Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hanka24

slub z obcokrajowcem-pomozcie

Polecane posty

Gość annagol
Izuniu! Tak bardzo Wam gratuluje!!!!!!! Z calego serduszka! Daj mi znac prosze czy znasz juz plec, a moze nie chcecie znac??? My myslimy o powrocie do Polski juz na poczatku przyszlego roku, ale kto wie! Miejmy nadzieje, ze spotkamy sie juz wkrotce! Buziaki dla Waszej trojeczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRATULACJE IZUNIU!!! Bardzo się cieszę! My planujemy od kilku miesięcy dzidzię, ale jeszcze się nie poszczęściło, chociaż w tym wypadku wolę poczekać już do slubu:) Takie male maleństwo w bruszku,! musi to być cudowne uczucie:) Izuniu nie wiem czy pamiętasz, ale pisałysmy ze sobą około 2 lat temu podczas mojego pobytu w RPA, pomogłaś mi wtedy bardzo w związku ze slubem, jednak nie zdecydowalismy się wtedy na to. Teraz wszystko przebiega w należytym porządku, zaręczyny, plany itd:) Więc cieszę się bardzo,że wtedy nam nie wyszło. Pisałam Ci na maila kilka dni temu, właściwie pisalam do Ciebie i kilku innych RPA-nek... Założyłam konto na naszej klasie: PARY POLSKO-AFRYKAŃSKIE więc zapraszam wszystskie kobietki! Buziaczki:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza20ar
Dzięki dziewczyny za gratulacje. Jesteśmy bardzo szczęśliwi bo tak jak piszesz Ikron84 to wcale nie jest zawsze takie proste, ze sobie zaplanujesz i jestes w ciazy :) Ciesze sie ze w koncu zdecydowaliscie sie na slub i ze teraz wszytko idzie w dobrym kierunku, napewno bedzie wspaniale!!!! :) Powodzenia!!! Dołączyłam do znajomych na naszej-klasie, fajnie mieć swoją stałą grupke i te same problemy o których inni nawet nie mają pojęcia, że takie problemy jak walka o bycie razem istnieją. Musiałyśmy przejść dużo stresujących dni ale pewnie żadna z nas nie żałuje że ci afrykańscy chłopcy to nasi mężowie. Bo warci są każdej walki i stresów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majanka33333
Pomocy prawnej!!Wyszlam za maz w Albanii 3 lata temu;niestety roznica kulturowa okazala sie nie do obejscia;ucieklam po roku;maz dlugo nie chcial mi dac rozwodu, ja poznalam Polaka.Sprawa rozwodowa chyli sie ku koncowi, a my planujemy slub w kwietniu, w Polsce. Niestety dowiedzialam sie, ze musze umiescic slub i rozwod w ksiegach polskich.Niby nic, ale nie dam rady logistycznie, bo na papiery rozwodowe poczekam conajmniej do lutego.W kwietniu bede rozwiedziona, ale nie dam rady zalatwic polskich formalnosci. Bigamia to nie jest, ale mam zamiar powiedziec, ze jestem panna i nie wspominac o slubie za granica.Moze to nie jest najlepsza droga, ale nie chce przesuwac daty slubu.Tomek dlugo czekal az uwolnie sie z poprzedniego malzenstwa, rodzina sie nastawila, sala zamowiona, wiec stawiam na jedna karte.Co myslicie, czy ktos byl w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza20ar
Hej! Ja umiejscawiałam ślub w Polsce i trwało to jeden dzień. Nie wiem jak jest z rozwodem. Najlepiej jakby ktos poszedł do twojego urzędu stanu cywilnegi i się spytał jak długo trwa rejestracja ślubu i rozwodu, chyba byłoby najłatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majanka33333
problem polega na tym, ze moj rozwod nadal trwa, date slubu mamy na poczatku kwietnia, papiery znajac przyspieszenie urzedow pewnie beda w lutym. Nie dam rady leciec o polski umiejscowic rozwod i lecie na drugi koniec polki gdzie bierzemy slub by zapisac sie w urzedzie plus nie wiadomo czy bedziemy mieli wolny termin. Nie wyrobie sie fizycznie;chce tylko wiedziec jakie moga byc'powiklania'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza20ar
Z tym nie mam pojęcia. Może spytaj się na jakimś forum prawniczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
itam. prosze o pomac jestem z`moim chlopakiem od 3,5 roku. mieszkamy w anglii, on pochodzi z pra. jest tu nielegalnie. rok temu jego visa stracila waznosc. spodziewamy sie dzidziusia i bardzo sie boje, ze nie ma drogi zalatwienia juz wszytkich papierow by on byl legalnie tu i nie wiem co robic. prosze jesli cos wiecie piszcie. inka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inkacafe, ja biorę ślub w styczniu z obywatelem RPA, podaj maila postaram się pomóc jak tylko mogę! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pecora79
Czesc dziewczyny!!!jestem zareczona z Irlandczykiem i planujemy slub konkordatowy w Polsce,jesli ktoras z was jest lub byla w podobnej sytuacji prosze o pomoc:jakie dokumenty musimy dostarczyc w kosciele badz usc???z gory dziekuje i pozdrawiam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magmkzd
Też mam pytanie... moj narzeczony przebywa od 4 lat nielegalnie w Irlandii,teraz chcemy sie pobrac...czy jest to mozliwe i jakie sa procedury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Jest tu jeszcze ktoś kto pomaga / udziela porad w związku ze ślubem z obcokrajowcem? My chcemy się pobrać za rok w Polsce, prawdopodobnie w Krakowie (tylko ślub cywilny). Chcemy przetransportować całą Jego rodzinę i moją (z innego województwa) i zapewnić im nocleg. Chciałam się zapytać jakie dokładnie dokumenty potrzebujemy (mój chłopak jest Anglikiem) i na jak długo przed ślubem trzeba wszystko załatwiać. I gdzieś wyczytałam, że On musi mieszkać w Polsce chyba prze 21 dni, czy to prawda? A co do ślubu to czy wypada iść w sukni ślubnej jak to nie będzie ślub kościelny? No i nie mam pomysłu na wesele, nie chcę żadnego pijaństwa ani tańców, ale też nie chcę posedzieć z rodziną 2 godz w restauracji i tyle. Czy jest ktoś z jakimś pomysłem, kto pomoże? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o 21 dniach pierwsze slysze, ale najlepiej dowiedz sie wszystkiego w urzedzie stanu cywilnego, bo to sie zmienia... tam sie dowiesz jakie dokumenty potrzebne i wogole co i jak. Co do stroju to raczej na slubie cywilnym jest dowolny, jak masz ochote na biala suknie to raczej nic nie stoi na przeszkodzie... Co do wesela to ja mialam bezalkocholowe i polecam, moge polecic tez swietnego wodzileja ktory ma doswiadczenie w prowadzeniu tego typu imprez... ani kropli szmpana nie bylo a wszyscy sie swietnie bawili do 7 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) no właśnie ja też nie jestem pewna czy musi mieszkać w Polsce przez jakiś czas, ale zadzwonię i się o wszystko wypytam, bo czasami co innego jest napisane a inaczej jest w rzeczywistości. Jeśli chodzi o imprezę bezalkoholową to jeszcze nie taki problem, najbardziej mnie przeraża to, że będę musiała tańczyć, a jak sobie pomyślę, że będę musiała tańczyć całą noc... to normalnie wszystkiego mi się odechciewa. I zamiast najpiękniejszego dnia w życiu będzie najgorszy... I właśnie nie wiem jak to zastąpić, żeby nie było takiej standardowej zabawy z tańcami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchela25
Polecam zespoły i djów z Muzycznego Centrum www.kusza.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość so745
Czesc, sluchajcie mam wielki dylemat. Moj facet ma hiszpanski paszport (lewy). Oboje mieszkamy w UK, z tym ze on jest tu nie legalnie. Jak mozemy sie pobrac? Moglibysmy sie pobrac w Polsce? I co zrobic zeby wrocic do UK razem i legalnie? Prosze o pomoc albo jakies namiary kto moglby mi udzielic jakichs informacji. Dzienx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a facet jest hiszpanem? Bo raczej slub w pl nie wchodzi w gre, zwlaszcza slub na podstwie podrobionego paszportu, chyba musicie do jego ojczyzny sie wybrac tam zawrzec zwiazek, wystapic o paszport tym razem legalny i przez laczenie rodzin wrocic do uk... powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bynny78
Witam!!! Pisalam juz wczesniej tutaj ... Jestem po slubie w Rpa juz ponad 10 miesiecy i nie jest mi latwo. Problem polega na tym ze lokalne Home Affairs zgubili moje wszystkie dokumenty dotyczace wizy partnerskiej i na chwile obecena jestem w tym kraju nielegalnie! Wyglada na to ze mam pecha nie mam Id ani pozwolenia o prace wiec nie moge pracowac tutaj i zarabiac... Pozdrawiam was dziewczyny pamietajcie ze Rpa to kraj rasistow! Przestrzegam was i tyle apropo Polskiej ambasady nie chca mi pomoc wiec wielkie dzeki za to ze urodzilam sie Polka i nie moge wrocic spowrotem do kraju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cinanya
witajcie ja od listopada jestem zona syryjczka.. slub wzielismy w kosciele protestanckim, bo strasznie dlugo zajeloby zalatwianie tego w inny sposob.. ale najwazniejsze jest, bo nie moge znalezc jak dlugo czeka sie na wize dla malzonka, bo bez niej on nie moze tu zostac, a dodatkowo chcielibysmy pojechac na urlop do polski... nasz 'prawnik' powiedzial ze srednio 10-12 tygodni, czy to prawda i czy przez ten caly czas potrzebuja wszystkich dokumentow? wiecie bo moj problem jest na tyle pogmatwany, ze prawnik rozmawia tylko z moim mezem, bo oboje sa arabami, a ja jestem juz bez dowodu osobistego od dluzszego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie,czt ktos mial podobna sytuacje .Od jakis 4 lat jestem z dziewczyna z Filipin w UK ,Ona niestety jest nielegalnie ,ale wiem ze pomimo tego mozemy wziasc slub prawnicy podobno moga duzo w home office zaltwic czy ktos mial podobna sytuacje?jak to wyglada?Dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby wziasc slub z obcokrajowcem w UK ta osoba musi miec wazna wize minimum na nastepne 6 miesiecy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek lubicz
zal mi was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomocy!!Biore slub z obywatelem RPA, ale nie wiem, jakie dokumenty zebrac i w ogole od czego zaczac. Gdzie slub wziac itd. Jestem aktualnie w Kapsztadzie. Dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. pracuje z mojim narzeczonym w angli. On jest z moldawi chcemy zrobic slub cywilny w angli ale wogule niewiemy jak sie za to zabrac i jakie dokumenty so nam potrzebne. Muj narzeczony do angli potrzebuje wize.mam pytanie czy po slubie bendzie mugl przebywac ze mnom w angli bez wizy???????pomuzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do agalona:) ja mieszkam w uk.i slub bralismy tez w uk.moj maz przebywal nie legalnie w uk ale przy pomocy prawnika udalo nam sie zalatwic odpowiedni dokument z home office i juz jestesmy trzy latka po slubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza20ar
Hej! Mam problem a wiem ze jest tu wiele dziewczyn zwiazanych z mezczyznami z RPA dlatego to pytanie na tym topiku. Czy ktos wie moze czy trzeba zdawac paszport przy zrzekaniu sie obywatelstwa RPA? Nie wiem czy przy skladaniu dokumentow trzeba oddac czy moze dopiero przy odebraniu decyzji? Z gory wielkie dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×