Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzy kreseczki

brzuch po ciąży

Polecane posty

Gość olaola31
Przed ciążą chodziłam na aerobic gdzie często robiłyśmy brzuszki. Kiedy poszłam tam pierwszy raz, cieszylam sie bo po tylu zrobionych brzuszkach nie miałam zakwasów więc myślałam że mam świetną formę. Szybko się okazało, że poprostu źle je wykonywałam i poza wysiłkiem fizycznym nie przynosiłyby one upragnionych rezultatów. Na kolejnych zajęciach instruktorka szybko to zauważyła i pokazała jak należy je wykonywać. Wtedy naprawde poczułam że byłam na aerobicu! Ale i efekty po pewnym czasie były widoczne. Aby brzuszki przynosiły oczekiwany efekt należy zapleść dłonie pod głową, i podnosić się ok.30 stopni nad podłogą pilnując aby łokcie były w jednej lini z łopatkami (przy opuszczaniu się na podłogę łokcie i łopatki muszą równo leżeć na podłodze), a w momencie podnoszenia tułowia nie ciągnąć głowy tylko starać się \"dotknąć brodą sufitu\" tzn. głowa i szyja w jednej lini a podnosimy się tak jak by broda miała być pierwsza w górze a nie czoło. Brzuszki które zazwyczaj wszyscy wykonują na ogół w sposób spowolniony lub wogóle nie przynoszą efektów. Daltego bardzo ważne jest aby wykonywać je w powyższy sposób. Jeśli wszystko zrobisz dobrze napewno odczujesz to następnego dnia!:) powodzenia P.S. jestem 2,5 tygodnia po porodzie i brzuszek w zasadzie zniknął, 0 rozstępów (w ciąży przytyłam 16 kg)być może to zaleta tych ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2mama
wszystko sie zgadza wiem ze trzeba robic brzuszki i jak je robic ale mam problem jeszcze z iloscia,czy im wiecej tym lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolo
ja jestem juz 5 tydzien po porodzie, zgubiło mi sie 15 kg ale jeszcze 7 zostało, nie wiem kiedy mogłabym normalnie ćwiczyć, bo jeszcze u gina nie byłam, wybieram sie w tym tygodniu, w zadne spodnie sprzed ciazy nie wejde, czy to sie kiedykolwiek zmieni. uwielbiam cwiczyc juz chciałabym wskoczyc na bieznie!! ogólnie nie wygladam zle, ale ubranka sprzed ciazy takie urocze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia211
ja jestem niecaly miesiac po ciazy zostalo mi jeszcze 7 kg do zgubienia i ten brzuch tez niemieszcze sie w spodnie i spodniczi spzred ciazy jestem po cc wiec niemam jak zabardzo jeszcze cwiczyc a brzucha mam juz dosc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
1 miesiąc, 5 tydzien, a nawet kilka mies to jeszcze nie ma nic w tym złego ze jest brzuch.. jeszcze ma czas. Ja jestem rok i prawie 3 miesiace po porodzie i nie umiemiem sie pozbyc moich wczesniej wpsomnianych 83 cm w samej talii.. o odstającym brzuchu mie mowiąc bo w najszerszym miejscu jest ponad 90 juz do sety dąże:/ choc wcale brzuch mi nie rośnie. Zaczelam a6w(dzis bedzie bodajze 5 dzien) ale nie wiem ile da, bo mam strasznie obtłuszczony brzuch, moze chociaz troche go pomniejszy:(, zal mi jak widze te laski z płasciutkimi brzuszkami ktorym nawet kosci wystaja, (chociaz kosci bym nie chciala widziec moich).Nawet co poniektóre po ciaży, nawet tylko miesiac po a juz mają taki jak przed ciążą. Ja nie miałam płaskiego przedtem ale to co mam teraz to przesada:( starsznie zle sie z tym czuje.. Jak i WY.. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladybird85
Hej Dziewczyny. Ja jestem juz prawie rok i trzy miesiące po porodzie i też nie jestem zadowolona ze swojego brzucha. Co prawda przed porodem też nie był on jakiś superowy, ale w stroju kompielowym nie wstydziłam się pokazać, a teraz... Najgorsze te rozstępy (najwięcej w okól pępka), które zrbiły mi się tydzień przed porodem!!! No i nie będe ukrywać że ważę teraz jakieś 10kg więcej niż przed zajściem w ciąże. Od niedawna jestem na diecie i powiem, że brzuch mi trochę spadł (już nie wyglądam jakbym znowu była wciąży), ale nie wiem czy kiedykolwiek go jeszcze komuś pokażę. Słyszałam dziewczyny, że jak chcecie mieć ładny brzuch to nie wystarczą same brzuszki ale trzeba robić ćwiczenia na całe ciało. Ja przez ponad miesiąc (3-4 razy w tygodniu) robiłam ćwiczenia Cindy Crawford i powiem wam szczerze, że w górnej parti brzucha są łądnie widoczne mięśnie, ale dolna partia pozostawia wiele do życzenia. Dalej wygląda jak taki flak. Niestety te ćwiczenia nie są odchudzające a bardziej modelujące sylwetkę i wiem, że jak chce się mieć płaski brzuch to najpierw trzeba ogólnie schudnąć, dopiero potem można marzyć o widocznych mięśniach. Więc narazie poprzestałam ćwiczenia i skupiłam się na semej diecie. Ale mam zamiar wrócić do tych ćwiczeń bo choć są bardzo wyczerpujące i zabierają 40min z dnia (który dla mam i tak jest za krótki) to naprawdę poprawia się po nich sylwetka i samopoczucie. Tylko, że same ćwiczenia to nie wszystko, ważna jest także dieta. Mam w planach schudnąć 10kg ale nie robię sobie zbyt wielkich nadzieji, że mój brzuch jeszcze kiedykolwiek będzie tak piękny jak u niektórych mam zaledwie kilka tygodni po porodzie. Myślę sobie, że nawet jak schudnę to skóra się przecież już nie sciągnie i boję się, że będzie mi zwisać. Rozstępy też przecież zostaną. O pasach poporodowych też nic wcześniej nie słyszałam, więc nie uzywałam (może na moją nie korzyść). Cieszę się (choć może to głupie), że jest tyle mam z podobnym problemem, bo już myślałam, że jestem w tym sama. W okół mnie wszystkie dziewczyny które znam z widzenia i które urodziły chodzą z gołymi brzuchami i nie wyglądają jakby w ogóle kiedykolwiek były w ciąży. Przykre to :( Gdyby jakaś mama chciała się pocieszyć i wymienić zdjęciami swojego brzucha to piszecie na maila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
ladybird85 Napisalam do ciebie na maila ale wlasciwie nie wysłał się, nie wiem czy cos z onetem jest nie tak.. sprobuje pozniej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladybird85
Czekam z niecierpliwością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
Wyslalam ale wrócił spowrotem :/ Probuje jeszcze raz. A moze mam zły email?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladybird85
Hej. Nie mam pojęcia czemu nie chciał dojść. E-mail jest dobry. Mam nadzieje że moją wiadomość dostałaś...? Gdyby nie to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia211
nom u mnie minelo kolejny tydzien czy poltorej waga stoji wmiejscu przestalamkarmic piersia brzuszek moze mniejszy ale alej jest 5,5 tygodnia po porodzie jestem mam 164 waze 51 kg i mam w pasie 76 cm w najgrubrym miesjcu na brzuch 85 noi te biodra najgorsze 86,5 cm po jakim czasie sie spada z biooder o ile wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50kg/165cm
Ja jestem 7miesięcy po porodzie, jestem szczupła, ale mam trochę brzuszek (rozciągnięta skóra), może nie tyle rozciągnięta co brzuszek nie jest taki płaski i twardy jak wcześniej:(. Mam skłonność do anemii czy w takim przypadku mogę się odchudzać? czy same brzuszki wystarczą? Nie chcę zrzucać kilogramów tylko chcę mój dawny brzusio:) Nigdy nie stosowałam diet, bo po pierwszej ciąży odrazu wróciłam do formy, brzusio płaski, a teraz...:(. Nie lubię mięsa Uwielbiam słodycze i owoce - nie potrafię sobie odmówić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
Ale cisza.... nie ma juz nikogo kto zmaga sie z brzuszkiem:( albo wymaga pocieszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia23
Witam mam synka ktory skonczy 2 latka w listopadzie a ja mam nadal brzuch jakbym byla w 6 miesiącu,juz poszlam do pracy ale to i nic nie pomaga.Mysle ze moze mi sie cos w tym brzuchu zrobilo,bo mnie pobolewa,sama niewiam,bylam u ginekologa i powiedzial ze mi nic nie jest,ale mugl mnie wyslac na usg i nie wyslal z niego to jest kratyn...i niewiem czy sie nie udac do innego..........czekam niech mi ktos doradzi........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
No z tym pobolewaniem to lepiej zalatw sobie u innego lekarza usg, co wiecej lekarzy to nie jeden, lepiej sie przebadac. Ehh my biedne z brzucholami.. prawie jak ciezarne.. chyba trzeba nic nie jesc i 10 godz dziennie cwiczyc.. Oczywiscie zartuje.. Ja od dzis(wlasciwie juz od tygodnia mowie "od dzis") mialam zamiar przestac jesc slodycze, no ale oczywiscie tylko przy sniadaniu ytrzymalam no prawie bo kawe z mleczkiem i cukrem pije, gorzka bllehh.. ) ale tak zawsze jeszcze chleb z dzemem albo miodem albo wogole bez chleba same ciastka albo cos.. Po udanym sniadaniu wyszlam z mała na spacer.. i słodyczy nie kupiłam.. prawie, bo orezady w szklanych butelkach tak:/ od razu 2 wypilam.. brzydal ze mnie.. dzis o wiele za duzo ZNÓW rzeczy zjadalam.. szkoda ze w aptece nie idzie sobie kupic silnej woli.. albo jakis tabletek co by sprawily ze po zjedzeniu slodkiego bolalby mnie brzuch, moze wtedy bym sie opanowała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam brzuchol
Cześć! Właśnie dziś znalazłam ten topik.Widzę że nie tylko ja mam problem z brzucholem, który został po ciąży.Mam 9 miesięczną córeczkę.W ciąży przytyłam 24kg.Po porodzie zostało mi 13 a ostatnio przytyłam jeszcze 2 więc ważę teraz o 15kg więcej niż przed ciąża.Mój brzuch wygląda jakbym była w 7 miesiącu.W zimę ludzie ustępowali mi miejsca w autobusach jak ciężarnej.Codzień obiecuję sobie że zacznę dietę i ćwiczenia ale kiepsko z moją silną wolą.Może to wszystko przez zmęczenie bo codziennie mam pobudkę o 5 rano a potem cały dzień chodzę jak nieprzytomna.Ale muszę w końcu coś z tym zacząć robić bo już czasami przed męzem wstydzę się tego brzuchola.Jest straszny, okropny i niemawidzę go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisia23
Ja też mam ten moj brzuch okropny i wszyscy pytaja sie to znowu jestes w ciarzy? a jak wiecie to jest denerwójace... A ja odpowiadam za miesiac rodze jóż od roku co miesiadz rodze...hehe Musze sie udac do innego lekarza...Pozdrawiam wszystkie brzuszki ... (może kiedyś dojdzie sie do swojej figury)...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Elite Model Look
zatkalo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha lucha- tutaj napisałaś że po zastrzykach anty bardzo sie tyje- bzdura. Tak jak każda chormonalna antykoncepcja moze spowodować nadmierne łaknienie a nie tycie samo z siebie. Mniej jeść i po bólu. Ja biore już 2 lata zastrzyki anty i jakoś chudne, połowa moich koleżanek bierze i nie jest otyła a tylko poprzez to ze sie patrzy na to co sie zjada i nie tylko przy zastrzykach. Nie zwalajmy swojej otyłości na antykoncepcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladybird85
Dziewczyny, ja w ciąży będąc nie przytyłam dużo, bo nie miałam ochoty na jedzenie, więc jadłam mało. Jak urodziłam to może i byłam szczupła ale co z tego jak mój brzuch był wstrętny. Moje dziecko było bardzo duże (synek ważył ponad cztery kilo) i miałam ogromny brzuch. Do tego urodziłam tydzień po terminie a właśnie przez ten ostatni tydzień nabawiłam się rozstępów. Teraz mam 5 kg więcej niż ważyłam przed ciążą, ale to dlatego że zaczęłam przyklejać sobie plastry antykoncepcyjne i miałam straszny apetyt, a nie każdy ma aż tak silną wolę... Ale do czego dążę... Chciałam napisać, że choć ważę więcej niż przed ciążą nie uważam się grubą osobę, jedynie sen z powiek spędza mi mój brzuch. Czasem z bardzo rozciągniętą skórą nie można już nic zrobić... Więc skoro niektóre z Was po porodzie wyglądają jakby nigdy nie były wciąży nie oznacza, że każda kobieta będzie tak wyglądać. Niektórym nie trzeba wiele, żeby zmieniła im się figura. A inne mogą się objadać i wciąż wyglądają tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Elite Model Look
zbieżność nicków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dumna
witam wszystkie dziewczyny: a ty...Super Elite Model Look -jestes bardzo wredna i dowciapna to ze ty zaraz po ciaży miałas figore to sie ciesz...a i tak jestes ochydna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dumna
po co takiej jak ty sie pokazywac ja mam brzuszek ale jestem ladniejsza od ciebie....ile ty masz lat wygladasz na 40....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty modelka
idź poszukaj cycków, bo gdzieś je odłożyłaś chyba :D ale fryz jest de best - żurnal z lat 80tych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty modelka
a ja nie mam potrzeby się pokakazać :P to nie odwaga, to głupota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×