Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agata123

Ciąża przy regularnym braniu tabletek antykoncepcyjnych

Polecane posty

ja właśnie dzieki pigułkom rzuciłam wreszcie miałam porządny powód- strach. znam dziewczyny ktore uniknęły zakrzepicy z połączenia pigułki + papieosy ale lepiej nie kusic losu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeee
mam pytanie...właśnie koncze drugie opakowanie yasmin,a wczesniej przez 2-3miesiace brałam harmonet,ale zapragnęłam zostac matką i zastanawiam się czy to dobry moment czy branie tabletek ma jakis wplyw na ewentualny płód czy też lepiej sie wstrzymac?...poza tym moje życie do tej pory było różne nie ograniczałam sie praktycznie w niczym(imprezy itd)czy mogę nagle z dnia na dzień rzucic wszystkie używki i tabl.anty..i poprostu zajsc w ciążę czy to bezpieczne?proszę odpiszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania77
czesc dziewczyny mam mały problem nie wiem co mam robic w pazdzierniku maiałam pusta ciaze bo zapomniałam tabletki i zle sie czułam nie wiedzialam ze jestem w ciazy i poszłam do lekarza powiedziałam mu ze mnie spraszmnie boli przuch i bierze mnie na wymioty to lekarka dała mi zaszczyk na rozluznienie miesni i czy to moze byc przez zaszczyk? lezałam przez pare dni w szpitalu ale nie wszystko mi wyleciało wiec odynator ginekologi powiedział ze musi mnie uspic i reszte wyciagnac ! po tym zabiegu nie miałam przez pare miesiecy okresu w maju poszłam do lekarza i przepisał mi tabletki na wywołanie okresu wiec brałam je i kazał mi po nich brac tabletki antykopcepcyjne cilest skaczyłam je brac w czerwcu i teraz prubowałam zajsc w ciaze czy mogłam zajsc ? juz ich nie biore od skaczenia okresu od17 czerwca nie biore mineło tyle dni wiec zrobiłam tes ciazowy kolo 3 tygodni po okresie i tes wyszet negatywnie czy powinnam zrobic jeszcze raz ? i czy jestem w ciazy? mam takie objawy jak ! np. podwyszona tem ciała strasznie mnie bola piers i pobolewa mnie brzuch bardzo czesto mnie boli po lewej stronie co moze to oznaczac? , prosze o odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaa
Witam wszystkie panie Podczas 21 dniowego brania tabletek pojawilo sieu mnie plamienie międzymiesiączkowe, dodam ze zapomniałam o 2 tabletkach i pominęłam je. Krwawienie trwa juz od podan tygodnia, jestem przerażona!!! Prosze napiszcie czy ktorejkolwiek kobiecie również się to zdażylo?? i jakie może mieć konsekwencje. Wizyte u ginekologa mam dopiero za dwa dni ale chyba do tego czasu zabije mnie myśl czy to przypadkiem nie może być ciąża? teoretycznie w ulotce tabletek jest mowa o takim plamieniu jako o skutku ubocznym. Ale prosze podzielcie sie wiedzą na ten temat. Z góry serdecznie dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shantelien
Mysle,ze nie masz o co sie martwic! Ja brałam takze tabletki -przez okres 9miesiecy... Tez miałam wrazenie,ze jestem-dosc czesto! Jak tylko mi sie spozniał okres :odrazu panika,obsesyjne podejrzenia i po test do apteki!!!! Nie martw sie! To pewni9e stres powoduje,ze masz takie podejrzenia (i wyobrazone oznaki bycia w niej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladkant1
hejka ja mam inny troche problem biore od 2lat tab anty i bylo oki ale do dzis...zawsze moj okres byl slabszy ale przez 2dni mocny a potem luz boje sie bo teraz dostalam regularnie ale byl on 3dni i bylo go mniej...boje sie ze moge byc w ciazy chociaz biore regularnie.dodam ze mam niezyt zoladka i mam mdlosc itp moze a duzo sobie wkrecam ale sie boje nawet do ginekologa isc....Co sadzicie o tym????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivone23
Witam dziewczynki!Niepokoi mnie jedna sprawa.Biorę tabletki Yasminelle od dłuższego czasu.Mój ginekolog zapisał mi antybiotyk Amoksiklav(na zapalenie pęcherza moczowego) i stwierdził, że nie powoduje on interakcji z moimi tabletkami antykoncepcyjnymi.Problem jest taki, że po analizie materiałów z internetu wszędzie jest mowa o tym, żeby nie stosować równocześnie antykoncepcyjnych tabletek z tym antybiotykiem, bo osłabia ich działanie.Niestety wzięłam już wszystkie tabletki amoksiklav i teraz poczekam...Czy któraś z was brała jednocześnie Amoksiklav i tabletki antykoncepcyjne?Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivone23 właśnie ja też mam ten sam problem. biore yasminalle od roku. na poczatku tamtego miesiaca bralam antybiotyk dumox, bolaly mnie piersi ale okres dostala. a tym miesiacu rowniez bola mnie piersi i boje sie ze moge byc w ciazy. nie mam żadnych innych objawow poza bolem zoladka, ale to chyba przez tabletki.dziewczyny co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorąc antybiotyk tez zabezpieczałam się podwójnie (dodatkowo znaczy) chociaż na ulotce nie ma napisane nic o obniżeniu działania tabletek na wskutek antybiotyku (na ulotce antybiotyku także). Z tego co szperałam po necie to wpływ mogą mieć tylko niektóre, silne antybiotyki jakieś bodajże wstrzykiwane czy coś. Ale przezorna byłam więc nie ryzykowałam, choć pewnie niepotrzebnie się bałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara___*
hej mam pytanko przez 3 miesiace bralam diane pozniej nie zrobilam przerwy i zaczelam brac odrazu czyli na nastepny dzien micro21 ale w czasie tej niby przerwy w pierwszy dzien kiedy wzielam juz m21 doszlo do stosunku czy mogłam zajsc w ciaze??dodam jeszcze ze nie przesunal mi sie okres i mimo to dostal plamien dwa dni po stosunku...odpowiedzcie prosze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia 86
tak oczywiscie mozna zajsc w ciąze jesli nie bedzie sie stosowac do ulotek i polecen lekarza. ale jesli bezblednie sie je bedzie bralo to ryzyko ciazy kjest znikome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binladenka
Tabletki, dolegliwości z ich powodu, ciąża. Biorę tabletki od trzech lat, najpierw Diane, potem Cyprest, a następnie od roku Harmonet. Jeśli chodzi o Diane, to miałam je przepisane ze względu na właściwości androgenne, jednak nie zauważyłam, żeby pod tym względem spełniały swoją funkcję. Brałam sobie jes przez rok, po czym lekarz stwierdził, że zapisze mi ich polski odpowiednik Cyprest. To była prawdziwa porażka, zaraz pojawiła się grzybica, ciśnienie się podniosło. Ich jedyną zaletą była cena, zdecydowanie nie polecam. Nie dajcie sobie przepisać polskich odpowiedników tabletek, bo to prawdziwy shit. Zresztą nie wątpię, że lekarze przepisują takie świństwa, bo mają od tego prowizję. Postanowiłam zmienic ginekologa no i ten od razu powiedział mi, że Diane można brać góra pół roku, bo bardzo obciąża wątrobę. Przepisano mi Harmonet i mój organizm naprawdę dobrze go przyjął. Po roku brania pojawiły się jednak plamienia w trakcie cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binladenka
Odchodziłam od zmysłów, wcześniej wszystko było ok. Myślałam, że to ciąża, dodatkowo z tego stresu cały czas mi się wydawało, że mam objawy ciąży. Lekarz zwyczajnie śmiał się ze mnie, gdy mu powiedziałam o swoich obawach. Plamienia najczęściej oznaczają, że czas zmienić tabletki, więc nie ma się co stresować:) Poza tym taki jednorazowy incydent nie jest impulsem do zmiany, musi się to powtórzyć przez kilka cykli. Chciałam uspokoić to dziewczyny, które znalazły się w podobnej sytuacji, bo kiedy ja szukałam informacji na ten temat, to doczytałam się między innymi, że plamienia przy tabletkach oznaczają zagnieżdżenie zarodka, ciążę, raka itd. Calm down drogie koleżanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binladenka
I jeszcze jedna rzecz a propos skuteczności tabletek. Brane regularnie zabezpieczają przed ciążą, w przypadku zapomnienia istnieje procedura postępowania (w zalezności od tygodnia, w którym pominęło się tabletkę). Jednak trzeba się zabezpieczac dodatkowo dla własnego komfortu psychicznego, po co siedzieć jak na szpilkach i czekać na okres?? Prezerwatywa naszym przyjacielem;) W kwestii antybiotyków, w ulotce jest napisane, że osłabiają skuteczność antykoncepcyjną. Osłabiają nie znaczy przecież, że nie działają, ale dużo jest takich antybiotykowych wpadek. Dziewczyny na forach rozpisują się na temat tego, który antybiotyk osłabia, a który nie osłabia. Zdaniem mojego lekarza, wszystkie osłabiają!!! W sumie, gdyby istniał jakiś podział, to ujęliby to w ulotce. Myślę, że producent leku powinien zamiast słowa osłabiają napisać jasno, że tabletka wtedy nie działa. Wtedy na pewno każda z nas pamiętałaby o dodatkowym zabezpieczeniu, a tak, to liczy się na szczęście i wiadomo, jakie mogą byc skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binladenka
Zapraszam do dyskusji, postaram się odpowiadać na pytania, jesli tylko będę znała odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oolalalaaaa
zgadzam się z przedmówczynią. ja jeszcze nie biorę tabletek,ale zaczynamy (ja i mój facet) o nich myśleć. jednak, po przeczytaniu wszystkich postów, wiem, że muszę się z nimi wstrzymać, bo chce wyleczyć cerę. a biorę dużo różnych tabletek, w tym kierunku, więc póki co stosujemy gumkę. i to ona dla nas jest póki co, najlepszym zabezpieczeniem. wiem, że oboje podejmiemy decyzję, że kiedy nawet dojdą tabletki to nie zrezygnujemy z gumki. tak to nasza decyzja. po prostu chcemy mieć dzieci, ale za jakiś czas. nie chcemy przez to kusić losu... pozdrawiam i dzięki za posty. to dobre źródło informacji. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
hej mam problem od 2,5 roku zażywam regularnie sindi-35... w grudniu 2008 miała mi wypaść miesiączka (31 grudnia), więc postanowiłam po raz 1 nie robić tygodniowej przerwy i zaczęłam od razu kolejne opakowanie.. po około 12.01.2009 pojawiło się u mnie brązowe plamienie i trwa do dziś.. w niedzielę (18.01.) wzięłam ostatnią pigułkę i oczekuję na okres... w styczniu kochałam sie z moim chłopakiem 2 razy (03.01. i 10.01) .. co znaczy to brązowe plamienie? czy to wina przesunięcia cyklu? czy mogę być w ciąży biorąc regularnie pigułki? Zaznaczę, ze od 22.12 - 26.12 zażywałam antybiotyki (na zapalenie krtani).. czy mogło to osłabić działanie pigułek, tak, że kochając sie 03.01. zaszłam w ciążę? proszę o pilną odp., jestem za granicą i do mojego ginekologa mogę sie wybrać dopiero za 2 tygodnie z góry dzieki! dodam jeszcze, że miałam w czasie krwawienia bóle w podbrzuszu, bardzo lekkie, podobne jak te, które mam zaraz przed lub w trakcie krwawienia a wczoraj wieczorem wystąpiło u mnie krwawienie takie, jak mam zazwyczaj.... co o tym myślicie?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olencja 26
sorki, miało być że "w czasie plamienia miałam bóle w podbrzuszu" moje 2 koleżanki mówią, że wariuję i w ciąży nie jestem... ktoś może miał podobną sytuację...? za odp z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore regularnie tabletki, nie brałam żadnych antybiotyków, nie wymiotowałam itp a przy poprzednim opakowaniu wystapiło u mnie jajeczkowanie na szczęscie okres dostałam i w ciąży nie jestem, ale sama juz nie wiem co o tym myslec, moze to dlatego ze juz ponad rok biore harmonet (najmniejsza dawka hormonow) moze czas wymienic je na jakies z wieksza dawka hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mal_k -zdarza się,że dochodzi do owulacji, ale przeważnie nie uwalnia sie pęcherzyk zdolny do zapłodnienia, poza tym śluz przy braniu ulega zagęszczeniu, co dodatkowo chroni przed zagnieżdzeniem się ewentualnego zapłodnionego jajeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymże od 3 opakowan mam lekkie plamienie co prawda zaraz na poczatku opakowania ale wczesniej tak nie było. po prostu pojde do gina i sie zapytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binladenka
ja biore regularnie tabletki, nie brałam żadnych antybiotyków, nie wymiotowałam itp a przy poprzednim opakowaniu wystapiło u mnie jajeczkowanie na szczęscie okres dostałam i w ciąży nie jestem, ale sama juz nie wiem co o tym myslec, moze to dlatego ze juz ponad rok biore harmonet (najmniejsza dawka hormonow) moze czas wymienic je na jakies z wieksza dawka hormonów? Pytanie do mal_k: A w jaki sposób dowiedziałaś się tego, że miałaś jajeczkowanie? Interesuje mnie to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binladenka
To wyżej to cytat z mal_k oczywiście, tylko tego nie zaznaczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasisa
Trzeba zwrócić uwagę że wskaźnik Pearla przy skrupulatnym przestrzeganiu wszystkich zaleceń dotyczących stosowania danej metody, tabletki antykoncepcyjne mają od 0,1 do 0,5. Wskaźnik nie wynosi 0, nawet regularne stosowanie tabletek nie daję 100% pewności - więc szansa mała ale jest, że nawet stosując tabletki z obsesyjną dokładnością można zajść w ciążę. Ja przez ponad 3 lata stosowałam tabletki. Nie było wymiotów, biegunek, żadnych innych leków, alkoholu, nawet opóźnień w ich przyjmowaniu. A dziś jestem mamą 1,5 rocznej dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madlen218
Kochane Panie...male pytanko! Biore tabletki od 4 lat..yasmin...ale przez ostatni tydzien,czuje sie naprawde dziwnie.kilka dni temu mialam okres wiec powinno byc wszysko ok ale wydaje mi sie ze niejest!.mam takie same objawy co na wczesna ciaze""!!!!potrzebuje rady!co myslicie ze sobie wkrecam????pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lapala
spoko.. Wszystkim pewnym antykoncepcji.... Pierwsze dziecko - Cilest - 100% regularności przyjmowania. Żadnych problemów, chorób, wymiotów. Ciąża. Drugie dziecko - planowane. Po odstawieniu tabletek (Milvane) nie mogłam zajść w ciąże 8 miesięcy. Po urodzeniu dziecka zaczełam znów brać Milvane, ale miałam zaburzenia hormo. i lek. zadecydował o zmianie antykoncepcji. Zaczełam stosować plastry Evra - 100% prawidłowego stosowania. Jestem w 2 miesiącu ciąży. Powinnam grać w totolotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania14
Witam. Mam pytanie. Tabletki biore od 3 lat juz. Do tej pory wszystko bylo w jak najlepszym porządku,ale ostatnio niestety nie. W poniedziałek mniej więcej po 2 h po zazyciu tabletki zwymiotowałam. To skutek moich problemów z jelitami. Byłam tak zmęczona,ze nawet nie pomysłama o tym,zeby wziąść tabletke dodatkowa. A w pt kochałam sie z moim narzeczonym bez dodatkowego zabezpeczenia,bo sie troche zapomnielismy. Myślcice,ze duze jest ryzyko zajscia w ciaże?Znacie takie przypadki?Chyba wariuje i mnie z nerwów nawet brzuch boli juz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieregularna
Biore 4 miesiac Daine-35 i miałam w kietniu operacje usunienia połowy tarczycy. Zaraz po operacji dostałam angine i miałam bardzo silny antybiotyk, który osłabia działanie antykoncepcji. I zawsze miałam podczas brania diane małe plamienie po okresie tak 2-3 dni. A teraz mam cały czas!!!!!!! Codziennie jak chodze do ubikacji i w trakcie podcierania po siusianiu zawsze jest czerwony, brązowy sluz. I martwi mnie to bardzo ;-( Jutro ostatnia tabletka opakowania a potem 7 dniowa przerwa. Do mojego gin. wybieram sie po 10 tym wiec po wypłacie. Poradzcie cos!!!!!!!!! Chyba powinnam zrobic test....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOŃCZYNKA
WITAJCIE KOBIETKI ,JAK TO JEST ŻE TO MY SIĘ TAK MARTWIMY, A CO Z ZASTRZYKIEM DLA FACETÓW ,BO JA DAWNO TEMU MNIAŁAM ZASTRZYK I PRZYTYŁAM 8KILO,TERAZ BIORĘ ANTY YASMIN I JESTEM ZADOWOLONA,BIORĘ REGULARNIE ALE TE OPINNIE ŻE ZDARZA SIE CIOŻA PRZY KONKRETNYM I POWTARZAM REGULARNYM BRANIU TO JEST COŚ NIE TAK....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOŃCZYNKA
A JA BYM RADZIŁA ZROBIĆ TEST.... BĄDZ DOBREJ MYŚLI I NIE DAJ SIĘ ZWARJOWAĆ...;]TEST TO 2 MIN STRESU ALE SIĘ WYJAŚNI POZDRAWIAM;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×