Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

witam mamusie:) macie racje dziewczyny z tym siusianiem, na razie nocki przesypiam, ale w ciągu dnia zdarza się, że złapie mnie gdzieś na mieście i wtedy jest śmiesznie:) Za niecałe dwa tyg wesele, coraz więcej się stresuje, że jeszcze takie głupoty niedopracowane:) Powiedzcie mi czy mogę tańczyć? Pod koniec tyg wybiorę się do lekarza ale już tak się pytam:) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eszira--- spokojnie mozesz tancowac:D ja bralam slub tez w ciazy i tanczylam bez problemow:) no kankana moze nie, ale spokojnie poplasalam:) a z siusiu niestety tak juz jest na poczatku, ale pozniej przejdzie - mi przynajmniej przeszlo - za to ostatnio znow wrocilo... a mnie zaczely bolec plecy ale kurcze tak porzadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia no nie Ty tutaj??:) Eszira spokojnie mozesz tanczyc:) ja bylam na imprezie w 30 tygodniu i bawiłam się do rana na obcasach:) a pozniej jezdzilam motorem:) u mnie przygotowania do chrzcin - wlasnie zastanawiamy się jak usadzimy te 20 osób:) Aga jak ubralas Julke do chrztu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim!!!! niestety nie wiem nic na temat CLO :( Kaasia - no właśnie - Ty jeszcze się tu plątasz 2 w 1??????? ;) dede - julka była mała więc, nie było problemu, zwykła biała sukienka bawełniana - możesz kupić za niewielkie pieniądze w sklepach, takie komplety w pudełeczkach, białe rajtki i tyle, była w beciku, ale Julita jest za duża na becik :D natomiast drugie dziecko poprostu siedziało u mamy na kolanach tylko w białej sukience - na marginesie dodam, że też Julia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferka
hej! agniecha_79 dzieki za odpowiedz!dede-tez! jutro ide do gina i bedziemy rozmawiac o mojej cesarce, on troche polubil kase, jak zauwazylam, weic mam nadzieje, ze bedzie jak u agniechy. ja sie boje, ze jak zacznie sie akcja, to z malym cos sie moze stac, bo ulozyl sie naprawde dziewnie, glowka w gorze, posladki z boku. teraz u nas w domu mnostwo ciuszkow, pachnie jakby byl dzidzius, kupillam na allegro pake ciuszkow uzywanych dla chlopca do 10 miesiaca, mama i babcia dolozyla swoje, musze zrobic jakies miejsce w szafie. mąż kupil lóżeczko turystyczne-napiszcie czy macie i jak sie sprawdza, ma mnostwo bajerow-melodyjki, wibracje;), chce kupic tez rozek do spania, ponoc dzidzius czuje sie w nim dobrze, jakie macie doswiadczenia-kocyk czy rozek?? pozdrawiam cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przykrywałam małą w ciągu dnia tylko kocykiem, to samo teraz w wózku. co do łóżeczka turystycznego - moja koleżanka takowe pisadała i była bardzo zadowolona, bo ona dużo podróżowała, więc łatwo je mogła złożyć i zabrać ze sobą :) a rożek - wykorzystuję go jako wyściółkę do wózka :) w zimie zawijałam w niego małą w wózku. poza tym był nieużywany. Ferka - moja mała siedziała tak samo :) nie denerwuj się, ale masz rację, też nie bardzo chciałam czekać az w pełni zaqcznie się akcja, wolałam wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferka-skoro masz ulozenie posladkowe i to pierwsza ciaza,to wydaje mi sie,ze to jest wystarczajace wskazanie do cesarki lekarz nie powinien żadac zadnek kasy,ani w zaden sposob dawac do zrozumienia,ze jakiejs kasy oczekuje!!! Ja rodzilam siłami natury i jak chodzilam już 12stą godzinę po korytarzu z kroplówką,to ktoś powiedział mojemu mążowi,żeby dał kasę lekarzowi to da mi lepszą kroplówkę,po której od razu zacznę rodzić.Nie wiem ile w tym prawdy (że są takie lepsze kroplówki),ale nic lekarzowi wtedy nie daliśmy.I tu sie muszę przyznać,a właściwie mój mąż przyznał się do tego po fakcie,że na drugi dzień po urodzeniu poszedł do lekarza z kopertą i ten ją przyjął.Gdybym o tym wiedziała to za nic w świecie nie pozwoliłabym mu tego zrobić,bo ten lekarz wystarczającą kasę ściągnął z nas przez całą ciążę ( w ostatnim miesiącu wizyty co tydzień)m,a jak poszłam do niego na ziwytę kontrolną po porodzie,to nie miał mi wydać i pytał się czy nie mam 10 zł,po czym z bólem serca musiał mi wydać o te 10 zł więcej... Aga --ja kupiłam welurkową sukienkę,rajstopki takie pończochowate,białe butki i kapelusik.Mam nadzieję,że będzie ciepło,bo nic innego białego nie mam,co by sie nadawało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początku nie wiedziałam do czego może służyć rożek i czy będę z niego później korzystała.Rożek świetnie sie sprawuje w szpitalu i na początku,kiedy wydaje Ci się,że dziecko jest takie delikatne i kruche - pewniej się po prostu trzyma dziecko w rożku na rękach.Ja na początku kładłam małą spac w rożku (kładłam na boku) i przykrywałam kocykiem-także kocyk też Ci się przyda i to nie jeden:) W sumie to przez pierwszy miesiąc w ogóle nie korzystałam z pościeli dla małej - leżała niewykorzystana:) teraz rożek nadal wykorzystuje - wlasnie jako podklad do wózka,albo jak kładę ją na łóżku czy kanapie,albo przykrywam ją w ciągu dnia jak śpi (wyprułam tylko rzepy,bo mi przeszkadzały:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dede - zupełnie wystarczy :) w zimie przykrywałam małą kocykiem i kołderką, teraz na noc tylko kołderka, a rożek - już pisałam :) w szpitalu mała była owinięta i zawiązana w taki miękki becik szpitany, tam dawali kaftanik, pieluchy i becik :) idę się wykąpać - w sumie już od prawie pół godziny,a le co zniknę to mi julka koncert urządza i się wracam :o jak jestem w pobliżu to się bawi zabawkami, rozgląda, znikam - uderza we wrzask :o może tearz mi się uda albo wezmę ją ze sobą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roza ja mam laktator aventu, jak wiesz juz nie karmie ale bylam z niego zadowolona. jak sie ma malo mleka jest troche trudno i długo. w twoim przypadku mysle ze sie powinien sprawdzic. teraz jestem b.zadowolona z butelek ktore sa w komplecie. pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo jesli chodzi o butelki to Avent ma najlepsze - wygladają jak butelki,a nie jak jakieś wynalazki:) i mają szerokie wejście i łatwo się je myje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej U nas powoli zaczyna się wszyskto regulować Czekamy dzisiaj na wizytę lekarza. Dominik spi, a ja wykorzystuję czas i trochę zawodowo \"się ogarniam\" Eszira co do tańców na weselu to tak jak piszą dziewczyny - możesz tańczyć, tylko bez jakiś wygibasów akrobatycznych. Ja sama byłam na weselu 22 kwietnia u mojej przyjaciółki - ja byłam już na końcówce ciązy, ale panna młoda była w 20tc. Nic się nie działo złego. Wiadomo, ze się szybciej męczyła, ale jakoś dala radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Elfia mamo:) a co sie stalo,ze na lekarza czekacie??? mały chory?? moja szwagierka wysoko w ciąży tańczyła kankana i jej się rozstępy na brzuchu porobiły,poza tym OK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo, dzisiaj jakoś nam ładnie idzie :D cześć dowa - dawno Cię nie było :) cześć Elf :) no nie, moja znowu we wrzask :( :O co ją uspokoję, to zaczyna, narka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uffffffff, zasnęła :) była śpiąca i strasznie marudziła widzę, że jak pochwaliłam to się wszystkie zmyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) zgłaszam się już po rozpakowaniu :) 1.05.2006r. o godz 1.55 w nocy Paczka ważyła 3050 i miała 52 cm długości. Amelka( bo tak nazwaliśmy jej zawartość :) jest super piękna, śliczna i kochana. Niestety urodziła się ze stanem zapalnym i w szpitalu spędziliśmy 7 dni :P Ale jest już ok i jestem super happy 🌼 wcześniej nie pisałam, bo mąż nie zapłaciła rachunku za net i nam odceli :P . Teraz Amelka jest z tatą na spacerku a ja mam chwile wolną, dosłownie nie wiem co robić :) czy malować paznokcie? lecieć do kosmetyczki wyrwać brwi ? czy sprawdzić pocztę ? czy posiedzieć na necie ? bosze :D I ja od razu z grubej rury , a więc moja mała ma wielką potrzebę ssania dzięki czemu ciągle wisi mi przy cycu. CHciałam daj jej smoczek ale go wypluwa i drze się w niebogłosy. Mam smoczek z canpola z ogrąglą końcówką, anatomiczną, smoczek z nuka i jakś bezfirmowy a ona nie chce zadnego :( czy wasze pociechy od razu ssały smoczka czy też musiałyście się namęczyć bo ja już nie wiem ??? help me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc chimerko świeżo upieczona mother-ko:) gratulejszyn moja droga witaj w klubie mam i mamusiek:) a masz taki zwykly smoczek lateksowy (taki koloru beżowej rajstopy:) ) on jest bardziej miękki i może mała łatwiej go zassie:) kiedyś się juz na ten temat rozwodziłam:) moja mała tez długo nie chciała smoka,dławiła się nim i mniała dosłwonie odruch wymiotny:) może lepiej jak nie chce to nie zmuszaj?? Elff,Chimera a jak Wasze brodawki,ze sie tak niedyskretnie spytam??? nie bylo problemików??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o brodawki to u mnie wszystko ok, nawet nie bolą. Także pod tym względem jestem cała :) Dede jak twoja mała się dławiła to dałaś jej spokój czy i tak wpychałaś jej tego smoka ? Amelka też się dławi i właśnie ma odruch wymiotny, ale dłużej przy piersi mogę nie wytrzymać. Ona budzi mi się w nocy po to żeby wziąść sobie do dzioba i possać 2 minutki i śpi dalej :P . Dzisiaj robiła mi takie pobudki co 45 minut !!!! Elf moje gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimerka - gratulacje!!!! nareszcie się pojawiłaś :D co do smoka - ja mam właśnie canpol i się sprawdza, wczoraj dostała awent i też dobry :) zachęcałam małą już w szpitalu, na początku też pluła troszkę, ale systematycznie jej podkładałam i się szybciutko nauczyła, teraz chybabym sobie bez tego wynalazku za nic nie poradziła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chimera ja nie zmuszałam.Kiedys przyszedl taki piekny dzien,ze jak mała chwyciła to juz nie wypluła:) ale to tez sa tylko krotkie chwile - najczesciej jak jest bardzo zmeczona a nie moze zasnąć - wtedy zaciągnie,pociagnie kilka razy i wypluwa pamietam,ze Julita przez pierwszy miesiac właśnie ciagle chciała byc przy cycu,a pozniej jej to pzreszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihhi liczę na cud jeżeli chodzi o smoczek, bo chyba schowam małą do szafy i pójdę spać. Albo nie ja się schowam do szafy i tam sobie pośpię. hihih Jeżli chodzi o brodawki to nawet położna środowiskowa była zdziwiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferka
gratulacje Chimera!!!ale ci zazdroszcze, tez juz bym chciala miec malego z boku:) kurcze, moj maz wczoraj robil brodzik i nie moglam sie wykapac, przed chwila probowalam umyc glowe w zlewie, ale maly tak kopal, ze dalam sobie spokoj. jesli chodzi o brodawki, to moja mama kaze mi je juz teraz rozciagac i csiskac-dwoma palcami wskazujacymi z kazdej strony-tak kazala robic babkom jak jezdzila na wizyty i kupic sobie krem do brodawek-ja kupilam z Rossmana-Baby dream, na tubie jest napisane, ze nie trzeba wycierac kremu przed karmieniem-zobaczymy, czy zda egzamin;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nic nie robiłam z brodawkami :) ale kupiłam sobie krem Benpenaten, myślę że on dużo mi pomógł. Używałam go już w szpitalu, też nie trzeba przed karmieniem go zmywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi koleżanka zachwalała właśnie bepanten, dużo dobrego o nim słyszałam, nie wiem czy dede go też nie używała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie ja Bevitan i alantan i to drugie dopiero pomogło.O bepantenie tez slyszalam,nawet bratowa radzila mi go kupic,ale nie posłuchałam:) jesli chodzi o masowanie brodawek w ciąży,to mi powiedziano,zeby to sobie darowac,bo mozna wywołać skurcze macicy,a nawet wczesniejszy poród.Spotkalam się też z taką teorią,że draznienie brodawek jeszcze w ciąży może spowodować,że włąśnie po urodzeniu brodawki będą bardziej podatne na pękanie.No cóż teorii jest wiele,a tak na prawdę wszystko trzeba samemu na sobie przetestowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co mówisz czytałam właśnie o hartowaniu, że nie wolno pocierać szorstkimi ręcznikami, jak np. mi teściowa kazała :o bo właśnie wtedy robią się twarde, znaczy skóra i są bardzo podatne na pękanie. o ciąganiu nie słyszałam, natomiast drażnienie rze czywiście może spowodować przedwczesne skurcze, ktoś to mi nawet mówił, że w szpitalu każą dziewczynom masować sobie piersi, żeby wywołać lub wzmocnić skurcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferka
o cholera, to juz ich nie dotykam, zreszta to nie bylo przyjemne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, mała ma dzisiaj ciężki dzień, już drugi raz musiałam ją ululać.... płacze, jakby jej coś dolegało, możłiwe że brzuszek... dede - czy Twoja Julita odchorowywała zmianę mleka???? bo mam wrażenie że zbiegło się to z podaniem jej pierwszy raz bebilonu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferka - jak Ci mają popękać to popękają :o niestety, no chyba że od razu ktoś Ci pokaże jak dobrze przystawiać dziecko, mi od razu nie pokazali, więc nie robiłam tego do końca dobrze i mała mnie troszkę pogryzła :o pomogło mi karmienie przez nakładki silikonowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×