Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CasamanG/
Mamja czesto i ciagle nowe lekarstwa a co boli to boli! Patrze co jem , testuje i nic! Ale spanie pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa413
Cześć dziewczyny! :-) Rzeczywiście sen jest najlepszy na migrenę, ale w szkole czy w pracy jest to nie możliwe, dlatego trzeba wziąć tabletkę lub kapsułkę. Testowałam już dużo preparatów a ostatnio znajoma aptekarka dała mi nowość. Preparat nazywa się Migren i jest w formie kapsułek. Miałam już dosyć chemii, dlatego ucieszyłam się, bo okazało się, że jest to preparat naturalny, bez chemii, która powoduje, że ból przechodzi, ale ma skutki uboczne. W dodatki Migren nie tylko zmniejsza bóle migrenowe, ale również ogranicza ich występowanie. 2 tygodnie temu zaczęłam kurację i już widzę efekty :-D. Pozdrawiam każdą kobietę, która wie co to ból głowy! Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaciejKA11
Tak tak mi tez ginekolog bzdur nagadal poszlam jeszcze do ogolnego kazal zrobic badanie krwi na Helickobakter pyrolii bakteria i sie okazalo ze jest jej duzo , 7 dni kuracji zrobilam i migreny niemam do dzis pol roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×