Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzy kreseczki

brzuch po ciąży

Polecane posty

Gość tu i tam
kochane kobietki jestem juz 3 lata po porodzie brzuszek mam nieciekawy .ciezko mi sie przelamac by isc na basen a nawet przed mezem czuje sie skrepowana ale brzuszek to nie wszystko sa jeszcze okropne rozstepy.i wiecie co zrobilam?!zaszlam w ciaze.mysl o tym ze bede miec kolejnego aniolka w domu pozwala zapomniec o wygladzie 9i pozwala sie cieszyc i smiac:))wiec kiedy macie chwile slabosci pomyslcie o swoich pociechach i zastanowcie sie czy mimop wszystko nie bylo warto:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rude rude wlosy
moja znajoma jest 4 lata po porodzie, a brzuchol ma wielki jak stodola. sorry za zlosliwosc, ale naprawde ten brzuch wyglada, jak "miesien piwny" takiego starego faceta - taka kula tluszczu. ona mowi, ze nie da rady sie tego pozbyc, bo juz probowala. ze niektore kobiety wracaja do figury, a u innych jest to niemozliwe. twierdzi ze cwiczy i je nie duzo (nie wiem czy to prawda). troche mnie to przeraza, bo ja teraz oczekuje bobasa i ciekawi mnie, jak bedzie to u mnie... myslicie, ze naprawde u niektorych nie da sie nic zrobic??? tak jak mowi moja znajoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linda evans z dynastii
a po czesci wydaje mi sie, ze te kompleksy pociazowe, to wina mediow. ciagle pokazuja gwiazdy, ktore miesiac po porodzie paraduja w bikini po karaibach i sie rozplywaja w zachwycie... ze niby jeden miesiac, a figura nic nie zmieniona. tylko dlaczego nikt nie napisze ile tluszczu im odessali przez ten m-c i ile operacji przeszly typu "plastyka brzucha". bo chyba kazdy sie zgodzi, ze zdarzaja sie kobiety, ktore po ciazy szybko wracaja do figury, ale jest to maly odsetek. media natomiast pasa nas takimi informacjami, ze nic, tylko sie zamknac w pokoju i walic lbem o sciane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu i tam
wiecie moja bratowa jest rok po porodzie i wyglada oszalamiajaco dobrze.zero brzucha rozstepow no doslownie nic.tylko wyladniala ogolnie.ale to przeciez zaleta.zgadzam sie z opinia ze kazda kobieta znosi to inaczej i kazda inaczej wyglada ale tak juz jest .niestety.co do mediow popieram klada do glowy mlodym kobieta jak piekne moze byc cialo a w gazetach na kazdej stronie dziewczyny jak malowane.(kilo tapety odpowiednie swiatlo,operacje plastyczne)a czytajaca to nastolatka mysli,,boze czemu taka nie jestem,,totalne dno.ja mam dopiero 22 lata i moje cialo wyglada inaczej niz dawniej ale coz faceci nie rodza dzieci!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula9
Witam serdecznie! Mam nadzieję, że znajdzie się choc jedna osoba która mi odpowie na pytanie które mnie bardzo nurtuje a mianowicie przed ciążą nigdy nie miałam problemów z brzuchem tj. zawsze był płaski i umięśniony nawet bez ćwiczeń. Za to pod koniec ciąży pojawiły się na nim rozstępy dookoła pępka tak jak promienie słońca. Nie są z daleka widoczne ale ja je dostrzegam... i stąd moje pytanie czy po porodzie mając płaski brzuch (bo jestem pewna, że do takiego wrócę) te rozstępy będą bardzo widoczne bo nigdy nie widziałam płaskiego brzucha z rozstępami i trudno mi sobie to wyobrazić. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ufliczka
Ja jestem 6 miesięcy po porodzie i nic, zero zwisów, naciągniętej skóry , rozstępów czegokolwiek brzuch płaski i jędrny ale takie rzeczy tylko po cesarce- Bez ćwiczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ufliczka
kasiula sama zobaczysz tylko się nie załamuj,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania27
chcialam powiedziec ze w ciazy przytylam tylko 13 kg :))) z czego bardzo sie cieszylam bo moja waga w dniu porodu wynosila 72 kg !!!! karmilam mojego synka ponad 9 miesiecy i bylo oki bo mialam wage taka jak przed ciaza a zaraz po odstawieniu malego zaczelam tyc i nawet nie wiem kiedy doszlam do wagi 74 kilo a maly mam 18 mies :(((((( normalnie koszmar nie wiem co mam zrobic aby pzbyc sie tej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiula303
Witam, ja też miałam prolem z brzuszkiem, znalazłam super ćwiczenia na brzuch -6 weinera i powiem że efekty widać już po 3 tygodniach. "szóstka" składa się z sześciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek. Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się na płaskim podłożu (materac lub dywan) bez żadnych specjalnych urządzeń i przedmiotów przez sześć tygodni. W końcowy okresie programu (piąty, szósty tydzień) należy zwrócić szczególną uwagę na to by całościowy trening dzienny nie przekroczył 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracać do minimum ruch w czasie powtórzeń, powtórzeń nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napięcia maksymalnego. Ja wykonuję ćwiczenia już od miesiąca efekt widać i to znaczny ubyło mi w pasie 2,3 cm a szczerze mówiąc wykonuję ćwiczenia niezbyt dokładnie ze względu na ich dużą trudność no i brak czasu. Zwykle je robię jak synek śpi więc zdarza mi się nie dokończyć serii. naprawdę polecam choć nie jest to proste zwłaszcza dla kogoś kto nie lubi ćwiczyć ( tak jak ja). Aha ćwiczenia te słabo działają na tak zwane boczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiula303
Nie zgadzam się z wypowiedzią ufliczki , że płaski brzuch to tylko po cesarce. Myślę , ze to zupełnie inne czynniki wpływają na wygląd brzuszka i nie ma tu znaczenia czy to cesarka czy poród naturalny. Ja jestem po cesarce, przed zero brzucha, teraz już po wspomnianych wyżej ćwiczeniach jest dużo lepiej ale bezposrednio po porodzie nie było dobrze. Zresztą znam koleżanki, które po naturalnym maja piękny płaski brzuszek, który często jest zasługą uwarunkowań genetycznych a czasem zasługą ciężkich ćwiczeń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszmirowa panna
Witam ! Jestem 4 miesiące po porodzie, przed ważyłam 46 przy 164. W trakcie ciąży przytyłam ponad 20 kg. Teaz ważę 50 kg/ 49 więc waga jak najbardziej mi odpowiada, wróciłam też do poprzednich rozmiarów. Nie karmiłam piersią, czy to prawda, że w ten sposód rozstępy mi nie znikną ? mam ich pęłno zw. w okolicy ud. kiedyś czerwone teraz już różowe, stosowałam i stosuję mase specyfików, które kosztują nawet ponad 200 :/ uczę się w klasie maturalnej, więc to dla mnie ogromny wydatek. Może któraś z Was stosowała lasery ? czy może z biegiem czasu same znikną ? eh...białych nie będzie widać, ale jednak je czuć. Głównym jednak problemem jest to, że co prawda jak stoje mam idealnie płaski brzuch, ale jak siadam robi się z niego taki flak :/ do tego skórę mogę jak gumę rozciągać i mam rozstępy na brzuchu takie inne (nie mają koloru tylko są lekko wgłębione ) i jak tu póść na basem :/ ?? Chciałabym spytać, czy skóra w końcu przestanie być taka rozciągliwa ? ile to może potrwać ? I czy lasery coś dają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna mamaaaaa
Hej To, czy się karmi, czy nie nie ma wpływu na rozstępy. Ja mam rozstępy po ciąży na brzuchu. Przytyłam w ciąży bardzo mało, bo 8 kg, smarowałam brzuszek, ale cóż, czasem nie sposób nic poradzić, a rozstępy i tak się pojawią. Z czasem mogą całkowicie zblednąć i stać się węższe i płytsze, ale z tego co wiem, to nie znikają, chyba, że po laseroterapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jedna mamaaaaa
Też nie zgadzam się z Ufliczką. Rodziłam naturalnie i "rozmiar" brzuszka całkowicie mi odpowiada (jestem niecałe 4 miesiące po porodzie). Do pań obawiających się jak to będzie mimo tego, że można zrzucić po ciąży nawet i 40 kg radzę się nie objadać, nie pić słodkich soków, jeść słodyczy i w ogóle tuczących rzeczy. Takie owoce jak np. banany i winogrona, pomimo tego, że są zdrowe, zawierają dużo cukru i poprostu tuczą. Polecam soki naturalne (niesłodzone) i zdrowe odżywianie, również ograniczenie się w przysmakach typu orzeszki itd. Warto, bo po porodzie nie bardzo jest co zrzucać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-latka mama 3 miesięcznejEmi
Co za bzdura, że po cesarce ma się mniejszy brzuch :-))) Jestem 3 miesiące po porodzie naturalnym mam jeszcze brzuszek ale już nie taki wielki. Dzień przed porodem miałam w pasie 128cm teraz 3 miesiące po mam 86cm. Zostało mi do stanu sprzed porodu 12cm. czyli nie tak źle :-) Jem niewiele (co znaczy rozsądnie bo karmię piersią)i chudo no i zero jakichkolwiek ukochanych łakoci :-). Powoli waga spada w dół. W pierwsze 2 miesiące samo z siebie zleciało mi 20kg ostatni miesiąc tylko 1 kg. Zostało jeszcze 6kg. Nie tracę nadziei bo 6kg to nie 20 hihi i choć teraz bardzo wolno gubię bo 1kg na miesiąc to wiem, że jestem bliżej do sukcesu niż dalej. No i coś o tej cesarce spotkałam w przychodni na kontroli naszych bobasów mamy z którymi 3-miesiące temu leżałam na porodówce. Ja rodząca naturalnie schudłam już 21 kilo i brzuch mam już "do zniesienia" a parę innych koleżanek " PO CESARCE"choć przytyły niewiele w ciąży to nadal mają brzuchy jak w 5 miesiącu ciąży. Nie ma regóły. Poprostu mniej żreć !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie łamcie sie będzie dobrze - :):):) dopiero niedawno po wielkim buszowaniu w sieci i wszedzie indziej udało mi sie uzyskac odpowiednie informacje na temat tego jak i gdzie cwiczyc. i tak wszystkie Panie mające wiekszy problem niż tylko naciagnieta skóra powinny zacząc cwiczenia od aerobów - to jest np bieganie czy rower ewentualnie basen itd. Te cwiczenia powinny trwac min 45 min dziennie - a poniewaz sama jestem mamą i ciężko mi znaleśc czas na siłownie itd to po skonsultowaniu z odp[owiednimi ludzmi ustaliłam sobie sama cwiczenia ktore moge wykonywac wszedzie. I ktore oczywisci dają efekty:P zamiast biegu mozecie w domu położyc sobie na dywanie co kolwiek np niski taborecik czy jakies malutkie pudełko na wysokośc ok 15 cm - 20 cm. i na przemian dotykac \"go\" stopami raz jedna noga raz druga i to tak 45 min tylko w miare średnio nie za szybko nie za wolno. Mozecie tez potem zrobic kilkanascie wykopow. unosicie rece do przodu na wysokosci ramion i probujecie dosiegnąc dłoni nogami. Wazne tez są skręty i ruchy bioder np hulla hop - jak ktos nie potrafi tym wynalzkiem krecic to moze takie ruchy wykonywac bez niego. Mozna tez zrobic np szybki marsz w miejscu tak ok 30 min. mozecie tez wykorzystac to ze przy myciu czy odkurzaniu podłogi mozna włączyc muzyczke i ruszac sie duzo szybciej krok w przud krok w tył itd. Dziewczyny jest mnostwo pomysłow na to jak cwiczyc w domu. Ja cwicze dla samej siebie bo w sumie wage i figure mam ok ale... lepiej czuje sie jak cwicze robie to zazwyczaj wieczorem kolo 22. nie musi to byc wszystko naraz - podalam wam tylko kilka propozycji ktore z powodzeniem mozecie wykorzystywac na przemian i np co drugi dzien. Wazne zeby to bylo systematyczne cwiczenie. Dodam ze istotna role gra tu picie wody mineralnej niegazowanej. Najlepiej 2 l dziennie. Przed cwiczeniami ok 15 minut 1 szklanke i w trakcie co 15 minut nastepna. ale powoli pijemy. Cwiczymy ok 2 godz po jedzeniu. Mozecie uzyc wspomagaczy do splania tluszczu np l-karnityna czy tez THERM LINE II. Wystarczy ze bedziedzie systematyczne i uda sie napewno. Pilates polecam natomiast brzuszki rozbudowuja tylko miesnie ale nie spalaja tkanki tł. takze efekt tego bedzie taki ze brzuch bedzie jeszcze wiekszy :) oczywiscie niektorym to pomoglo ale to w sporadycznych przypadkach. Zreszta 1000 brzuszkow dziennie to mnie nie przekonuje :) Dobra bo ja sie rozpisalam zabardzo :classic_cool: Dorwalam sie do kompa i szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaIskierki22
Witam!Jestem 4 tygodnie po porodzie(cesarka)karmie piersia,trzymam sie diety i nie wiem wogle czy cos chudne.W ciazy przytylam ponad 25kg.Mam pytanie jak szybko i skutecznie moge pozbyc sie tego brzucha...z nim wygladam jakbym byla conajmniej w 5 miesiacu ciazy!!!RATUNKU!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-latka mama 3 miesięcznejEmi
kochanie 4 tygodnie po porodzie też byłam załamana, 8 tygodni po byłam troszkę mniej załamana, 12 tygodni po porodzie załamanie było jeszcze mniejsze :-) myślę, że 6 miesięcy po będzie już po "załamaniu". Tyłaś 9 miesięcy kochanie więc daj sobie troszkę więcej czasu na schudnięcie. Tylko uczciwie trzymaj diety i zero a to zero słodyczy. Ja miesiąc po urodzeniu schudłam 7 kilo tyle zostawiłam na porodówce, po 2 miesiącach schudłam kolejne 12kg. zostało mi jeszcze 6kg. W pierwszym miesiącu mój metabolizm był wolny jak ślimak, w drugim leciałam z wagi jak sprinter haha a w trzecim znów ledwo, ledwo. Ale powoli idzie do przodu. Cierpliwości. Ja dałam sobie 6 miesięcy. Zostało mi jescze 3 miesiące i 6 kg czyli po 2 kg na miesiąc. Realny cel !!! Nie ma co się dołować, wiem idą wakacje ale no cóż jak nie te w bikini to następne hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-latka mama 3 miesięcznejEmi
No i jeszcze jedno, jesteś po cesarce a to wymaga czasu. Nie możesz teraz ćwiczyć. Bo konsekwencje mogą być złe. Może tak, bądź na diecie, zero słodyczy, pij niesłodzoną herbatkę, zacznij wcinać gotowane mięsko z mnóstwem surówek, odpuść sobie ziemniaki no chyba, że dla zdrowia czasem trochę kaszy. Zero białego pieczywa. Idzie wiosna więc dużo warzyw, warzyw, warzyw. Nie możesz jeszcze ćwiczyć więc bardzo dużo spaceruj z dzieckiem, szybki marsz z wózkiem i zobaczysz w 3 miesiące zobaczysz efekty. Tylko cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-latka mama 3 miesięcznejEmi
Wątpię czy po 9-8 latach od porodu to jest tylko pozostałość ciąży. Myślę, że po tak długim czasie to już tylko Twoja wymówka, raczej to wina diety i braku ruchu. Trzeba jeść rozsądnie i przedewszytkim chudo i bez słodyczy oraz ruch, ruch, ruch i ćwiczonka na brzuch jak się ma skłonności do odkładania tłuszczu. Niestety samo nic nie zanika ale... ...po tak długim czasie przy odpowiedniej diecie to nawet bez ruchu brzuch powinien zniknąć. No chyba, że to jest nie tłuszcz a naciągnięta skóra. Wtedy to problem dużo większy :-( Naprawdę dziewczyny z ręką na sercu ile z was je umiarkowanie, chudo, więcej warzyw i takie tam. Prawda jest taka, że większość z nas je sporo, zajada się czekoladką i bułą z masłem a potem narzeka. Wierzę, że uczciwe podejście do tematu gwarantuje sukces. Z wyjątkiem tego, że może zostać ta naciągnięta skóra. Niestety!!! Ja uczciwie już 3 miesiąc i 13 dzień nie widziałam cukru, masła, czekolady po prostu zajadam się jabłkami, marchewką, pije lekkie niesłodzone napary ziołowe, jem gotowane lub duszone mięsko i efekty widać. W pasie coraz mniej. No ale skóra jest jeszcze paskudna ale to Skóra a nie tłuszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i*s*a*
a może by tak pas poporodowy, moja siostra nosiła i pomógł. Brzuch ma jakby wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
Czesc. Ja jestem 1 rok, 1 miesiac i 6 dni po porodzie;). Przytyłam 20kg:/ (wazylam ok 66 na poczatku ciazy zjechala mi do 62 i potem doszla do ok 82kg). Po urodzeniu pare dni wazyłam 75kg.(Dzidzie karmilam ok 3 tygodnie :/ ) 5 uciekło dosć szybko, potem jeszcze 2, potem mialam wyrwany ząb i nie umialam jesc, wiec znow cos zleciało, a teraz jestem ledwo po grypie i prawie 2 kg znów spadły. Teraz waże 62kg. Pupa 103cm, udko 58cm, ale talia(!) 83:/ a o samym brzuchu gdzie najwięcej juz wole nie mowic.. Rozstępy oczywiscie są(chociaz najbardziej pokiereszowany mam tyłek i uda:/, maleńkie piersiątka, o głupim kształcie wyglądają jak słoneczk:/ bo rosztępy tak fajnie otaczają otoczkę uhh), dużo tłuszczu i ciało nie za chętne do współpracy. Coraz częsciej mysle o ćwiczeniach, ale to własciwie każda z nas "myśli" a moze pare tylko robi (potwierdzając słowa 30-latki mamy 3 miesięcznejEmi).Moja dieta po porodzie wyglada nieciekawie, dziwne ze wogole schudlam. Bo nie umiem jesc normalnych rzeczy(w duzych ilosciach),ale za to słodycze mmmmmm.. Obiadek kluseczka, pol roladki i troszke kapustki, brzuszek niby pełny, ale od razu zabieram się za słodkości i niezdrowe rzeczy. Owoce cięzko jakos mi jesc,bo mi ostatnio nie smakują..ale zaraz ze mnie;). Dosc narzekania.. Miło że i wy tu jesteście:D Mozna wspolnie ponarzekać, albo cos poradzic... Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem zalamana urodzilam 11tyg temu drugie dziecko i nie mogie patrzec na siebie moj brzuch to wiszacy worek troszkie jest miejszy ale i tak wisi i jest durzy nie objadam sie slodyczami nie raczej wszystko co jem to gotowane a ja brzuch mam nadal duzy pomozcie mi prosze co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku nie jestem sama, nie zebym sie cieszyla ze tez macie problem z brzuszkiem ale ja juz w depreche wpadlam bo wszystkie mlode mamy wokol mnie wygladaja jak modelki a ja rozciagnieta skora i rozstepy. urdzilam 5 m-cy temu robie wszystko a brzucho dalej jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parisiatko23
Rozumiem was chociaz w ciazy nie bylam, ale z wiekiem mi sie taki glut zrobil na brzuchu. Jak stoje jest okej ale jak siadam fatalne. Najgorsze ze jestem chuda jak anorektyczka juz wiecej nie chce chudac a cwiczyc to tylko sie zmienia w miesien, taki meski sie robi ten brzuch.. FU przeklenstwo. Ja sie smieje do mojego faceta , ze mam brzuch jak zadbana kobieta po ciazy. Walcze z tym kilka lat bo reszte ciala mam perfekt. I powiem Wam na to nie ma rady tylko operacja wyciecia tej skory ale to drastyczne troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to indywidualna sprawa ja już po porodzie miałam brzuch taki jak przed ciążą ale jak będzie po drugiej ciąży nie wiadomo bo podobno drugą przechodzi się gorzej dla wyglądu. Czy może to też indywidualna sprawa? Tego akurat nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od tygodnia probowalam 6 weidera bo ponoc idzie sie brzusia pozbyc ale niestety kregoslup nie daje ady bo jeszcze po epiduralu mam czeste bóle:( ponoc moga do roku wystepwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po drugej ciazy i brzuch mam jak worek ale tak nie przytylam wszystko poszlo mi wbrzuch przy pierwszej ciazy bylam grubsza ,no dokladnie kazda kobieta jest inna ja tez mam kolezanki ktote po porodzie wygladaja jak by nie ordzily dzieci a ja za brzuch ,choc jestem 3 mies po porodzie no zobaczymy jak to bedzie z tym moim brzuchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,na opkurczenie macicy też trzeba czasu,dlatego nie martwcie się że parę tyg. po porodzie brzuch wygląda tak a nie inaczej...ja przytyłam w ciąży 15 kg,i w niecały m-c zrzuciłam ten bagaż oraz dodatkowych 5 kg, teraz ważę o 10 kg mniej niż przed ciążą,piers działam cuda,nadal karmie mojego rocznego synka ale tylko w nocy... ważajcie na to co jecie i o której godzinie,jeżeli chodzi o ćwiczenia to u mnie tylko wielogodzinne spacery się sprawdzają, kiedyś robilam brzuszki,ale rana po cesarce dawała znać o sobie wieć dalam sobie spokój...powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2mama
jestem mama 2 corek jedna na 3 latka druga zaraz skonczy roczek,co prawda kilogromy zgubione:) dieta i cwiczenia ale mam ten sam problem co wiekszosc z was BRZUCH!i juz tez niewiem co z nim robic,poradzcie cos naprawde skutecznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×