Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

czesc:) tak ja mam wozek wielofunkcyjny,ale jak juz kiedys pisałam my darowalismy sobie gondolę i mamy tylko spacerówkę i fotelik samochodowy,ktory sie do niej przypina.Julita jakos od poczatku nie chciala lezec w wózku na płasko - denerwowała się i bardzo podobało się jej (zresztą nadal podoba) w pozycji półsiedzącej-półleżącej w foteliku samochodowym.Jak widzę,że jest bardzo śpiąca to rozkładam jej spacerówkę na płasko,ale nie jeden raz udało jej się uciąć drzemkę w foteliku:) taki wózek wielofunkcyjny sprawdza się jak się podróżuje z dzieckiem,albo jeździ na zakupy - złożenie go to kilka ruchów,no i przede wszystkim jest lekki. Natomiast jesli chodzi o utrzymanie dziecka to ciezko to,że tak powiem to wycenić.My zużywamy miesięcznie jumbopaka pampersow i paczke chusteczek.Julita jeszcze jest na piersi,wiec nie interesują nas sloiczki.Co 6 tyg szczepionka za 120 zł,co 3 miesiące nowa oliwka,płyn do kąpieli,płyn do prania.Tak sobie myslę,że choćbym się uparła to 500zł nie wyjdzie,to chyba przy starszym dziecku,albo lekka przesada:) Chimera co sie stalo,ze bylas z dzieckiem u lekarza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć babki :D mysza - dzięki za kwiatka :) laski - dzisiaj nasz dzień :D możemy pełnoprawnie obchodzić dzień matki :D Ferka - trzymaj się, skantaktuj się z lekarzem! trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMUSIE wszystkiego najlepszego, żałuję że ja jeszcze nie mam swojego dzidzia przy sobie... wczoraj na USG wyszło że będzie dziewczynka!! na już 600gram i wszystko jest ok. dziś taki senny dzień, a ja jestem jakoś tak dziwnie szczęśliwa i uśmiechnięta :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja tez wszystkim Mamom forumkowym składam najlepsze życzenia :-) zarówno tym, które mają dzidzie przy sobie jak i tym, które są jeszcze 2w 1:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA MATKI ❤️ 🌼 dla was wszystkich :) Ferka ------ i co ??? jak się czujesz ? ło...może to już :) Dede - no w sumie to nie wiem czy pisałam. Amelka urodziła się w stanie ciężkim i dostała w pierwszej minucie tylko 3 punkty :( . Ale już w 3 minucie 5 punktów a w 5 minucie już 7 punktów :) Okazało się że miałam zakażenie wewnątrz maciczne czego skutkiem były gęste i zielone wody płodowe. Amelka podczas porodu zachłysneła się się tymi wodami i nie oddychała :( . Jejku co ja wtedy przeżyłam, myślałam że stało się najgorsze :( Na pierwszą dobę zabrali mi ją do inkubatora na dotlenienie, na szczęście była to tylko doba. Naryczałam się wtedy za wszystkie czasy. Amelka miała z tego wszystkiego silny stan zapalny czyli zbyt duża ilość leukocytow we krwi i podwyższone CRP. Ze szpitala wypuścili nas po 6 dniach ale dwa razy dziennie jeździliśmy na zastrzyk do szpitala :( Amelka miała założony welfron :( . Po tygodniu zrobili badania i wstrzymali kurację antybiotykową (na dwa tygodnie) do wczoraj. Wczoraj ponowne badania i na szczęście stan zapalny nie wrócił i wszystko już jest ok :) Do dzisiaj jestem cała happy i przynajmniej nie chce mi się ryczeć na każdym kroku :) i spokojnie mogę się cieszyć dniem matki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chimerko-biedna musialas sie strachu najesc! Ciesze sie ze wszystko zakonczylo sie szczesliwie! Jaka moze byc przyczyna takiego zakazenia? a Amelka sliczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daf no właśnie nie wiadomo :( . Pierwsza wersja lekarzy jest taka, że ciąża była przenoszona. W sumie to mogę się z tym trochę zgodzić, ponieważ na 2 tygodnie przed ostatnią miesiączką byłam przekonana że jestem w ciązy. Z testem postanowiłam się wstrzymać do dnia spodziewanej miesiączki. Wogóle czułam się fatalnie itp. ale okres dostałam. Dopiero następnejnie dostałam. Może już wtedy byłam w ciąży........ tego nie wie nikt. Z drugiej strony miałam robione USG i tylko nogi wychodziły na starsze o 10 dni :D więc może, może.... MOżliwe że mój organizm tak zareagował na ciążę. Niestety zostało tylko gdybanie no i trzeba uważać przy następnej ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chimera nie pisałaś,albo ja przeoczyłam...domyślam się co przeszłaś,bo ja też w pierwszej dobie tylko płakałam zamiast się cieszyć.Bardzi się cieszę,że wszystko jest już w porządku 🌻 I gdzie mogę zobaczyć zdjęcie Twojej Amelki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa już mam:) ale maleństwo:) ja już zapomniałam jak to było jak Julita była taka mała:) czy mi się wydaje,czy Amelka już pozuje do zdjęć?:) Ps.chyba zgapię od Ciebie i tez taką fotkę zamieszczę w stopce,mogę?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dede na szczęście z tymi naszymi małymi kobietkami jest już wszystko dobrze :) ale nam pokazały ;) Amelka to już wprawiona modelka, ma chyba z 300 zdjęć jak nie więcej. Suwaczek do ogolnego uzytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo to ja poprosze o wiecej na maila:) dede27@tlen.pl:) i jakies instrukcje jak zamiescic fotke w stopce z tej strony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło matko budzi się :) spała chyba 4.5 godziny -- anioł czasami a nie dziecko :) a oto instrukcje http://www.tik-tak.pl/user_menu.php trzeba się zalogować i wybarać suwaczek, załadować foto. Skopiować drugi link i już .... fotki przyślę, postaram się jutro :) a my teraz sobie zjemy i idziemy na spacerek papapappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babki Matko święta, chimera, na pewno nie pisałaś o tych smutnych wydarzeniach, Współczuję ci, ale cieszę się że wszystko w porządku już. A ja też wam się mogę pochwalić że dzisiaj mój anioł śpi i śpi i spi - w szoku jestem W ostatnie dwa dni tak w dupeczkę mi dał, że szok. Ale mam nadzieję, że znalazłam na niego złoty środek - muszę go mocno owijać w rożek i przytulać żeby tak zasnął. Wydaje mi się, że on jeszcze potrzebuje takiej bliskości i ciasnoty jak w brzuchu :-) Dzięki temu, że śpi zdążyłam kupę rzeczy w domu zrobić, popracować i mojemu małemu człowiekowi zrobić stronkę. A OTO MÓJ MALUCH :-) - miłego oglądania: www.dominiczekg.bobasy.pl (najlepiej jest oglądać od dołu - tam są najwcześniejsze zdjęcia a na górze te najnowsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominis sliczny:) tak wogole to uwielbiam ogladac fotki maluszkow:) i pomyslec ze kiedys nie lubilam dzieci!! hihi:D Moja siostra urodzila prawie miesiac temu ma takiego pieknego Emanuelka ze sie rozplywam nad zdjeciami:) zastanawiam sie jak bedzie wyglądal nasz synus:) jak wspominacie chwile kiedy pierwszy raz ujrzalyscie swoje maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny może wy mnie jakoś pocieszycie wróciłam od ginekologa dzisiaj i tylko sie zamartwiam, 1 powód to wysokie ciśnienie jestem w 15 tygodniu, to pewno na tlenerwowym, no i ten stres a 2 - - toksoplazma, okazało się że nie mam przeciwcial i teraz się zadręczam, nie chcę dac się zwariowac ale nie ukrywam że zasiali we mnie niepokój, może wy jako mamy bardziej doświadczone coś mi podpowiecie, bo wypłaczę oczy dzisiaj, a miał byc taki piękny dzień DZIEń MATKI WKOńCU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysio-moja siostra miala w ciazy bardzo wysokie ciesnienie, brala leki i udalo sie obejsc bez szpitala, urodzila przepieknego zdrowiutkiego synusia!! O Toxo nie wiem zbyt wiele, ale wyczytalam w prasie dla kobiet w ciazy, ze nawet jezeli kobieta jest zarażona ( a Ty przeciez nie jestes) to nie znaczy to ze maluch tez jest chory! Bądź dobrej mysli, 3mam za Was kciuki zeby wszystko bylo dobrze🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej chimera - nic nie pisałaś, musiałaś się najeść dużo strachu, dobrze że już wszystko w porządku, uściski!!! ja mam dzisiej zły dzień, mała krzyczy od rana, jestem niewyspana i niekoniecznie w dobrym humorze :o powinnam dzisiaj się wziąć za sprzątanie, mieszkanie mi powoli kurzem zarasta, ale aż mnie odrzuca :o muszę iść na zakupy, też mi się nie chce :o wogóle jestem dzisiaj jakaś do "de" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elf - jaki on śliczny :D też zapomniałam jak julka była taka mała, teraz jak mówi moja koleżanka, już taka do dziecka podobna :D jak przeglądam kolejne zdjęcia to widzę jak się zmieniała z małego kosmity w małego człowieczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czas zmierzyc ciśnienie, głowa mniena pieprza cały dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🌼 dzisiaj miałam dzień słabości, niewyspanie i zmęczenie dało się we znaki. Do południa byłam z małą sama w domu i było mi okropnie słabo :P , nawet bałam się ją brać na ręce z obawy że mi wypadnie. Jedna Amelka to złote dziecko i wyczuła sytuacje, poszła spać ( a ja razem z nią ) o 11,00 i obudziła się o 15,00 jak już mąż był w domu. Mąż zrobił obiadek i teraz poszli na spacerek uffffffffff mysia30 nie masz co panikować jeżeli chodzi o toksoplazmozę. Ja też nie miałam o dziwo przeciwciał. W mojej sytuacji o dziwo ponieważ ja miałam całe życie koty. Od małego przynosiłam z piwnic itd. Jak zaszłam w ciąże byłam posiadaczką ślicznej kotki, niestety przed wielkim strachem o tokso, oddałam ją teściowej. Także mysia unikaj tylko surowego mięsa (nie robiłam kotletów :) ) nie grzebałam w ziemi i unikałam kotów. To że nie masz przeciw ciał wcale nie oznacza, że zachorujesz w ciaży.Zresztą profilaktyka jest najbardziej skuteczna :) Daffodile - jak ja zobaczyłam pierwszy raz moje dziecko to dosłownie się zakochałam ❤️ - nie wiedziałam że można kogoś tak mocno kochać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysia--chimera ma racje,na wszelki wypadek nie smakuj surowego mięsa jak robisz mielone,a w ogole to kiedys ogladalam Pytanie na śniadanie i był temat toxo i tam mowili,zeby wyrabiac mieso na mielone w rękawiczkach.Pocieszę Cię jak Ci powiem,że ja nie miałam tego badania w ogóle robionego??? A w domu mam psa,który lubi chodzić na warsztat i tam wyjada kotom z miski:) moj tesc ma 6 psów.... chimera--a ja czekam:) a Elfowego Dominika mozna zobaczyc w bobasach,na stronie ktorą Elff sama podała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziecię wykąpane, najedzone i uśpione - teraz chwilka dla mamy :-) Chimerka, podałam stronkę www.dominiczekg.bobasy.pl - tam możesz pooglądać moje szczęście. Mysia- ty przede wszystkim NIE MARTW SIE NA ZAPAS ok ? i zastosuj sie do zaleceń dziewczyn a propos surowego mięsa (dodam tu także spożywanie tatara) no i surowych ryb (suszi). I nie martw się naprawdę - na pewno wszystko będzie dobrze. Dziękuję za miłe słowa a propos mojego dzidziusia. Ale widzę jak on sie zmienia z dnia na dzień i jak rośnie jak na drożdżach !!! Sama jestem w szoku. :-) miłych snów kobietki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile, -chimera, dede, Elff - - - - > jesteście kochane, bardzo dziękuję, poprostu mam nie dac się zwariowac, o.k, zaczynam myślec pozytywnie, to jest najważniejsze, musi byc wszystko dobrze i tyle, wiem że za jakies 2 miesiące znowu będe miała badania czy nadal jest w porządku. cholera u nas pada a miał byc grill, no cóż miłej niedzieli buziaki😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysia-ja z moim mezem jestesmy takimi amatorami grillowania ze robilismy go juz w marcu kiedy byl snieg:) A jak deszcz to na tarasie:) teraz za to nawet nie moge myslec o kielbasie z grilla czy ogniska, pstatni raz wlasnie na ognisku jakies 3 tyg temu strasznie zaslablam i wymiotowalam:( mam za to ochote na reddsa:) ale nawet nie probuje, bo pare lykow mnie nie urzadzi-wypilabym pewnie ze 2:) szkoda ze podczas karmienia tez nie wolno, ale trudno, jakos to przezyje:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) ja tu wpadlam tylko na chwile,zeby sprawdzic stopkę czy działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×