Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hanka24

slub z obcokrajowcem-pomozcie

Polecane posty

Gość parrotka
ja jestem do slubu w Polsce i mam nadzieje, ze wszystkie formalnosci bede w stanie zalatwic sama, narzeczony przyjedzie jakis tydzien przed slubem. na szczescie moja mama zna wiekszosc personelu USC wiec mam nadzieje, ze nie beda robili problemow, ze przychodze sama. niestety nie znam nikogo z RPA wiec tym bardziej kogos, kto bral slub z obywatelem RPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze powodzenia, mam nadzieje, ze Wam sie wszystko uda. Jak chcesz, mozesz mi dac znac, jak ida przygotowania i czy byly jakies komplikacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Parrotka, dostalas juz to zaswiadczenie z ambasady, wystarczylo to Wam to zalatwienia formalnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minxus123
witam wszystkich,tak z ciekawosci weslam na ten blog i auwaylam e duzo jest tu dziewczyn rpa ktore przechoda albo preszly te same problemy papierkowe w rpa hehe ja jut tu jestem 6 lat i mialam ju troche zalatwiania ,pytajcie moe w czyms doradze noi moe mi te jakos ten blog pomoze pozdrawiam monika jhb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minxus123, Czesc, otoz widzisz ja tez mieszkam jeszcze w RPA i chce wziac slub w Polsce, ale z tego co widze, to moze byc problem z zalatwieniem zaswiadczenia o zdolnosci prawnej do zawarcia zwiazku malzenskiego. Tutaj w Home Affairs wydaja tylko dokument, ze sie jest SINGLE, ale niby jak dodadza, ze slub bedzie zawarty w Polsce lub wpisane bedzie imie i nazwisko przyszlej zony - nie ma problemu. Sam list ze chlopak jest single polskim urzednikom nie wystarczy.Wlasnie moj narzeczony idzie dzisiaj do Home Affairs, zeby zapytac, czy tak moga wpisac. Na tym blogu na stronie 4, wypowiada sie jedna dziewczyna, ktora wziela slub w Polsce i pisze, zeby nie zalatwiac nic przez sad, bo w RPA mozna zdobyc potrzebne zaswiadczenie. Sama nie wiem, a jak bylo u ciebie minxus 123??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minxus 123
hey,ja ju jestem z moim narzeczonym 8 lat i dopiero w tym roku sie pobieramy,planowalismy wczesniej ale home affairs zgubil moje papiery i czekalam prawie rok na nowy permit nie wspominajac juz ile musialam sie wydzwonic,pytac i jedzic zeby to zalatwic,jesli chodi o home affairs w rpa to jest masakra,ale wracajac do twojego pytania,wiem ze w polsce bardzo ciezko jest slub cywilny zewzgledu na robote papierkowo i czekanie bo moi rodzice sie dowiadywali w polsce dlatego my postanowilismy wziasc slub cywilny w rpa a koscielny w europie i wydaje mi sie ze powinnas zrobic to samo jesli jestes w rpa ,potem zabierasz certyficat malzenstwa ze soba do polski albo gdziekolwiek planujecie mieszkac ,pamietaj zeby jak tylko sie pobierzecie zloyc papiery dla twojego meza na eu family permit,bedzie mial takie same prawa jak ty w calej europie tylko ze musi z toba podrozowac podrawiam monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minxus 123
do slubu cywilnego w rpa musis miec wazny paszport,vize albo permit ze jestes w kraju legalnie,twoj narzeczony dowod osobisty,potem bukujes date i wypelniasz aplikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukujes i musis...
a do szkoly sie chodzilo...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos wiem o tym gubieniu papierkow, bo moje tez zgubili jak sie za drugim razem ubiegalam o wize. Dopytywalam jednej kolezanki i mowila, ze w Polsce to bardziej skomplikowane z tym slubem, ale jednak bede probowac, bo mam juz wszystko co potrzeba. Jej sie udalo i to bez zezwolenia z sadu. Powodzenia z Waszym slubem, w razie problemow rowniez pobierzemy sie w RPA :-) Pisz mi prosze na biezaco jak mijaja przygotowania do slubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minxus123
nie ma problemu,tez zycze powodzenia!!!!! wiem ile sie wiaze z tym stresu to zalatwianie noi do tego my wyprowadzamy sie powrotem do europy takze bedzie trzeba eu family permit zalatwiac...bedziecie sami zalatwiac czy zatrudniacie agenta ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co wszystko zalezy od tego, gdzie wezmiemy slub i jak sie sprawy potocza. A czemu sie wyprowadzacie do Europy? Ja sie bardzo tym wszystkim stresuje, bardzo bym chciala wziac slub w Polsce i mam nadzieje, ze jednak mimo komplikacji zadnych przeszkod nie bedzie. Wczoraj dostalismy "letter of no impediment", gdzie jest napisane, ze moj facet jest single i ze moze wziac slub w kazdym kraju. Podobno trzeba miec "apostille" od prawnika, zeby to uwiarygodnic i wtedy dokument jest wazny. W kazdym razie jedna moja kolezanka wziela slub w Polsce i ten dokument wystarczyl. Zobayczmy czy kierownik USC bedzie sympatyczny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Parrotka, jestes jeszcze na kafeterii, jak idzie zalatwianie slubu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k-asia 12
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k-asia 12
czesc dziewczyny :) no otoz tak wyladowalam w Kapsztadzie! widze ze wiekszosc z Was jest w Jhb :( tak musze przyznac ze zalatwianie dokumentow tutaj zajmuje wieki!!! wogle dziekuje Justa084 za odp ktora dodala mi odwagi. ja myslalam ze bede jedyna Polka!! a tu patrze ze jednak jest nas trochu! jesli ktores z Was sa w okolicach Table View to zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje odwagi :-) Kapsztad jest przepiekny, mieszkalam tam kiedys w okolicy Oranjezicht u podnoza slynnej Gory Stolowej :-) Teraz juz od 2 lat jestem w Johannesburgu. Powodzenia. Jest troszke Polek w Kapsztadzie, przypadkowo spotkalam kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jestem w podobnej sytuacji - mieszkam w RPA w okolicach Kapsztadu z narzeczonym i planujemy slub w Polsce w przyszlym roku. Troche mnie przeraza zalatwianie dokumentow i tak naprawde nie wiem od czego zaczac... Chetnie bym poznala te z Was, ktore sa w Cape Town:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanszetka1
Ja mysle ze tutaj odwaga jest po prostu na dalszym miejscu. Tu liczy się miłość i to ze wreszcie można być z ukochana osobą. I wydaje mi się ze to tak naprawde w tym wszystkim jest najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ren00000
Cześć! Planuję ślub cywilny z Pakistańczykiem, od 2009 roku studiuje w Belgii. Chodzi mi głównie o dokumenty, których będzie potrzebować do zawarcia ślubu, na razie planujemy ślub cywilny ale później kościelny (tak, on tez jest chrześcijaninem :) ). Kraj wydał mu dokument mówiący, że jest stanu wolnego i że może wziąć ślub.Później, dokument ten został odświeżony w ambasadzie Republiki Pakistańskiej w Belgii. Wszystkie te dokumenty przetłumaczyliśmy u tłumacza przysięgłego, ale okazało się, że owe dokumenty nie są honorowane. Teraz muszę złożyć wniosek w Sądzie w Warszawie. Czy może ktoś taki wniosek składał, jak długo trzeba czekać i jak to przebiega, czy to jest w formie rozprawy? Dziewczyny czekam na waszą pomoc, może macie jakieś inne rozwiązanie? Była bym bardzo wdzięczna za wasze podpowiedzi! :) Serdecznie pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giovanna87
Witam, mam nadzieje ze dobrze trafiłam. Chcialabym rozwiac watpliowsci na temat aplikacji eea family permit dla mojego meza hindusa. Otoz maz przylatuje do Polski na wizie schengen wydanej na okres 2 lat, czy na jej podstawie bedziemy mogli aplikowac o eea family permit w ambasadzie UK w Warszawie, czy koniecznie jest najpierw uzyskanie pozwolenia na pobyt czasowy w Polsce? Bylabym wdzieczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcecie brać ślub w Polsce, a jesteście daleko od kraju to po prostu najlepiej zlecić to firmie która to za was załatwi. Mniej nerwów, wiadomo, że wszystko będzie załatwione na czas. No i o organizację ślubu czy wesela też nie będziecie sie musieli martwić. Jest sporo takich firm :P Np. http://www.miracolo-slub.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli potrzebujesz porady względem prawnym to udsc.pl będzie najlepsze. Kiedy się do nich zgłosiłam to bardzo mi pomogli. W kwestii kościoła, to już musisz wykazać się sprytem i umiejętnościami politykowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę podobnie jak reszta Pań - znaleźć młodszego księdza lub (chyba najlepiej) pomoc koordynatora ślubnego. Koordynator pomógłby Ci też z organizacją reszty spraw związanych ze ślubem (inne plusy http://weddination.com/2017/02/19/should-we-get-help-to-organise-wedding-in-poland/). On pewnie zna takich księży w okolicy (i w innych okolicach), którzy mają lepsze spojrzenie na związek małżeński dwóch osób :) Ps. Artykuł napisany po angielsku, ale może akurat się przyda. Poza tym, rok to niby dużo czasu, ale tak naprawdę to nie za bardzo :/ Musielibyście mieć nauki przedmałżeńskie, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strunka
Czy slub koscielny pomoze w dostaniu wizy (tylko koscielny,nie konkordatowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×