Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ania_42

Kto ma ochote dzis na kawke?

Polecane posty

Hehehe... doooobre!!! No z racji pojawienia sie niespodziewanego przeze mnie afrykanskiego drugiego ciacha to nie bede Was trzymac dluzej w niepewnosci i powiem: ZEBRA :) Ponoc jest takie ciasto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś słyszałam o zebrze ... :D Dziwactwo jakieś ! Co do niespodzianki - Tańcząca napisze jak wróci ! Cicho sza ! Szpiedzy są wśród nas ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIASTO ZEBRA Składniki: (na tortownicę lub okrągłą formę o średnicy 28 cm) 2 jajka, szklanka cukru, 2 i 1/2 szklanki mąki i jeszcze 2 łyżki, 2 łyżki kakao, mały cukier waniliowy, 2 czubate łyżeczki proszku do pieczenia, 1 szklanka oleju, 1 szklanka mleka, masło i bułka tarta do wysmarowania i wysypania formy. Przepis: Zmiksować prawie wszystko - poza 2 łyżkami mąki i ta samą ilością kakao. Podzielić ciasto na dwie części, do jednej dodać kakao a do drugiej pozostałą mąkę. Zmiksować każdą z porcji ciasta. Ciasto wykładać na środek tortownicy po jednej łyżce - na przemian jasnego i kakaowego ciasta. Piec około 40 minut w temperaturze 180 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanczaca---> Nie zamierzam robic... :O Nawet piekarnika nie mam :( Fajna niespodzianka... slodka :) Czekolada to bardzo fajna niespodzianka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym w tym przepisie brakuje jednej bardzo waznej (najwazniejszej) adnotacji/skladnika... ;) Jest niedorobiony ten przepis :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie ten przepis ma sens ! Czego tu brakuje ? Moze wiórków na posypkę albo innego cudaka na górę ? :D Tańcząca - słodka niespodzianka ale czy miła ? :D No bo skoro zmysły rozedrgane ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja sie na wszelki wypadek pozegnam, zeby potem Tanczaca nie wydzwaniala caly wieczor :P Bo kto wie... moze dzis tez podejme meska decyzje :D Narazie dziergam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakich znowu bąbelków Ptaszysko ? Bąbelki to mi sie kojarzą z szampanem ! I każdy kto mnie zna wie, że nic w tym dziwnego. :D Albo z masażem wodnym ! Ale zebra z bąbelkami ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lo matko!!! Jak Wy nic nie rozumiecie... Trzeba drukowanymi no... Bombelki= oranzadka... Tylko, ze teraz sa niestety za bardzo gazowane oranzadki i ciacho sie psuje :( Ale tak powinno byc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oranżada w cieście ? :D Pierwsze słyszę ! Cieszę się, że jutro znowu będzie piekny dzień ... bez kocura !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja paskudna palaczka flowka oświadczam, że pomimo trwającego bardzo pięknego tygodnia bez tych tam fujów wcale nie oduczyłam się palić ! I wcale nie zamierzam ! :D No ... chyba, że ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ciasto zebra II \" Składniki: 2.5 szkl. mąki, 1.5 szkl. cukru, 1 szkl. oleju, 1 szkl. oranżady, 4 jajka, 3 łyżki kakao, 2 łyżeczki proszku do pieczenia. Sposób przyrządzenia: Cukier utrzeć z jajkami, dodać mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia i po trochu dodawać na przemian oranżadę i olej. Ciasto podzielić na dwie części do jednej dodać kakao, do drugiej tyle samo mąki. Okrągłą tortownicę lub prodiż wysmarować tłuszczem i wysypać bułką tartą, lać na środek formy kolejno raz białe ciasto raz ciemne np. po 2 - 3 łyżki. Piec w umiarkowanie gorącym piekarniku. Ptaszysko przejrzałam kilka przepisów i to o czym mówiłaś, jest jedną z wersji tego ciasta a nie podstawowym przepisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i w końcu się dowiedziałam o co chodzi z tymi bąbelkami ! Teraz zapunktuję u prezeski - popieram tą wersję ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradycyjnie (chyba sie powtarzam) żegnam wszystkich sympatyków ! :D DOBRANOC !!! A jutro tradycyjnie przywitam Was z ranka z kwaką ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku. Tańcząca - co za złośliwa baba z ciebie ! Specjalnie nie śpisz żeby mi tą kawę wygarnąć ? Proszę bardzo - gorąca, wyśmienita i specjalnie dla ciebie ! Kwaka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hola hola Flowka jak Ty brzydko o swojej psiapsiółce mówisz - fuj:P Masz co chciałaś !!! [TWA się chichra, że zrobiła Flowkę na szaro, przy pomocy soku z mandarynek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie ktoś się zjawił ! No to ja tu czekam i usycham z tęskonoty ! Psiapiółki - jasna cholera ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×