Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzęsawka

trzęsące się ręce - nerwica czy co?

Polecane posty

Gość wiktoria ale pociesz sie tym
chyba od czasow lo. zawsze bylam bardzo niesmiala i wydaj mi sie ze to fobia plus nerwica lekowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria35
Achodziłaś z tym do lekarza,robilaś już jakieś badania pod tym kontem,musisz tez przeczytać wszystkie wypowiedzi,moze znajdziesz coś dla siebie,ja poprostu z tym zyję i nie poddaje się tobie też tego życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria ale pociesz sie tym
nie robilam zadnych badan bo wiem ze to fobia i musze z tym do psychiaatry ale nie wiem czy chce sie szprycowac lekami cale zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria35
ale z kond wiesz ze to fobia,jak trafisz do mądrego lekarza to ci napewno pomoże,a jak nie chcesz iść do lekarza to musisz z tym życ i jokoś sobie radzić,tak jak ja,bo przez leki tylko wątrobę zepsulam,a ręce mi się nadal trzesą,ale może w twojm przypadku wystarczy sama terapia,zawsze warto sprubowac,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria ale pociesz sie tym
wiem duzo czytalam na ten temat i moje drzenie nie jest samoistne tylko pojawia sie w sytuacjach ekspozycji spolecznej a to glowny objaw fobii. nie stac mnie na terapie. ktos tu pisal ile to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria35
Musisz poradzić się dobrego lekarz,może się okazac ze można i bezpłatnie skorzystać,jesteś i tak w lepszej sytuacji niż ja,mi ręce latają zawsze,czy jestem zdenerwowana czy nie,ale nauczyłam się z tym zyć,ty zawsze mozesz zrzucić wine na stres,a z jakiego rejonu kraju jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria ale pociesz sie tym
wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łatwiej
no u mnie było chyba łatwiej, ręce mi się trzęsły od dzieciństwa, i zawsze nasilało się pod wpływem nerwów wśród ludzi a teraz okazało się że to wszystko było wynikiem nadczynności tarczycy, nawet małe nieregularności w poziomie hormonów tarczycy, dają u mnie duże reakcje drżenia rąk, tak że najpierw nawet trudno było wykryc tę nadczynność Na dodatek nie widać u mnie powiększenia tarczycy, bo szyja wygląda normalnie A teraz jak już wiadomo, to biorę systematycznie leki leczące nadczynność tarczycy, i po lekach nie ma najmniejszego trzęsienia się rąk ani też problemów z tłuczeniem się serca. Ale po kilkunastu godzinach po wzięciu leków, gdy poziom leku w organiżmie zmaleje , to bywa że lekko zaczynają drżeć ręce, ale w bardzo małym stopniu. A poprzednio przez lata serwowano mi leki różne , i na nerwicę i na serce bo z sercem są problemy przy tarczycy, no i nawet mi pomagało, ale było to leczenie skutków a nie przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nvidia
Mnie się trzęsą ręce,nogi i głowa w sytuacjach naprawde bardzo stresowych ,to aż głupio wygląda ,bo jest to bardzo widoczne ,nogi i głowa trzęsą się w różnych kierunkach i to bardzo mocno ,wtedy wydaje mi się że zaraz ta głowa odleci bardzo daleko a nogi same upadną na podłogę i zostanę leżeć ,ręce to już troszeczkę mniejszy problem.Wszystko to jest bardzo denerwujące i tylko czasami potrafię nad tym zapanować a chciałabym zawsze.Czasami zdaża mi się ,że trzęse się rownież w sytuacjach nie tylko stresowych ale nawet rozmawiając z kimś przez telefon o gorszych czy fajniejszych sprawach. To ten mój przypadek to naprawde problem ,wy macie trzęące się ręce a ja prawie wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria35
Do łatwiej,ty to masz dobrze znasz przyczyny i je zaleczylaś,a u mnie jeden lekarz mówi ze to drżenie samoistne,drugi że uszkodzenie koncowek nerwowych w kręgosłupie,no i że tego nie da się wyleczyć,inne badania miałam robione i tarczyca jest zdrowa,serce tez,wiec muszę z tym nauczuc się życ,więc żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria ale pociesz sie tym
ja musze powiedziec ze nogi i glowa tez m sie trzesie niestety ale te rece to czsciej i jakos bardziej mi przeszkadza bo nie moge wtedy nic nimi robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość man
np. kasowanie biletu w autobusie. Tłok, niewygodnie i weź tu kasuj jak nie mozna biletem trafić do dziury. Co za życie. To już lepiej pić niż tak żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geraldina
Do monika75987-9 : Super , że zamieściłaś opis tej choroby genetycznej.Skłoniło mnie to do wyszukania większej ilości informacji na ten temat. Dziś byłam u neurologa wraz z siostrą i po kilkunastu (!) latach wysłuchiwania na swój temat głupich docinków w stylu "koki się nabrałaś?", "nie denerwuj się", "jeszcze nie wypiłaś?",znalazł się mądry lekarz, który stwierdził u nas tę chorobę (drżenie samoistne). Z tym, że u mnie jeszcze trochę dochodzi tarczyca i mam np. większe drżenie niż siostra. Teraz można przynajmniej tym szydercom zamknąć usta i mówić, że to nieuleczalna choroba , a nie jakaś narkomania czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria35
To bardzo się ciesze że komuś pomogłam,ja nim dowiedziałam się co mi jest przeszłam dlugą drogę od lekarza do lekarza,aż wreszcie dowiedziałam się co mi tak naprawde dolega,czy wy od neurologa dostalaś jakieś leki,które zmniejszają trochę drżenie,bo ja tak,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ładny lot
czesc wam znowu ja pisze bo wy tylko mnie chyba rozumiecie neurolog psychiatra przepisal mi rudotel i mam go brac przed kazda stresujaca sytuacja !! i wiecie co juz wale 3 ,4 tabletki dziennie ale cos pomaga tylko nie bede bral tego za dlugo bo uzaleznia a pic tez nie bede wiem ze jak drża mi rece to po czesci fobia spolaczna bo w otoczeniu jest masakra ale w domu też mi drża zalatwilem sobie propranolol i prosze o wypowiedz kogos kto to stosuje acha czesto mam zimne dłonie wogóle czesto jest mi zimno wtedy mnie telepie nie pije alkoholu jestem jego wrogiem to jest gówno wole sobie juz zapalic jointa aaaaaaaaa co do tej choroby bo to jest MINORA to czy ktos sie z tego wyleczył ??????????????? chetnie wymienie sie doswiadczeniami sposobami itp. żeby łatwiej sie żyło i z czego to sie bierze moze z mojej niepewnosci lub braku skupienia juz sie pogubiłem ALE POWIEDZIALEM SOBIE NIE MA CHURWIE nie zniszczy mi zycia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geraldina
Ja mam brać Propranolol , ale dopiero od dzisiaj zaczynam, więc jeszcze nie mogę się wypowiedzieć jak działa na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria35
Ładny lot nauczyć sie z tym żyć,tak jak ja,albo idz do dobrego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej_hej
ja zażywam propranolol przed stresująca sytuacją i po nim mi nie trzęsą się ręce wogule! zażywam 2x 10mg i jest oki dodam że zażywam go od miesiąca więc nie wiem czy po dłuzszym stosowaniu będzie dalej działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej_hej_
ja zażywam propranolol przed stresująca sytuacją i po nim mi nie trzęsą się ręce wogule! zażywam 2 x 10mg i jest oki dodam że zażywam go od miesiąca więc nie wiem czy po dłuzszym stosowaniu będzie dalej działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ładny lot
chodze do lekarza narmalnie staram sie z tym zyc place ze wizyte 50 zł a jedyne co to ze zalatwilem sobie od niego nauczanie indiwidualne na uczelni nie przepisywal mi propralolu czy jak tam sam sobie zalatwilem recepte jak skonczy mi sie rudotel to zaryzykuje nie mam innego wyjscia a to 20mg na raz wrzucasz przed sytuacja czy np. rano i wieczorem mam nadzieje ze mi to pomoze i widzicie jak ludzie sie musza truc takimi shitami czytalem troche o tym leku i niezle ma opcje w wskazaniach troche sie boje ale czekam jeszcze na wasze odp . acha bo bym zapomnial nigdzie nie moge tego znalesc a o chorobie minora (drżenie samoistne ) pisze czas objawów do 3 lat a poem pisze ze nie da sie tego wyleczyc itp. nie rozumie wlaśnie tego do 3 lat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geraldina
ładny lot, chyba nie chodzi o to, że do 3 lat. w wikipedii jest napisane: "Czas trwania objawów > 3 lata " czyli ja to rozumiem tak, że jeśli czas trwania objawów (drżenia) jest WIĘKSZY (">") niż 3 lata, można wtedy podejrzewać, iż mamy do czynienia właśnie z drżeniem samoistnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ładny lot
dziekuje za wytłumaczenie ,biore teraz ten prorpanol mam wspaniale samopoczucie nawet wczoraj piłem sobie lightowo sok w pubie i nie telepalo mnie:) ale koleżanka sie spytala czy nie bralem jakis tablet bo dziwnie dzis tak wygladam chyba powieksza zrenice ale lek widac ze działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ładny lot
a Ty codzienie bierzesz ten propranolol czy tylko przed jakąś sytuacją? naprawde pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geraldina
Mam brac codziennie, ale już widzę że muszę sobie darować ten propranolol. Po kilku dniach brania- fatalne samopoczucie, kłopoty z sercem, a działanie przeciwdrgawkowe raczej znikome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia987
Czy ktoś się orientuje, gdzie można zrobić badania na nadczynność tarczycy? trzeba mieć na to skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geraldina
Badania te można zrobic praktycznie w każdym laboratorium w przychodni. Badanie samego TSH można zrobić na kasę chorych, tak samo USG tarczycy. Lekarz rodzinny powinien dać Ci skierowanie. Ale najlepiej zrobić jeszcze FT3 i FT4, za to już się płaci. Około 20-25 zł za jedno. Odnośnie chorób tarczycy polecam bardzo to forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24712

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geraldina
Oczywiście możesz też bez skierowania zrobić wszystko prywatnie. Badanie TSH prywatnie też kosztuje ze 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia987
Dziękuję Ci bardzo:) Moje trzęsienie rąk nie jest aż tak straszne, jednak paraliżuje mnie podczas posiłków, na dodatek serce mi kołacze... Muszę zacząć z tym walczyć, bo widzę już, że samo nie przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Grenlandia
ile bierzesz propranololu że źle się czujesz po nim? może za dużo go bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojt
witam was, Czytam te wasze kilka słów mam do was kilka pytań w właśćiwie prośbe o porade. Od jakiegos roku lecze sie u psychiatry wlasnie na nerwice (mam głownie problemy z trzesącymi sie rekami w sytuacjach napiecia). Lekarz przepisal mi propanol doraźnie przed ciezkimi spotkaniami. Jednak od jakiegos czasu zauwazylem ze objawy sie nasilaja. Mam je juz prawie w kazdej sferze zycia i dzieja sie juz bez konkretnych przyczyn (jezeli tylko pojawi sie aspetk jedzienie lub pisania w towarzystwie. W tym tygodniu moja babcia ciezko zachorowala i objawy nasiliły sie drastycznie. jestem aktualnie na zwolnieniu poniewaz nie jestem wstanie pracowac (a praca wymaga odemnie kontaktu z klientem). Mam sporo czasu na przemyslenia i nie wiem czy zmienic lekarza? czy wybrac sie na ta terapie wyjazdowa czy zaczac brac jakies lekarstwa regularnie. bede wdzieczny za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×