Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona 82

Torbiel zapalna zatoki szczękowej

Polecane posty

Gość l.ete
Ja tez miałam wycinana torbiel tyle ze krtani.I długosc pobytu zalezy od stanu pacjenta.Ja wyszlam na drugi dzien choc lekarz mowil ze moge jeszcze zostc dzien lub dwa ale po co :P pani obok mnie miala torbiel o ktorej mowicie i tez miala wyjsc na drugi dzien po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiezo po operacji
Witam! Jestem 24 h po zabiegu. Operacje mialem wczoraj o godz 15. Poza domem przybywalem od 14 wczoraj do 9 rano dzisiaj, wiec nawet nie byla to doba. Operacja byla przeprowadzana endoskopowo, pod narkoza. Byla t moja 1 operacja pod narkoza, wiec najbardziej sie obawialem wlasnie tego, czy sie wybudze, ale jak widac, strach byl niepotrzebny. Mialem operowana lewa zatoke szczekowa, w ktorej byl torbiel...bardzo duzy torbiel, wypelnial 2/3 zatoki, oprocza tego operowano mi przegrode nosa, ktora byla krzywa (wycieto kolec) - tez endoskopowo. Podobno krzywa przegroda nosa doprowadza do powstania torbieli, stad trzeba bylo zlikwidwac przyczyne. Samopoczucie 24 h po operaci - nie nagorsze, jak mnie przywiezli wczoraj z sali operacyjnej do pokoju to troche bolala glowa, ciezko sie oddychalo tez (przez usta) pozatym ok. Zwolnienie 10 dni. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psuc
ja miałam taki sam problem jak twój mąż. Nic się nie martw mówiąc jednym słowem. Mi też tak mowili, że będą nacinac, ale zmieścił sie, aby wyjąc go przez nos (byłam oczywiście pod narkozą). Potem bylam 4 dni w szpitalu, ale miałam włożone tampony do nosa i nie mogłam oddychac przez nos, troche trudno, ale... Niech twój mąż się nie martwi, ale ja już nie chciałbym przez to przechodzic jeszcze raz. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może komus pomogę...
U mnie ponad rok temu wykryto (dzięki zdjęciu rtg) torbiel w lewej zatoce szczękowej. Nie do pomyslenia była dla mnie operacja i spróbowałam leczenia homeopatycznego. Wiem, że pewnie milion osób zaprotestuje, ale po ponad półrocznym leczeniu tymi granulkami (naprawdę najróżniejszymi) znów zrobiłam zdjęcie rtg i okazało się, że torbiel zmniejszyła się o ponad połowę. Lekarz powiedział, że to pozostałości, że ona usycha, ale trochę to jeszcze potrwa. Teraz cały czas przyjmuję leki, codziennie, od 6 miesięcy wciąż te same (koszt ok 8 zł na 1,5 miesiąca) i mam je brać aż do ustąpienia objawu spływania wydzieliny przez gardło. A dopiero za 7 miesięcy ponowne zdjęcie rtg dla pewności - jak sądzę. Czasem sie boje, że to zbyt piękne, żeby było prawdziwe, ale oba zdjęcia mam, a one nie kłamią. A pani laryngolog, która robiła mi punkcję i usg, mówiła, że bez operacji sie nie obejdzie, że to konieczność, że z tym nie można żyć...A tu jednak można, i żyć i leczyć nieinwazyjnie i bez antybiotyków! Tylko potrzeba cierpliwości i dobrego homeopaty. I cieszę się, że dokonałam takiego wyboru, choć jestem sceptykiem co do różnych "cudownych" metod, i jeszcze nie do końca mogę powiedzieć, że torbiel znikła w całości. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatanqa
kiedy usuwa sie szwy? czy ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatanqa
kiedy usuwa sie szwy? czy ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spuchniety
Juz pisali o tym, że szwy usuwa się w 7 dniu. Jestem świeżo po operacji i też tak mam - za 7 dni. A spuchnięty strasznie:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatanqa
spuchniety: Dziekuje :) ja mam 9 dzien, szwy mam dalej, podobno sie ich nie wyjmuje...(dzwonilam do kliniki, bo balam sie, ze mi sie wrosna) po 20 dniach resztki mi wydrapia :))) juz sie ciesze. COz moge powiedziec. Nie martw sie poboli CIe jeszcze, ja dzis z 1 strony juz moge dotknac swobodnie policzek, drugi jeszcze boli, ale z dnia na dzien czuje sie ciut ciut lepiej...... Wiem jak sie wyglada po...... damy rade :))) a tutaj tylko znalazlam szwy w metodzie endospokowej, i przy przegrodzie, a przy torbieli......... nie dalam rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatanqa
spuchniety: I zdrowka zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spuchniety
tatanqa: dzięki za słowa otuchy, już mi lepiej się zrobiło:) Jestem dopiero 3 dzien po zabiegu i krzywa spuchnięcia jeszcze jest wznosząca, więc trochę panikuję z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatanqa
spuchniety: Wiem co mowie :) tez tak widzialam to na poczatku a dzis.. niech policze... 12 dzien, szwy mam dalej :) i temperature ciagle 37, dotknac tez nie moge prawego kanalu :) ale juz lepiej, nie to co po zabiegu :) powodzonka i ciesze sie, ze poprawilam nastroj :) pozdrawiam, Aneta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj odebrałam wyniki rezonansu i wyszlo mi. że w dolnych częściach obu zatok szczekowych policykiczne struktury - torbiele. Nic mnie nie boli a rezonans robiłam ze wzgledu na szumy uszne,pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mewa_33_
morela zadziwiasz mnie , miałaś dać sobie spokój a Ty znowu szukasz kolejnych przyczyn żeby dostać doła????????????????:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! Też mam torbiela w zatoce szczekowej.Wyszlo to w badaniu rtg zatok, na które bylam kierowana ze wzgledu na krwioplucie. Czy Wasz torbiel też krwawil, mieliscie krew w ślinie?Bede wdzieczna za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatanqa
natalia25 nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morela ! Napisz czego jeszcze nie miałaś - będzie szybciej i łetwiej postawić diagnozę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info, jutro mam punkcje...A boje się jak cholerka:) Mam nadz.że to krwioplucie jest faktycznie od tego torbiela. Pozdrawiam!! pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No,ja juz po:) Nic nie bolało:)ale to nie była jednak torbiel!! Już nic z tego nie rozumię...nadal mam krew w ślinie:((( Oby to nie było nic poważnego!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia0000
Ja tez ide na taka operacje.. Mam torbiel w zatoce szczekowej..i przyznam szczerze ze troche sie boje:( Operacja ma byc przez ciecie nad zebami,endoskopowo nie chca mi tego zrobic.. Mam wiele pytan, 1.z czego to wynika ze jedni dostaja szwy rozpuszczalne a inni takie, ktore trzeba wyciagac? od polityki szpitala? 2.Czy po operacji byliscie na sali wybudzeniowej,jesli tak to po jakim czasie wrocilscie na oddzial? 3.Czy w tej zatoce ma sie jakis dren?bo slyszalam ze sie przeplukuje zatoke po operacji,orientuje sie ktos jak to wyglada? 4.Jak wyglada okres po operacji, sa jeszcze jakies bolesne procedury (bo o wyciaganiu opatrunku z nosa to wiem) czy po prostu sie lezy i dostaje kroplowki.. 5.Czy na sali operacyjnej byliscie calkowicie rozebrani czy pozwolili wam zostawic bielizne? bo w sumie nie wiem po co mam sciagac majtki do takiego zabiegu:P 6.Czy po tej operacji trzeba lezec?Czy mozna wstawac do wc? W ogole mam sie zglosic na oddzial w piatek,a zabieg miec w pon. w piatek maja mi zrobic badania i chyba mam wrocic do domu.. do niedzieli albo pon.. wiec sie tak zastanawiam czy dobrze rozumiem ze na piatek nie potrzebuje rzeczy typu pizama itd, skoro i tak wroce do domu na weekend?Pytam, bo pewnie sa tu bardziej doswiadczone osoby, a ja nigdy nie bylam w szpitalu :) No i ogolnie bylabym wdzieczna jakby mi ktos odpowiedzial na te pytania no i opisac wszystko bardzo szczegolowo, jak to wyglada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
Witam! moja torbiel została wykryta rok temu.. mialem zapalenie opon mózgowych.. i wtedy mi ją wykryto.. laryngolog powiedziala , że jak narazie to nic groznego ze jest mala i ze nie ma sensu jej rusza.. no to ok.. kolo czerwca zeszlego roku bylem znowu i mi sie troche powiekszyla.. tyle ze nie mialem zadnych objaw.. nic.. to ona powiedziala ze narazie tego nie ruszamy ale jak bedzie cos nie tak to zebym orzyszedl.. i od miesiaca mam katar.. ktory niczym nie moge uleczyc.. bole glowy gdy kicham ( a robie to non stop przez ten katar ) lub gdy wykonuje jaki kolwiek wysilek..;/ jak sie zarejetsruje do lekarza zobacze co powie laryngolog.. jak myslicie, czy to przez tą torbiel? ten katar mnie wykonczy:( nie mam zadnej ropy.. ani w gardle ani nic mi nie wyplywa.. dlatego sam nie wiem o co chodzi..:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
A na podstawie czego Ci zdiagnozowali torbiel?rtg czy miales tomografie? Piszesz ze laryngolog mowil,ze jest mala..Mala to pojecie wzgledne?nie mowil nic o wymiarach? Masz katar od miesiaca, a moze to alergia na jakies pylki? Ja tez mam katar pod wplywem wysilku fizycznego, ale w sumie nikt nie wie od czego to.. Bo w sumie i na dworze i w pomieszczeniach zamknietych.. Ja tak sobie mysle,ze moze to od tego ze mam slaba wydolnosc pluc i od tego ten katar.Kiedys mialam skurcz oskrzeli i tez strasznie lecialo mi z nosa, wiec moze to z tym sie wiaze..Moj lekarz nie wie co to jest:/ A przy tym katarze podczas wysilku nie splywa Ci to po gardle?bo ja tak mam,ze jak np ide szybko gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
gdzies to robi mi sie strasznie duzy katar, tak duzo ze czuje go w gardle, okropne uczucie..bo idac w miejscu publicznym pozostaje mi to polykac:| Ale u mnie to moze byc uszkodzona blona sluzowa przez alergie.. Ja mam torbiel od 10 lat i ide za kilka miesiecy na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
no na podtsawie zdjęcia.. robili mi przeswietlenie w szpitalu.. i wtedy wykryli.. ehhh... no wielkosci.. cytryny? no ale nie tylko o katar chodzi..... przeciez pisalem tez o bolach glowy... to tez są objawy wystepowania torbieli.. pozatym.. nie jestem alergikiem.. to jest katar typu nos zatkany i tylko silne krople mi pomagaja.. po 4h znowu to samo.. nie moge tego wydmuchac ani nic! wiec to nie jest alergia.. moja mama jest alergiczką i ma zupelnie inny katar niz ja.. pozatym nigdy niemiualem takiego rodzaju kataru i skoro się sam zaczynam o siebie martwic znaczy ze to cos powaznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatanqa
BASIA.. 1.szwy sa wszysktie rozpuszczalne, ale u jednych sie rozpuszczaja u innych nie *tak mi lekarka tlumaczyla, moje zostaly, ale wyjecie nic nie bolalo 2.na sali pooperacyjnej, wybudzili mnie jak wyjezdzalam, fajne uczucie :) 3.ja bez drenu, fajne zdjecia jak i zabieg sa na wikipedii, chociaz gdybym to ogladala przed zabiegiem to chyba bym nie poszla :) 4.24 godz. lezalam na sali pooperacyjnej, kroplowka przeciwboloa i jakas zwykla. 5.jak Ewa :) 6.pod wieczor poszlam pod okiem pielegniarki do wc. pozdro i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499-ryba
wiekosci cytryny to to nie moze byc, bo takiej pojemnosci nie ma zatoka szczekowa.. Piszesz ze tylko krople na Ciebie dzialaja, a po 4 h znowu to samo.. czy dobrze rozumiem ze bierzesz krople caly czas?Od kiedy?Czy masz wrazenie ze coraz bardziej zatyka Ci sie nos i potrzebujesz ich coraz czesciej? Jesli bierzesz krople przez dluzszy okres czasu i sa to krople obkurczajace blone sluzowa(bez recepty) to najprawdopodobniej dorobiles sie polekowego niezytu nosa.. sprawdz sobie w googlach na czym to polega.. A co do alergii.. to ja bym taka pewna nie byla.. rozne sa objawy alergii, u mnie glownym objawem sa wlasnie blokady nosa,zwlaszcz ranem i wieczorem..I tez nie moge wydmuchac nosa.. Ale w Twoim przypadku, jesli dobrze zrozumialam to bierzesz od jakiegos czasu krople do nosa (a mozna je brac tylko kilka dni, potem szkodza).. Jesli masz polekowy niezyt nosa to wizyta u laryngologa i odstawianie kropli..i zastapienie ich kortykosteroidami do nosa, ktore mozna przyjmowac bezpiecznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499-ryba
noo a tak w ogole, zdjecie rtg nie jest do konca wiarygodne.. Ciezko jest lekarzom ciezko odroznic torbiel od polipowatego zgrubienia w zatoce na podstawie rtg.. Wiec cenniejsza jest tomografia, tyle ze droga (wiec skierowanie nie tak latwo dostac) no i wiaze sie z duzym napromieniowaniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
bylem u lekarza.. mialem tomografie.. ale zdjecie mam dopiuero na srode bo z opisem jest.. ehh.. wez mnie nawet nie strasz..:(:(:( no biore krople od.. 2 tyg..:( i to rozne.....:( ale jak ich nie biore to nie mam jak oddychac..:(:(:(:( W OGOLE nie mam jak oddychac..;/ zarzywam troszke tabaki bo bardzo pomaga na katar.. ale juz przestalem.. 2 razy zarzylem.... ehh....:( to co mam zrobic w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×