Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kreatywna lepicha

MAŁA GASTRONOMIA - JAKIE KOSZTY ???

Polecane posty

Gość wwsss
jedna super rada, jesli chcesz zaczynac najpierw prawnik! kazdy tu pisze co inneog, bo kazdy urzednik ubzdura sobie wlasna interpretacje istniejacego prawa. najlepiej zaczac od prawnika i prawo ustawiac pod siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkkeee
1 PYTANIE: PRZYCZEPA GASTRO..BRAK TOALETY, SANEPID MOWI N I E TOALETOM PUBLICZNYM I TOI TOI..JAK TO OMINAC? PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkkeee
1 PYTANIE: PRZYCZEPA GASTRO..BRAK TOALETY, SANEPID MOWI N I E TOALETOM PUBLICZNYM I TOI TOI..JAK TO OMINAC? PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkkeee
1 pytanie NOWA PRZYCZEPA GASTRO 3M2, W NIEJ BRAK TOALETY, SANEPID MOWI NNNNIIIEEEEEEEE TOALETOM PUBLICZNYM I TOI TOIJOM, JAK ROZWIAZAC PROBLEM WC?? PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simpson08
Witam, ktoś sprzedaje może kurczaki grilowane z przyczepki ? Myślę o czymś takim... Jaki z tego może być zysk ? Jaki jest zysk na jednym kurczaku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasnienaraz
..mam zapytanie ... jak wyglada np. produkcja jedzenia we wlasnym domu . a sprzedaz by sie odbywala by w lokalu osobno. prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila33
do pytania zasnienaraz- orientowałam się w ty temacie bo też tak jak ty chciałam zrobić produkcje w domu a sprzedaż odbywała by się w innym lokalu, na co sanepid powiedział że produkcja może odbywać się w domu z tym że pomieszczenie będzie musiało być przystosowane do działalności pozatym musi być bezpośrednie wejście do tego pomieszczenia z zewnątrz nie może to być wspólne wejście zaopatrzenia i domowników, jeszcze jak by tego było mało to pomieszczenie musi mieć swoje wc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja proponuję zajrzeć na stronkę sanepid.mojeforum. Tam mili pracownicy sanepidu odpowiedzą na Wasze pytania :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuciol
co do pytań niektórych osób o wynajęcie lokalu. nie musicie wcale placić za lokal pare miesięcy. żeby złożyć wniosek do UP, wystarczy spisana na kartce umowa przedwstepna, ze właściciel wynajmie wam lokal w przypadku uzyskania dotacji na minimum rok. dogadac się z człowiekiem. ale jak wyznaczą nam termin podpisania umowy, musimy mieć w ręku właściwą umowę najmu na rok, w momencie podpisywania umowy. wiem sporo na temat aktualnych wymogów Up i Sanepid, jak kto w potrzebie, piszcie kuciolek@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuciol
co do pytań niektórych osób o wynajęcie lokalu. nie musicie wcale placić za lokal pare miesięcy. żeby złożyć wniosek do UP, wystarczy spisana na kartce umowa przedwstepna, ze właściciel wynajmie wam lokal w przypadku uzyskania dotacji na minimum rok. dogadac się z człowiekiem. ale jak wyznaczą nam termin podpisania umowy, musimy mieć w ręku właściwą umowę najmu na rok, w momencie podpisywania umowy. wiem sporo na temat aktualnych wymogów Up i Sanepid, jak kto w potrzebie, piszcie kuciolek@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziamil
mam pytanie co do małej gas.ale takiej na kółkach tz.w samochodzie. Mam na mysli handel po rynkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziamil
sdfget

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borewicz398
Witam wszystkich... Ja mam pytanie z zupelnie innej beczki moim pomyslem jest odtorzenie dzialalnosci gospodarczej ale tylko cateringowej.Ale chodzi o to ze chcialbym dowiedziec sie czy jest to wogole mozliwe jakie sa przepisy sanepidu ,przyblizone koszta powiem jeszcze ze miasto w ktorym chce takowa dzialalnosc otworzyc ma 2 lokale zajmujace sie tym juz kilka lat ale ostatnio zmienili miejsce polozenia swoich restauracji i i to ich pograzylo poniewaz od roku klijenteria naprawde spadla (po podnosili ceny) dlatego sugieruje skupic sie tylko na cateringu nie na otwarciu lokalu dla potrzeb konsumentow.Jestem kucharzem malej gastronomi czyli po 2 letniej szkole zawodowej do spolki chcialbym wejsc z moim przyjacielem ktory jest kucharzem po technikum bardzo dobrym ma juz okolo 4 lata doswiadczenia w zawodzie, prosze o mozliwie szybko odpowiedz najlepiej na GG 10110320 z gory dziekuje mam nadzieje ze propozycje i rozwiazania nadejda od ludzi uczciwych doswiadczonych gdyz jak wiadomo mowimy tu o poswieceniu czyichs pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1982kacper
Witam chciałbym otworzyć kebaba w Krakowie .Czy ktoś może mi powiedzieć ile mi będzie potrzeba pieniędzy na taki interes ????? To ma być tylko kebab - nieduży lokal - interesują mnie koszty wyposażenia tego lokalu i koszty wynajmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hh
"Witam chciałbym otworzyć kebaba w Krakowie .Czy ktoś może mi powiedzieć ile mi będzie potrzeba pieniędzy na taki interes ????? To ma być tylko kebab - nieduży lokal - interesują mnie koszty wyposażenia tego lokalu i koszty wynajmu " Koszty najmu zaleza od lokalu Koszty wyposazenia od wyposazenia Z fusow nic nie wywrozymy. Po pierwsze- rozejrzyj sie na domiporta.pl za ofertami najmu, popatrz na ceny. Wyposazenie- zgoogluj sobie "komis gastronomiczny" i szukaj jak najtaniej, jesli chcesz leciec po kosztach. Najwiecej kasy idzie na wentylacje. Ja zaczalbym od poszukania dobrego projektanta. Kebaby to oklepany temat i na bank znajdzie sie ktos znajacy miejscowy sanepid i 'sprytne rozwiazania'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonzo. Kucharz
witam, dobrze trafiłeś , włanie w poniedziałek otwieram dokładnie tego typu lokal. RYbnik. Jesli choidzi o koszty to jest wiele takich które poznajemy w czasie realizacji naszego projektu, sanepis wymaga czegoś takiego jak, higiena pracy i produkcji, trzeba miec to opracowane przez Fachowców, nie miałem pojecia o czyms takim. na mój lokal 68m2 i nie spełna 15 pzycji gastronomichnych jest to kiszt 980 zł DUZO, do tego dochodzi coś takiego jak DDD DEzynfekcja Deratyzacja, D... cos tam. to jest zabezpieczenie lokalu przed gryzoniami ( wymug sanepidu) koszt 50 zł miesiecznie dla mnnie ( zalezy od metrarzu) ja za lokal płace grosze po znajomości 1000 z pełmym wyposarzeniem, zero wkładu w urządzenia. towar to juz tylko od przedstawicieli. podam Ci kilku towar: Dorado dania Fast Food gawpol Urządzenia: hendi bartsher mmgastro.eu jest tego wiele( to są potentaci) szukaj na internecie, p za tym bardzo duzo mozna zyskać od przedstawicieli coca cola, pełna reklama lokalu. koncowy kooszt jaki mnie sięgnoł to 4000 zł towar, malowanie lokalu, firany, czymsz za miesięc, jeden piecyk do zapiekanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ftg
Zachęcam do zainteresowania się targami małej gastronomii i jedzenia na wynos "FOOD-to-GO". Odbywają się 17 i 18 czerwca w Krakowie, wstęp bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.easyfairs.com/ftg-polska i zarejestrować się. To targi dla tych którzy planują otwarcie takich lokali jak pizzerie, bary fast-food, kebab albo szukają nowych rozwiązań w zakresie wyposażenia czy zaopatrzenia swoich lokali. Można będzie też zapoznać się z warunkami przystąpienia do sieci działających na zasadach franchisingu. Szczegóły na ww. stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghpgmp
Witam wszystkich, którzy mają pomysł i pieniądze na otwarcie restauracji, punktu gastronomicznego a nie orientują się w zagadnieniach sanitarno-higienicznych, ile zlewów, wejść, co z odpadami, jakie pozwolenia, co musi być a co można ominąć i jak to zrobić??? nie wiesz pytaj?? nie wiesz co to GHP, GMP, HACCP a musisz opracować dokumentację??? napisz. Fachowo, Solidnie, Szybko, Niedrogo Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goga66
witam wszystkich!Od paru dni szukam odpowiedzi na temat malej-malusieńkiej gastronomi i po przeczytaniu tego wszystkiego moje marzenia padly!!Ale moze znajdzie sie ktos komu udalo sie otworzyc w domu produkcje pierogow?A moze wwynajetym niedrogim lokalu?Chciala bym wiedziec czy jest to mozliwe i jakie lączą sie z tym koszta! nie chce ich sprzedawac na miejscu tylko produkowac i rozwozić-mam niewielką konkurencje!Prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeck
Witam wszystkich Planuję uruchomić mały lokal gastronomiczny i czytałem na tym i innych forach już dosyć sporo. Do kompletu brakuje mi jedynie jednej informacji. Chyba najważniejszej: Jak mogę oszacować liczbę klientów, którzy zechcą kupić u mnie jedzonko, i ile jeden ludek będzie wydawał u mnie pieniędzy? Czy ktoś z doświadczeniem w tym zakresie zechciałby podzielić się ze mną taką informacją? Mam na oku lokal przy ulicy, po której przechodzi dziennie pewnie z 5 000, a może nawet 7 000 osób. Ilu z nich zechce do mnie wejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghpgmp
Witam:) hmm ile klientów może wejść??? Po 1 ważne jest co będziesz serwował?? fast foody, naleśniki, pierogi, dania barowe, lody, czy będzie ogródek kawiarniany itp. Po 2 czy masz jakąś konkurencje w pobliżu?? Po 3 kto tam przechodzi, i czy lokal trafia w gusta tych konsumentów??? To podstawowe pytanie na które musisz odpowiedzieć:), tylko mam wątpliwości czy nie należało tego zrobić przed ruszeniem z inwestycją. A może warto zrobić badanie rynku??? mała ankietka wśród osób tam bywających??? wtedy będzie czarno na białym:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puchalix
mila33 "do pytania zasnienaraz- orientowałam się w ty temacie bo też tak jak ty chciałam zrobić produkcje w domu a sprzedaż odbywała by się w innym lokalu, na co sanepid powiedział że produkcja może odbywać się w domu z tym że pomieszczenie będzie musiało być przystosowane do działalności pozatym musi być bezpośrednie wejście do tego pomieszczenia z zewnątrz nie może to być wspólne wejście zaopatrzenia i domowników, jeszcze jak by tego było mało to pomieszczenie musi mieć swoje wc" MIla zdradż proszę więcej szczegółów odnośnie dostosowania kuchni domowej. Ja mieszkam w domu jednorodzinnym i z tego co napisałaś moja kuchnia się nada bo z niej jest 2 wyjście z domu na taras a z drudiej strony (przylega do ścian kuchni) jest kibelek:D Jak to jest z ilością umywalek oraz czy moga byc domowe blaty kuchenne? Ja zamierzam otworzyc produkcje kanapek na sprzedaż obwoźną. z góry dzieki za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość am29
witam jestem tu po raz pierwszy mam pytanko chce zalozyc pierogarnie pierogi na wynos i na miejscu wszystkie formalne rzeczy juz wiem interesuje mnie jaki moze byc koszt takiej dzialalnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arkarin
Witam wszystkich :) Mam pytanie czy lokal o powieszchni 81 metrów kwadratowych jest zaliczany do małej gastronomi?? Mam zamiar otworzyć kawiarnio restaurację w jednym ze średnich miast do 120 tys. mieszkańców i zastanawiam się czy podając na ceramicznych talerzach, filiżankach itp. czy nadal mogę zaliczać sie do małej gastronomii, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia_h
Czy myslałas o tym zeby ubezpieczyc ten swój mały biznes ? Jest teraz bardzo dobra oferta PZU dla Firm. Ja sama zaczelam sie nad nia powaznie interesowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia_h
Czy myslałas o tym zeby ubezpieczyc ten swój mały biznes ? Jest teraz bardzo dobra oferta PZU dla Firm. Ja sama zaczelam sie nad nia powaznie interesowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katelin
Chiałabym zasiegnać Waszej rady na temat wymogów sanitarnych dot. pracowni cukierniczej czyli coś w rodzaju cukierni. Chodzi mi o takie podstawowe rzeczy typu jaka ma być wysokosć lokalu, powierzchnia. Co musi zawierać zaplecze.Nie mam pojecia gdzie tego szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoian
ogolnie do wszystkich, ktorzy chca wystartowac w malej gastronomii - odnosnie wymagan saneidu. na tylko na tym forum, ale tez na wielu innych, notoryczne sa pyatnia odnosnie tego gdzie uzyskac informacje o wyaganiach sanepidu. a czy to nie jest oczywiste, ze u zrodla??? przepisy sa, owszem, i niby obowiazuja wszystkich tak samo, ale duzo w tym temacie zalezy od intepretacji danego oddzialu. wiec trzeba ruszyc tylek, sie do niech przejsc i sie zapyatc ;) polecam to wyjscie, bo jest to duzo latwiejszy sposob niz rzucanie postow na forum i czekanie az ktos odpisze. tym sposobem sie dokladnie wie, czego oni oczekuja, na co zwracaja szczegolna uwage i potem nie ma problemow z odbiorem. najlepiej tez zapytac o haccp, wedy tez powiedza czego chca i problem z glowy. mialam juz do czynienia z roznymi oddzialami i roznymi urzedami i najlepiej zwyczajnie sie do nich wybrac i zapytac, nawet jesli trzeba sie uzerac z jakas pania, ktora nigdy nie ma humoru. jej informacje i tak sa bardziej watrosciowe niz te z forum ;) nie uwlaczajac oczywiscie nikomu ;) pamietajcie, ze te przepisy sie ciagle zmieniaja, wchodza nowe rozporzadzenia itd. w razie pytan mozna pisac na maila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×