Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ania_42

Kto ma ochote dzis na kawke?

Polecane posty

Oszczędzam wątrobę ! Muszę zostawić miejsce w żołądku na kawkę u moich przyjaciół ! I nie tylko na kawkę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak pić, by potem nie cierpieć? Nigdy nie pij alkoholu na pusty żołądek. Jeśli wiesz, że na imprezie będą tylko chipsy i słone paluszki, przed wyjściem z domu zjedz coś tłustego i kalorycznego (np. kotlet schabowy, karkówkę, bigos z kiełbasą, kanapki z sardynkami), bo to spowalnia wchłanianie alkoholu... Gdy podczas sylwestra siedzisz przy suto zastawionym stole, nie żałuj sobie jedzenia. Im więcej zjesz, tym mniejszy będzie kac nazajutrz. Kiedyś na imprezach popularny był tzw. Podkurek - zawiesista zupa (np. cebulowa), którą serwowano nad samym ranem. Idealnie stawiała na nogi. Na godzinę przed imprezą łyknij dwie tabletki witaminy B complex. Tym razem zostaw papierosy w domu lub weź ich z sobą niewiele. Kac po alkoholu i papierosach jest podwójny. Twój organizm potrzebuje godzinę na wchłonięcie 1 jednostki alkoholu (kieliszek 25 g wódki). Delektuj się więc drinkiem. Miej pod ręką szklankę z wodą mineralną lub sokiem owocowym. Pijąc dużo płynów podczas zabawy, zapobiegniesz odwodnieniu i rano nie będzie Cię suszyć. Unikaj gazowanych napojów alkoholowych, zwanych popularnie szampanem, i kolorowych alkoholowych drinków. Tanie wina gazowane zawierają sporo metanolu, co sprawia, że kaca masz nazajutrz jak w banku, zaś dwutlenek węgla powoduje, że alkohol szybciej dostaje się do krwi. Drinki zawierają alkohole o dłuższych łańcuchach cząsteczkowych, z którymi enzymy radzą sobie z trudem. Nim zaczniesz pić, zdecyduj się na jeden rodzaj alkoholu. Mieszanie piwa, wódki i wina to proszenie się o kaca-giganta. Podczas zabawy dużo tańcz. Ruch przyspiesza spalanie alkoholu i jego szybsze wydalanie z organizmu. Jak pokonać \"koci lament dnia następnego\"? Głowę rozsadza Ci ból i naprawdę trudno odpowiedzieć Ci na pytanie, czemu wczoraj byłaś taka nierozsądna. Teraz jednak najważniejsze jest, by szybko pozbyć się skutków nocnego szaleństwa. Wyśpij się. Sen to najlepszy sposób na regenerację sił. Rano, tuż po przebudzeniu, weź prysznic. Odświeżona skóra lepiej oddycha i dzięki temu szybciej pozbywasz się toksycznych resztek przemiany materii. Koniecznie zjedz porządne śniadanie. Już nasze babki twierdziły, że na kaca najlepsza jest jajecznica. Wiesz, dlaczego? Jajka zawierają cysteinę, substancję ułatwiającą spalanie alkoholu. Niektórych stawia na nogi żurek, rosół bądź zalewa z kiszonej kapusty bądź ogórków. Wypróbuj, co jest najlepsze dla Ciebie. Skuteczna na kaca jest tzw. Ostryga polska, czyli żółtko wymieszana z sokiem z połowy cytryny, colą i pieprzem. Pij jak najwięcej: soki owocowe zawierające witaminy i fruktozę przyspieszają spalanie alkoholu, herbata osłodzona cukrem lub miodem uzupełni w Twoim organizmie zapasy glukozy (podobnie napoje energetyzujące Red Bull, Dynamic), a napoje izotoniczne - utracone minerały. Masz mdłości? Wypij napar imbirowy: dwa plastry świeżego imbiru zalej 1/4 wrzątku, zaparz 5 minut. Dodaj łyżkę miodu i sok cytryny. Idź na spacer. Świeże powietrze przyspieszy metabolizm i Twój organizm szybciej usunie toksyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TWA 👄 Oj, faktycznie - imprezka była fajna. Tylko ja i moi przyjaciele. Pogadaliśmy, pojedliśmy (same frykasy bo w tym domu się dobrze gotuje)no i oczywiście wypiliśmy za te święta ! Jestem padnięta ! :D Odezwę się jutro jak synek pójdzie do taty - wtedy pogadamy ! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TWA Żyję i mam sie naprawdę dobrze. Żadnego kaca ani innych sensacji w postaci bólu głowy! Zdrowa jak ryba ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówią, że święta właśnie od tego są żeby leżeć czy siedzieć i żreć a może jeszcze pić ... Takie konsumpcyjne podejście do świąt. Oczywiście nie dla wszystkich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety - nie da się ukryć, że od śmierci mojej mamy święta zmieniły dla mnie swój sens. A po śmierci ojca to juz zupełnie mają inne znaczenie. To między innymi oni tworzyli urok tych świąt ... Teraz ja staram się dla mojego syna stworzyć klimat który (mam nadzieję) przeniesie kiedyś do swojego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może warto byłoby taki wyjazd zrealizować ... Tyle tylko że nigdy w życiu nie chciałabym świąt spędzać w ciepłych krajach wśród palm. Boże Narodzenie ma swój niepowtarzalny urok tylko w Polsce !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutne tak naprawdę, nigdy nie miałam świąt takich pośród kochającej się rodziny. Bo wiesz nie da się zapomnieć w Wigilię, tego co zdarzyło się podczas całego roku i nie można czasami zapanować nad emocjami, szczególnie jak masz świadomość, że ktoś gości Cię, bo tak wypada, a nie dlatego, że pragnie z Tobą być. Ja uczę się każdego dnia wybaczać, ale inni też to powinni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem wybaczyć jest bardzo trudno a czasem wręcz jest to niemożliwe. Są na tym swiecie rzeczy których się nie wybacza ... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TWA Już po wizycie kochana. Było naprawdę bardzo przyjemnie ! Żarcia poszło mało, trochę podrinkowaliśmy. Ale jestem trzeźwa ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż się boję wejść na wagę po tych świętach ! :D Kochana - ja też czekam z utęsknieniem na wiosnę ! Niech już się zazieleni ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam Ci powiedzieć Floweczko, że nasz topiczek kawkowy ma już dwa i pół miesiąca! Jak to się stało, że tyle z Tobą wytrzymałam, chyba niebiosa mi pomogły!!!:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KO - a Ty co? Pływałaś całe święta z ocalonymi karpiami ? :D TWA - sorki ale kto z kim tyle wytrzymał ? Czy dają jakieś Noble w dziedzinie cierpliwości ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TWA---> Przyszlam sie do Was rozerwac (macie jakis granat, czy cus...?) flow---> Nie ocalilam zadnego :( Nawet jednego nadgryzlam :( Ale ja go nie mordowalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×