Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

hej :) a my znowu jemy, jak tylko mama wstała :o w brzuchu mi burczy, ale cóz - dziecko ma pierszenstwo :) dede - jesli ma cie to uspokkoic i bedziesz sie pewniej czula - jedz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogóle to znowu mam zastój :( tylko że tym razem natychmiast przyłożyłam kapustę i jak na razie boli, ale nie tak strasznie jak poprzednio... i gorączka mniejsza, ale nie wiem czy dopiero się nie nakręca, bo w nocy nic nie miałam, a godzinę temu 37,6 zaraz zmierzę znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja myslalam,ze kapuste przyklada się na nawał pokarmu a nie na zastój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zastój, działa przeciwzapalnie - poprzednim razem jeden na noc i jeden na dzień i przestało bolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga a nie wyskoczyły Ci węzły chłonne pod pachami? Podobno pomaga też wymasowanie,tylko weź i się tego dotknij:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wyskoczyły, bo zastój mam pewnie od tego że pierś ciężka i się \"zagina\" na dole :) boli mnie przyżebrach, na samym dole, wcześniej lekko w lewo, teraz bardziej na prawo, nie ma zgrubień, grudek, nic, a ból promieniuje na pół cyca :) masuje, kąpię się i kapustę przykładam, powinno puścić dzisiaj popołudniu najpóźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha, pomimo ze chcialabys sciagnac do konca pokarm z jednej piersi to nie przykladaj dzidzi za kazdym razem do tej samej piersi, bo w drugiej zrobi sie zastoj. Uwazaj na siebie, kochana;) A ja przed chwila wrocilam od fryzjera, uff, od razu mi lzej, juz mialam takie dlugie te wlosiska ze ni moglam na siebie patrzec;) Moje kochanie bedzie mialo niespodzianke:) Wczoraj o mnie nie zapomnial:) dostalam sliczna dluga roze:) zreszta wszystkie kobiety w domu: mama, moja siostra, niania, dostaly po pieknym kwaiatku:) Jednak bez facetow byloby smutno, pomimo ze sa jacy sa;):) Ide na spacer, jest sliczna pogoda. Agniecha, 3maj sie! i masuj piers;) 🌼 ❤️ 🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️❤️🌼❤️ 🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że dzisiaj coś cisza zapanowała :) do Julki w odwiedziny wpadła moja koleżanka - ciocia ela :) dostała śłiczny dresik z weluru :) a mój zastój powoli przechodzi :) apap pomógł, gorączka spadła, głowa przestała boleć, ja się przespałam :) pierś boli troszkę mniej do jutra wydobrzeję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyzby wszystkim mamom dzis dzieci daly popalic na maksa??? Bo tak tu cichutko ze hoho;) Bylysmy na spacerku, ale Zuzia po drodze zrobila kupe i za pol godzimy musialysmy wrocic do domu bo juz zaczela stekac:D Kochana niunia pozwolila mi dzisiaj pozalatwiac sprawy formalne:) Zostawilam ja z babcia Agnieszka i caly ten czas kiedy mnie w domu nie bylo, pieknie przespala:) Poza tym chyba tez zrobil mi sie lekki zastoj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że dzisiaj jestem pierwsza... u mnie dzisiaj paskudnie, przez poprzednie dni była piękna pogoda, czyste niebo, słońce, leciutki mrozik, a dzisiaj pada śnieg, wieje wiatr i temp. w okolicach +1 :o chyba jest takie zgniłe powietrze... nie wiem co w takim razie zrobić w balkonowaniem.. do tej pory stawiałam ją w otwartych drzwiach balkonu codziennie, już doszłyśmy nawet do 15 minut, ale nie wiem jak z dzisiajszą pogodą :o może mi ktoś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie póki mała śpi, to ja też idę uciąć sobie drzemkę, bo nie śpię w sumie od 5, tylko taka urywana drzemka do 6.30 :o wykorzystam tą sytuację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas juz wczoraj zrobilo się niefajnie,ale na szczescie śnieg nie pada.Z wczorajszego spaceru uciekłyśmy szybciej niz nam zajęło ubieranie.Wiał taki paskudny wiatr i ciezko bylo okreslic strone z której wiało:) Jakkolwiek się nie ustawiłam,to zawsze pod wiatr:) Aga nie wiem co Ci poradzic z tym balkonowalniem.Jak jest bardzo wilgotno,to moze dzisiaj sobie darujcie. A jak Julia reaguje na ubieranie??? U mnie jest ryk jak tylo zaloże Julicie czapke:) no i nie podoba sie jej jak wózek stoi w miejscu:) z nią trzeba jeździć:) My w sumie balkonowalysmy sie ze 3 razy.Prawie codziennie chodzilysmy do tescia i te krótkie przebiegnięcie miedzy domami traktowałyśmy jako balkonowanie:) A Julita odpukac daje nam sie wysypiac.Wstaje codziennie o 8:00-9:00.Muszę tylko jej w miare wczesnie zmienic pampersa i jak robię to na \"śpiocha\" w łóżku to sie nie rozbudza i śpi wtedy długo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 19
Kochane! Co jeść w ostatnim mies. ciąży i po porodzie gdy się karmi aby nie uczulić dzidziusia? !!!!!!!!!!!!!!! Słyszalam że nie wolno cytrusów i za dużo nabiału. Prosze o konkretną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry jestem jeszcze niedoswiadczona osoba jesli chodzi o ciaze jestem w piatym miesiacu ciazy moj dzidzius rosnie super jak narazie bez zadnych komplikacji ale martwia mnie ostatnie wyniki i chce sie poradzic kogos doswiadczonego mam zle wyniki moczu i maly przyrost krwi czy to cos naprawde nie dobrego? boje sie bo nie mam z kim o tym pogadac a na dodatek moj lekarz powiedzial mi ze ciaza jest srednio rozwinieta i niewiem co o tym myslec? ;-( wydaje mi sie ze chodzi tu o brzuszek ktory jest naprawe maly przez te 5 miesiecy przytylam tylko 9 kilo czy to cos zlego prosze o odp na maila jesli mozna moj namiar to tycia20@poczt.fm z gory dziekuje aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olga ja do ostatniego dnia przed porodem jadlam doslownie wszystko.Ostatni miesiac ciąży był pod znakiem pomaranczy i mandarynek.Przez całą ciąże wypijałam codziennie pół litra kakao,bo mi bardzo smakowało.Ogólnie nie zwracałam uwagi na to co jem.W ostatnich tygodniach miałam tez różne zachcianki i wilczy apetyt - wygrzebalam w zamrażarce lody z wrzesnia (a był grudzien) i je zjadłam ze smakiem:) karmienie to juz powazniejsza sprawa:) Na poczatku nie wiedzialam co jesc i w ogole nie mialam apetytu,ale juz po tygodniu zaczelam jesc smazone schabowe i mielone.Teraz nie jem tylko kwaśnych rzeczy i kapusty,no i boję się jesc pomarancze,ale np. herbate piję z cytryną.Przez pewnien czas odstawilam mleko,bo myslalam,ze mała jest na nie uczulona,ale teraz znowu piję i jest OK Jesli chodzi o wyniki badan to niestety nie doradze.Tak samo nie wiem co to znaczy,że ciąża jest słabo rozwinięta.skoro to 5 miesiąc to są jeszcze 4 zeby dziecko przybralo na wadze,a przeciez w ostatnim miesiącu dziecko najwiecej przybiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Właśnie wróciłam od lekarza, pan doktor wyoglądał sobie mnie na wszystkie strony i powiedział \"to jest to\" :) Na razie wydać tylko pęcherzyk, nie ma jeszcze tętna ale to jeszcze bardzo wcześnie 4 tydzien:) Dostałam witaminki i kwas foliowy i mam przyjść za dwa tygodnie. Jak ostatnio rozmawiałam z Panem Kotem, to doszłam do wniosku, że jakby lekarz mi powiedział, że to jednak nie ciąża, to czułabym się zawiedzona i chyba bym sobie specjalnie zaszła:P Już jakoś przyzwyczaiłam się do tej myśli o dzidzi, dużo zmieniłam w swoim życiu i naprawde byłoby mi smutno. No ale wszytsko dobrze:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldona J.
tycia-----------> moczem się nie przejmuj, kobiety w ciąży często mają z nim problem tzn liczne bakterie, drożdże a nawet białko. Tak samo tym że jest malutkie- moja mamusia ze mną przytyła 8kg przez całą ciąże a ja ważyłam 3,400 więc masz jeszcze czas, najwięcej malec rośnie w 8-9mies. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tycia, nie martw nic sie z toba nie dzieje, t.j. juz pisala ci Aldona J. Ja z moja niunia przytylam 9 kg przez cala ciaze, wiec wydaje mi sie ze przez 5 mies to wcale nie malo;) poczytaj sobie duzo wstecz nasze odpowiedzi, tam jest na temat wagi, tego dlaczego brzuch jest maly albo bardzo duzy itp, itd;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slabiutko tu dzisiaj;) Eszira, gratuluje;)w koncu jestes pewna na 100% :) fajne uczucie uslyszec te slowa od lekarza, prawda:) Jestem dzis zmeczona, klade sie wczesniej. Aha, Zuzia przesypia mi juz cale noce, nie budzi sie do jedzenia:D:D:D 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja to tylko Wam pozazdrościć.Julita ostatnio budzi się po 8 godzinach na karmienie (wypada tak 4:00 w nocy),ale to jeszcze nie jest przespana noc niestety:) chociaz nie mogę narzekać,bo mała śpi do 8:00-9:00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja20 masz racje, bardzo fajnie usłyszeć od lekarza i miec już całkowitą pewność:) Dziasiaj mama robi mi kapuśniak:P Powiem wam, że jak zaglądam na wystawy takich sklepów z ciuszkami to najchętniej już bym wszytsko kupiła, takie słodkie te ubranka :) Ale wiem, że jeszcze na wszytsko będzie czas i za wcześnie to nie ma sesnu. Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marylka 82
Witajcie! Jestm w 12 tyg ciąży i zamiast tyć to schudłam, nie mam apetytu, jem na siłe- boje się a do lekarza mam na za 2 tyg. Co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylka tak się czasem zdarza,że kobieta na początku ciąży chudnie - ja tez w pierwszym trymestrze schudlam 2 kg,ale później to już była tendencja zwyżkowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) dawno mnie tu nie bylo, w sumie nie mam nawet zadnych rewelacji poza tym ze juz 2 raz (!!!) podczas ciazy bylam chora , co jest dziwne bo wczesniej nie chorowalam nigdy:( Moze to wina anemii? JA CHCE WIOSNE:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivka ivka
witam! mam do Was jeszcze takie pytanko: w ciąży sutki znacznie się powiększają i ciemnieją, czy po porodzie, albo po karmieniu wracają do tego samego kształtu co przed ciążą??? Co zrobić aby nie były takie obżydliwe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :D dawno mnie nie było, chyba od wtorku coś było z serwerem i nie mogłam wejść na kafe :( A tu teraz tyle do czytania :) eszira, ja jestem z Tychów :) mogę zobaczyć czy mają takie błękitne garnitury. Ale w Sosnowcu też powinny być. Ja mam tam przepisane mieszkanie po babci, ale na szczęście babcia zyje i napewno pożyje jeszcze 100 Lat :) Jeżeli chodzi o zaproszenie to ja proponuję to firmę http://www.cartalia.com.pl/main/ - przed ciążą pracowałam w agencji reklamowej i zamawialiśmy dla klientów takie zaproszenia. Naprawde przychodzą bardzo ładne i na fajnym papierze :) Jeżeli chodzi o zwyczaje zywieniowe mojego męża to mój jest aniołem. Ostatnio kupiłam chyba nieświerze mięso i ugotowałam na nim grochówkę. On pierwszy zaczął jeść i jeszcze zachwalał w niebogłosy, gdy ja spróbowałam to okazało się że zupa jest poprostu kwaśna :D :D :D na szczęście nie zatruł się :) Jeszcze któraś pisała tutaj o złych wynikach moczu, ja mialam na początku nie za dobre. Ale okazało się że to początek grzbów :P i dlatego były takie skopane. Także nic się nie martw, i czekaj na wizytę u lekarza. To samo jeżeli chodzi o 9 kg na plusie, według mnie to wcale nie mało, bo tyle ja byłam w 7 miesiącu, a teraz już leci miesięcznie po 3 kg :P A od poniedziałku zaczynam pranie :) kupiłam proszek Jelp i będę jechać z tym koksem :) wiecie że zostały mi niecałe dwa miesiące, aż się boję że nie zdąże wszystkiego kupić :P ciągle ta kasa , kasa .... całuski dla wszystkich 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivka nic nie zrobisz-jedyne co mozesz zrobic,to zaakceptowac siebie.Ja nie uwazam,ze to jest obrzydliwe.To,że sutki robią się ciemniejsze to jest jedno z przystosowań - mały ssak,po prostu wyraźniej widzi pierś i łatwiej jest mu do niej trafić,a wszystko to oczywiscie za sprawa hormonów.Po karmieniu sutki powinny wrócić do dawnego koloru. czesc chimera:) z kafe bylo wszystko OK musialas chyba trafiac akurat na te momenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez zauwazylam glownie na zdjeciach z porodów, ze kobiety mają bardzo duze i ciemne sutki. W ktorym miesiacu one się tak zmieniają? Czy wszystkim takie sie robią? Jestem w 4 mc ciazy i narazie mam normalne. Wiadomo ze to sprawa hormonow i nie ydaje mi sie zeby stosowne bylo mowic \"obrzydliwe\" choc to indywidualna sprawa. Potem i tak chyba wracaja do dawnego stanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) oj, nie mam ostatnio czasu tu zaglądać :) mała się zepsuła i często chce jeść i na ręce i wogóle mniej śpi :o a myślałam, że zawsze bęszie jak zaraz poporodzie ;) no trudno... ale tak serio, to boję się, że będę musiała ją dokarmiać sztucznym, bo mojego może być za mało. już zaczęłam pić bawarkę, bo ponoć pomaga żeby było więcej pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivka ivka
przepraszam ze nazwałam to "obrzydliwe" ale mi się to strasznie nie podoba i wiem ze każda kobieta jest tak stworzona że i mnie to czeka. Martwie się najbardziej tym czy one wrócą do rozmiaru sprzed ciąży? Jak Wy mamuśki macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×