Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

Gość mam pytanie
mam do Was pytanie- moze wy wiecie jak to jest??!! jestem w trzecim miesiącu ciąży, mam umowę do listopada 2006. Wiem ze maciezynskie jest płatne a co z wychowawczym- niby jest bezplatne, ale moja znajoma ktora jest na wychowawczym z trzecim dzieckiem- skonczona dwa lata-dostaje ponad 600zł wychowawczego!! Dlaczego?? dodam choc nie wiem czy to ma jakis zwiazek ma umowe na czas nieokreslony!! POMOCY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie - też się chętnie dowiem.... słyszałam, że wychowawczy jest bezpłatny, innym razem, że coś tam można dostać.... dużo niejasności, chyba trzebaby zajrzeć do kodeksu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elff no wlasnie.Tam sie wpisuje swoj wiek w momencie zajscia w ciaze,a ja wtedy mialam jeszcz pol roku do urodzin i jak patrze na wiek nieskonczony to wychodzi dziewczynka,a jak na skonczony to chlopiec czyli na dwoje babka wrozyla i dowolnie mozna to interpretowac. Gdzies na forum oglasza sie dziewczyna,ze odpowie na wszystkie pytania zwiazane z urlopami i zasilkami.Ja sie w tym nie orientuje,bo nie pracuje:) Co do białka w moczu to tez niestety nie pomoge,bo nigdy sie z tym nie spotkalam.Najlepiej zapytac lekarza,ktory rozwieje wszelkie watpliwosci. Czy u Was tez od wczoraj pada śnieg??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, jeszcze nie, na szczęście, śnieg to ja bardzo lubię, ale w zimie, jak leży i wygląda jak puszek, a nie chlapę na chodniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za wychowawczy
dostaje się kwotę 400 zł na dziecko miesięcznie, pod warunkiem że dochody w rodzienie na osobę nie przekraczają 504 zł, tak samo jest z pieniędzmi wypłacanymi jednorazowo za urodzenie dziecka (500 zł), tylko wtedy gdy również dochody nie przekraczają tej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dzisiaj jakiś ciężki dzień, nie wiem od czego zacząć, co robić najpierw, no i mam za dużo tego.... :( do dede - wykrakałaś, pada śnieg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga zacznij od kafy:):):) no u mnie zima na calego:) stoje przy oknie,prasuje pieluchy (na chwilke sie oderwalam) i podziwiam widoki:) do doswiadczonych mamusiek - prałyscie wklad do poscieli i rożek?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypiłam już kakao, herbatę, teraz chyba idę coś zjeść, bom głodna :) a jadłam rano kanapkę :) kafe na razie jeszcze odpuszczę, może się w koncu pozbieram do kupy, bo na razie jestem strasznie rozlazła.... wszystko mi ucieka między palcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie
Ja sie chyba przejdę do ZUSu- moze tam sie dowiem jak to jest z tym macierzynskim. My z męzem mamy po najnizszej krajowej- więc troszkę więcej niż 500 zł, ale jak ja zostanę na macierzynskim to tylko jego dochody będą!! Ech, szkoda słów!! Mam nadzieję, że to obiecane becikowe wejdzie od przyszłego roku- zawsze na wózek i coś jeszcze będzie!!! Choć 1000zł jak się nie ma wszystko do kupienia to znowu nie jest aż tak dużo!! Ale darowanemu.... Mam pytanie - gdzie sprawdzacie płeć dziecka, co to za stronka?? Dzięki!! Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wierze w to becikowe,zreszta mnie najprawdopodobniej to i tak ominie,bo rodze w grudniu..no i nie wierze,ze to becikowe bedzie dla każdego-na pewno trzeba bedzie miec jakis okreslony dochod na osobe,a przeciez 500 zl na osobe tak jak u Ciebie \"mam pytanie\" to kupa kasy i becikowe pewnie nie bedzie sie nalezalo...:) ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj słyszałam w radio jak pan Giertych mówi, że becikowe będzie tylko dla tych rodzin które pobierają siakoweś zasiłki. ale jakie zasiłki, to ja nie wiem. i ma być wypłacane od 1 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie
Ja też szczerze mówiąc nie wierzę w to że załapię się na te 1000zł, ale moim skromnym zdaniem to powinno się należeć każdemu dziecku, a przynajmniej temu którego rodzice zarabiają mniej niż to 1000zł!! Ale ja wiem, moje zdanie się nie liczy!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pier.....dyknę zaraz 😠 juz nie mogę, zaczyna mnie to wszystko strasznie denerwować...... za dużo wszyscy ode mnie chcą :( nie wyrabiam na zakrętach........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Hanulka - ja tez dorzucam swoja kropelke 🌻...w takich sytuacjach tlumacze sobie,ze nic nie dzieje sie bez przyczyny i ze po prostu tak mialo byc...ale wiem,ze dasz rade i odnajdziesz jeszcze swoje szczescie.To tak poza tematem:) a co do becikowego to od dawna juz to obiecywali,wiec nie wierze,ze teraz mialoby to sie spelnic... Aga spokojnie 1,2,3.........10....no juz lepiej??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
96,97,98,99,100..... troszkę lepiej, ale ostatnio mnie ta praca nastawia bojowo i denerwuje...... chyba zacznę nareszcie wykorzystywać mój stan i łazić na zwolnienia. dziasiaj szłam z pudłem prze korytarz, po schodach, do swojego pokoju. minęłam po drodze 3 osoby, każda powiedziała mi \"cześć\" i tyle. dopiero inny kolega zobaczył mnie na szczycie schodów i ochrzanił. zabrał mi pudło i donióśł te ostatnie kilka kroków.... to też jest denerwujące.... zaraz zacznę gryźć......... a u mne na zmianę - przebija błękit na niebie i wali śniegiem.... jest paskudnie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ale nie mialas liczyc \"baranow\" bo zaśniesz:) :) :) mialas policzyc do 10!!!! :) a mnie ostatnio pan w urzedzie skarbowym olał - stanełam grzecznie z wypelnionym PIT-3 i czekam az skonczy grzebac w swoim komputerze,on spojrzal na mnie ze 2 razy,ale zbytnio moja obecnoscia sie nie przejął,po czym wstał i powiedział do kolezanki z sasiedniego okienka,ze idzie gdzieś tam...myslalam,ze mnie szlag zaraz trafi-gdyby nie to,ze ta pani zapytala sie mnie co chcialam,to pewnie bym tam zakwitła.Wychodzi na to,ze trzeba domagac sie swoich praw,tupac noga,bo jak czlowiek jest grzeczny to inni maja go w D.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dede.. ZLOTA KOBIETO Ja sie taka bojowa zrobilam.. ze pewnie oberwe od kogos.. :) Aga.. Glupiutko robisz!! Ja za chiny ludowe nie wzielabym zadnego pudla.. Poszla po kogos i powiedziala zeby mi przeniesiono... Powiedzcie co do tych kwot wyplaty.. Liczy sie kwota jaka bierzesz do reki jako wyplate czy to co widnieje na pasku..? Bo tak moj maz do reki jak dobrze pojdzie bierze ok 1200 a na pasku z tymi pierniczonymi zaswiadczeniami ma przeszlo 2500 a moze liczy sie jaka kto ma podstawe..? Zgupialam juz.. Ale wiecie.. ja nie pracuje i poszlam do up spytac sie czy jako osobie zarejestrowanej beda wyplacane jakies zasilki (moja znajoma ktora nie pracowala pobierala owy-musze sie z nia spotkac i spytac na jakiej zasadzie) i pani powiedziala ze jak chce to moge isc sobie do MOPSu... To po cholere lazic do tego urzedu, pracy juz przeszlo 2 lata dla mnie nie maja mimo ze jestem po studiach, zasilkow nie maja, nawet po skonczonej szkole owych nie wyplacaja jak dawniej... A panie mile jak w kazdym urzedzie :) OSZ... Polska polityka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha... Ja jak zrobilam golabki to zjadlam jednego.. Maz caly gar musial opedzlowac bo zapach golabkow-kapusty dzialam na mnie wymiotnie.... Boze jak ja wam zazdroszcze ze macie to juz za soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Hanulka jakby porod mial trwac 3 dni to nie umre z glodu i wycienczenia:) :) :) a porod moze sie zaczac teoretycznie w kazdej chwili:) Dzisiaj maż mnie przestrzegł,że bron Boże nie moge zacząc rodzic,bo nasze auto u mechanika,a reszta w trasie:) o boshe jak mi gorąco!!!!! jeszcze to żelazko tak paruje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy nawet calkiem niezły,ale też akurat w trasie:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to kombajny też w trasę mogą ruszać? a to nie wiedziałam... patrz, człowiek się ciągle uczy!!! prasowanie pieluch to było moje ulubione zajęcie kiedy miałam 8 lat :) siostra świeżutka mi się urodziła i prasowałam, prasowałam i prasowałam. a ona zużywała, zużywała, zużywała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no kombajn w pracy-zle sie wyrazilam:))) a co do pieluch to tez to znam - mam brata 6 lat mlodszego,na szczescie teraz juz inne czasy.Do niedawna pampersy uwazalam za wygodnictwo,ale teraz ze tak powiem plusy przeslonily mi minusy ich stosowania:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaallllllllllllllllllllllllllllllooooooooooooooooo jest tu ktoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo, halo :) niestety miałam strasznie dużo roboty, ta praca nie jednak wykańcza :( muszę trochę odpuścić. jutro mam urlop, ale na jakąś godzinę czy dwie będę musiała tam zajrzeć i coś skończyć... ech, za bardzo się przejmuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×