Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hej mam pytanie do asi 80.jak matka ma obywatelstwo polskie,a maz jest niemcem,a dzieci maja jego obywatelstwo to czy po rozwodzi moze je zatrzymac matka?oczywiscie jak mieszkaja w niemczech.bo kiedys cos czytalam ze w tym wypadku dzieci zostaja u ojca- napisala to jakas polska prawniczka pracujaca w niemczech.przynajmniej sie za nia podawala.jak bys cos wiedziala na ten temat to prosze odpowiedz mi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, ogladnelam.A widzieliscie \"Aniol w Krakowie \" i \"Zakochany Aniol\" ? Tez super.Ladna dzis pogoda.Wiec nie ma co tracic czasu przed kompem.Biore sie za dom a potem na spacer z dziecmi. Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY czy słyszałyście może o firmie sozPol-de z hannoveru? oni pomagają w przesiedleniach i w tłumaczeniach, jeżeli ktoś słyszał to niech napisze czy to uczciwa firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej dziewczyny! Czytam Was caly czas:D, ale praktycznie nie mam chwili zeby cos napisac... Madlen21 -- moga byc problemy gdyby matka chciala wrocic do Polski z dzieckiem... Niestety takie jest prawo... To tak jak gdyby Twoj maz byl np. Rosjaninem i chcial wywiezc do Rosji Wasze dziecko - majace obywatelstwo polskie - bez Twojej zgody... Wtedy polskie prawo tez chroni swojego obywatela... W przypadku gdy rodzice ustala wspolnie, ze matka z dzieckiem wraca do kraju pochodzenia nie powinno byc takich problemow. Czesto jest niestety tak, ze dziecko sluzy ojcu jako srodek do \"dokopania\" matce i wtedy maga zaczac sie "schody"... Tak to prawdopodobnie wyglada... Ale poszperam jeszcze w przepisach i wyrokach... Mo.nika -- ogladalam wczoraj fajny film na ZDF z Sebastianem Stroebel w jednej z glownych rol. Ten facet - jak dla mnie - to takie slodkie ciasteczko z kremem:D:D. Tylko zjesc mniam, mniam:D:D!! BarbaraG -- ja niestety nie slyszalam nic o takiej firmie - nie moje regiony, niestety... Ale zastanow sie dobrze zanim sie tam zglosisz... Tutaj dziewczyny na pewno troche Ci pomoga... A tak wydasz pieniadze, ktore moglyby Wam sie na poczatku bardzo przydac... Takie jest moje zdanie:D... Moze Twoj maz moglby na poczatku sam przyjechac do Niemiec i zalatwic mieszkanie i ewentualnie na poczatek jakas pomoc socjalna (dopoki \"nie staniecie na nogi\")? Pozdrawiam Was wszystkie i zycze slonecznego dnia. Aha - nie wiecie jak tam Belaiza? Jak u niej w pracy? Buziaki Wam przesylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest ktoś z okolic Flensburga
Albo samego miasta?. ja mieszkałam tam i pracowałam przez pół roku i teraz tylko czekam aby tam znowu powrócić,...Piękne nadmorskie miasteczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest ktoś z okolic Flensburga
dodam, że 10 km od Danii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia a w jakich ty ksiazkach to czytasz tzn.chodzi mi jakiego autora i gzie wydane.nie wiesz czy moze w internecie jest jakas strona o tym?pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny macie prawo jazdy?bo ja mam ale panicznie boje sie jezdzic.po prostu zadna sila mnie nie zmusi zebym usiadla za kierownice.poza tym juz wszystko zapomnialam .ostatnio siedzialam w aucie jeszcze na egzaminie 2 lata temu!a jak na zlosc mieszkam w malym miasteczku,moim zdaniem to wies co nie ma supermarketu.na zakupy musze jezdzic z mezem i to doprowadza mnie do rozpaczy.chcialam sie przeprowadzic do heppenheim,ale on nie chce.ja tego dluzej nie wytrzymam!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam belaiza-wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. z flensburga nie ma nikogo ale ktos mieszkal nad morzem z tego co pamietam?! co do jazdy autem , to ja mam prawko od 15 lat i nie mialam jeszcze przerwy zeby nie jezdzic i umie przeskoczyc w kazde auto wiec nie mam tez problemu z jazda na niemieckich drogach--uwazam , ze sa lepiej oznakowane niz polskie i nie ma tego szalenczego wyprzedzania na trzeciego--ja osobiscie boje si ejezdzic w Polsce ale po 3 dniach musze sie przemienic na polska wariacka jazde , bo inaczej by mnie zgnietli lub rozjechali.HA!HA! u nas leje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla przypomnienia
URODZINY CHRONOLOGICZNIE belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 ----- 13.03.1985 maremarie-----?????? Carolina77----???? kto jeszcze? ....... wpisujcie sie ...NICK--------MIESJCOWOSC-----LATA W RFN ----- WIEK ---- DZIECI XXX--malutka_de--Bad Urach--------5 -----------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) XXX--maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)-----29 lat XXX--micka-------bei Pforzheim-----9,5 ---------------32lat---1 dziecko(28.11.04) XXX--Tin------------Hamburg---------16,5 -------------34 lata----2 dzieci XXX--usmieszka---bei Tübingen------3 lata-----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata---------26 lat--1 dziecko(Bastian 8m-cy) XXX--Mo.nika-------Bremen-----------1rok-------------30 lat----3 dzieci(8,5,0--3.04.06) XXX--justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy--------26 lat----2dzieci(3; 1,5msca) XXX--Justys78-----Nordhorn----------2,5roku----------28 lat XXX---beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----1 rok------36 lat XXX--Carolina77---nrw-Essen------------1miesiac-----20 lat XXX--kasiulica- Germersheim bei Karlsruhe--1rok---23 lata balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---------7 lat------50 lat XXX-Werkaaa---Gütersloh (NRW)---------3,5 roku ---32 lata Nett-ka---Fellbach bei Stuttgart---------8 lat ------- 33 lata Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)----4 lata------22 lata(strzelec) Isia27 -----Travemünde ------------------1,5 roku---- 27 lat XXX--Madzialenka_1--Esslingen ---------3 lata------ 23lata kc-------Bad Kreuznach (RP)-------------2,5 roku-----23 lata cludi_alb-----Münsingen-------------------2,5 roku----- naneczka----- München ------------------ 6lat- limes-inferior --bei Brocken-------------4,5 ----------34 lata madlen21--bei Heppenheim (Hessen)---3lata----21 lata (Olivia-2 latka Thomas 3msce) BARBARAG --- Raciborz ----- 30 lat ---2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) XXX-stale bywalczynie SIERPIEN::: Werkaaa- 5.08 Justys78- 14.08 belaiza- 16.08 naneczka- 17.08 micka- 18.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen21 -- o tym jak to wyglada w przypadku gdy kobieta chcialaby zostac w Niemczech pisalam na poprzedniej stronie. Zaznaczam, ze sytuacja dotyczy kobiet, ktore wziely slub wedlug prawa niemieckiego. Jezeli bierzesz slub w Niemczech urzednik stanu cywilnego pyta sie czy chcecie wziac wg. prawa niemieckiego czy tez wg. jakiegos innego np. polskiego (wczesniej tez chyba sklada sie pisemne oswiadczenie). Wszystko po to, aby w razie rozwodu wiadomo bylo jakie przepisy maja miec zastosowanie (tzn. przepisy jakiego kraju). A co do ksiazek to nie mam teraz ze soba zadnej, wiec nie podam Ci tytulow... Sprobuj poszukac w internecie pod \"Familienrecht\" albo \"Scheidungsrecht\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza dzis Ciebie jeszcze nie bylo. Moze dzis albo innego dnia poczytasz i bedzie Ci milo, ze kolezanki z topiku o Tobie pamietaly:-). Tak wiec z okazji Twoich urodzin zycze Tobie wszystkiego naj, naj, naj, duzo zdrowka, zeby zawsze swiecilo Ci slonce: to w sercu i na niebie, duzo radosci malo smutku i by sie spelnilo wszystko o czym marzysz. Chacialam Ci dac kwiatka, ale nie umie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski, wpadam tylko na chwilke by sie przywitac 🖐️ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU URODZIN BELAIZA 🌻 Wszystkim milego dnia!! Unas przestalo padac i wyjrzalo slonko - cud normalnie!!! ;) Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie od wczorajszego poludnia piekna sloneczna pogoda:-). Chyba ktos na gorze przeczytal to co tu ostatnio o pogodzie napisalam:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzisiaj denny dzien .A rano zapowiadalo sie ze bedzie tak milo.Planowalam dzisiaj spacer z dziecmi, potem obiad, a po obiedzie chcialam pojechac z mezem na wielkie zakupy.Mialam kupic spozywke na kilka dni, srodki higieniczne, Natalce przybory do szkoly.I od jutra planowalam w domu zrobic generalne porzadki.I co? I pstro! Moj bank wkur... mnie strasznie.Od 3 miesiecy leca sobie w kulki.Normalnie powinnam miec dzisiaj kase na koncie.Powinnam.Ja wiem ze jutro napewno tam beda, i niby nic sie nie stalo,zrobie to wszystko jutro, ale normalnie pogrywaja sobie.Familienkasse wyslala te pieniadze 2 dni temu. No i poza tym , ja zwyczajnie chcialam to zrobic dzisiaj ! Mam nerwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale slonko walczy dzisiaj z chmurzyskami....w koncu sie cieplej zrobilo HURRAAA!!! Mo.nika- a ja mam gorzej :P moj ex mi wisi kase i jakos slabo mu idzie oddawanie, mam nadzieje ze dzisiaj.... Flensburg i temat auta, fajnie sie spotkalo, hehe ;) juz czesciej slyszalam, ze osoby po dlugim czasie \"niejezdzenia\" strachu dostaja, jest na to rada: jest mozliwosc \"odswiezenia\" wiadomosci i praktyki, szkoly jazdy proponuja takie cos. Znajoma robila, ale gdzie i co kosztowalo to nie wiem, z pewnoscie nie takie kokosy jak zwykly kurs. Sadze, ze zaoszczedzisz duzo nerwow jak sobie pocwiczysz z nauczycielem jazdy zamiast z facetem, ktory \"wszystko lepiej wie\" ;) ja sama chetnie jezdze autkiem, to takie sympatczne stworzonko: jak chce na prawo to jedzie tak, jak chce szybciej to tez to robi (no i mam nadzieje ze tak zostanie) - a nie tak jak niektore ludzkie stworzenia ;) barbarag - niestety nie moge cie wielce sluzyc rada, ja przyjechalam do meza, zameldowalam sie tam i w urzedzie pracy, z poczatku pobieralam socjalne ale szybko znalazlam prace, tak ze cale szczescie szlo jak po masle, tobie tego samego zycze - i powodzenia w nauce jezyka! mi szybko poszlo, a moze dlatego, ze wtedy nie bylo polskiego forum ;) i kumpelek z polski nie mialam. Ale teraz za nic w zyciu nie zrezygnuje z topiku! :)h ach, jak ja wam zazdroszcze tych slodkich bobaskow, nawet jak limo pod oczkiem zrobia :D czesc angellina - monachium znam i lubie, myslalam zeby powrocic tam, ale jeszcze wspomnienia sa za swieze - mieszkalam tam z ex, alpy i jeziora bardzo mnie tam ciagna :) Napisz cos wiecej o sobie wczoraj bylam na \"Fluch der Karibik 2\" - nie jest zly, ale tez mnie nie zachwycil: so so la la - jak by to powiedzieli niemcy ;) solenizantko : STO LAT !!!!🌻 - prawie bym napisala kwita zamiast kwiat - hehe dosyc na dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki maremarie , no to fajnie ci poszło jak po maśle, a powiedz miałaś obywatelstwo jak przyjechałaś? bo nasza cała rodzina ma więc chyba nie musimy się zgłaszać do auslenderamtu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia80 też dzięki, a monika dzisiaj zła i wkurzona, nie stresuj się kobieto załatwisz wszystko jutro, ale kobiety tak mają jak już się psychicznie nastawią na wykonanie czegoś, to jak nic nie wyjdzie to mają nerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kassay
Halli hallo, mieszkam 20 lat w niemczech i przez te cale lata brakuje mi kontaktow do polakow.Mieszkam w Bremen,mam 36 lat i dwoje dzieci.16 lat i jeden rok. Bardzo bym sie ucieszyla gdyby ktöras z was miala ochote na poznanie sie . Moja polska rodzina mieszka w Gdansku i Koszalinie.ja jestem tutaj sama. Pozdrawiam wszystkich goraco. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O CHCEAH!!STWIERDZILAM ZE BEDE WSZYSTKO PISAC DUZYMI LITERAMI;BEDZIE LADNIEJ WYGLADALO I NIKT SIE NIE POCZUJE URAZONY !MOJ SZANOWNY MAZ POSZEDL DZISIAJ NA TRENING;TO SOBIE MOGE POSIEDZIEC PRZED KOMPUTEREM:SZCZEGOL ZE ZA SWOJE PIENIADZE KUPILAM TEGO LAPTOPA ;A NIE MOGE Z NIM ROBIC CO CHCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×