Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

Gość Justyna1
Cześć -chimera! dzięki za informację o lekach. Amelka to b.ładne imię ja jeszcze nie wiem co będzie czy chłopiec czy dziewczynka, zastanawiam się nad imionami dla obu płci nie wiem jak my się zdecydujemy na jedno :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1
śliczna dzidzia! ja już nie mogę się doczekać jak zobacze swojego bobaska, jutro zobaczymy chociaż na USG :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna1 zrób sobie suwak, bo ciągle zapominam w którym jesteś tc :) . Ja dowiedziałam się o płci w 20 tc a potem juz były tylko potwierdzenia że to kobitka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna1
-chimera a jak to się robi? chodzi mi oczywiście o suwak :-))) cześć Fampirek! Ja znalazłam przypadkiem i bardzo się z tego cieszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jestem już zarejestrowana ale nie mam tych dodatkowych info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) dawno mnie tu nie bylo:) od akcji \"chrzciny\" nie gotuje,a juz na pewno nie smażę kotletów:) u nas jest dosyć ładnie i znowu całe dnie spędzamy na dworze.Dzisiaj jest jakiś taki dziwny dzieńm,bo wstałyśmy z Julitą o 11:00:) miała twardy sen,wiec sama to wykorzystałam:) i teraz nie wiem za co się wziąć-niedawno zjadłam sniadanie:) jutro jedziemy do kardiologa, na wyznaczona jeszcze w lutym kontrolę.Zastanawialam sie czy jechac,czy nie skoro znamy juz wynik,ale pomyslalam sobie,ze oni tam nie wiedzą,że my wiemy i mogą pomysleć,że nie interesujemy się zdrowiem dziecka i przerwaliśmy leczenie i jednak jutro pojedziemy. no to chyba tyle chcialam napisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Chimera, nie chudnij, bo znikniesz :-) Śliczny ten twój suwak naprawdę :-) A ja założyłam mojemu szkrabowi stronkę na bobasach, jak pododaję zdjęcia to wam podam adresik. Moje dziecko od 5 minut jest grzeczne. Drze się dzisiaj niesamowicie - już sama nie wiem o co mu chodzi. Padam na pysk - już prawie z nim razem dzisiaj płakałam, bo on się darł (chociaż najedzony, przewinięty) a mnie się chciało siku - ale nijak nie mogłam go odłożyć, bo był wrzask jakby go ze skóry obdzierali. Nawet wózek-uspokajacz dziś nie pomógł. Mam nadzieję, że da mi teraz trochę oddechu Uffffffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elff na jaki wozek nareszcie sie zdecydowaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w końcu kupilismy [pod Twoim wpływem między innymi] włąśnie taki wielofunkcyjny - teraz to mała gondolka a potem się zrobi spacerówka z tego. Nie bylismy wprawdzie jeszcze na ulicy, ale ze spacerów po podwórku jestem zadowolona - a najbardziej z tych skrętnych kółek]. O taki, ten granatowo-czerwony: http://allegro.pl/item104222142_wozek_baby_dreams_smart_nosidlo_2_pokrowce.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam:) dziekuje za wszystkie zyczenia:) huuurrraaa nie ma jak w domu!!!:) dzis nas w koncu wypisali ze szpitala:) Kubus jest zdrowiusienki, sliczny, spi spokojnie i slodko sie usmiecha sie przez sen:) moge sie na niego patrzec i patrzec i patrzec:) urodzilam w piatek przez cesarskie ciecie... cale szczescie porod juz za nami a przed nami wiele cudownych dni z Kubusiem:) wogole to juz moge sie pochwalic lapaniem zielonej kupki wystrzelonej na odleglosc:D to byla akcja \"orientuj sie mama\":D a i mleczarnia mamy Kasi tez jus dziala calkiem calkiem:) no to ide do Kubusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo Kasia juz w domu:) kupki to jest to,co przez najblizsze 2-3 miesiące bedzie powodem roznych nastrojow - od smiechu,bo strefa razenia potrafi byc na prawde ogromna,po złość,bo już 3 razy zrobiło kupkę,a Ty znowu musisz ją/jego przebierać:) ja wlasnie na szybciaka wyskoczylam po cos slodkiego i powoli szykujemy sie do kąpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mam pytania do doswiadczonych mamus:) 1. jak wygląda mycie malucha przy przewijaniu (miska z wodą, chusteczki????) 2. czy wszystkie ubranka dla maluszka pralyscie w proszku dla dzieci i czy prasuje je sie tylko od wewnetrznej strony ? 3. Ile srednio miesiecznie wydajecie na Wasze dzieci (nie chodzi mi o wyprawke tylko stale miesieczne wydatki) jestem jesczze zielona w tych sprawach a szkola rodzenia dopiero przede mna:) Hej Justyna-ja mam termin na 29 sierpnia, ale siedzie na topiku dla wrzsniowek, bo wstepnie mialam ustalony na 2 wrzesnia, wiec juz tam zostalam:) jesli chodzi o bakterie w moczu to ja tez mialam taki problem i to nie raz-na nerki chorowalam kilka lat. W ciazy tez sie przypetalo i bralam furagin (nie mozna tego brac tylko w 1 trymestrze), teraz czekam na wyniki z badania moczu na posiew. Sa do odebrania jutro i zastanawiam sie czy sluzba zdrowia bedzie pracowac.. pozdrawiam wszystkie mamusie-te obecne i te przyszle🌼:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferka
Kaasia! na pewno sie cudownie czujesz, ja tez wyobrazam sobie ten moment, a nawet czesto mi sie sni. Elf, ten wozio tez mi sie w sklepie podobal, jest w miare leciutki i fajne sa te kola, moj mąż sie obawia, czy nasz maly-ktory ma byc ponoc olbrzymem:) zmniesci sie tam, jak bedzie mial tak po pol roczku, a np. jeszcze nie bvedzie chcial siadac, jak to jest z praktyka? dede, ty chyba tez masz podobny, napisz, jak u ciebie sie sprawdza. Fampirek, bywaj tu czesciej! chimera, nie znam angielskiego, dam rade ze zrobieniem tego suwaczka?:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferka
Daffodile, tez mam te same pytania do dziewczyn, bo roznie babki mowia (na pewno trzeba prac w specjalnych proszkach lub plynach-ja juz wypralam wyprawke, czeka w torbie:), pupke zaczne chyba myc woda, nie wiem, ale chusteczki tez juz kupilam,a z kasa ,to sobie mysle, ze bedzie tego sporo. moja szwagierka-jak ja o to pytalam, powiedziala, ze nie chce wyliczac, ile ja maly kosztuje, tak dla zasady.ja bym jednak chciala wiedziec tak okolo, bo nie zarabiem duzo i trzeba zaplanowac, zeby jakos dociagnac do pierwszego.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam od koleżanek które mają już swoje pociech że tak miesięcznie ok 500 zł, ale chciałabym żeby wypowiedziały się mamy na forum.. Taż się zastanawiam nad wózkiem, chciałam nawet o to zapytać. myślałam o wielofunkcyjnym, ale słyszałam też że fajne są takie póżniej tylko spacerówki bo są dużo lżejsze niż \"przerobione\" z gondoli, tylko pewno taka wersja wychodzi drożej?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://lilypie.com/create_baby_days.php tto jest link do suwaczka. wybierz chipka i pasek . U góry trzeba zaznaczyć dzień chyba terminu na dole Creatiwe ...... po akceptacji skopiuj drugiego linka i trzeba wkleić go do stopki w preferencjach na kafe :) Jeżeli chodzi o utrzymanie dziecka to mnie wychodzi ok 100 zł miesięcznie bo wydaje tylko na pampersy tzn ostatnio kupiłam te biedronkowskie dada (19 zł) i używam ich na przemian z pampersamie (na noc i na spacery) Dochodzą jakieś kapelusiki itp. bo ciuchów to nakupiłam jeszcze jak byłam w ciązy Tyłeczek myjemy w zależności od sytuacji - albo chusteczki albo pupa pod kran :) witaj Kaasia :) Elff fajny ten twój wózeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć lasencje :D ja się wypowiem po powrocie :) idziemy w miasto z siostrą :) do ludzi!!!!!!!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wyjaśnienie dotyczące suwaczka a jeśli chodzi o wydatki to nie dużo, tylko że ja właśnie nie za dużo mam narazie kupione, a później dojdą jeszcze te zupki, szczepienia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO Justyna teraz to widze z kim mam doczynienia :D Acha jeżeli chodzi o pranie to ja wszystko wyprałam w Jelpie w temp. 40 stopni. Wrzuciłam nawet ochraniacze i baldachim ( ryzykantka ) wszystko ok :) Zawsze myślałam że przy dzieciach to jest pełno prania itp. a u mnie wychodzi że zazwyczaj śpioszki i kaftanik przepiorę ręcznie (nie wiem ile musiałabym nazbierać żeby nastawiać pralkę) jedynie co 3-4 dni piorą się tetrówki które służą do wycierania, przytulania itp. Justyna 1 wcale się nie dziwię że nie masz jeszcze ubranek, niedawno przekroczyłaś półmetek także szał zakupów jeszcze przed tobą ;) całuski dla wszystkich bo mi tu Amelka już marudzi. A jeszcze mam obrać ziemniaki i jedziemy z małą do szpitala na kontrolę. Mam nadzieję że już wszystko ok, bo umrę jak dostnie jeszcze jeden zastrzyk. papapp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jeśli chodzi o wózek,to wydaje mi się, ze dziecko półroczne spokojnie się w niego zmieści. co do jego wielofunkcyjności, to oczywiście zgadzam sie z tym, że potem inna spacerówka może być o wiele lżejsza. Ale ponieważ ja w niedługim terminie, powiedzmy w przyszłym roku, chciałabym mieć już drugą ciążę :D to akurat ten problem mnie nie przeraża. Dominikowi kupi się lekką spacerówkę, a druga dzidzia miałaby ten wózek. Zresztą pożyjemy zobaczymy. W sumie ja jestem też zadowolona z jego ceny bo kosztował nas 500 zł a nie ok. 1000 tak jak większe gondolki. co do prania - to ja też prałam w Jelpie i piorę do tej pory. Jeżeli mam do prania coś ręcznie, to piorę sobie w płatkach mydlanych. A co do prasowania to prasuję normalnie po prawej stronie a nie po wewnętrznej. Żelazko ma mechanizm parowy więc co ma się \"wyparzyć\" to para to załatwi i nie dokładam sobie pracy. Muszę powiedzieć, że żadnych uczuleń nie mamy, a skórę mój syn ma na pewno wrażliwą bo przy urodzeniu obłaził jak jaszczurka i do tej pory jeszcze walczymy z wysuszoną skórą na plecach. Ale uczuleń nie ma żadnych. a ta moja pociecha dziisaj znowu mamunię chce wykończyć. Nie śpi płącze. Jak go biorę do cycka to je 3 minuty i zasypia, jak go odkładam do wyrka to znowu płacze po 5 minutach. Mam wrażenie że jest głodny, ale też zmęczony i dlatego tak mu ciężko. Teraz go wzięłam obok siebie do drugiego łóżeczka (mam takie jak w szpitalu na kółkach) i jak płacze to wkładam mu smoka w papuchę. :-) buziaki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha_79 🌻 -Chimera 🌻 - - - > ucałuj Amelkę / jest śliczna / Fampirek 🌻 Justyna🌻 dede🌻 Elff🌻 Deffodile 🌻 Kaasia - - - > pozdrowienia dla synusia a dla Ciebie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciliśmyjuż ze szpitala i już nie musimy tam wracać :D Jak powiedziala pani doktor --- ZDROWA DZIDZIA --- jestem happy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-chimera - - - > no to świetnie:) bardzo się cieszę mam nadzieję że ja tez wrócę jutro uszczęsliwiona dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×