Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kreatywna lepicha

MAŁA GASTRONOMIA - JAKIE KOSZTY ???

Polecane posty

Gość Młody Technik
Czytam Wasze wypowiedzi n.t. przepisów, Sanepidu itp. i rozumiem frustrację osób chcących rozpocząć własny business a gubiących się w gąszczu przepisów. Pamiętajcie jednak, że przepisy te mają dyscyplinować osoby, które potencjalnie mogą otruć masę osób. Profesjonalna gastronomia to nie gotowanie u mamy w kuchni!!! Odpowiedzialność jest dużo większa. Ale do meritum. Zawodowo zajmuję się sprzętem gastronomicznym i jeśli chodzi o koszty otwarcia lokalu to z mojego doświadczenia wygląda to tak: - mała pizzeria (ok 6-8 stolików na 4 osoby+dowóz własny) meble, sprzęt, okapy itp. ok 75 tys brutto - stołówka pracownicza/bar samoobsługowy na 40-50 osób ok 134 tys brutto - restauracja/pub z prostą kartą na ok 60-80 osób ok 90 tys. brutto W/w koszty to tylko wyposażenie w sprzęt gastronomiczny, meble ze stali nierdzewnej (szafki, zlewy, okapy)+ najprostsza zastawa. Koszty adaptacji pomieszczeń, kasy fiskalne, ew. komputery, programy, meble na salę, łazienki dla gości i pracowników, szatnie itp. to osobny temat. Można zminimalizować koszty sprzętu korzystając zamiast z profesjonalnego ze zwykłego AGD (porównanie: kuchenka 4 palniki profesjonalna z piekarnikiem min 7 tys. brutto, AGD ok 2 tys). Tyle że nie można oszczędzać na wszystkim bo sumarycznie wyjdzie drożej (np profesjonalne zmywarki zużywają 2-3 L wody i myją w ok 3 minuty, zmywarki AGD są dużo wolniejsze i mniej ekonomiczne przez co w perspektywie znacząco zwiększają koszty i utrudniają pracę obsłudze). Jeśli nigdy nie pracowaliście w gastronomii a chcecie zakładać własną restaurację, pub czy fast food to czeka Was masa pracy i nauki. Na miejscu takich niedoświadczonych osób zatrudniłbym się najpierw na 3-6 miesięcy w podobnym lokalu i zapoznał się z "know-how". Szkoda stracić duże pieniądze a przede wszystkim marzenia przez brak znajomości rzeczy, które można się nauczyć w parę miesięcy. POWODZENIA MT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 666ertr
Ale naiwniaki na tym forum piszą - ludzie... Niektóre komentarze porażają skrajną niekompetencją. Ja rozumiem, że Sanepid be, ale gdyby nie oni i ich \"głupie\" przepisy, mielibyśmy knajpy bez kibli, z brudnymi domowymi naczyniami na zapleczach, strome schody, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łobi
pozdrawiam wszystkich zaczynajacych mala gastronomie,naleza do tych ktorzy tez maja zamiar w takie cos zainwestowac. i tu moje pytanko lub tez prosba od czego zaczac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestało padać
witam - mam swój lokal który planuje zagospodarować pod mała gastronomie - przydałby sie remont i tutaj pada moje pytanie czy podłogi tez mają mieć swoje wytyczne opisane przepisami ?? słyszałem o ich powierzchni bez progów i występów a czy materiał z którego miałaby wykonana ma znaczenie dla sanepidu- na pewno ale jakie i czy tu już się zaczynać miałyby przepisy przeciwpożarowe... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulenta
Witam! Ja mam tylko jedno pytanie,mam działający bar i chciałam rozszerzyć zakres usług o fast food czyli konkretnie zapiekanki, pizza i hamburger ogólnie taka garmażerka mrożonki.Chce tylko wstawić do tego kuchenke mikrofalową i zamrażarkę na mrożonki.Pytanie brzmi czy muszę zgłaszać to w sanepidzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsum
HAHAHA. ZNAM CUKIERNIĘ W KTÓREJ OPRÓCZ LODÓW JEST I WYSZYNK ALKOHOLU. I NIE MA ŻADNEGO KIBLA NIE MÓWIĄC O UMYWALCE. JEST ZA TO KLIMATYZACJA A WŁAŚCICIEL MA W D...E WYMOGI SANEPIDU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yar1966
Mam pytanie ? Jakie są wymogi dla frytkarni? Co robić ze zużytym olejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burza56
witam! pragne otworzyć mały lokal gastronomi w swym zakładzie prosze niech ktoś doradzi mi co najpierw i od czego zaczać??? prócz lokalu bo to już jest.Jakie koszty musze ponieś na dzień dobry.Chce zacząć od śniadań i pączki,itd.A pózniej ciepłe posiłki typu zestawy obidowe.Prosze o fachowe porady BEATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hommini
Mam jedno pytanie...moze ktos wie jak wyglada sprawa cieplej i zimnej wody w punktach, ktore nie maja bezposredniego dosepu do biezacej wody tj. budki wolnostojace, przyczepy itp. Czy wode sie jakos magazynuje czy cos ? Z gory dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka 7777777
czesc wam,mam pytanie i prosze was o pomoc.zamierzam otworzyc mala gastronomie a dokladnie mala przyczepa z hot-dogami,zapiekankami.hamburgerami,frytkami i kebabem.jestem w trakcie rozgladania sie za przyczepa ale bede musiala jeszcze zakupic caly sprzet potrzebny i czy orientujecie sie jakiej firmy najlepiej kupowac sprzet i mniej wiecej jakie sa koszty otwarcia takiej przyczepy gastronomicznej,calkowity koszt,bardzo prosze napiszcie mi,i czy waszym zdaniem taka budka bedzie miala wziecie,czy so dochody z tego.mieszkam w miescie ok 80 tys.ludzi ,z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redrose76
witam wszystkich. Znalazłem świetną stonkę dla osób które chcą sie zabrać za jakiś mały buisness. Zacząłem czytać informacje zawarte tam i wiele powiem Wam szczerze można się dowiedzieć. http://www.twoja-firma.pl/poradnik.html Może ktoś wie gdzie poczytać o sanepidzie, o tych wszystkich zasadach. Myślę że podstawą do otwarcia czegoś jest zaznajomienie się wcześniej z tymi wszystkimi zasadami, prawami . życzę wszystkim sukcesów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redrose76
Nowe rozporządzenie W dniu 18 grudnia 2002 roku ukazało się nowe, obowiązujące od 1 stycznia 2003 roku, Rozporządzenie Ministra Zdrowia (Dz. U. Nr 234 /2002 poz. 1975). Zgodnie z tym Rozporządzeniem, każda osoba mająca bezpośredni kontakt z żywnością, musi, na wniosek przedsiębiorcy , co 12 miesięcy zostać poddana badaniu lekarskiemu dla celów sanitarno-epidemiologicznych. Badanie może być przeprowadzone tylko przez uprawnionego lekarza medycyny pracy. Efektem badania jest specjalne zaświadczenie z badania przeprowadzonego do celów sanitarno-epidemiologicznych, dopuszczające badaną osobę do wykonywania pracy w procesie produkcji i obrocie żywnością. Zaświadczenie to jest wydawane niezależnie od zaświadczenia otrzymanego w wyniku badań wstępnych lub okresowych. Aktualne książeczki sanepidowskie zachowują swoją ważność zgodnie z podanym w nich terminem. Nowe zaświadczenia muszą więc mieć tylko te osoby, którym mija podany w książeczce termin ważności badań. Nowe zaświadczenie zastępuję obowiązujące od 1958 roku, książeczki sanepidowskie. Ponieważ jednak Sanepid, jak dotąd, nie ma przepisów wykonawczych, podczas kontroli, wymaga zarówno nowych zaświadczeń jak i zaktualizowanych tradycyjnych książeczek. Dokumenty wymagane podczas kontroli, w przypadku kontaktu z żywnością. Jeśli pracujesz sam musisz mieć: * obowiązujące od 1 stycznia 2003 roku specjalne, wystawione dla ciebie, zaświadczenie z badań lekarskich, przeprowadzonych dla celów sanitarno-epidemiologicznych, przez lekarza medycyny pracy, * aktualną książeczkę sanepidowską podpisaną przez lekarza medycyny pracy. Jeśli zatrudniasz pracowników musisz mieć: * podpisaną na minimum rok, umowę z lekarzem prowadzącym gabinet medycyny pracy lub przychodnią świadczącą takie usługi, * dla każdego pracownika, wystawione przez lekarza medycyny pracy, aktualne zaświadczenia stwierdzające zdolność pracownika do pracy na określonym stanowisku . o aby lekarz wykonał badanie, musisz pracownikowi wystawić skierowanie na badania profilaktyczne, o zaświadczenie związane jest z danym zakładem pracy, co oznacza, że jeśli np. ktoś pracował w innej restauracji jako kelner, pracując u ciebie na tym samym stanowisku musi powtórnie wykonać badania, o zaświadczenia są ważne wyłącznie z podpisaną umową. * dla każdego pracownika mającego kontakt z żywnością, nowe, obowiązujące od 1 stycznia 2003 roku, specjalne zaświadczenie z badań lekarskich, przeprowadzonych dla celów sanitarno-epidemiologicznych wystawione przez lekarza medycyny pracy ( wzór pod adresem internetowym www.okc.home.pl ). o zaświadczenie wystawiane jest na podstawie twojego wniosku , * aktualną książeczkę sanepidowską podpisaną przez lekarza medycyny pracy. Zwróć uwagę, że wszystkie zaświadczenia mogą wydawać jedynie lekarze medycyny pracy. Zaświadczenia wystawione przez lekarzy innych specjalności nie są honorowane. Oprócz Sanepidu, mogą cię kontrolować, inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy( PIP ) i Państwowej Inspekcji Handlowej ( PIH ). W zasadzie każda z kontroli może, zażądać każdego z wymienionych wyżej dokumentów. Warto więc mieć je uporządkowane, bo badania w wymaganym w kontaktach z żywnością zakresie, nie są drogie, za to kary dochodzą do 5000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redrose76
To też może sie komuś przydać z jakich źródeł sfinansować inwestycję ale częściowo Fundusz Mikro Fundusz Mikro został utworzony w 1994 r. przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości PAEF. Ma on na celu realizację programu wspierania mikroprzedsiębiorczości w Polsce. Jeżeli chcesz skorzystać z oferty Funduszu Mikro skontaktuj się z przedstawicielstwem lokalnym znajdującym się najbliżej miejsca, w którym prowadzisz działalność gospodarczą. Tylko za pośrednictwem tego właśnie przedstawicielstwa możesz nawiązać współpracę z Funduszem Mikro. Przedstawiciele Funduszu zaproszą Cię na spotkanie a potem odwiedzą Cię w Twojej firmie i zaproponują dostosowaną konkretnie do specyficznych potrzeb Twojej firmy ofertę. Dla kogo Fundusz Mikro? Oferta Funduszu Mikro skierowana jest do właścicieli małych firm, rozpoczynają lub prowadzą działalność, którzy mają dobry i wiarygodny plan rozwoju przedsiębiorstwa, wymagający zewnętrznego finansowania, a nie spełniają wymogów, stawianych przez banki(głównie chodzi o brak zabezpieczenia kredytu). Kto najczęściej korzysta z oferty funduszu? Z oferty Funduszu Mikro najczęściej korzystają jednoosobowe lub rodzinne firmy, zatrudniające nie więcej niż kilku pracowników. Jakie warunki musi spełnić osoba ubiegająca się o pożyczkę? Klienci Funduszu Mikro muszą prowadzić legalną działalność gospodarczą. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących formy i typu działalności. W jaki sposób realizowane jest finansowanie rozwoju firmy przez Fundusz? Fundusz Mikro finansuje działalność małych firm w formie serii pożyczek, rosnących w miarę rozwoju firmy. Zaczyna od pożyczki w kwocie nie przekraczającej 10 tys. zł. Przy kolejnych pożyczkach stopniowo ją zwiększa, w miarę rozwoju firmy, do około 30 tys. zł. Pożyczki spłacane są w równych ratach miesięcznych, obejmujących kapitał i odsetki. Terminowe regulowanie wszystkich rat pożyczek jest warunkiem kontynuowania współpracy. Czy oprocentowanie pożyczki jest stałe, czy zmienne? Oprocentowanie nie zmienia się w czasie trwania pożyczki i odpowiada oprocentowaniu banków komercyjnych dla kredytów z grupy podwyższonego ryzyka. Przy uruchomieniu pierwszej pożyczki Fundusz pobiera opłatę administracyjną w wysokości 2% kwoty pożyczki. Przy kolejnych pożyczkach opłata może być zmniejszona. Kwota pożyczki przekazywana jest na rachunek bankowy przedsiębiorstwa Pożyczkobiorcy. Maksymalny okres pożyczki wynosi 1 rok. Jakich zabezpieczeń wymaga Fundusz Mikro? Jedynym zabezpieczeniem stosowanym przez Fundusz Mikro jest poręczenie cywilne oraz poręczenie weksla własnego pożyczkobiorcy. W odróżnieniu od większości banków Fundusz akceptuje wzajemne poręcznie pożyczek przez pożyczkobiorców. Wzajemne poręczenie pożyczek w ramach grupy 4 do 7 przedsiębiorców jest najwygodniejszą i najtańszą formą zabezpieczenia. Każdy z przedsiębiorców zaciąga własną pożyczkę i poręcza pozostałe pożyczki w grupie. Jak można nawiązać współpracę z Funduszem? Aby nawiązać współpracę z Funduszem Mikro, należy przedstawić w rozmowie z pracownikiem funduszu dobry i wiarygodny plan rozwoju firmy oraz prowadzić legalną działalność gospodarczą. Należy także: * osobiście odpowiedzieć na pytania zawarte w krótkim wniosku Pożyczkowym, złożyć oświadczenie o wysokości dochodów swoich i współmałżonka, * przedstawić zgodę współmałżonka na zaciągnięcie i poręczenie pożyczki, * na życzenie pracownika Funduszu udostępnić dokumentację prawną i finansową firmy. Ani przedsiębiorca, ani jego przedsiębiorstwo nie powinny być zadłużone. http://www.okc.neostrada.pl/jak_zaczac/r_jak_zaczac.html Pożyczki z PFRON na rozpoczęcie działalności dla osób niepełnosprawnych (praktyczne rady) http://www.1praca.gov.pl/firma.php?id_cat=8&id_doc=938 http://republika.pl/wlkpsn/pozyczka.htm Pożyczka na rozpoczęcie działalności z kredytu dla bezrobotnych http://www.1praca.gov.pl/firma.php?id_doc=843&archiwum=1 Pożyczki dla absolwentów na rozpoczęcie działalności gospodarczej http://www.1praca.gov.pl/firma.php?id_doc=593&archiwum=1 kupić je na raty CLA , Żagiel http://www.cla.com.pl/ http://www.zagiel.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redrose76
czy ktoś sie orientuje jakie są koszta założenia terminalu płatniczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak23
Witam - Profesjonalne wyposażanie gastronomii -projekty,urządzenia,montaż -pizzerie,paby,resteuracje itp.-rosadne ceny. pa78interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADDAM
Chciałbym się podpiąć do tematu. Zastanawiam się nad uruchomieniem małej gastronomi w przyczepie, przede wszystkim dania na ciepło pierogi pod różną postacią, miejsce parking TIR. Może ktoś doświadczony mógłby podzielić się wiedzą na temat kalkulacji kosztów takiego biznesu, jak również możliwości przygotowywania ;) lepienia pierogów przez emerytkę( lub żonę , matkę , teściową) w domu i sprzedaży w mojej gastronomi. Ile czasu potrzeba i jakie warunki trzeba spełnić żeby taki biznes otworzyć, co wsiąść pod uwagę żeby skalkulować jego opłacalność. Serdeczne dzięki za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADDAM
Chciałbym się podpiąć do tematu. Zastanawiam się nad uruchomieniem małej gastronomi w przyczepie, przede wszystkim dania na ciepło pierogi pod różną postacią, miejsce parking TIR. Może ktoś doświadczony mógłby podzielić się wiedzą na temat kalkulacji kosztów takiego biznesu, jak również możliwości przygotowywania ;) lepienia pierogów przez emerytkę( lub żonę , matkę , teściową) w domu i sprzedaży w mojej gastronomi. Ile czasu potrzeba i jakie warunki trzeba spełnić żeby taki biznes otworzyć, co wsiąść pod uwagę żeby skalkulować jego opłacalność. Serdeczne dzięki za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADDAM
Chciałbym się podpiąć do tematu. Zastanawiam się nad uruchomieniem małej gastronomi w przyczepie, przede wszystkim dania na ciepło pierogi pod różną postacią, miejsce parking TIR. Może ktoś doświadczony mógłby podzielić się wiedzą na temat kalkulacji kosztów takiego biznesu, jak również możliwości przygotowywania ;) lepienia pierogów przez emerytkę( lub żonę , matkę , teściową) w domu i sprzedaży w mojej gastronomi. Ile czasu potrzeba i jakie warunki trzeba spełnić żeby taki biznes otworzyć, co wsiąść pod uwagę żeby skalkulować jego opłacalność. Serdeczne dzięki za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzyna84
Mam pytanie lokal 14 m2 jedno wejscie wc zimna woda mozliwosc zrobienia zaplecza gastronomicznego dania tylko w jednorazówkach 2 stoliki na max 8 jak to jest z toaleta czy musza byc 2 i czy musi byc w niej umywalka czy wogle musze miec toalete przeciez w tych chinskich i budach nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalisssima33
chcemy z chłopakiem otworzyć mały interes, a konkretnie produkować na lokalną skalę pierogi. Wszystko odbywało by się u niego w domu.Jakie są wymagania sanepidu na taki interes co do wielkości pomieszczenia, jego lokalizacja, wyposażenie?gdzie starać się o pozwolenie na otwarcie czegoś takiego..? jestem zielona w tych sprawach :/ proszę o wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zikus1986
Witam.Chciałbym otworzyć w przyszlosci mała gastronomie.Wiem ze biznes by mi wypalil ale z tego co wyczytałem z sanepidem są duże problemy...;((Natomiast wpadłem też na inny pomysł który też jest dobry;]Tzn chodzi mi o gotowanie w domu(i wlasnie tu jest moje pytanie).Czy mogę gotowac w domu i pozywienie dostarczać do różnego rodzaju firm??Moim planem jest sporzadzenie menu i gotowanie dla firm w domu....Potrafię gotować i interesuję się tą dziedziną już kilka lat...Aktulnie mam 21 i pragnę coś robić w życiu...Powiedzcie czy muszę spełnić jakieś wymagania przez sanepid??I czy taki biznes ma szanse na przetrwanie??Prosze o kontakt gg 6026994 lub email-boro_1986@o2.pl.Lub jezeli ktos bylby chetny i mial jakies srodki na otworzenie biznesu to mogę go wdrozyc i mogli bysmy sprobowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonzo Kucharz. Śląsk
hej... powiem Wam ze z sanepidem to są bardzo wielkie cyrki, sanepid jest w stanie sie doczepić o wszytyko, pomieszczenia na jajka, drogę czysta i brudną ( to w przypadku restauracji gdzie powracają naczyniea na zmywak nie moga sie krzyrzować naczynia czyste z brudnymi) nie muwiąc o HACAP, te przepisy to juz wogule nie samowite utrudnienie, noze do tego czy tamtego... to nie jest konieczna wazna by były jednolite, tak by skrawki produktu nie dostawały sie pomiedzy łaczenia, deski... warto mieć kilka czerwona ( mieso) zielona ( ważywa) moze byc tez niebieski i biała. we wczesniejszym temacie padło pytanie o blaty, nie nie muszą byc koniecznie ze stali nierdzewnej, mogą być dowolne lecz jednolite ( na przykład zwykłe blaty kuchenne takie jak w domach) w przypadku małych gastronomi albo przyczep gastronomicznych są dosyć konkretne wymogi, na przykład w przyczepach ma być bierząca woda, ( moze to byc zwykły baniak z wodą zawieszony tak by woda spływała w dół) sanepid nie ma prawa sie doczepić ( no chyba ze ktoś jest nie poinfirmowany i da sobie wcisnąć) musi tez być coś takiego jak WC dla pracowników, jesli jest to w pobliżu jakiegoś innego lokalu albo prywatnego domu to mozna sie dogadać za groszowe opłaty miesiecznie. Jesli chodzi o zyski to bardzo ciezko jest przewidzieć, wszystko zalezy od wielu czynników, miejsce, jaki produkt a predewszystkim smak i jakośc podania, nawet jesli bedziemy mieli super chamburgery a podamy go nie odpowiednio to drugi raz juz nikt nie przyjdzie. klijenta zdobywa sie za pierwszym razem. to w sumie wszystko jak mi sie coś przypomni to przekaże... POLECAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonzo Kucharz. Śląsk
ZIKUS 1986. he he masz łep chłopie. Jesli chodzi o gotowanie w domu to mozesz tak robic najlepiej założyć sobie prywatą działalnośc z zakresu gastronomi i cateringu, za dany probukt wystawiał byś rachunek bądz fakturę VAT, jesli chodzi o własną działalność jest to bardzo fajna sprawa i jak na razie nie droga bo przez 2 lata płaci sie tylko 230 zł a nie prawie 900 zł składek ( pod warunkiem ze bedzie to twoja pierwsza działalnośc) tak wiec masz 2 lata na jej rowiniecie. Jestesmy w bardzo podobnym wieku ( 23 ) i polecił bym Ci zrobienie kursów w zakresie doradztwa Kulinarnego ( mozna menu układać ) i Carvingu ( to juz wyzsza szkoła jazdy) wiadomo ze na słowo nikt nie uwierzy Ci ze potrafisz gotować, jesli chodzi o prywaciarzy którzy mieli by odbierać Twoje produkty... wątpie :( mało kto sie decyduje na to. zawsze mozna załozyc własną strone i tam sie reklamować, wszystko z czasem. jesli bedziesz potrzebował odpowedzi na pytanie to masz mojego maila. POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzy razy tak
mala gastronomia to fajna sprawa, jak sie nie ma malych dzieci:) ja ze wzgledu na dzieciaki niestety musze zrezygnowac:( ale, mam pol roku doswiadczenia i moge pare zdan napisac. najpierw do jezyny, ktora pisala w moje urodziny;) w malej gastronomii nie musisz miec dwoch toalet. dwie toalety sa konieczne, gdy chcesz sprzedawac alkohol, na alkohol, jak kazdy wie trzeba miec koncesje, koncesja na piwo to koszt ok. 550zl za rok, na wina podobnie, a wodka i inne wysoko procentowe - ponad 2000zl. ale piwko w lokalu warto miec, dobry jest z niego dochod. jesli chodzi o hot-dogi, poza tym, ze chyba najlepiej sie na nich zarabia, u mnie sa ponoc najlepsze w miescie. pare moich sekretow: mam lokal blisko szkol, dzieciaki uwielbiaja kupowac kanapki, za 2 zl sprzedaje kanapke z salata, wedlina, ogorkiem i pomidorem, margaryna i sos. bulke kupuje za 71gr, wedlina ok. 30gr za plaster, no i reszta ok.20gr. czyli na kanapce przebitka ok. 70-80gr. niby niewiele, ale jak sie sprzeda tych kanapek 50 (a tyle sprzedawalam przed wakacjami, to mozna sobie pare zlotych zarobic. mikrofalowka jest wam zbedna, kupujecie opiekacz do bulek od kebaba, ja kupilam zwykly grill za 160zl i robicie w niej hamburgery(opiekacie razem kotleta i bulke) u mnie po 4zl. pieke tez na grillu parowki i podaje z frytkami za 3 zl lub zestaw frytki+2 parowki+surowka za 5zl. frytkownica to nie taki drogi gadzet, frytki w tesco 2,5kg za 7zl, macie z tego jakies 10 porcji, sprzedajecie za 2zl, ale tu jeszcze w gre wchodzi olej, ktory jest niestety dosyc drogi, a trzeba chyba co tydzien wymieniac(z tego co sie orientuje ktos to skupuje). hot dogi robie w malym piekarniku kupionym chyba za 250zl, bulka kosztuje ok 70gr, parowka jakies 30-40gr, do tego surowka i sos, czyli ok. 1,30zl to kosztuje, a schodzi za 3,50zl. w opiekaczu robie tez zapiekanki, zaufajcie mi, mikrofala robi dziadostwo!!! oficjalnie nie mozna trzec sera i pieczarek w lokalu, ja sie jdnak do tego nie stosuje, bo mam w d... glupie przepisy i nie bede sprzedawac starego sera przetartego przez kogos... kebaby robie sama, tez nielegalnie, ale ludzie je uwielbiaja. swiezutkie piersi z kurczaczka, olej, przyprawa i dawaj na ruszt, sosow tez samemu nie mozna robic, ale ja robie i jeszcze nikt mnie nie sciga, dbam o czystosc, korzystam tylko ze swierzych skaldnikow. surowka z kapusty, ogorka, pomidora, kukurydzy, papryki i ogorkow konserwowych, troche soli, troche cukru... klienci mi mowia, ze ja zawsze dobrze robie:D a jesli chodzi o obroty. na alko jest przebitka 1/3, na reszcie ok. 50-60% nie wliczajac kosztow pradu itp. lokal musi funkcjonowac minimum 12h zeby przynosil konkretniejsze zyski. oplaty: prad: 150-200zl woda: 30-40zl smieci:33zl gazu u mnie nie ma. ja niestety z uwagi na dzieci nie moglam codziennie otwierac i sie nie rozkrecilam, ale kiedy zamykalam w czerwcu, mialam utargi 200-300zl czyli ok. 80-150zl dziennie, moj znajomy ma pizzerie w przyczepie, ma ok. 500zl utargu. zas w centrum u turkow kosza i po 2000zl dziennie. wszystko zalezy od czasu otwarcia, lokalizacji... to fajny biznes, jednak zjada kawal zycia. wymyslcie cos, co bedzie was wyroznialo, u mnie to sa np. frytki z parowka, hot-dogi z piecyka, kanapki. jestem nietypowa;) i zaluje, ze musze sie przekwalifikowac:( powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mich
A gdybyście chcieli wyposażyć wasz lokal w nowoczesny sprzęt POS - terminale dotykowe, sprzęt fiskalny - polecam www.propos.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mich
A gdybyście chcieli wyposażyć swój lokal w nowoczesny sprzęt POS - terminale dotykowe, sprzęt fiskalny - polecam www.propos.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patologic
a ja mam kasę fiskalną z inventusa i sobie chwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patologic
a ja mam kasę fiskalną z inventusa i sobie chwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkeee
Witam wszystkich:)czy ktos z was ma moze jakies wieksze pojecie na temat przyczep gastronomicznych z lodami/goframi itp..?planuje cos takiego otworzyc ale doslownie nie wiem od czego zaczac..zna ktos mniej wiecej koszt?prowadzil ktos cos takiego?co z sanepidem? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siarra
Witam ponawiam zapytanie osoby na temat sprzedawania lodow i goffry lub tez nawet nalesnikow w zaadaptowanej przyczepie. Mam maszyne do lodow lodowki blaty itp. oczywiscie temat juz troche poznalem i bede kozystal z tak zwanych produktow gotowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×