Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzy kreseczki

brzuch po ciąży

Polecane posty

Gość gość
To jest sprawą indywidualną . Ją na przykład jestem 8i pół miesiąca po porodzie . Podczas porodu przytylam 9kg , mój syn warzyl 4kg , jestem raczej drobnej budowy ciała i reszta ciała wróciła do normy oprócz brzucha . Wspólne że podczas ciąży doszło u mnie do rozejścia kresy białej , obecnie po wizytach u fizjoterapeuty rozejście jest już tylko na szerokość 1cm , Natomiast dół brzucha nadal obwisly i odstających mimo diety i ćwiczeń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawde mówiąc nie wierzę w kremy, kremy nie zdziałają cudów. myślę, że kwas hialuronowy jest tu optymalnym rozwiązaniem i do tego coraz bardziej dostępnym i powszechnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam po ciąży tragiczną sylwetkę. Sama nie wiem, od czego to dokładnie zależy. Przed ciążą dużo ćwiczyłam i miałam można powiedzieć w 80% idealną figurę. Po ciąży praktycznie wszystkie efekty zgubione :P Proces powrotu do formy zaczęłam od specjalistycznych masaży i terapii modelujących sylwetkę w dayspashe.pl. Pamiętam, że mają około 8 rozwiązań do wyboru. Przeanalizowali mój przypadek, doradzili format zabiegów. Przyznam, że chodziłam mniej więcej raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie i ćwiczyłam trochę w domu. Po około trzech miesiącach pozbyłam się najgorszych rozstępów. Czuję się rewelacyjnie. Do tego polecam u nich masaż klasyczny. Niesamowity relaks. Chodzę z koleżankami od czasu do czasu. Jak chcesz to możemy się jakoś umówić i pójdziemy razem :) Oprowadzę cię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubsonka12
A ja mam pytanie. Bo te przytylam sporo w ciazy z 54 do 77:// Aktualnie 2,5 mieisaca po porodzie ważę 61 kilo , odzywam sie zdrowo i jem bardzo malo... salata, chlebek vasa, na obiad 1 ziemnaczek, chude mieso...a waga ani drgnie...nagle stanela i koniec, no i brzuszek jest;//Cwicze troche na rowerze stacjonarnym ale tylko tyle na ile pozwoli mi maly. KArmie piersia go jeszcze ale dokarmiam butla bo mam malo pokazrmu. Czy jest dla mnie szansa ? Kiedy waga zacznie spadac...:{

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przez to ze tak malo jesz doprowadzisz, jesli juz nie doprowadzilas, do zwolnienia przemiany materii! Nie chudnie sie od mniejszej ilosci zarcia, trzeba jesc duzo zeby schudnac, ale odpowiednio zbilansowanych posilkow! Jedzac na obiad jednego ziemniaka i troche chudego miesa doprowadzasz do tego ze organizm zwalnia z przemiana bo "wyczuwa" zmniejszona ilosc skladnikow odzywczych. Popelnilam ten sam blad co ty, przez rok tak sie katowalam, waga leciala ale bez szalu, bylam zalamana. Pomogla wizyta u dobrego dietetyka i rozpisanie mi planu. Jadlam 2000 kalorii dziennie a raz dwa wskoczylam w rozmiar 36!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba spotyka większość kobiet, jak urodzą dziecko to mają potem problem z tym, żeby wrócić do pełnej formy. U mnie też największym problemem był brzuch, a bardziej dokładnie wiotka skóra. Na szczęście są świetne zabiegi, które pomagają się pozbyć problemu, ja się poddałam zabiegowi Thermi u dr Krystyny Demko. Powiem Wam, że efekty naprawdę super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamKompot
w moim przypadku brzuch po porodzie wyglądał jak sflaczałą opona, istna drama w glowie i na brzuchu. az wstyd wyjsc do ludzi :) serio. poczytałam w sieci z mogę zrobić z tym brzuchem. sporo mamusiek polecało zabiegi u doktor Dethloff. zabiegi Attiva sprawiają, że brzuch wraca do swojego normalnego stanu. zaryzykowałam i zrobiłam kilka zabiegów. rewela! o klinikę możecie być spokojne - czysto, nowe urządzenia, profesjonalna obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa tygodnie po porodzie śladu nie było widać, ludzie się dziwili że wyglądam jak dawniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Pas poporodowy BELLY BANDIT polecam,  warto. Sama miałam i używałam,  kupiłam na olx. Miałam pas ściągany w dwóch punktach niezależnie...naprawdę nie pożałowałam wydanych pieniędzy:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

brzuch to brzuch, powodem, dla którego ja się nie decyduję na ciążę (możecie się uważać za lepsze, jak chcecie, ale potem to nie ja narzekam) jest zrujnowany kręgosłup, przy moich problemach i pechu groziłby mi pewnie nawet wózek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

ja jestem 2 tygodnie po porodzie i już nie mam brzuszka . polecam karmic piersią a brzuszek sam zniknie

A ja polecam nie tyć 30 kilo wtedy nie będzie trzeba „gubić”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że jak niemowlę nie chce ssać piersi to należy pomasować mu wyżłobienie u góry na dziąsłach? Podobno to miejsce jest czułe i łaskotanie w tym miejscu jest przyjemne. Dziecko potem ssie i normalnie się odżywia. (taka regionalna mądrość) Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Annaw napisał:

Bardzo was bolało spojenie łonowe?

Tylko przy rozchodzeniu się w trakcie ciąży. W moim przypadku po porodzie to co się porozchodziło przed nie wróciło w ciągu 12 miesięcy do normy - stopy, kości miednicy... Mam tak szerokie biodra, że nie mieszczę się w żadne spodnie sprzed ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Annaw napisał:

A robiłaś USG żeby sprawdzić rozejście. Podobno trzeba, żeby mieć pewność, że ból jest tym spowodowany.

USG robiłam prawie rok po porodzie, ale to ze względu na podejrzenie przepukliny, pod kątem układu kostnego lekarz robiący badanie nie miał uwag, a sprawdzał mi wszystko. Ostatecznie okazało się, że się dorobiłam otyłości brzusznej. Został mi fartuch tłuszczowy na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Annaw napisał:

Czytałam, że warto już w ciąży zrobić USG, bo jeżeli coś wyjdzie nie tak można zastosować pas na rozejście spojenia łonowego https://centrum-kore.pl/pas-na-rozejscie-spojenia-lonowego/

Na Twoim miejscu skonsultowałabym to z jakimś fizjoterapeutą, bo ja ani w ciąży ani po porodzie nie mogłam nosić niczego bardziej opiętego/uciskowego, bo powodowało to jeszcze większy ból i dyskomfort. Koleżanka nosiła jakiś pas, ale to też po ileś godzin dziennie, bo nie była w stanie całego dnia tak przechodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×