Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona 82

Torbiel zapalna zatoki szczękowej

Polecane posty

Gość ryba88
no i tak jak mowisz.. nos mi sie zatyka non stop..:(:(:( juz mam tego dosc..;/ wizyte mam w środe dopiero..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
ehh.. mam obnizone MXD co moze wskaza że jestem alergikiem...:( i podniesione cos na LMUP? tak czy siak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499--ryba
hm..moim zdaniem powinienes odstawic te krople mimo wszystko.. 2 tyg to nie tragedia w porownaniu ze niektorzy biora te krople latami (a mozna kilka dni) i maja juz nieodwracalne zmiany w sluzowce..Ale nie wolno ich brac dluzej niz kilka dni.. Wiem jakie jest samopoczucie przy zatkanym nosie ale musisz odstawic te krople,tymbardziej ze sam widzisz ze jest tylko gorzej.. Ja bym na Twoim miejscu kupila cos z pseudefedryna (zanim pojdziesz do lekarza).. np cirrus (ma najwiecej pseudoefedryny w skladzie) i ma jeszcze substancje ktora blokuje dzialanie histaminy (czyli przeciwalergicznie dziala) to moze pomoc Ci odblokowac nos.. do tego mozesz kupic sobie jakas wode morska do nosa, to moga brac nawet niemowleta,bez recepty.. W kazdym razie tabaka,jak i krople obkurczajace do nosa sa zlym pomyslem moim zdaniem..wiec jak mowie, jabym zainwestowala w cirrus i jakas wode morska do czasu wizyty u lekarza.. Moze nie bedziesz mial pelnej droznosci,ale powinno nie byc najgorzej.. w kazdym razie krople zwykle obecnie szkodza Ci bardziej niz pomagaja..Wez to pod uwage..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
dziekuje za rade wezme wszystko co moze mi pomoc.. a tabletki? np akatar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta--ryba
acatar tez moglby byc,bo tez ma pseudoefedryne,ale 2 razy mniej niz cirrus.. W cirrusie jest do tego skladnik przeciwalergiczny wiec chyba lepsze rozwiazanie,ale acatar tez moglby byc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
Ok dziekuje bardzo.. leki kupione.. nawet dzialaja.. akataru nie mam.. tylko cirrus i wode morską.. zobaczymy jak to pomoze na noc.. dobranoic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta--ryba
mam nadzieje,ze nie bylo najgorzej.. daj potem znac co Ci lekarz powiedzial itp pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
ehh.. z torbielą okej.. mam jakies polipowate cos tam śluzówki na 25 mm...;/ przypisala mi krople specjalne i tabletki.. nieldugo do alergologa.. zobaczymy co on powie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta-ryba
pewnie polipowate zgrubienie blony sluzowej :) 25 mm to nie tak malo.. no ale kazdy ma inne zatoki,inna wielkosc itd. Skoro nic Ci nie mowili o usuwaniu tego to znaczy ze jednak nie jest az takie duze w stosunku do wielkosci zatoki..ale znajac zycie, co laryngolog to inna opinia.. Mi 2/3 kazalo usunac torbiel, jeden twierdzil ze wskazan jednoznacznych nie ma.. wiec jak widac, co lekarz to inna opinia :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
ehhhhhhhhhhhh...... ciagnie sie tan katar i ciagnie.................. te tebaletki i te strasznie walnące mucofluid NIC nie pomagają...;/;/;/;/ ile mam czekac jeszcze?:(:( bede sszedl znowu do lekatrza chyba;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
wiesz nie wiem.. ten lek ktory Ci zapisal to lek mukolityczny, rozrzedzajacy wydzieline.. nie jestem lekarzem, wiec nie bierz sobie za bardzo do serca tego co pisze.. ale dziwi mnie to, czemu nie dal Ci sterydow do nosa, gdzie teraz one staja sie lekiem pierwszego rzutu w stanach zapalnych zatok.. poza tym alergicy przyjmuja je przewlekle (w lekkich przypadkach wystarcza tabletki).. wiec jesli podejrzewa alergie to nie wiem czemu nie dal Ci sterydow.. no ale pewnie alergolog sie na nie zdecyduje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
a katar mozesz miec, bo to lek rozrzedzajacy wydzieline, wiec moze Ci wszystko ladnie schodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
ehh.. zcasami mam taki katar.. no.. płynny.. ale czasami nadal mam tak cholernie zatkany nos ze nie moge oddychac!!!!!;/;/ no moze masz racje.. ale laryngolog nie przypusczza ze to moze byc alergia.. tzn.. ona nic o tym nie wie..;/ moze dlatego nie przepisala.. ale widziala miala moje wyniki mogla se zobaczyc.. ehh.. zobnaczymy.. alergolog dopiero na 19 maja..;/;/ jak pojde do laryngologo to zobacze co powie..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
to w takim razie zycze powodzenia! oby Cie wreszcie ktos porzadnie zdiagnozowal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuska753
witam! mam dopierdo 16 lat. od jakis 3 miesiecy caly czas bylam chora. od dziecintwa mam problemy laryngologiczne. 2 razy mialam przekuwane ucho. potem mialam miec wicinane migdalki jednak nie wyszlo. chodzilam na solux i inchalacje. przez ostatnie 3 lata mialam w miare spokoj. nie wspominajac o ciaglym katarze. podczas pobytu w szpitalu na zapalenie pluc mialam robione zdjecie rtg zatok na ktorych widac na jednej calkowite zaciemnienie a na drugiej torbiel albo polipy. czy mam sie czego bac? lepiej probowac zwalczyc go antybiotykami czy usunąc? co bedzie lepsze. prosze od odpowiedz. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włóczykija
Ja kończe w lipcu 17 lat, od urodzenia nasi kochani specjaliści pakują we mnie kilogramy leków, miałam dwie punkcje w wieku 6 i 12 lat, głowa boli mnie praktycznie cały czas, ale od 2 miesięcy ból jest nie do wytrzymania i prawie mdleje już nie mówie o tym że ledwo widze. Poszłam do osrodka dostałam antybiotyki, na chwile przestało, ale musiałam zwiększać dawki, dziś byłam u laryngologa okazało się że to całkiem spora torbiel(nie wiem jak duża, chyba nie chcieli mnie stresować) dostałam skierowanie do szpitala na usunięcie, ale pewnie będę czekać nastepne pół roku na miejsce. NIe wiem czy długo tak wytrzymam, ból jest czasem potworny. Mam nadzieje że mi usuną tego torbiela i wreszcie zaczne normalnie funkcjonować:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
z tymi terminami to roznie bywa.. zalezy tez chyba od metody.. tam gdzie robia enoskopowo dluzsze sa kolejki.. Mi wyznaczyli termin za ponad 2 miesiace od momentu zapisu, wiec nie bylo najgorzej..No ale mnie czeka klasyczne ciecie nad zebami ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
znowu bylem u laryngologa.. prtzepisala mi Tafen;Bahilin czy cos we tym rodzaju i Claritine.. i mam jakąs terapie lampową przez 10 dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
tafen to lek z grupy kortykosteroidow, o takim wlasnie leku pisalam wczesniej:) Ja tez biore taki lek, ta sama substancja tylko inna nazwa i mi pomaga na zatkany nos.. wiec wyglada na to,ze wreszcie sie doczekales jakiegos sensownego leku.. Btw, te leki dzialaja w pelni dopiero po kilku dniach, wiec nie przerywaj ich stosowania jak nie bedzie Ci od razy lepiej.. A tak ogolnie, nie chca Ci usuwac tych zmian w zatoce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
jakich zmian? ona mowi ze jesli chodzi o torbiel to ze to absolutnie nie ma nic wspolnego i ze ona ma sie dobvrze i ze na prawde nie ma zadnego sensu jej ruszac.. no fajne te krople.. terapia lampowa jest DZIWNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
heh..juz sama nie wiem.. pisales najpierw ze masz torbiel, potem ze polipowate zgrubienie sluzowki na 25mm.. Wiec albo masz jedno i drugie albo w koncu to nie torbiel tylko samo zgrubienie sluzowki.. no chyba ze Twoj lekarz stosuje te nazwy zamiennie..albo Ty cos zle zrozumiales..dlatego pytalam czy nie chca Ci tego usuwac.. To wszystko powinno byc napisane przy opisie wyniku tomografii komputerowej.. Btw, jak widac co lekarz to inna opinia.. ja mam torbiel 2 cm w zatoce szczekowej i lekarz powiedzial ze lepiej usunac.. Lekarz z odzialu mowil ze wskazania nie sa pilne ale ze nikt nie da gwarancji ze nic sie z tym nie stanie.. wiec taka glupota troche, bo nie ma dobrego rozwiazania.. zabieg to zawsze jakies ryzyko,ale trzymanie torbieli (ja mam to juz 10 lat;/) tez niesie jakies ryzyko.. zreszta powiedzial mi lekarz ze z biegiem czasu zwieksza sie zakres zabiegu.. wiec jak widac, kazdy lekarz mowi co innego, a biedny pacjent sam nie wie co ma zrobic.. przykre ale prawdziwe :) a co do objawow,to rano budze sie czesto z flegma w gardle no i jak mam duzy katar to czuje jak mi splywa po gardle.. ale czy to objaw alergii czy tej patologii w zatoce to tez do konca nie wiadomo..No ale coz zdecydowalam sie na zabieg to pojde..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
nie no.. przecież pisałem na początku.. torbiel mam.. w prawej zatoce szczękowej.. ona mowi ze ta torbiel jest NARAZIE nie groźna i że niech se będzie.. będe chodził na wizyty co pół roku.. jezeli poziom płynu w niej zacznie sie powiększac, bede mial opróznianią te torbiel, jezeli to sie powtorzy to usuwaną.. a polipowate zgrubienie sluzowki mi wygryla tomografia komputerowa.. ze mam w jedne zagrodzie i to wlasnie chyba nie tam gdzie mam torbiel tylko z drugiej strony.. koncze bo mam probny egz. zawodowy:) a z katarem coraz lepiej.. juz prawie w ogole nie mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
aa czyli masz to i to :) Ja mialam punkcje i torbiel nie oproznila sie niestety, czasem sie w nia nie trafia.. w sumie lekarz myslal ze to nie torbiel, skoro nic nie wylecialo a wlasnie to polipowate zgrubienie blony sluzowej ktore Ty masz.. no ale z tomografii wychodzi ze to torbiel.. U mnie chyba po prostu nie wierza w to ze zniknie ani ze sie oprozni, bo punkcja nie spowodowala tego.. A cos tam mowili, ze za dlugo tez nie ma co trzymac tych torbieli.. nie wiem, mam nadzieje ze mi nie odrosnie.. o ile w ogole nie spanikuje i pojde na ten zabieg :) pozdrawiam i zycze powodzenia na egzaminie i z katarem rowniez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
W końcu katar minął!!!!!!!!!! ehhhhhhh.. aż nie chce się wierzyc...;/ biore te tabletki do konca i krople i czekam na wizyte u alergologa... i wtedy napisz co on powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba88
ja mialem 3,5.. i nie mialem operacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati1212
miałem???to znaczy ze nie masz...to ja sie pozbyłes tego czegos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati1212
a tak po za tym to ja chyba musze miec usunietego bo ciagle choruje i boli mnie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
heh a ja mam torbiel 2cm i mam miec usuwana :) jak widac co lekarz to inny obyczaj : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499--nati
wszystko zalezy jaka metoda zastosuja.. rozumiem ze piszesz o zatoce szczekowej.. moga uzyc endoskopu, wtedy bedzie mniej inwazyjnie albo ciecie nad zebami od strony jamy ustnej, (nie ma ciecia na twarzy).. wszystko zalezy od sprzetu jaki maja w szpitalu, umiejetnosci operatora no i od przypadku konkretnego.. mi powiedzieli ze endoskopem nie zrobia, bo w przypadku torbieli wskazania sa na operacje klasyczna (ta z cieciem nad zebami),a do tego takie umiejscowienie mam ze bardziej tak pasuje..Ale z tego co sie orientuje i endoskopem spokojnie da rade to zrobic, a w tym szpitalu po prostu chyba endoskopowo nie robia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×