Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hanka24

slub z obcokrajowcem-pomozcie

Polecane posty

Czesc Dziewczyny, Moj narzeczony jest Hiszpanem, bierzemy slub w Polsce w czerwcu, moze jeszcze ktoras ma narzeczonego Hiszpana????Pozdrawiam wszystkie mieszane zwiazki!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, Moj narzeczony jest Hiszpanem, bierzemy slub w Polsce w czerwcu, moze jeszcze ktoras ma narzeczonego Hiszpana????Pozdrawiam wszystkie mieszane zwiazki!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrinie
Witam, Obecnie jestem w związku z Nigeryjczykiem (2lata) i mieszkamy w Irlandii, za miesiąc na świat przyjdzie nasz syn i postanowiliśmy się pobrać w 2009roku. Planujemy ślub w Nigerii, potem planuje przyjazd do Polski i chciałabym się dowiedzieć jak mam się ubiegać o wizę dla Niego. Następnie jeśli ją uzyska wiem,że trzeba udać się do USC w moim mieście i tam potwierdzić małżeństwo. Nie zamierzamy jednak zostać w Polsce na stałe, chcemy wyjechać do UK i co w takim przypadku zrobić żeby on dostał wizę do tego kraju? Czy powinnam jechać do ambasady UK w Warszawie i starać się o Family Permit? Czy te czynności załatwić juz na miejscu w Nigerii w ambasadzie UK? Jakie dokumenty potrzebuję przy staraniu się o tą wizę i jaki jest okres oczekiwania? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrinie
Witam, Obecnie jestem w związku z Nigeryjczykiem (2lata) i mieszkamy w Irlandii, za miesiąc na świat przyjdzie nasz syn i postanowiliśmy się pobrać w 2009roku. Planujemy ślub w Nigerii, potem planuje przyjazd do Polski i chciałabym się dowiedzieć jak mam się ubiegać o wizę dla Niego. Następnie jeśli ją uzyska wiem,że trzeba udać się do USC w moim mieście i tam potwierdzić małżeństwo. Nie zamierzamy jednak zostać w Polsce na stałe, chcemy wyjechać do UK i co w takim przypadku zrobić żeby on dostał wizę do tego kraju? Czy powinnam jechać do ambasady UK w Warszawie i starać się o Family Permit? Czy te czynności załatwić juz na miejscu w Nigerii w ambasadzie UK? Jakie dokumenty potrzebuję przy staraniu się o tą wizę i jaki jest okres oczekiwania? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrinie
Witam, Obecnie jestem w związku z Nigeryjczykiem (2lata) i mieszkamy w Irlandii, za miesiąc na świat przyjdzie nasz syn i postanowiliśmy się pobrać w 2009roku. Planujemy ślub w Nigerii, potem planuje przyjazd do Polski i chciałabym się dowiedzieć jak mam się ubiegać o wizę dla Niego. Następnie jeśli ją uzyska wiem,że trzeba udać się do USC w moim mieście i tam potwierdzić małżeństwo. Nie zamierzamy jednak zostać w Polsce na stałe, chcemy wyjechać do UK i co w takim przypadku zrobić żeby on dostał wizę do tego kraju? Czy powinnam jechać do ambasady UK w Warszawie i starać się o Family Permit? Czy te czynności załatwić juz na miejscu w Nigerii w ambasadzie UK? Jakie dokumenty potrzebuję przy staraniu się o tą wizę i jaki jest okres oczekiwania? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrinie
Hej, Obecnie jestem w związku z Nigeryjczykiem (2lata) i mieszkamy w Irlandii, za miesiąc na świat przyjdzie nasz syn i postanowiliśmy się pobrać w 2009roku. Planujemy ślub w Nigerii, potem planuje przyjazd do Polski i chciałabym się dowiedzieć jak mam się ubiegać o wizę dla Niego. Następnie jeśli ją uzyska wiem,że trzeba udać się do USC w moim mieście i tam potwierdzić małżeństwo. Nie zamierzamy jednak zostać w Polsce na stałe, chcemy wyjechać do UK i co w takim przypadku zrobić żeby on dostał wizę do tego kraju? Czy powinnam jechać do ambasady UK w Warszawie i starać się o Family Permit? Czy te czynności załatwić juz na miejscu w Nigerii w ambasadzie UK? Jakie dokumenty potrzebuję przy staraniu się o tą wizę i jaki jest okres oczekiwania? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrinie
Witam, Obecnie jestem w związku z Nigeryjczykiem (2lata) i mieszkamy w Irlandii, za miesiąc na świat przyjdzie nasz syn i postanowiliśmy się pobrać w 2009roku. Planujemy ślub w Nigerii, potem planuje przyjazd do Polski i chciałabym się dowiedzieć jak mam się ubiegać o wizę dla Niego. Następnie jeśli ją uzyska wiem,że trzeba udać się do USC w moim mieście i tam potwierdzić małżeństwo. Nie zamierzamy jednak zostać w Polsce na stałe, chcemy wyjechać do UK i co w takim przypadku zrobić żeby on dostał wizę do tego kraju? Czy powinnam jechać do ambasady UK w Warszawie i starać się o Family Permit? Czy te czynności załatwić juz na miejscu w Nigerii w ambasadzie UK? Jakie dokumenty potrzebuję przy staraniu się o tą wizę i jaki jest okres oczekiwania? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagol
Katrino! Witam! Po otrzymaniu wizy do Polski, jak juz sie w naszym kraju pojawicie udajcie sie do Ambasady UK w Warszawie i postarajcie o Family Permit, zazwyczaj sie go dostaje od reki (tzn w ten sam dzien, tylko kilka godzin pozniej). W razie pytan pisz, teraz musze uciekac do dzieciakow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagol
Droga Katrino! Po otrzymaniu wizy do Polski i po pojawieniu sie w naszym kraju, postarajcie sie o Family Permit w Ambasadzie UK w Warszawie. Dostaje sie ja na 6 miesiecy, zazwyczaj w ten sam dzien (kaza przyjsc po odbior ok 14 tego samego dnia). Wykaz dokumentow znajdziesz na stronie ambasady UK, bo my dostalismy ten permit 2 lata temu,wiec nie jestem pewna czy nadal potrzebujecie te same dokumenty (Wasze paszporty, aplikacje, 2 zdjecie do wizy, jakies zdjecia potwierdzajace Wasz zwiazek, akt slubu). Postarajcie sie o wyjazd ze wspolmalzonkiem, wtedy nie powinni pytac czy macie prace w UK (dopiero sie tam udajecie). Uciekam do naszych dzieciaczkow, w razie pytan pisz. Pozdrawiam i zycze szczesliwego rozwiazania!!!Chlopak czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagol
Droga Katrino! Po otrzymaniu wizy do Polski i po pojawieniu sie w naszym kraju, postarajcie sie o Family Permit w Ambasadzie UK w Warszawie. Dostaje sie ja na 6 miesiecy, zazwyczaj w ten sam dzien (kaza przyjsc po odbior ok 14 tego samego dnia). Wykaz dokumentow znajdziesz na stronie ambasady UK, bo my dostalismy ten permit 2 lata temu,wiec nie jestem pewna czy nadal potrzebujecie te same dokumenty (Wasze paszporty, aplikacje, 2 zdjecie do wizy, jakies zdjecia potwierdzajace Wasz zwiazek, akt slubu). Postarajcie sie o wyjazd ze wspolmalzonkiem, wtedy nie powinni pytac czy macie prace w UK (dopiero sie tam udajecie). Uciekam do naszych dzieciaczkow, w razie pytan pisz. Pozdrawiam i zycze szczesliwego rozwiazania!!!Chlopak czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagol
Ciekawe ile jesczze razy pojaiw sie moja wypowiedz??? Cos sie dzis dzieje ze strona kafeterii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrinie
Chłopak ;) Czyli mówisz,że jeśli ja nie pracowałam nigdy w UK nie będzie problemu z uzyskaniem takiej wizy dla Niego?Chcemy tam wyjechać razem i tam zacząć nową przyszłość.Nie chcemy wracać do Irlandii,w której obecnie przebywamy,ponieważ spotkało nas tu wiele przykrych sytuacji...Jeśli wiesz (lub ktokolwiek inny wie) jak uzyskać dla Niego wizę do Polski po ślubie w Nigerii?Gdzie się udać,jakie dokumenty,czas oczekiwania? Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrinie
nie wiem czy mój post pojawi się na stronie ale w razie czego napisze raz jeszcze. To chłopak ;) Czyli mówisz,że z wizą dla Niego do UK nie będzie problemu,nawet jeśli ja nigdy nie pracowałam na terytorium tego państwa?Jak mówiłam wcześniej mieszkamy teraz w Irlandii, do której nie chcemy wracać po ślubie..dlatego bardzo nam zależy na nowym,normalnym życiu w UK. Czy może orientujesz się (lub ktokolwiek inny) jak po ślubie w Nigerii uzyskać dla partnera wizę dol Polski?Gdzie mam się udać,jakie dokumenty potrzebuję ile czasu to wszystko zajmie zanim on dołączy do mnie do Polski? Z góry dziękuję za pomoc!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagol
My mamy juz dwoch chlopakow!!! My nie mielismy problemu z otrzymaniem Family Permit mimo,ze ani ja ani moj maz nie mielismy pracy w UK,wiec mysle, ze u Was tez nie powinno byc to problemem. Jutro napisze na temat polskiej wizy,ale musze sie troszeczke wiecej dowiedziec.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrinie
Dziękuję Ci bardzo za informację!!!Bardzo mi ulżyło, gratuluję synów :) Czekam na Twoją odpowiedz w sprawie wizy do Polski i jej czasu oczekiwania. Jeszcze raz wielkie dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elulka
asiemik, nadal potrzebujesz pomocy? tak się składa, że mam pewne doświadczenie w tych sprawach, gdyż już trzeci raz planujemy ślub z moim narzeczonym, który mieszka w indiach. pisz na elulka@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia18
witam ja mam pytanie mój chłopak jest z indii, jestesmy razem trzy lata, poznalismy sie w UK, wybieram sie za do niego za miesiąc i planujemy slub cywilny, on teraz nie ma juz wizy skonczyla mu sie na koniec października, chcemy sie pobrac i wyjechac razem do UK, czy ktoś wie moze czy tak można i czy tylko to wystarczy aby on sie wydostał z indii? dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clearbluesky
hanka, a nie myslalas o wzieciu slubu w kosciele protestanckim?? jest to duzo latwiejsze do zalatwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qiuik
Hej :-) Czy któraś z Was wie może coś odnośnie ślubu z obywatelem Niemiec? Chcemy tylko ślub cywilny i nie wiem gdzie będzie to szybsze - w Polsce czy w Niemczech? Jakie papiery są potrzebne i ile trwają procedury? Będę wdzięczna za wszelkie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka27
witam! mam duzy problem tak jak wy dziewczyny. moj chlopak jest senegalczykiem. ja mieszkam w uk, on niestety jest w senegalu. pomozcie mi o jaka wize moglby sie starac zeby do mnie przyjechac jak najszybciej? planujemy slub w senegalu w tym roku bo innego wyjscia mysle nie mamy ,chcemy byc jak najszybciej ze soba. jakie dokumenty potrzebujemy do slubu? po jakim czasie po slubie on uzyska wize? dziekuje Wam bardzo z gory za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla tesciowa
Moja corka mieszka od killku lat w Anglii.Poznala Wlocha.W tym roku planuja slub. NIc prostrzego jak slub konkordatowy w polskim kosciele w Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haniunia26
Qiuick - jeśli potrzebujesz nadal pomocy napisz do mnie na priv - jestem po ślubie cywilnym z obywatelem Niemiec, chętnie Ci pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunny78
Witam!!! Mam pytanie jestem zareczona z Panem z Rpa.. W maju zamierzam sie przeprowadzic tam na stale.. Chcemy wziasc slub cywilny tam na miejscu. Czy ktoras z was dziewczyny sie orientuje jakie kryteria musze spelnic zeby nie bylo problemu? Jade tam na wizie turystycznej 4 tygodniowej slyszalam, ze lepiej tam na miejscu sie ubiegac o wize niz u nas w Polsce w abasadzie Rpa w Warszawie...Serdecznie prosze o pomc i pozdrawiam pary polsko-afrykanskie.. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka82
Hej Anna, Ja mieszkam z Kapsztadzie juz od 2 lat. Jestem na wizie partnerskiej, 3-letniej z pozwoleniem na prace. Jesli po slubie chcecie tutaj zostac , nie powinnas miec wiekszych problemow, tylko zalatw sobie z Polski jeden papier, a mianowicie: Zaswiadczenie z Komisariatu Policji, gdzie jestes zameldowana ze nie bylas karana. Z tego co wiem to moja mama musiala latac po to do sadu. Potem musisz to zaniesc do tlumacza przysieglego. Ale to jest potrzebne tylko do wizy. Do zawarcia Zwiazku Malzenskiego potrzebny jest tylko Paszport z wazna wiza i 2 swiadkow. PIEKNIE, nie? W Polsce musisz wystac sie w urzedach, czekac 3 miesiace i zalatwiac tlumacza przysieglego. Polecam slub na plazy, piekne przezycie. Z kad w RPA jest twoj wybranek? Pozdrawiam i zycze powodzenia. Jesli masz wiecej pytan, pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunny78
Hej Lenka!!! Super dzieki ze napisalas wlasnie bede sie starac o wize partnerska tam dzwonili do mnie z imigration z Cape Town ... W sumie to drogo wychodzi ponad 10000 R ale jaktzreba placic to trzeba swiadectwo niekaralnosci mam juz przetlumaczone obawiem sie tylko o ta wize moja bo jak zwykle wjade na 4 tyg.. Nie jestem w stanie zalatwic teraz tutaj u nas w Polsce nic jade do pracy juz w pon:( Poki co mam akt calkowity urodzenia z soba oraz pozwolenie na slub z Adamem z urzedu miejskiego.. Bede mieszkac w East London, jak mozesz i bedziesz miala ochote zapraszam na maila acha jeszcze jedno facet mi powiedzial ze musze udowdnic im ze znamy sie juz 8 miesiecy nie wiesz jak ja mam to zrobic? Piszemy online z Adamem od poczatku znajomosci i to mnie martwi.. Buzka Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka82
Hej, To znow ja. East London to daleko od nas, ale bardzo piekne miasto, bylam przejazdem. Nie wiem czy to nie za pozno ale zeby potwierdzic znajomosc, nam wystarczyly tylko listy od znajomych i rodziny potwierdzajace ze jestesmy razem. Nikt jednak nie powiedzial nam ze musi to byc 8 miesiecy. Pewnie przepisy sie zmienily. Napisze ci na maila moj numer telefonu. Tak bedzie szybciej, bo ja Kafeterie strasznie zaniedbuje. Buziaki. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia1923
jak wygląda to wszystko sprawy urzędowe i wogule z Hindusem... bo ja nie mam pojęcia dodam żę jest jeszcze taki problem że we wrześniu kończy mu się wiza... słyszałam coś że do sądu trzeba też iść.. proszę o pomoc bo naprawde nie wiem kogo zapytać a czas ucieka wszyjscy mnie gnębią psychicznie że to tylko dla wizy a ja wiem że przecież nie..:*( straszne to życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślub z obywatelem RPA
Witam serdecznie! Jestem zaręczona z obywatelem RPA, ślub chcielibyśmy mieć w Afryce. Proszę o pomoc i porady jeżeli chodzi o formalności na adres iktorn84@wp.pl Dziekuję za jakąkolwiek pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RPA Hej dziewczyny! przepraszam za to głupie pytanie, prześledziłam dialog od początku do końca i znalazlam mnóstwo odpowiedzi na pytania których nawet jeszcze nie zdążyłam zadać. Szczególne pozdrowienia dla ANNAGOL i IZA20AR. Dziewczyny nawet nie wiecie jak bardzo pomagacie, nie tylko mi ale i innym. Dobrze mieć jeszcze takie pomocne duszyczki, które robią to bezinteresownie. God bless you:) Buziaki pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza20ar
Dzięki Iktorn84. Zawsze staram się odpisywać każdej dziewczynie która do mnie pisze bo wiem ile stresu to ze soba niesie bo sama przez to przechodziłam. Ale tak naprawdę slub w RPA to istny raj i bardzo mało formalności, więc do wszytkich dziewczyn które mają zamiar się tam pobrać NIE MARTWCIE SIĘ!!! :) Wezcie paszport ( w niektórych przypadkach potrzebny jest tez dokument ze jestescie singielkami z Polski ;) i jedzcie na wakacje !!! My jestesmy w Polsce i w nastepnym roku juz mozemy starac sie o obywatelstwo dla meza. Mimo ze myslelismy ze decyzja jaka Ambasada Wielkiej Brytani za nas podjela w zyciu byla czyms nie do przejscia, to dzieki temu moj maz mogl poznac nasza kulture, zwiazac sie z moja rodzina a oni z nim, bo pewnie nie byloby to mozliwe jakbysmy przyjezdzali do Polski tylko w odwiedziny. Do tego powiekszy nam sie rodzina w nastepnym roku wiec chyba wlasnie tak mialo byc i jestesmy szczesliwi :) Powodzenia dla wszystkich dziewczyn które są przed ślubiem ;) Piszcie na maila gdy macie jakieś pytania!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×