Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hanka24

slub z obcokrajowcem-pomozcie

Polecane posty

Gość annagol
Ktos tu chyba niedokładnie czyta,na wstepie mojej wiadomosci wyjasniam tylko co to jest family permit,bo nie chce,zeby Lucyna miala bledne informacje na ten temat, w dalszej czesci wyjasniam co musza robic jak juz sa w UK (a wiem,ze sa). Bedac w Uk nie ubiegasz sie o Family Permit,tylko o residency stamp lub card, to wszystko co chcialam napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagol
"do lucyna.. EEA family permit pozwala twojemu mezowi zostac w UK tak dlugo jak dlugo bedzie twoim mezem i jak dlugo ty bedziesz w UK"- tez nieprawda, Family Permit otrzymuje sie w ambasadzie UK w Polsce lub w kraju z ktorego jest malzonek i otrzymuje sie go na 6 miesiecy. Bedac w UK staracie sie o residency card lub stamp i on tez jest wydawany na rozny okres czasu (max. 5 lat),wiec nie na tak dlugo jak dlugo chcecie, a czasami moga go w ogole nie przyznac(choc trzymam za wszystkich kciuki,zeby otrzymali na jak najdluzej!). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich Czy mogl by mi ktos z Was udzielic informacji na temat wyrobienia wizy dla obywatela RPA mieszkajacego w uk i chcacego przyjechac do polski w celu zawarcia zwiazku malzenskiego, doda ze jestem w ciazy i w tej chwili przebywam w polsce i nie mamy ustalonej daty slubu i czy wogole trudno jest dostac wize do polski dziekuje za wszytkie informacje . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich Czy mogl by mi ktos z Was udzielic informacji na temat wyrobienia wizy dla obywatela RPA mieszkajacego w uk i chcacego przyjechac do polski w celu zawarcia zwiazku malzenskiego, doda ze jestem w ciazy i w tej chwili przebywam w polsce i nie mamy ustalonej daty slubu i czy wogole trudno jest dostac wize do polski dziekuje za wszytkie informacje . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sieska
wandziszon...ja tez biore slub z obywatelem RPA w Polsce, z tym, ze mamy juz cywilny.Moj maz odstal swoje w ambasadzie polskiej ( ok 2 h z Polkami i rozwrzeszczanymi dzieciakami, hah) i za dwa tygodnie ma miec wize Tu jest link do ambasady-sekcja wizowa http://www.londynkg.polemb.net/?document=80&PHPSESSID=fe523a42dc38f2cd1ce10350129728a1 Jezeli nie macie slubu, to twoj facet moze zalatwic wize jako "turysta" lub jechac w odwiedziny krewnych i przyjaciol..i zwykle czeka sie 2 tygodnie.Moj maz-wtedy jeszcze chlopak rok temu tez czekal 2 tygodnie na wize. ps.mam nadzieje tylko,ze twoj facet jest legalnie w UK, bo jezeli nie, to juz gorsza sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki sieska a jakie dokumenty byly Wam potrzebne w ambasadzie ?? ciesze sie ze juz jestescie po slubie i macie z glowy ta papierkowa robote , moj narzeczony jest legalnie w Uk i mam nadzieje ze nie bedzie problemu z wiza . Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muniek
"slub z obcokrajowcem-pomozcie" ehh ... nie dość że chłop z importu to jeszcze innowierca :P ale Twój wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cacasandra
Witam wszystkich serdecznie..Jestem od pewnego czasu w związku z nigeryjczykiem postanowiliśmy się pobraż,ale moja rodzina od samego początku jest przeciwna temu związkowi..Jestem bardzo szczęśliwa,ufam mu bezgranicznie i nie wyobrażam sobie życia bez niego!.. Nigdy nie układało się pomyslnie mi i moim rodzicom zawsze tkwił problem.. Chcemy sie pobrać ..Czy USC w moim mieście będzie powiadomione i zawarciu małżeństwa przeze mnie?? Proszę o odp. Pozdrawiam wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matsusa28
CZESC DZIEWCZYNY.PISZE PIERWSZY RAZ NA FORUM A TYLKO DLATEGO ZE JESTEMW TAKIEJ ROZPACZY.MOJ MAZ JEST ANGILIKIEM.WZIELISMY W ANGLII SLUB CYWILNY ,BO SPRAWY URZEDOWE BYLY ZASKOPLIKOWANE.ON JEST PO ROZWODZIE JEST NIE WIERZACY I NIE BYL CHRZCZONY, JAK ROIWNIEZ JEGO BYLA ZONA..NASZ SLUB KOSICELNY MIAL SIE ODBYC WE WRZESNIU.NIESETY OKAZALO SIE BOWIEM ZE DWIE OSOBY NIE MAJA CE NIC WSPOLNEGO Z KATOLICYZMEM WZIELO ZARAZEM SLUB KOSCIELNY! DOIWEDZILAM SIE O TYM NA 3 TYG PRZED DATA. CHCILALABYM POWIEDZIEC O TYM DZIWCZYNA KTORE MOGA SPOTKAC SIE Z TAKIM PROBLEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matsusa28-nie rozumiem...a po co chcieliscie brac slub koscielny jak oboje nie jestescie katolikami??? Ja mam slub jednostronny, poniewaz ja jestem katolikiem a moj maz protestantem i nie ma z tym zadnych problemow, ale zeby dwoje nie katolikow chcialo slub w kosciele katolickim??przeciez to logiczne, ze nie zostanie wam takowy udzielony i w jakim w ogole celu chcesz ten slub?? dla ladnej otoczki?? idiotyzm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATSUSA28
NIE JA JESTEM KATOLICZKA. MOJEGO MEZA EKS ZONA NIE JEST I ON TEZ.NASZ SLUB MIAL BYC NA ZASADZIE OSOBY WIERZACEJ Z NIEWIERZACA.TYLKO NIGDY NIE WPADABYM NA TO I NIKT NAS NIE POINFIRMOWAL ZE W KOSCIELE OBOWIAZUJE TAKIE PRAWO, ZE DWIE OSOBY NIEWIERZACE ,KTORE WIZELY SLUB CYWILNY ,Z PUN KTU WIDZENIA KOSCIOLA WZIELY ROWINIEZ SLUB PRZED BOGIEM. JA BARDZO CHCIALM PRZYJAC TEN SAKRAMENT.WSZYTSKIE DOKUMENTY TYPU: ZE DZIECI BEDA WYCHOWANE W WIERZE CHRZESCIJANSKIEJ BYLY PODPISANE ITP. NO I NIESTETY MUSIMY TERAZ ALBO ZROBIC TYLKO WESELE ALBO ODWOLAC WSZYTSKO I CZEKAC ROK AZ SIE SPRAWA WYPROSTUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ekumenizm.pl/article.php?story=20070414112618178&query=%2B(%3Euniewa%BFnieni*+rozw%F3d+rozwod*+rozwiedzion*+~nierozerw*)+%2B(ma%B3%BF*+niesakrament*)+-homoseks*+-lesbij*+-islam*+sakrament*+eucharyst*+komuni* zobacz tutaj- z tego co ja wiem, to po slubie TYLKO cywilnym mozna zawrzec zwiazek Koscielny z inna osoba za zgoda biskupa. Oczywiscie przynajmniej jedna ze stron musi byc katolicka i poprzedni zwiazek partnera musial byc tylko cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATSUSA28
DZIEKUJE NALON ZA POMOC.DZWONILAM JUZ DO KURII ZNAJDUJACEJ SIE W ANGLII I W POLSCE I WSZEDZIE GDZIE MOGALM.NIESTETY ZOSTAL MI PRZECZYTANY KODEKS KTORY MOWI TO CO JUZ WCZESNIEJ PISALAM I ZGODA BISKUPA TUTAJ NIE MA SZANS.MALZENSTWO PRZEZ NICH ZAWARTE MUSI BYC TERAZ ROZWIAZANE( MIMO ZE MAJA ROZWOD) A TO MA POTRWAC OKOLO ROKU.NIE WIME DLACZEGO TAK JEST ALE JA JUZ TEGO NIE PRZESKOCZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do matsusa28
nie bardzo rozumiem... twój mąż i jesgo eks żona mieli razem ślub cywilny,ale w oczach Kościoła także kościelny??? tak to sformułowalas, a to absurd dla mnie... wyjasnij, jestem zwyczajnie ciekawa,bo sama niebawem biorę ślub cywilny w Anglii (ale z Polakiem). jesteśmy niewierzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATSUSA28
tak tak wlasnie powiedzieli mi w naszym katolickim kosciele.ja wiem ze to absurd i cos dla nas nie zrozumialego ale tak jest.jezeli dwie osoby nie wierzace i nieochrzczone boira slub cywilny to dla kosciola wzieli oni rowniez slub koscielny.nie wiem jak!!! dlatego pisze tutaj dla osob ktore beda w podobniej sytuacji.nie wiem jak jest jezeli slub bierze sie z polakiem w polsce ale tutaj w anglii obowiazuje takie prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathy100
hej Katriona, zupelnie sie z toba zgadzam. Ja jestem zareczona z Irlandczykiem - wlasnie planujemy slub cywilny w Dublinie i musze ci powiedziec ze juz stracilam wszystkich swoich znajomych bo to IGNORANCI i TEPACY. Zaden sie po angielsku nie odezwie chociaz mowia biegle, zaden nie lubi Irlandczykow a moj narzeczony to wspanialy facet. Dosc mam glupich polaczkow w Irlandii, zastanawia mnie po co oni tu wszyscy siedza skoro im tu tak niedobrze i Irlandczycy tacy glupi. Rozwiazanie - znalezc znajome polsko - irlandzkie pary. Masz ochote wybrac sie na kawe? Bo widze ze sensowna jestes. Pozdrawiam wszystkie Polki zakochane w Irlandczykach a Polakom niezgadzajacym sie z moja opinia od razu mowie zeby nie tracili czasu na opdisywanie bo nic mnie wasze poglady nie interesuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiemik
Dziewczyny - poradźcie!!! Jeśli któraś brała ślub cywilny z obywatelem Indii - proszę o kontakt. Pozdrawiam wszelkie polsko-zagraniczne związki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Również wychodzę za obcokrajowca. Nasz ślub odbędzie się w Polsce, połączony cywilny z kościelnym (ale nie w kościele),i nie chcemy żeby dawał nam go polski ksiądz, ale szwedzki pastor. Da się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimka 000
Hej dziewczyny potrzebuje waszej pomocy Jestem z obywatelem centralnej afryki juz od ladnych 10lat postanowilismy sie pobrac (mieszkamy we francji) problem w tym ze moj narzeczony stracil prawo pobytu z racj tego we francji jest nie legalnie, chcialam sie dowiedziec czy moze przyjechac do polski bez wizy aby zaczac zalatwiac sprawy z paszportem czy tez moze ja uzyskac w konsulacie polskim we francji bez ryzyka w zwiasku z jego obecna sytuacja. Pomozcie bo na necie nic nie moge znalesc na ten temat Dziekuje z gory za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albatros01
do anonimka-z tego co wiem to niestety nie moze, poniewaz juz jest nielegalnie.Musi wiec jechac do swojego kraju i stamtad starac sie o wize.Ja mysle,ze jedyne wyjscie jakie macie to pojechac razem do jego kraju, tam wziac slub cywilny i wtedy twoj maz moze starac sie o family permit.Najlepiej zadzwon do ambasady jego kraju-anonimowo i z pewnoscia udziela ci przydatnych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elle27
Do Katriony i reszty dziewczyn planujacych slub z Irlandczykiem. Ja tez jestem z Irl. Bardzo podobna sytuacja jak u Ciebie,bardzo podobne problemy....rozniez planujemy slub w przyszlym roku w Polsce.Nawet nie wiem za co sie zabrac...A jak Tobie(wam )ida przygotowania??Jak sobie radzicie?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elle27
Do Katriona i dziewczyn zareczonych z Irl. jestem w podobnej sytuacji,bardzo podobne problemy...jestem w tej komfortowej sytuacji ,ze i ja i moj narzeczony mamy super stosunki z rodzicami(ja z jego i on z moimi,bardzo fajni jego (nasi juz) znajomi ale jednak brakuje mi moich starych znajomych...)"BIG DAY" w przyszlym roku.Moj narzeczony planuje przyszlosc w Polsce!!!!!Nie wiem co z tego bedzie...Jest zauroczony naszym krajem..:)Ja jeszcze nie wiem co o tym mam myslec.Przeciez on nie mowi po "naszemu":) Mamy zamiar pobrac sie w Polsce w przyszlym roku.Mamy juz sale ale nic poza tym...:)nie wiem za co soe zabrac.Tez myslalam o wodzireju mowiacym po ang. i pol. Ja sobie dajesz/cie rade z przygotowaniami do wesela ,slubu i zycia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elle27
Do Katriona i dziewczyn zareczonych z Irl. jestem w podobnej sytuacji,bardzo podobne problemy...jestem w tej komfortowej sytuacji ,ze i ja i moj narzeczony mamy super stosunki z rodzicami(ja z jego i on z moimi,bardzo fajni jego (nasi juz) znajomi ale jednak brakuje mi moich starych znajomych...)"BIG DAY" w przyszlym roku.Moj narzeczony planuje przyszlosc w Polsce!!!!!Nie wiem co z tego bedzie...Jest zauroczony naszym krajem..:)Ja jeszcze nie wiem co o tym mam myslec.Przeciez on nie mowi po "naszemu":) Mamy zamiar pobrac sie w Polsce w przyszlym roku.Mamy juz sale ale nic poza tym...:)nie wiem za co soe zabrac.Tez myslalam o wodzireju mowiacym po ang. i pol. Ja sobie dajesz/cie rade z przygotowaniami do wesela ,slubu i zycia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. jestem w bardzo podobnej sytuacji jak Katriona.Od ponad trzech lat jestem z Irlandczykiem,od roku mieszkamy razem.Bardzo lubie jego rodzie i znajomych ale jednak brakuje mi moich starych znajomych..troszke inaczej jest+ja nie jestem az tak otwarta osoba...Planujemy slub w Polsce w przyszlym roku.Jak narazie mamy zarezerwowana tylko sale.Nie wiem jak sie mam za reszte zabrac... Dziewczyny napiszcie jak wam ida przygotowania do slubu,zycia..itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. jestem w bardzo podobnej sytuacji jak Katriona.Od ponad trzech lat jestem z Irlandczykiem,od roku mieszkamy razem.Bardzo lubie jego rodzie i znajomych ale jednak brakuje mi moich starych znajomych..troszke inaczej jest+ja nie jestem az tak otwarta osoba...Planujemy slub w Polsce w przyszlym roku.Jak narazie mamy zarezerwowana tylko sale.Nie wiem jak sie mam za reszte zabrac... Dziewczyny napiszcie jak wam ida przygotowania do slubu,zycia..itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za to...:0chyba posty ktore myslalam ze nie \"poszly \"jednak poszly..:)przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanulka26
Hej Elle27. bardzo chętnie odpiszę Ci na priv jak tylko podasz mi maila - mój masz przy poście! Dziewczyny już dawno tu chyba nie zaglądały, może dlatego żadna się nie odzywa.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanulka26
Hej Elle27. bardzo chętnie odpiszę Ci na priv jak tylko podasz mi maila - mój masz przy poście! Dziewczyny już dawno tu chyba nie zaglądały, może dlatego żadna się nie odzywa.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanulka26
Hej Elle27. bardzo chętnie odpiszę Ci na priv jak tylko podasz mi maila - mój masz przy poście! Dziewczyny już dawno tu chyba nie zaglądały, może dlatego żadna się nie odzywa.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×