Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anettt

Czy poród rodzinny jest płatny

Polecane posty

Gość anettt

witam, mam pytanie dot. porodów rodzinnych. W sierpniu urodziłam syneczka, rodziłam razem z mężem. W dniu wypisu ze szpitala, właściwie już w drzwiach zatrzymała mnie kobieta i oznajmiła że od 1 sierpnia porody rodzinne kosztują 200 zł i że zawiadomienie o zapłacie przyjdzie pocztą. Owszem przyszło po jakimś czasie ale do tej pory tego nie zapłaciliśmy. Pytanie czy to zgodne z prawem ze oczekują zapłaty (i to aż 200zł) tym bardziej że nikt wcześniej nas o tym nie poinformował (ani w szkole rodzenia ani na sali porodowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba płatne
Z tego co wiem to porody rodzinne zawsze były płatne u mnie w szpitalu koszt ok 400 zł ale nie wiem ile w tym prawdy, bo nie rodziłam z mężem (miałam cesarkę). Może to za to, że rodząca rodzi w oddzielnej sali itp. Ale nie powinno być to płatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie koniecznie....
rodziłam dwukrotnie w zpitalu SOLEC w Wawie...i nigdy nie paciłam bo było bezpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie dzięki
prez. Kaczyńskiemu rodziłaś za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze jedna osoba
warszawianki maja za darmo. I szkołę rodzenia i porody rodzinne kiełbasa wyborcza Kaczyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmama
U nas w Bydgoszczy, jeżeli rodzisz na sali ogólnej a jest przy tobie mąż, to musi mieć tylko fartuch ochronny i ochraniacze na obówie, nic poza tym, o ile się nie mylę to gwarantuje ci to karta praw pacjenta. Natomiast jeżeli wybiera się osobną salę do porodow rodzinnych to trzeba zapłacić, a cena jest uzależniona od jakości świadczonych usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zalezy od szpitala. U nas jest platny - sa 2 sale specjalnie do tego typu porodow - cena 200 lub 250 zl (nie pamietam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Mama
W Warszawie kosztuje w wielu szpitalach jedynie stówke,choc są i takie np:św"Zofii,gdzie koszt to 700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falka5
nie ma takiego prawa aby ktos żądął od matki i ojca pieniędzy za poród rodzinny, kobieta ma prawo do obecności bliskiej osoby na sali porodowej, tpo zlodziejstwo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedzia
Ja rodziłam z mężem w Opolu i zapłacilismy 150 zł.a na dowodzie wpłaty widniał napis że to darowizna!!!!!!oczywiscie bez tej darowizny nie mógł wejsc na porodówke. Darowizna to chyba coś dobrowolnego więc wniosek nasuwa sie sam!!!! chyba to wewnętrzne przepisy szpitalne , szkoda gadać A tak po za tym to po porodzie mielismy jeszcze spędzić dwie godziny razem ,sami w 3 ale niestety towarzyszyła nam pani salowa która sprzątała własnie ten pokój ZERO INTYMNOSCI włacsiwie nie wiem za co zapłacilismy!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka25wawa
ja rodzilam 4 lata temu i placilam 600 zl , mieszkam w warszawie i pierwsze slysze ze my mozymy rodzic za darmo , z tego co wiem to tylko w nielicznych szpitalach w warszawie porod rodzinny jest bezplatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodziłam w Katowicach i poród rodzinny był bezpłatny, w Tychach również nic się nie płaci, natomiast w Mikolowie jest płatny 200 zł. czyli zależy to od szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny---
tak czytam i myslę, że każdy szpital jest taki sam.kurcze, nie rozumiem co to znaczy płacić za poród:O Ja rodziłam bez męża , ale również słyszałam , ze za poród rodzinny się płaci , ale 500zł:(.Ciekawa jestem czy jest coś w ustawach na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×