Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

spacerek?? dotlenic się trzeba tak, tak \'pozdrawiam serdecznie i powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale pustki
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane no nareszcie znalazłam chwilkę, zeby podzielić się z wami moją wielką radością. w poniedziałek 8 maja o 16.20 przyszedł na świat nasz synek Dominik. Kruszynka moja wcale nie była duża - 52 cm i 3000 wagi i dostał 10 punktów w skali Apgar. Poród według mnie nie był najgorszy. Pierwsze bóle miałam już w sobotę, w niedzielę wieczorem byłam na zapisie ktg i skurcze się powtarzały już co jakieś pół godzinki. Ale byłam dzielna i wytrzymałam całą noc i dopiero rano w poniedziałek pojechaliśmy do szpitala. Tam skurcze nieco ustąpiły - sama nie wiem czy to blokada psychiczna czy co :-) Dostałam kroplówkę w południe i tak powoli powoli znowu zaczęło mnie ruszać. No i finał był o 16.20 kiedy to urodziłam naszego syneczka. Udało mi się tak jak zaplanowałam - poród naturalny bez znieczulenia, choć miałam podobno najgorszy rodzaj bóli bo były to bóle krzyżowe. Ale jakoś się udało wytrzymać :-). W środę już nas wypuścili ze szpitala i tak sobie organizujemy powoli życie na nowo. Dzisiaj tata urządza pępkowe -moja mama odstąpiła mu chatę a sama przyjechała do mnie na noc. To tyle moje drogie - wielkie uściski dla Was. A już czas chyba stopkę zmienić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elff - GRATULACJE urodzilas w moim terminie:) ja ciagle w stanie gotowosci i juz sie nie moge doczekac kiedy bede mogla sie z wami podzielic widomoscia o moim skarbie:) poki co cierpliwie czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elff - - - > moje, nasze najszersze gratulacje, teraz jesteś najszczęśliwsza na świecie, co? :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik ja też gratuluje i ściskam mocno, Dominik to bardzo ładne imie ja mam iostrę Dominikę, bardzo fajna z niej dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdobry pszczółki moje kochane :D Elf - 🌼 GRATULACJE!!!!!!!!! 🌼 no Kaasia, chimera, teraz Wasza kolej - rozpakowywać się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Elff:) gratulacje dla dzielnej mamy 🌻 :) tatuś też był przy porodzie?? ja tez miałam w trakcie wywolywania porodu zatrzymanie akcji:) dziwne to takie,bo jak sie filmy oglada,to porod trwa tyle co pokonanie drogi do szpitala,a rzeczywistosc jest inna:) ciesze sie,ze milo wszystko wspominasz:) powiedz dziewczynom,ze nie ma sie czego bać:) na dniach powinny sie rozpakować chimera i kasiaa:) Elff powiedz nam jeszcze jak sobie radzicie i jak sie czujesz w nowej roli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak niedziela? u nas zbiera się na burze :( eszira - - - > 🌻 agniecha_79 - - - 🌻 dede - - - > 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez nie wiadomo jak-raz slonce,raz chmury,jakby zaraz miało lunąć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) u mnie nic nowego = ciagle czekam... jutro ide do szpitala na ktg i pewnie ustalimy dzien na kiedy mam przyjsc na akcje... dzis poczytalam co nieco o porodach wywolywanych - sama nie wiem czy sie cieszyc czy nie, ile porodow tyle opinii... ale coz, jestem dobrej mysli i gdzies jeszcze mam nadzieje ze sie wszystko jakos samo rozkreci... a na poprawe samopoczucia zrobilam ciasto 3bita:D pogoda u mnie taka jak i u was - raz deszcz raz slonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też niby ciepło, niby sporo słońca, ale raz tak lunęło, i to w tej połowie miasta, w której przebywaliśmy :( ale zaraz wyszło znowu słońce, a teraz trochę pochmurno :) Elf - właśńie, jak sobie radzicie??? Kaasia - masz rację, co kobieta, to inna opinia, ja opowiadałam znajomej z biura męża, że cesarka to w sumie pryszczyk, że szybko wstała, że nie bolało tak bardzo, że ogólnie luzik, a ona właśnie parę dni temu urodziła i jak zadzwoniła do biura to kazała przekazać, że jej mój mąż bzdur jakiś nagadał :D bo to żaden pryszcz i że ją baaardzo bolało i że jej było źle i ciężko :) a ja sobie serio radziłam bez środków przeciwbólowych, dostałam tylko w pierwszym dniu zaraz po zabiegu i na noc, a potem już nic, nie chciałam :) bo i nie potrzebowałam, nie było źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) u mnie też pogoda w krateczke, zafarbowałam dzisiaj włoski, mam nadzieje, że nie zaszkodzi dzidzi, wybrałam łagodny krem koloryzujący a nie taką trwałą farbe :) Pozdrawiam nową Elfową mamusie i wszytskie inne dziewczynki:) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hej a ja jestem w 9 tyg. ciazy to moj pierwszy dzidzius i sie strasznie o wszytsko martwie teraz martwie sie tym ze mi mdlosci juz mienly ech.. ale a zeszlym tyg widzialam moja dzidzie jak sie ruszala i jak jej bilo serduszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i prosze o porade jestem w 5 tyg ciazy i do tej pory cos zawsze czulam, jakies klucie, delikatny skorcz miesni itp.cos co mi mowilo, ze sie tam cos dziej.ale od 2-3 dni nic takiego.martwie sie ze cos jest nie tak.nie mam plamiena, wiec dobrze ale to o niczym nie swiadczy. prosze o porade doswiadczone mamy i przyszle mamy bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleksandra - pierwsze ruchy poczujesz dopiero między 16 a 20 tyg. :) więc to dobrze że Cię nic nie kłuje i nie boli no i że nie ma plamień :) ale znam niepokój, sama robiłam usg na początku, żeby widzieć, że jest wszystko w porządku :) na pewno wszystko jest oki :D to samo agata - spokojnie :D a wogóle to witam nowe koleżanki, odzywajcie się jak najczęściej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaasia - coś długo każesz na siebie czekać :) eszira, ja sobie farbowałam włosy 2 lub 3 razy w ciąży, te rzeczy o farbie to jakieś przesądy, podobno tylko może farba inaczej złapać, ze względu na inny poziom hormonów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzięki wielkie za gratulacje. Kasia - lada chwila samo może się wszystko rozwiązać. Popatrz, ja tydzień temu jeszcze z brzuchem latałam a 8 dni temu nic nie wskazywało na poród i też zaczęłam się zastanawiać co dalej :-). Myślę, że wszystko się samo ułoży. Nie czytaj za dużo, bo się tylko nakręcisz niepotrzebnie. A my sobie jakoś zaczynamy radzić. Wiadomo jak wyglądają te pierwsze dni - dziecko rozregulowane, nie wiadomo jaki ma rytm, ale już powoli zaczynam się łapać w jego zachciankach i w jako takim rytmie. Sporo pomaga mi moja mama, która nawet nie chce słyszeć o siedzeniu w domu - przybiega codziennie i naprawdę dużo mi pomaga. Ja idę już spać, bo Dominiczek śpi i pewnie za jakieś dwie godzinki wstaniemy na karmionko. Buziaczki dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elff moje ogromne gratulacje:):)!!!! Jak sie czujecie? Mi tez sie udało bez znieczulenia tak jak zaplanowałam:) U mnie jest ok mała rośnie zdrowo już wazy 3900g i w środę skonczy miesiąc. Matko jak ten czas szybko leci. Pozdrawiam was gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o poranku:) spałam dzisiaj i spałam dość długo, nie wyobrażam sobie tych nocnych karmień , wstawania, lulania itp:) Naprawde ukłony w strone mamuś, które mają tak co noc:) Agniecha farba chwyciła dobrze, włosy nie wyszły zielone a to najważniesze:P Jutro wybieram się na badanie cukru i grupy krwi a pod koniec tyg umówie się na wizyte. Jak to szybko zlecial kolejny miesiąc, bo ostatnio byłam miesiąc temu u lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) Eszirka nie martw sie na zapas:) jak bedziesz wyżej w ciąży to bedziesz wstawała po kilka razy do toalety - taki mały trening jak już dziecko będzie na świecie:) a tak w ogóle to ja nie wiem co to jest nocne wstawanie,bo moja mała jak ją położe o 20:00 spać to śpi do 9:00 rano (karmie ja 2-3 razy przez sen).Czasami zdarza jej sie nie zasnąć od razu po kąpieli,ale jak jej sie już uda i zaśnie to spi 13 godzin:) nie jest źle:) Roza to juz miesiac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dede to juz miesiąc:), i trzeba znowu zebrać sie na zakupy dla małej. Planuje kupic laktator Aventu jeśli macie takie to napiszcie jak sie sprawuję i czy warto. Eszira:) Dede ma racje nocne wstawanie do toaleyt przygotuje Cię odpowiednio;) Choć ja nie narzekam, dziś wstałam tylko raz koło 3 do małej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferka
czesc wszystkim! jestem tu pierwszy raz. mam termin na 23 czerwca, ale moja mama(położna) wyrokuje na wczesniej, bo moj synek jest duzy(ponad miesiac temu mial okolo 23oo), brzuch mi sie znacznie obnizyl i ogolnie luidzie pytaja, czy nosze blizniaki:)maly jest ulozony posladkowo, wiec bedzie cesara, ale znieczulenie zewnątrzoponowe. boję sie wielu rzeczy(najbardziej tego, jak bede potraktowana w szpitalu, tam pracuje moj gin, ale szpital nie slynie z milej atmosfery). A wlasnie, napiszcie, jak to jest, kiedy ginekolog przepowiada cesarke-czy wtedy umawia sie z nim na konkretny termin w w szpitalu?? i czy zdarzaja się przypadki, ze wowczas "zazyczy" sobie zaplaty, ze to wlasnie on to robi?jestem zielona i nie orientuje sie w te wszystkie uklady. Moj gin jest dobrym specjalistą i chcialabym, zeby mnie ciął... pozdrawiam wszystkie brzuchatki cieplo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo, dzisiaj odespałam nockę, wstawanie dzisiaj mi dało strasznie w kość :) właśnie wstałam :D hej Róża, ELfik, dede, eszira :) Ferka - ja byłam dokładnie w takiej sytuacji, kazał mi najpierw czekać aż się zacznie akcja i wtedy do szpitala, ale potem oprosiłam go czy nie możemy się umówić i ustaliliśmy termin za kilka dni podczas jego dyżuru, nie żądał żadnej kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza--co do laktatora to Ci nie pomogę,bo ja mimo ze takowy posiadam (z canpola) to go nie uzywam.Jesli sciagam pokarm to ręcznie,wczesniej czasami uzywałam zwykłej gruszki,a teraz radze sobie bez Ferka mi tez wszyscy wrozyli wczesniejszy porod,bo niby brzuch mialam nisko,ale urodzilam po terminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z awentu bardzo zadowolona, ale nie mam porównania :) więc nie jestem obiektywna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz wrocilismy z ktg:) tak jak myslalam, nic sie nie dzieje, malenstwo ma sie dobrze - inaczej by juz chcialo wyjsc;) no i w czwartek rano mam sie zglosic na polozenie... chyba bede mamuska z najdluzszym stazem ciazowym:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane przyszłe mamy :) Ja mam pytanie, a mianowicie dotyczy ono wpływu kwasu foliowego na rozwój ciąży? Od jakiegoś czasu biorę tabletki Clarinol CLA (sprzężony kwas foliowy) - wspomagające modelowanie sylwetki, (podkreślam że nie są one wskazane dla kobiet w ciąży i karmiących) ale ostatnio mam obawy czy powinnam kontynuować stosowanie tych tabletek z uwagi na to, że nie jestem pewna czy czasem nie znajdę się w Waszej grupie Przyszłych Mamuś. Nie chciałabym zaszkodzić sobie i potomstwu więc jakbyście miały jakieś wiadomości na ten temat to bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję :) Pozdrawiaaaam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×