Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

Gość czesc dzoewczyny
dede mam pytanie do Ciebie w jakim celu robi sie lyzeczkowanie macicy? i powiedzcie mi dziewczyny, czy jak sie urodzi dziecko to na poczatku caly czas siedzicie z nim w domu? pare tygodni bez wyjscia na dwor? dzieki z gory za odpowiedz! pozdrawiam wszystkie mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dede, to nie od lyzeczkowania. Bo moja mama z po mojej siostrze tez miala lyzeczkowanie i tez rowno 6 tyg dawala czadu:P Po prostu mialas fajnie i szybko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wychodzenia z dzieckiem na podworko to zalezy od pory roku:) bo jjak urodzisz latem jak juz bedzie cieplo to mozesz wyjsc od razu, ale zima jesienia czy wiosna trzeba werandowac, bo jest za chlodno, a werandowanie polega na hartowaniu( przez samo \"h\"??) organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany boskie juz dzis nie wyrabiam, dochodze do wniosku ze jedna para rak to zdecydowanie za malo:( wszyscy cos chca - najlepiej na juz jak sie nie da na wczoraj... zastanawiam sie co bedzie jak sie malenstwo pojawi - wtedy to juz chyba zloze zamowienie na druga pare rak:D Maja to podziel sie informacjami o macierzynskim - kto placi - ile i czy wogole itp:) na wychowawczy poki co sie nie wybieram:( ale wszystko sie moze zmienic:) dzieki 🌻 dzis wraca moj maz z delegacji, czekam na niego jak na zbawienie:) mialam cos dobrego upichcic a tu w lodowce sala gimnastyczna ... juz chyba sobie zakupy dzis daruje... aga - dzieki - wiesz za co - sliczna:) wybacz ze nie odpisuje... dede - jak Ci samej w domu? maz dobrze sie bawi?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pytajacej - ja wyszłam po tygodniu do sklepu pod domem, zeby sie przewiwetrzyc :) i potem jeszcze raz do tesco z mama na zakupy, bo bym sfiksowała. a jutro maz mi kaze isc z ciotka na zakupy, zebym sie przeszla, odpoczeła i moze sobie cos kupiła :) kochany jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam łyzeczkowanie,bo po porodzie dostalam krwotoku,bo porobily mi sie skrzepy.Lekarz powiedzial,ze to dlatego,ze poród trwał długo i macica była zmęczona ( urodzilam po 21 godzinach skurczy,wywoływanych kroplówkami).Trzy godziny po porodzie znowu trafilam na porodówkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki dziewczyny
🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze a propos spacerów,to akurat w tym roku mamy ostra zimę i w takie mrozy lepiej od razu z dzieckiem nie wychodzic i werandowac najpierw.Niby do -10 mozna wychodzic,ale lepiej odczekac z zimowym dzieckiem ok 5 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nikogo dzisiaj nie bylo?? dziwne... Kaasia, wiec z macierzynskim to jest tak: tym zajmuje sie ZUS. Papiery mozna skladac przez zaklad, w ktorym pracujesz( lub pracowalas), ale lepiej samemu je wyslac( bo z zakladu najczesciej nie dochodza:/, tak bylo w moim przypadku...). A trzeba wyslac: orginal aktu urodzenia, urlop macierzynski( wypiwywany od razu w szpitalu), oraz oswiadczenie, w ktorym musi byc podana liczba urodzonych dzieci. I to wszystko co trzeba zrobic. jesli np. urodzisz w poniedzialek to nic sie nie stanie jak wyslesz papiery na nastepny tydzien, bo przyjdzie ci wyrownanie, ale lepiej szybciej to zalatwiac, zeby nie przegapic, bo z ZUSem to roznie bywa.... Lece bo Zuzia mi placze, a jeszcze mnie dzis urodziny kolezanki czekaja:) Buziaczki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, jakaś złowroga weekendowa cisza tu panuje:) Ja spędziłam dwa długie dnie w Katowicach ( nie lubie tego miasta:( ) na uczelni. Pierwsze zajęcia na zaocznych, w sumie nie było tak źle, choć dzienne oczywiście były przyjemnijsze:) Znajome twarze itp. No ale trudno, tak musi być:) Mój Okruszek daje o sobie znać bolącym brzuszkiem od czasu do czasu i jakby większym moim aptytem:) Nie będzie pisać więcej, bo jestem wykończona, trzeba odespać trudny weekend:) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc eshira ano takie puchy w weekend na forum są:) ja czekam na męża i się nudzę,za godzinę powinien już być. Kupiłam dzisiaj na allegro body dla małej - to mój pierwszy zakup-trochę się boję,ale co tam:) Body są niemieckiej firmy - bardzo dobre (mam juz takie) i są też małe rozmiary (to dla ciężarówek,które kompletują wyprawkę) i cena bardzo atrakcyjna:) http://www.allegro.pl/item90294672_nowe_body_100_bawelna_74_80_tylko_4_99_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkie i całuję maleństwa w brzuszkach. Najpierw kilka słów o sobie.W maju urodzę mojego pierwszego maluszka i będzie to synuś.To a razie na tyle :-) Dede-takie body-dokładnie takie same ,kupiłam mojemu maluszkowi w Realu w Lubinie za 2,99 zł.Co prawda nie wiem czy jeszcze są bo ja tam byłam miesiąc temu.Ale warto zajrzeć.Z tego co wiem to tam bardzo często są takie promocje.Zresztą w innych hipermarketach typu TESCO też są tanie ciuszki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mnie Dosia zaskoczylas:) niestety ja do najblizszego Reala mam 80km:( wiec mysle,ze mimo wszystko zrobilam dobry zakup:) a jak Ty sie czujesz? wyprawka skompletowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję ,czuję się świetnie. Co do wyprawki to brakuje mi jeszcze kilku drobiazgów. Do zobaczyska. śmigam już spać. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam pilnie
dosia jestes z lubina`?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ja dzisiaj raczej na kótko, musżę sporo odpoczywać, bo jestem wypluta po wczorajszym wieczorze i nocy. a to czemu??? przyszłe mamusie i obecne - pilnujcie ściągania z piersi! nie noście zbyt ciasnych i opinających staników! nabawiłam się wczoraj małego zastoju :o pierś boli nadal, chociaż jest ściągnięta - wczoraj zresztą też była, nie wiem skąd się wziął, bo nie mam żadnych grudek ani zgrubień, boli mnie przy samym żebrze, więc pewnie przytkał się jakiś kanalik od stanika :( temp. urosła mi w ciągu 2 godzin do 38,6 - ja nigdy nie mam gorączki! najpierw straszne dreszcze potem w nocy można było piżamę wykręcać. ale tempka spadła, w łaśnie mierzę, czy znowu nie rośnie, bo się jakoś dziwnie czuję :O pomaga masaż i gorący prysznic - ale weź i się masuj jak się ledwo można dotknąć :( dobrze że jak się już rozgrzeje to na chwilę ból przechodzi, gorzej jak się znowu \"zasiedzi\"... a teraz coś wesołego - moja mała się dzisiaj do nas uśmiechała :D to już drugi raz, za pierwszym nie byliśmy pewni, dwa dni temu, ale dzisiaj rano to już na 100% :D była najedzona, przebrana i leżała z nami - nie dała mężowi pospać, bo głośno gaworzyła i ze dwa trzy razy się szeroko uśmiechnęła, patrząc raz na mnie, raz na tatusia :D ale mieliśmy frajdę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha super, takie pierwsze bezząbkowe uśmiechy są takie słodkie, Juleczka chyba szybciutko się rozwija skoro zaczyna już sobie gadać z rodzicami:) Pamiętam jak moja siostra była malutka ( to już 10 latemu było) i jak właśnie w całym domu zawsze jakieś guu, kaa, gaaa i takie różne głupotki, to jest bardzo fajne:) Pozdrawiam cieplutko, wybieram się dziś na obchód mojego mista w poszukiwaniu wolnej sali, to chyba będzie trudne:( Może na maj coś się znajdzie? W maju raczej niewiele osób bierze śluby, no zobaczymy. Miłego dnia Kochane. Aha i powiedzcie mi jeszcze coś, przeczytałam gdzieś na forum, że kobiety w ciąży nie powinny podnosić rąk do góry, np przy wieszaniu firanek, prania itp. To chyba chodzi już o take zaawansowane ciąże? I wogóle dlaczego tak? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eszira - nie powinno się wyciągać i dotyczy to i wczesnej i zaawansowanej ciąży :) nie skacz po taboretach i krzesłach, bo na początku lubi się często słabo zrobić, ja np. nie miałam mdłości ani wymiotów, ale właśnie zawroty głowy na samym początku, trzeba uważać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dede.. Mam pytanie... Kiedys cos pisalas o piluszkach... Chodzi mi o pampersy te najmniejsze chyba 3-7kg czy 3 paczki to za duzo na poczatek??? (70 cos sztuk) Bo sa promocje na nie.. po 11zl i poprosilam kolezanke aby mi kupila 3 takie paki... A teraz przypomnialam sobie jak kiedys pisalas ze Julita szybko wyskoczyla z pieluch tych najmniejszych... Ile wtedy tych najmniejszych zuzylas..??? pytam... Bo przyjdzie pieluchom na nowych potomnych czekac :) Dziekuje z gory.. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rusałka my zużyłyśmy 3 paczki pampersow jedynek (new born 2-5kg) 44 szt w opakowaniu ( nie ma innych) i 2 paczki dwojek(mini 3-7),ale juz w polowie drugiej paczki okazalo się,że trojki będą lepsze. Dzisiaj na próbe kupiłam sobie małe opakowanie Huggies trójek,ale juz widzę,ze nie są takie fajne jak pampersy. Aga jak Twoja gorączka??? Ja w Sylwestra tez mialam jakies zapalenie(ale na pewno,nie mialam zadnych zgrubien i nie bolaly mnie piersi) i temp 39,6.Julita wtedy miala 2 tyg.Tak mnie telepalo,ze nie mialam sily małej na ręce wziąć.Dostalam antybiotyk.Przy okazji lekarz mi powiedzial,ze do temp. 38 stopni można karmić dziecko piersią,a powyżej trzeba mleko ściągnąć i zagotować i dopiero podać dziecku.Ja o tym nie wiedzialam i karmiłam małą,ale nic jej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki:) Dede, weszlam na ta stronke na Allegro, powiem ci ze te body fajne ale duze:) Jesli chcesz je kupic dla swiezo urodzonego malenstwa, to beda na pewno za duze;) Chyba tez sie skusze i kupie Zuzience:) Juz ten rozmiar bedzie na nia dobry:) Bylam dzisiaj z Zuzia w przychodni. Wazylysmy ja:) Juz niezly z niej klocek! Wazy 5200g!! no i za 4dni skonczy dwa miesiace:). Poza tym robilam zastrzyk....teraz troche boli..... Przyslali mi dzisiaj mate edukacyjna:) Nie ma dziecka!! Bawi sie pieknie! Polecam! Na allegro jest ogromny wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja Julita była świeżo urodzona 11 tygodni temu.Ja juz jej zakladam body 68/74 i są w sam raz,kwestia miesiąca i pewnie te co kupilam to bedą dobre:) bo rośnie doslownie w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja masz moze linka do tej aukcji??? Tych mat edukacyjnych jest taki wybór,ze ja po prostu nie wiem co kupic,a kupic chcę na pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha, mialam tak jak ty z zastojem, tez nie wiem jak to sie stalo... Ale mam dobra rade! na szybkie \"wyleczenie\" piersi: Do malej miski wlac ciepla wode i rozpuscic w niej ok 4-5 tabletek Polopiryny S. I z tego robic sobie cieple oklady. Mleko samo zacznie zciekac a goraczka w ciagu ok. godziny spadnie. No i nie jest to szkodliwe dla dziecka! Polecam! ja w tylko w ten sposob sie wyleczylam, a goraczka to mnie trzymala ze 3 dni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) gorączka mi spadła po pierwszym apapie, rano już nie miałam, ale znowu mi próbowała rosnąć, więc profilaktycznie wzięłam jeszcze jeden apap i zatrzymałam, teraz mam tylko 37, cały czas mam stan podgorączkowy, ale pierś przestaje już boleć. chyba tak szybko, bo zadziałam w zarodku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie. Mam takie pytanie do Mam: czy jeżeli teraz usg wskazało że moja mała waży 3300 a termin mam na 1-04 to mam kupować pampersy 1 ( one są od 2 kg). kupiłam małą paczkę 2 ale teraz mam wątpliwości. I jeszcze jedno pytanie odnosnie laktatorów, kupiłyście jeszcze będąc w ciązy i jakie polecacie. Kupiłam balneum do ciałka ale nie w tubce tylko w hipermarkecie sprzedawali w takich powiedzmy słoiczkach, oilatum - płyn leczniczy do kąpieli i mam jeszcze oliwke bambino, alantan - czy coś będzie mi jeszcze potrzebne? Nie wiem co do pępka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowa - cześć :) alantan warto mieć, mam krem alantan plus, smaruje od czasu do czasu pupkę, zasypki używałam jak mała miała wysypkę, jak zjadłam mleko z płatkami. co do laktatorA - mam avent isis i jestem zadowolona, ale jak mialam poranione sutki to nie dawałam rady ściągać, dopiero jak się zagoiły. jeśli miałabyś problem właśnie z karmieniem - kupsobie kapturki na sutki, można wtedy spokojnie zaleczyć piersi i nadal karmić :) poleciły mi położne w szpitalu, mąż dokupił i dowiózł. co do pomiarów dziecka na usg - trAKTUJ JE Z PRZYMRUŻENIEM OKA - MOIM KOLEŻANKOM WYSZŁO - pól kilo - jedenj więcej, drugiej mniej :) to taki pomiar pi razy drzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowa -oilatum do kapieli zastapi ci wszystko,oliwka juz nie bedzie potrzebna,tylko cos do pupy z usg wynika,ze dziecko bedzie duze,ale jedynki sa do 5kg wiec spoko:) one maja taka fajna chlonna warstwe,dwojki juz nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×