Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kreatywna lepicha

MAŁA GASTRONOMIA - JAKIE KOSZTY ???

Polecane posty

Gość garmazerkaaaa
ja mam pytanie odnosnie wniosku o dotacje , gdzie jest podpunkt kwalifikacje zawodowe. jezeli pracowalam w restauracji , gdzie jest podawana tylko ryba, lub w pizzerii, czy to wystarczy w sytuacji gdy chce otworzyc garmazerke (pierogi, krokiety, kopytka itd.) , czy musze akurat w czyms takim miec kwalifikacje, czy ogolnie gastronomia????????? Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkeee
:)wystraczy to ze pracowalas w gastro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{...}jezeli pracowalam w restauracji{...} to masz kwit na to ze masz doswiedczenie w gastro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadło mi tekst :P Jesli chcesz postawić budę na terenie miasta a nie należącym do osoby prywatnej to o pozwolenie musisz sie starać w UM. Sprawdź przy okazji jakie opłaty pobiera miasto za handel na jego terenie (poza dzierżawą terenu). Jesli chodzi o prąd to mi Enea załozyła skrzynkę na słupie obok przyczepy, ale trochę to kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadło mi tekst :P Jesli chcesz postawić budę na terenie miasta a nie należącym do osoby prywatnej to o pozwolenie musisz sie starać w UM. Sprawdź przy okazji jakie opłaty pobiera miasto za handel na jego terenie (poza dzierżawą terenu). Jesli chodzi o prąd to mi Enea załozyła skrzynkę na słupie obok przyczepy, ale trochę to kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam duży ogród i na nim właśnie chciałbym otworzyć latem stoisko z grilem i napojami.Czy musze postawić jakąś budke czy moge sprzedawać jak to sie mówi z pod parasola? Jakie są wymogi sanepidowskie odnośnie takiej działąlności?Z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam duży ogród i na nim właśnie chciałbym otworzyć latem stoisko z grilem i napojami.Czy musze postawić jakąś budke czy moge sprzedawać jak to sie mówi z pod parasola? Jakie są wymogi sanepidowskie odnośnie takiej działąlności?Z góry dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam duży ogród i na nim właśnie chciałbym otworzyć latem stoisko z grilem i napojami.Czy musze postawić jakąś budke czy moge sprzedawać jak to sie mówi z pod parasola? Jakie są wymogi sanepidowskie odnośnie takiej działąlności?Z góry dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamcia
WITAM! CHCIAŁABYM OTWORZYĆ WŁASNA MAŁA CUKIERNIĘ,CZY MOŻE KTOS SIE ORIENTUJE JAKIE SA MIESIECZNE ZYSKI(PRZYCHODY) Z TAKIEJ CUKIERNI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamcia
WITAM! CHĘ OTWORZYĆ WŁASNĄ MAŁĄ CUKIERNIE,CZY KTOŚ SIĘ ORIENTUJE JAKIE SĄ MIESIĘCZNE ZYSKI (PRZYCHODY) TAK MNIEJ WIECEJ Z TAKIEJ CUKIERNI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmf
Ja wyczytałam, aby założyć własny lokal gastronomiczny, takie pomieszczenie musi mieć przynajmniej 3 m. wysokości. We wcześniejszych postach była mowa o 2 m. Może ktoś się orientuje jakie są wymogi i gdzie jest błąd, bo byłam kiedyś w kawiarni gdzie nie było 3 m. wysokości a był świetny klimat. Było to na zasadzie lady podobnej jak barowa lub w aneksie kuchennym i miała góra 1,5 m. długości, a jedzenie to gotowce z cukierni i lody plus likiery oraz różne rodzaje kawy i herbaty. Było to zrobione w starym stylu w willi i nie widziałam tam dodatkowego pomieszczenia do mycia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodyga
chcę odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodyga
z tego co wiem, to aby otworzyć i sprzedawać fast food, nalezy mieć opis procesów technologicznych sprzedawanych produktów, dostęp do bieżącej wody i ścieków. Sprzedaję w Kielcach właśnie tego typu "szybkie jedzenie"i obecnie otwieram nowy stały punkt. Do robienia kanapek tak rozumiem kebaby, bo to bułka z mięsem, projekt sanitarny przewidywał aż 7 zlewów i 7 szt drzwi, wynegocjowałam zmianę planu i mam 5 zlewów . Nie wiem jak uda Ci się przebrnąć przez sanepid w obecnych przepisach.Dla mnie to jest horror., bo nikt nie pomaga,najmniej w sanepidzie, jest to instytucja wroga a nie przyjazna przedsiębiorcom. Po prostu trzeba mieć trochę pieniędzy,żeby zaspokoić wygórowane polskie , nadciągane przepisy. Żeby móc obierać cebulę,należy mieć oddzielne pomieszczenie do obróbki brudnej. Więc zostaje sprzedaż półproduktów z makro, wstrętnych sosów i gotowego wstretnego mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonzo Kucharz. Śląsk
Odpowiedz dla manius1976 Jezeli chodzi o sprzedaż sezonową bo wydaje mi sie ze tylko taką chcesz prowadzić to trzeba sie troszkę nachodzić i załatwić sporo bez sensownych zezwolen naprzykład jesli chcesz mieć Alkochol ( piow ) latem to wiadomo ze trzeba miec koncesję, jesli chcesz mogę podać dokładne koszty i okresy wpłacania kaucji za zezwolenie ( sa 3 grupy alkoholi ) inną bzdurą jest coś takiego jak WC dla personelu ( ale to mozna przeskoczyć ) ( wystarczy ze ogród będzie w odległości nie wiekszej niż 50m od Twojej posesji i masz WC w domu ) takie coś tez sie liczy. jesli chcesz podawać jedzenie na wynos na tacjach to nie trzeba miec ani wc dla gosci ani zadnych zmywaków ( w innym przypadku trzeba ) jesli chodzi o stawianie czego kolwiek to NIE ! na Boga nie baw sie w zadne stawianie stałych konstrukcji bo złapie Cie prawo Budowlane :) chyba ze bedzie to na tzw: nie stałych fundamentach czyli jakas drewniana altana zakotwiczona do ziemi ale i tu nie mam pewności. nie jestem pewnien musiał bym zapytać " moje zródło " co do wymogów sanepidu nie wiem jakie są bo nigdy sie nie bawiłem w coś takiego. Jesli potrzebujesz wiecej informacji to pisz na. gonzo4xgmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedem az siedem
az sidem zlewow? matko kochana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedem az siedem
az sidem zlewow? matko kochana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedem az siedem
az sidem zlewow? matko kochana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia31
o matko kochana.totalna masakra .po przeczytaniu tego forum mój pomysł naleśnikarni na wolnym powietrzu nad morzem na sezon ostygł. w zeszłym roku pracowałam w barze nauczyłam się co nie co i w tym roku chciałam wziąść los w swoje ręce,ale teraz nie jestem pewna czy dam rade.bo te wszystkie przepisy to ......eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia31
o matko kochana totalna masakra.po przeczytaniu tego forum moj pomysł na malutką naleśnikarnię nad morzem na sezon ostygł.w zeszłym roku pracowałam w barze i co nie co się nauczyłam i pomyślałam że ja też otworze sobie mały handelek gastr. w budzie ale te wszystkie przepisy przeraziły mię i teraz niewiem czy to ma sens co wy otym myślicię? a jeszcze ten kryzys gospodarczy czy ktoś o tym myślał czy warto otwierać swój biznes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia31
o matko kochana totalna masakra.po przeczytaniu tego forum moj pomysł na malutką naleśnikarnię nad morzem na sezon ostygł.w zeszłym roku pracowałam w barze i co nie co się nauczyłam i pomyślałam że ja też otworze sobie mały handelek gastr. w budzie ale te wszystkie przepisy przeraziły mię i teraz niewiem czy to ma sens co wy otym myślicię? a jeszcze ten kryzys gospodarczy czy ktoś o tym myślał czy warto otwierać swój biznes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia mi się wydaje, że zawsze warto spróbować. Jeśli masz pomysł, zapał i pieniądze. Natomiast ja wiem (a nie dowiedziałabym się tego gdyby nie próba), że do prowadzenie firmy się nie nadaję! I jakoś nie rozpaczam z tego powodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia mi się wydaje, że zawsze warto spróbować. Jeśli masz pomysł, zapał i pieniądze. Natomiast ja wiem (a nie dowiedziałabym się tego gdyby nie próba), że do prowadzenie firmy się nie nadaję! I jakoś nie rozpaczam z tego powodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emsi4
Witam. Planujemy w miasteczku ok 20 tys mieszkancow /niewielka konkurencja/ w centrum, w poblizu dwoch szkol srednich otworzyc wlasna dzialalnosc gospodarcza- typu mala gastronomia 70m2, 4 stoliki 4-osobowe i sofa- 6osobowa- w ktorej dominowac bedzie kebab, ponadto w menu znajda sie frytki, zapiekanki, salatki. Oczywiscie jak kebab to i piwo, tylko co z koncesja? Pojawia sie pytanie odnosnie zatrudnienia pracownika? Czy jest mozliwosc zatrudnienia na umowe zlecenie? Nim \"biznes\" ruszy na dobre, mamy zamiar nikogo nie zatrudniac, jak wowczas wygladalaby sprawa z ZUSem dla mnie jako wlasciciela i dla mojej malzonki. Jezeli umiescic LCD na scianie i wziac pakiet z telewizji \"n\" to czy musimy oplacac ZAiKs? I reasumujac jakie sa koszta zwiazane z takim interesem, jaki byc musi minimalny utarg (biorac pod uwage kebaby, zapiekanki, piwo, soki) zeby to wszystko malo tego- funkcjonowalo- to jeszcze przynosilo zysk:)I chyba najmniej przyjemna kwestia z sanepidem, ciekawe rozwiazania jak uniknac starcia z- wiecznie niezadowolonymi z zycia- urzednikami:)? Z gory dziekujemy za jakiekolwiek rady i wskazowki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emsi4
Witam. Planujemy w miasteczku ok 20 tys mieszkancow /niewielka konkurencja/ w centrum, w poblizu dwoch szkol srednich otworzyc wlasna dzialalnosc gospodarcza- typu mala gastronomia 70m2, 4 stoliki 4-osobowe i sofa- 6osobowa- w ktorej dominowac bedzie kebab, ponadto w menu znajda sie frytki, zapiekanki, salatki. Oczywiscie jak kebab to i piwo, tylko co z koncesja? Pojawia sie pytanie odnosnie zatrudnienia pracownika? Czy jest mozliwosc zatrudnienia na umowe zlecenie? Nim \"biznes\" ruszy na dobre, mamy zamiar nikogo nie zatrudniac, jak wowczas wygladalaby sprawa z ZUSem dla mnie jako wlasciciela i dla mojej malzonki. Jezeli umiescic LCD na scianie i wziac pakiet z telewizji \"n\" to czy musimy oplacac ZAiKs? I reasumujac jakie sa koszta zwiazane z takim interesem, jaki byc musi minimalny utarg (biorac pod uwage kebaby, zapiekanki, piwo, soki) zeby to wszystko malo tego- funkcjonowalo- to jeszcze przynosilo zysk:)I chyba najmniej przyjemna kwestia z sanepidem, ciekawe rozwiazania jak uniknac starcia z- wiecznie niezadowolonymi z zycia- urzednikami:)? Z gory dziekujemy za jakiekolwiek rady i wskazowki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gore
moi rodzice prowadzili lodziarnię z mała gastronomia i pamietam ze z sanepidem zawsze były jakieś problemy. teraz przebywam w Wielkiej Brytanii i normalnie to się w głowie nie mieści jak tutaj wyglądają zaplecza... syf totalny, kuchnie gdzie czasem nie ma się gdzie obrócić i jakos może to wszystko funkcjonować... ludzie zyją ;p sanepid w moich oczach w Polsce wygląda jak wrzód na tyłku ktory zwykle musi sie do czegos przyczepić, i tak długo będzie szukal aż coś znajdzie. ale czy o to w tym wszystkim chodzi? brakuje im troche zdrowego rozsądku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto do pizzy
Pozdrawiam wszystkich, jeśli otwieracie pizzerię lub już ją otworzyliście, proponujemy profesjonalne ciasto do pizzy na bardzo interesujących warunkach. Dostarczamy ciasto do kilkudziesięciu pizzeri na terenie całej Polski. Więcej informacji na stronie www.ciastodopizzy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila33
mam pytanie, czy ktoś wie jakie warunki musze spełnic aby otworzyć produkcje krokietów, pierogi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEX 146
witam,mamy zamiar z mężem otworzyć małą gastronomie.typu naleśniki,tosty,sałatki,makarony.jakie pierwzse kroki musimy zrobić?czy najpierw satarać się o dotację?czy znależć lokal?i gdzie trzeba się najpierw udać?od czego trzeba zacząć?dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wy inaczej nie mozecie
zalecam lekture tego topicu od poczatku do konca a nie ponawianie ciagle tych samych pytan!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×