Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona 82

Torbiel zapalna zatoki szczękowej

Polecane posty

Gość ryba88
Marta kim jesteś?:) bardzo się znasz na tym wszystkim.. no już kataru nie mam w ogóle.. zostało mi 5 dni naswietlania 5 tabletek.. jak skoncze zobacze czy katar wroci.. i zobacze co mi w koncu arelgolog powie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
doswiadczonym, wyedukowanym na temat swego stanu zdrowia i schorzen, pacjentem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominoll
Ja miałem wczoraj torbiel i polip usówane endoskopowo. nic nie boli ani troche ma sie znieczulunie miejscowe. wszystko trwa z pół godziny. mam 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati1212
ja mam miec w pon punkcje a w czerwcu zabieg bo nie chce w roku szkolnym nie boje sie narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
ja mialam punkcje jakis czas temu, niestety nie udalo sie przebic torbieli.. punkcja to naprawde nic strasznego, sama sie naczytalam jakichs strasznych opisow na ten temat.. ale poszlam i okazalo sie ze mam zupelnie inne odczucia.. zero bolu i niepotrzebnie sie tylko balam i stresowalam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati1212
a moge od tej torbieli dostac zapalenia dziąseł bo chyba mam objawy do tego pasujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika205
Witam tydzień temu niczego nie przeczuwając ruszyłam do dentystki,po otworzeniu zęba okazało się,że czeka mnie kanałówka i dopiero się zaczęło!podejrzewając torbiel z prawej strony-skierowanie na rtg - nic nie wykazało i dali do szpitala,czas oczekiwania na konsultację 15 dni,czytając zaczęłam kojarzyć: od lat mam ciągły katar,bóle głowy(ostatnio tak silne że zaczęto leczenie migrenowe),ciągła klucha w gardle i jakoś żaden lekarz do tej pory nie skojarzył! ciekawe co wymyślą w szpitalnej poradni,czy TK to norma w diagnostyce? bo rtg to już w ciągu 7 dni zrobiłam 5 razy, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
hm.. fajnych masz lekarzy jak 5 zdjec w ciagu 7 dni kazali Ci zrobic?:| a teraz jak czytam jeszcze tomografia, ktora wiaze sie z duzo wiekszym napromieniowaniem.. Jesli chodzi o tk, to jest bardzo pomocne w diagnostyce stanow przewleklych, np jakichs torbieli. wiec nie ma sie czym martwic. Teoretycznie powinni byc na nia kierowani wszyscy ze stanami przewleklymi w zatokach, ale w praktyce to roznie wyglada.. to badanie troche kosztuje, no i troche napromieniowanie duze jest,wiec nie mozna sobie tego wykonywac tyle ile sie chce.. a flegma w gardle czy silne bole glowy moga byc faktycznie od tej torbieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
przeczytalam Twoja wypowiedz jeszcze raz i czytam ze rtg nic nie wykazalo. a tak w ogole, dlaczego kazano Ci az tyle razy robic rtg? Masz juz skierowanie na tk, czy dopiero w szpitalu Ci dadza? Rozumiem ze torbiel zaczal podejrzewac dentysta w czasie leczenia zeba? Ja mialam tk i mam torbiel na dnie zatoki szczekowej (czyli byc moze tez od zeba) tymbardziej,ze zab z tamtej okolicy byl leczony kanalowo.. Ale wykryto to nie ze wzgledu na problem z zebem tylko problemy z zatokami. Na zdjeciu rtg widac ewidentnie jakas zmiane, tk ja potwierdzila. A co ciekawe robilam zdjecie pantomograficzne (wszystkich zebow) do celow stomatologicznych i co ciekawe dentystka sie zdziwila jak powiedzialam ze mam w jednej zatoce torbiel. na zdjeciu pantomograficznym nic nie widziala.. Dziwne to troche,bo torbiel jest na dnie zatoki, a czesto przeciez torbiele zatok wykrywa sie przypadkowo za sprawa zdjecia zebow. wiec dentysta powinien to zauwazyc na zdjeciu. Jesli chodzi o Ciebie, to czasem rtg nie wykazuje wszystkich patologii w zatokach, moze byc to np mala torbiel i nie ebdzie jej widac na rtg. duzo lepsze jest tk. podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glckin
1. U lekarza pierwszego kontaktu -diagnoza: zapalenie zatok (antybiotyki natychmiastowa poprawa, jednak po odłożeniu bóle powruciły.) 2. laryngolog -diagnoza (prześwietlenie głowy): lekkie zapalenie zatok (antybiotyki: znów poprawa jednak działanie bardzo szybko ustało) (Butherin: wymusił spływanie spływanie rzadkiej wydzieliny śluzu, lekka poprawa spływanie już nie ustało). 3. laryngolog -diagnoza: alergia, (Flixonase, po tygodniu stosowania wyraźna poprawa spływanie śluzu jednak nie mineło). 4. laryngolog -diagnoza: alergia, (Flixonase, nie pomaga już jak przedtem) (Claritine-zadnej poprawy) 5. laryngolog -diagnoza: być może nie problem otolaryngologiczny a zwiażany z krążeniem krwi w mózgu (PABI-DEXAMETHASON trudno stwierdzić czy zaszła poprawa -aktualnie w trakcie stosowania) 6. Badanie Krwi: MORFOLOGIA: Leukocyty 6 tys./ul Erytrocyty 5,62 mln/ul Hemoglobina 16,4 g/dl Hematokryt 48,6 % MCV 86,5 fl MCH 29,2 pg MCHC 33,7 Płytki krwi 196 tys/ul Limfocyty % 33,4% Inne (Eo,Bazo,Mono) % 7.7% Neutrofile % 58 % Limfocyty # 2 tys/ul Inne (Eo,Bazo,Mono) # 0,5tys/ul RDW-CV 13,8 % PDW 16,4 fl MPV 11,9 fl P-LCR 41,5 ROZMAZ KRWI met. SCHILINGA Gran. Segmentowane 60% Gran kwasochłonne 1% Limfocyty 36% Monocyty 3% OB 2 mm/h Po wyjściu z basenu bez osłony na uszy przy silnym wietrze pojawiły sie silne bule w obszarze uszu które po kilku godzinach ustały, pojawił sie za to ból powierzchniowy przy skroniach objawiający się dodatkowym pojawieniem się widocznych pulsujących żył na skórze, które można zobaczyć i poczuć, ból w okolicy skroni był suchy i lekko swędzący. Po zastosowaniu antybiotyków zupełnie ustał jednak po skończeniu stosowania ból powrócił. Po zastosowaniu leku Butherin który wymusił spływanie bardzo rzadkiego śluzu do uszu nosa oraz gardła, ból lekko mijał, można poczuć że w momencie spływania ból się zmniejsza. Spływanie już nie ustało, po pół roku zastosowałem lek Flixonase i po tygodniu stosowania ból prawie całkowicie minął, ból przy skroniach pojawiał się już rzadko.. pozostało spływanie śluzu. Po pół roku ból wrócił, flixonase przestało pomagać, pojawił się ból w uszach. Dodatkowo w trakcie 1,5rocznego trwania choroby być może w wyniku spływania pojawiły się od zimna bule w okolicach skroni i zatok których przedtem nie było, ale nie moge stwierdzić czy to w konsekwencji choroby czy jako kolejne stadium. Jestem bardzo wrażliwy na przeciągi i zimne powietrze, klimatyzacje, często nosze wate w uszach jako opatrunek i jestem wtedy mniej wrażliwy na przeciągi. Nigdy przedtem też nie miałem żadnych objawów allergi. Zrobiłem badania: A)Badanie krwi (lekarz stwierdził ze wszystko w normie) B) cytologie nosa (lekarz stwierdził ze wszystko w normie) C) wymaz ucha. (lekarz stwierdził ze wszystko w normie) D) RTG a) RTG po 3 m-cach (1 laryngolog stwierdził ze to lekkie zapalenie zatok 2gi ze to allergia) b) RTG po roku (Słabo widoczne zacieniowanie zatok szczękowych zlokalizowane przy ich ścianach przyśrodkowych i dolnych mogące odpowiadać zgrubieniom śluzówki, zatoki przynosowe powietrzne) proszę o udzielenie wskazówek jak i o ogólną diagnozę i ewentualne informacje dotyczące badań które warto przeprowadzić w takiej sytuacji.. czytałem wypowiedzi innych na forum którzy mieli podobne objawy, więc może ktoś wie co robić w takiej sytuacji Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glckin
PABI-DEXAMETHASON jednak nic nie pomógł a może nawet zaszkodził. Nie wspomniałem jeszcze od 2 miesięcy mam dodatkowo piszczenie w uszach ale może to być spowodowane własnie zmianami w obrębie zatok szczękowych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
to nie jest forum gdzie stawiane sa diagnozy, przede wsyztskim dlatego ze raczej nie zagladaja tu lekarze:) wiec traktuj z dystansem co tu ludzie pisza.. W kazdym razie ja od siebie moge jedynie napisac ze splywanie wydzieliny moze miec zwiazek ze stanem zapalnym ewentualnie jakas patologia w zatokach. Pisales ze jedno z badan rtg wykazalo jakies zacienienie w zatoce szczekowej. Niestety rtg ma ograniczone mozliwosci diagnostyczne. Ja na Twoim miejscu probowalabym poprosic lekarza o skierownie na tomografie komputerowa zatok, tam dokladnie widac wtedy czy zatoki sa czyste czy jest jakas patologia, np polipowate zgrubienie ewentualnie jakas torbiel. Laryngolodzy niechetnie wysylaja pacjentow na to badanie,po 1 ze wzg ze jest ono drogie, a po 2 spora dawka napromieniowania. Sciekanie wydzieliny moze byc tez na skutek uszkodzenia rzesek w wyniku alergii. A co do rtg jeszcze.. opis zawsze wskazywal mi na lekkie zacienienie zatoki szczekowej. To uspokajalo mojego laryngologa, drugi natomiast laryngolog zaczal podejrzewac torbiel. tk potwierdzilo diagnoze. Wiec naprawde na podstawie rtg ciezko jest stwierdzic dokladnie przewlekle stany zapalne. wiec jak mowie, ja bym sprobowala porozmawiac z laryngologiem ewentualnie o tomografii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glckin
tak... ostatni laryngolog coś mruczał pod nosem o TK," ze niby mógłby skierować i chociaż to drogi zabieg to w sumie my za niego nie płacimy, chociaż w sumie to płacimy no ale pewnie tez by nic nie wykazał wiec w sumie po co robic.." wiec mi nie dał skierowania i teraz w sumie żałuje ze nie nalegałem na to.. Przy następnej wizycie poproszę innego laryngologa o TK i teraz moje pytanie: Proszac o skierowanie na TK, o jaki obszar prześwietlenia dokładnie byłoby prosić najlepiej.. bo być może ktoś miał przypadek ze zdjęcia z TK nie były zrobione ze wszystkich potrzebnych obszarów, lub ma podobne objawy co ja i robił TK i rzeczywisście miał w tym miejscu zmiany.. Dziekuje za odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
Jesli chodzi o tk, to chodzi o tk zatok obocznych nosa.. Skierowanie na tomografie obejmuje wsyztskie zatoki, wiec nie ma obawy ze zbadaja Ci np tylko szczekowe, a zmiany beda w czolowych. Wiec po prostu skierowanie na tomografie zatok. Dziwi mnie ze ten lekarz taki pewien ze tk nic nie wykaze, skoro jakies tam zacienienie na rtg ostatnim miales. Choc w sumie nie wiem, u mnie nie bylo problemu, bo ewidentnie bylo widac na rtg jakas zmiane, tylko przed laty opisano to wlasnie jako lekkie zacienienie.Ale laryngolodzy uznali ze albo mam polipowate zgrubienie sluzowki albo torbiel. Tyle ze wiesz, tak sie mna zajmowano ze jeden laryngolog mowil mi ze mam jakas zmiane, inny nic nie wspominal (jak podejrzewam myslal ze to polipowate zgrubienie, czeste u alergikow- usuwa sie gdy jest w poblizu ujscia zatok albo daje duze objawy,bo czesto u alergikow odrasta) wiec myslalam ze tego juz nie mam. wiec pierwszy raz dowiedzialam sie ze cos tam mam w zatoce 10 lat temu,a zdiagnozowano ze to torbiel dopiero niedawno po tomografii.. wiec zycze szybszego zdiagnozowania:) choc w sumie skoro to laryngolog to skoro on mowi ze nic nie wykaze to moze faktycznie nie warto sie tak naswietlac. Ale moze idz do jakiegos innego, co lekarz to inna opinia, moze ten juz taki pewien nie bedzie i da Ci skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika205
dzięki serdeczne za odpowiedzi , skierowania na tk nie dostałam,może po wizycie w szpitalu ,a rtg robiłam tyle ,bo nic nie wychodziło.pierwsze kontrolnie (niejasna sytuacja nie było zmiany,a reagował na ciepło) przed otwarciem zęba i chodziło o 6 ,a otworzono mi 5 i się zaczęło z tą torbielą,kolejne zdjęcia ,zmiana stomatologa i kolejne rtg w tym pełne uzębienie i znów nic,skierowanie do szpitala i otwarty ząb przez 3 tyg.+ bóle głowy i brak komfortu,ale cóż.....może w końcu coś postanowią i wyjaśnią.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hAS
mam pytanie mialem operacje na torbiel w prawej zatoce szczekowej,oraz zatoce klinowej i przy okazji wycinany kolec w przegrodzie czyli tez przegrode... po 24h wrocilem do domu:] wszystko jest wporzadku tylko jedno mnie denerwuje boli mnie strasznie gardlo napuchl mi strasznie ten języczek co jest z tylu i ma nalot bialych plam- moze to byc po intubacji?? PS.mam 17 lat to byla moja pierwsza operacja w zyciu, nie ma co sie bac:P piszcie na numer 6237480.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika205
nie wiem jak to jest po intubacji ,ale opis pasuje raczej do anginy! nie masz czasem gorączki przy tym? choć to nie jest norma , ja np.mam anginy średnio co miesiąc bez gorączki tylko taki nalot i powiększenie jak w Twoim przypadku,lepiej niech lekarz zajrzy Ci w gardziel,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glckin
Dzień dobry Mam bardzo wypełnione (jeszcze nie wiadomo czym) zatoki szczękowe obrzęk (zgrubienie) sięga aż do ucha, w czwartek będę miał zabieg mający na celu udrożnienie przegrody nosowej co uwolni płyn zgromadzony w zatokach, problem w tym że w związku z uciskiem na uszy pojawił mi się pisk w uszach, który jesc lekki bądź średni ale z dnia na dzień jest coraz głośniejszy, podejrzewam ze jest to związane z zmniejszeniem dopływu krwi do uszu lub na skutek zmiany mechanicznego charakteru narządu ucha... Strasznie się boję czy gdy po zabiegu zatoki wrócą do orginalnych rozmiarów i nie bedzie nacisku na ucho to czy pisk minie czy to jest juz nie odwracalne, czy ktoś miał podobne objawy i może podzielić się doświadczeniem w tej sprawie.. Czy powinienem udać się na ostry dyżur do innego laryngologa, czy poczekać..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glckin
z tym językiem... czytałem gdzieś na internecie ze po tego typu operacji, czasem występują właśnie takie objawy.. niestety nie moge już znaleść tej strony a nie pamiętam żadnych szczegółów, ani czy to normalne czy jako powikłanie ..dlatego warto zapytac specjaliste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
co do wczesniejszej wypowiedzi, to mysle ze problemy z gardlem sa po intubacji.. A co do Glckin, hm.. co do problemow z uchem to nie wiem, ale zastanawiam sie dlaczego nie zrobili Ci np punkcji skoro masz zajete zatoki,a nie wiadomo czym.. Na zdjeciu rtg faktycznie nie zawsze mozna odroznic polipowate zgrubienie, torbiel czy po prostu ropna tresc. Ale wtedy albo robi sie punkcje albo tomografie komputerowa.. Choc z drugiej strony przegorde i tak masz pewnie do naprawy, wiec zobacza na miejscu co masz w tych zatokach (pewnie endoskopowo?bo watpie by Ci w ciemno robili ciecie nad zebami -tradycyjna metoda)..ale ja tylko gdybam.. A co do pisku, jesli mozesz wytrzymac to poczekaj, jesli nie- zawsze masz ostry dyzur laryngologiczny.. p.s. piszesz ze masz zatoki wypelnione niewiadomo czym,a potem ze po zabiegu na przegorde ma wyplynac plyn. Czyli chyba jednak podejrzewaja tresc ropna.. wiec pewnie plyn gromadzi sie przez krzywa przegrode, naprawia przegrode plyn nie bedzie sie gromadzil..a jakby Ci zrobili punkcje, to plyn by wylecial,ale pewnie znowu sie nagromadzil bo krzywa przegorda jest czynnikiem wywolujacym czeste stany zapalne w zatoce..W kazdym razie wyglada na to ze masz tresc ropna a nie jakies patologie typu torbiel czy polip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glckin
fajnie że tak szybko odpisujesz.. Prawdopodobnie bardzo dobrze trafiłaś :) bo rzeczywiście przegrodę mam zmienioną, w czwartek lekarz przeprowadzi zabieg udrażniający nos, nie zrozumiałem za bardzo jego tłumaczenia ale ma on polegać na zamrażaniu, nie doszedłem jednak jeszcze co to za metoda może Pani wie coś o niej.. Jeżeli okaże się że nie pomaga lekarz sugeruje operacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
szczerze to nie wiem na czym to polega:) problemow z przegroda nie mam, wiec tu moje doswiadczenia sa znikome:) zycze powodzenia i pozdrawiam, p.s.Marta, nie Pani :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
Mam pytanie do osob po operacji torbieli albo innych patologii z zatoki szczekowej. Czy przed zabiegiem mieliscie problem ze sciekajaca po gardle gesta flegma? Ja gdy sie budze czuje ze mam sklejone gardlo :( a najgorsze ze nie moge tego odksztusic, musze prowokowac odruch wymiotny by sie tego pozbyc:( Czy mial ktos cos takiego i co najwazniejsze czy to minelo po zabiegu? Bo to jeden z objawow przewleklego zapalenia zatok, wiec moze usuniecie zmiany pomoglo w tej kwestii? Tyle ze mam jeszcze alergie i byc moze to ona jest przyczyna sciekania tej flegmy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku tygodni mam zawroty głowy, uczucie ucisku wewnątrz głowy pod okiem nad górną szczęką i momentami mam wrażenie, że gorzej widze na prawe oko. Byłem u neurologa, laryngologa i każdy mówi, że wszystko OK. Laryngolog zbadał mnie, stwierdził że ucho środkowe jest OK i wysłał do domu. Neurolog stwierdził, że skoro nie słyszę pisków i nie widze podwójnie to do laryngologa. Na wszeli wypadek wysłał mnie na USG tentnic szyjnych (wszystko OK) i RTG kręgosłupa szyjnego (czynnościowe -- cztery fotki jak do kroniki kryminalnej), gdzie stwierdzili zniesienie lordozy szyjnej ale ortopeda stwierdził że mało prawdopodobne aby dawało to takie objawy. Od dziecka choruję na stany zapalne górnych dróg oddechowych oraz zatoki i anginy. Teraz podejrzewałem też zatoki ale Laryngolog stwierdził, że to nie to. Poszukałem w sieci i znalazłem informacje o torbielu zatoki szczękowej. Wszystkie objawy się zgadzają, nawet dziwny śluz spływający z gardła, tyle tylko że nie wykrył go żaden lekarz -- zaglądali a ja jakoś o tym nie wspomniałem bo nie kojarzyłem go z dolegliwościami. Wiem, jak wygląda gardło z zakażeniem i wówczas widać wyraźnie co tam spływa jednak teraz śluz jest znacznie gęstszy i pojawia się tylko co jakiś czas (mam też wrażenie, ale może to być złudzenie, że po spłynięciu porcji objawy zawrotów głowy się osłabiają). Co więcej odczuwam też takie uczucie ucisku w górnej szczęce i ma wrażenie momentami jakby coś się tam przeciskało, od czasu do czasu też jakby dochodziły z tamtąd odgłosy jak przy odtykaniu nosa z kataru. Czy to może być torbiel, czy po prostu zatkało się ujście? Jutro wybieram się do innego laryngologa i zasugeruję mu właśnie problemy z zatoką. Zabiegu się nie boję, bo miałem już przepuklinę pachwinową. Źle reaguję na narkozę ogólną (wymioty) ale jest to nic w porównaniu z dolegliwościami. Pisaliście też coś o punkcji albo udrożnieniu zatok. Czy jest to możliwe w prosty sposób??? Za trzy tygodnie mam zaplanowany urlop i wyjazd na wakacje (wycieczkę) i jeśli taki zabieg mógłby mi pomóc na miesiąc to bardzo by mi to odpowiadało. Wówczas mógłbym się udać na zabieg po powrocie a tak będę musiał przęłożyć urlop, sprzedać wycieczkę itd... kupa kłopotów po prostu. Jeszcze jedno: po prawej stronie mam zepsuty ząb od kilku już lat. Wiem, że to totalna głupota ale nie miałem żadnych objawów bólu, czy opuchlizny nigdy i jakoś nie było czasu się wybrać. Zawsze ważniejsze sprawy na głowie :( Teraz niezależnie od reszty mam zamiar zrobić z tym porządek ale to chyba też może sugerować zatokę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku tygodni mam zawroty głowy, uczucie ucisku wewnątrz głowy pod okiem nad górną szczęką i momentami mam wrażenie, że gorzej widze na prawe oko. Byłem u neurologa, laryngologa i każdy mówi, że wszystko OK. Laryngolog zbadał mnie, stwierdził że ucho środkowe jest OK i wysłał do domu. Neurolog stwierdził, że skoro nie słyszę pisków i nie widze podwójnie to do laryngologa. Na wszeli wypadek wysłał mnie na USG tentnic szyjnych (wszystko OK) i RTG kręgosłupa szyjnego (czynnościowe -- cztery fotki jak do kroniki kryminalnej), gdzie stwierdzili zniesienie lordozy szyjnej ale ortopeda stwierdził że mało prawdopodobne aby dawało to takie objawy. Od dziecka choruję na stany zapalne górnych dróg oddechowych oraz zatoki i anginy. Teraz podejrzewałem też zatoki ale Laryngolog stwierdził, że to nie to. Poszukałem w sieci i znalazłem informacje o torbielu zatoki szczękowej. Wszystkie objawy się zgadzają, nawet dziwny śluz spływający z gardła, tyle tylko że nie wykrył go żaden lekarz -- zaglądali a ja jakoś o tym nie wspomniałem bo nie kojarzyłem go z dolegliwościami. Wiem, jak wygląda gardło z zakażeniem i wówczas widać wyraźnie co tam spływa jednak teraz śluz jest znacznie gęstszy i pojawia się tylko co jakiś czas (mam też wrażenie, ale może to być złudzenie, że po spłynięciu porcji objawy zawrotów głowy się osłabiają). Co więcej odczuwam też takie uczucie ucisku w górnej szczęce i ma wrażenie momentami jakby coś się tam przeciskało, od czasu do czasu też jakby dochodziły z tamtąd odgłosy jak przy odtykaniu nosa z kataru. Czy to może być torbiel, czy po prostu zatkało się ujście? Jutro wybieram się do innego laryngologa i zasugeruję mu właśnie problemy z zatoką. Zabiegu się nie boję, bo miałem już przepuklinę pachwinową. Źle reaguję na narkozę ogólną (wymioty) ale jest to nic w porównaniu z dolegliwościami. Pisaliście też coś o punkcji albo udrożnieniu zatok. Czy jest to możliwe w prosty sposób??? Za trzy tygodnie mam zaplanowany urlop i wyjazd na wakacje (wycieczkę) i jeśli taki zabieg mógłby mi pomóc na miesiąc to bardzo by mi to odpowiadało. Wówczas mógłbym się udać na zabieg po powrocie a tak będę musiał przęłożyć urlop, sprzedać wycieczkę itd... kupa kłopotów po prostu. Jeszcze jedno: po prawej stronie mam zepsuty ząb od kilku już lat. Wiem, że to totalna głupota ale nie miałem żadnych objawów bólu, czy opuchlizny nigdy i jakoś nie było czasu się wybrać. Zawsze ważniejsze sprawy na głowie :( Teraz niezależnie od reszty mam zamiar zrobić z tym porządek ale to chyba też może sugerować zatokę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
hm.. mysle ze zasugerowanie laryngologowi ze to moze byc cos z zatoka jest dobrym pomyslem. Na poczatek mysle ze rtg wystarczy. Jesli masz w tamtej okolicy zepsutego zeba to byc moze utworzyla Ci sie tam od niego torbiel. W kazdym razie ja mam torbiel juz ponad 10 lat, a zab sie popsul i byl leczony kanalowo jakies 2 lata temu, wiec chyba moja torbiel nie jest zebopochodna,no ale zobaczymy po zabiegu. Splywanie flegmy moze byc faktycznie spowodowane stanem zapalnym w zatokach,ale moze byc tez oznaka chorych migdalkow albo po prostu uszkodzonego ruchu rzesek, spowodowanego np alergia. Co do pokrzyzowania planow w przypadku ewentualnego zabiegu. to hm.. zakladajac ze chcesz to zrobic panstwowo to raczej maloprawdopodobne jest zeby Ci termin wyznaczyli na za miesiac:)Generalnie terminy sa znacznie bardziej odlegle:) A punkcja hm.. robi sie ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym w gabinecie laryngologa, wiec mozna to zrobic w kazdej chwili. Tyle ze nikt jeszcze nie zdiagnozowal Ci torbieli, poza tym punkcje robi sie prawktycznie tylko w przypadku zatoki szczekowej, wiec jesli choruje inna zatoka to punkcja nic nie da. Poza tym nie zawsze uda sie przebic torbiel igla punkcyjna. U mnie tak wlasnie bylo, skierowano mnie na tomografie, bo widoczna byla zmaiana na rtg, a podczas punkcji nie wylecial mi zaden plyn swiadczacy o tym ze to torbiel. Tomografia jednak potwierdzila ze to torbiel. Mysle jednak, ze nie ma co gdybac przed wizyta u laryngologa. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
hm.. jesli rtg zatok bedzie ok, to faktycznie najprawdopodobniej problem lezy poza zatokami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatianka.c
proszę o wypowiedz osoby, ktore miały usuwaną torbiel szczękową endoskopem w znieczuleniu miejscowym. na 24 czerwca mam umówiony zabieg. Jak długo goją się rany po jakim czasie dochodzi się do siebie, poniewaz mam malutkie dzieciaczki które wymagają mojej opieki. i czy bardzo boli. dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glckin
Panie Dzban mam podobne objawy... Czuje jak coś mi rozpiera zatoki szczękowe, aczkolwiek na zdjęciach RTG wydaje się że są powietrzne, to jednak coś mi je naprawde rozpiera i uciska na oczy policzki i uszy.. przez co mam dodatkowo pisk w uszach. Miałem zamrażaną małżowinę nosową w zeszłym tygodniu ale to nie pomaga.. Dzisiaj byłem u innego laryngologa ale mnie zbył.. Na Pana miejscu zrobiłbym Panoramiczne zdjęcie zębów zawierające również zdjęcie zatok szczękowych żeby wykluczyć czy powodem nie jest przypadkiem zepsuty ząb (jeżeli tak to zatoki powinny być wypełnione ropą i mieć nieregularny kształt). U mnie zęby nie wydają się być powodem zatoki są powietrzne.. Moje objawy najbardziej pasują do ŚLUZOWIAKA ZATOK. http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Aluzowiak_zatok_przynosowych#Linki_zewn.C4.99trzne ...więc spróbuje teraz uzyskać skierowanie na TK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1499
hm takie zmiany jak sluzowiak powinny byc mimo wszystko widoczne na rtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×