Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

niestety nie wiem nic na ten temat,jezeli chodzi o osoby mieszkajace w polsce i chcace studiowac.Mam znajome,ktore mieszkaja w niemczech i studiuja,ale nie na wszystkie kierunki potrzebne sa egzaminy.Ale moge sprobowac sie dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janta - serce ,dziekuje Ci ogromnie za namiary, ze tez sama tego nie znalazlam ! Mialam caly tydzien znajomych z Krakowa w domu, i ucieklo mi sporo czasu. W tym tygodniu bedzie lepiej, wiec sie u Ciebie zamelduje. Sarra - super, dzieki ! Skorzystam z telefonu i zaraz jutro zadzwonie ! Mam wrazenie, ze ten topik jest odzwierciedleniem stosunkow polsko-polonijnych panujacych na obczyznie. Te pomaranczki, to najprawdopodobniej, te, ktorych rzeczywistosc przerosla wlasne ambicje, i teraz topia sie we wlasnych kompleksach. Jedyny sprawdzony sposob - ignora w zyciu, jak i w necie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika co mam ci napisać na maila odpisałam odeszłam od kompa bo dzieci zamiast spać slepiły w monitor masz ogromne serduszko ,nie chciałam tego pisać ale siedziałam i ryczałam jak wół dostałam od ciebie maila .....i po prostu samo jakos zaczeło sie pisać❤️🌻po prostu dziekuje Lenka bo to nie takie proste niby tyle wiadomości w necie a czesto sie chowaja przed nami:) ja czekam cierpliwie na twojego maila jeżeli chodzi o Pati,wiem ze byłaś zabiegana pisałas ....no a potem doszli goscie wiec nie miałaś czasu ale nie martw sie ja spokojnie jeszcze poczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka-- Bez pochopnych wniosków lenka :)Nikt nie jest tu zakompleksiony i nokogo nie przerosła ambicja . -Pewnie ,po co ludziom pomagać .Lepiej zignorować...Jakie to proste ...prawda? Trzymaj się !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porankiem:D Znow poniedzialek i caly tydzien przed nami , ciekawa jestem jak tam dzieci czuja sie w szkole po wakacjach?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w nowym tygodniu. U Was juz po wakacjach a u nas jeszcze tydzien. W zwiazku z tym nasze dwa leniuchy jeszcze spia. Nie chcieli, bym ich odwiozla do matki a maz nie mial czasu. Ja powiedzialam, ze pod ich dom nie pojade, bo to taka glupia ulica: waska, po gore i dosyc ruchliwa a ja jestem poczatkujacym kierowca, wiec nie bede sie stresowac, dzieci moga kawalek na nogach przejsc. No ale skoro nie moga to niech sobie u nas zostana mi nie przeszkadzaja. Z mojego startu chyba nici. Roland musi pracowac w sobote :( no a ja boje sie sama jechac. Czyli moze i sie nie boje, nie wiem jeszcze. Powiedzial ze postara sie wolne zalatwic. A moze sie odwaze to tylko 30 km. Tylko miasta zupelnie nie znam. No i samemu to nie daje tyle radoscie co w dwojke. Wczoraj sie usmialam, bo tlumaczyl mi droge B 120 iles itp itd ja mu na to ze ja wiem tylko gdzie jest A4 :P. No i nie ma nic gorszego niz facet, ktory nie moze zasnac hihih wczoraj wieczorem bylo co 5 minut: \"spisz juz, bo ja nie\", no i w miedzyczasie jeszcze: \" ale mi sie chce pic\", \"wiesz co chyba sie zwaze\", \"slyszysz tego komara\" hihi no i ja w stresie, ze Roland sie nie wyspi, bo o 3 do pracy wstaje. Pozdrawiam i czekam na 5 zdan a jak nie to sama zaraz napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Mein Hund Frisst nicht alles. Moj pies nie je wszystkiego 2. Frau X, wir möchten Ihnen herzlich danken. Pani x, chcielibysmy pani serdecznie podziekowac. 3. Woher hast du die Kette. Skad masz ten lancuszek ? 4.Er hat mir eine Kette aus hellem Bernstein geschenkt. On podarowal mi korale z jasnego bursztynu. 5. I mog di - po bawarsku kocham cie Mam nadzieje, ze pomaranczowi nie przeszkodza nam w nauce, a nawet najbardziej latwe zdania w stalu zadzwonie do pani jutro warto odkurzyc. Cwiczenie czyni mistrza. Czekam na kolejne zdania jutro. Jak mi sie jakis topik nie podoba to sie na nim nie wpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza :D kurcze podoba mi sie ten bawarski:D Ojej jesli chodzi o jazde samochodem to ja szaleje na U-Bahnie a po miescie moj maz ....Dwa wypadki wystarcza , zaznaczam nie moje , i nic zlego sie nie stalo ale nerwy sa , sprawy z ubezpieczeniem i prawnik... I ten poszkodowany najlepiej to cale auto by wtedy dal do reperacji wlacznie z maskotka w samochodzie zeby wykorzystac ta sytuacje...😠:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolantap
Witam serdecznie ja tez mieszkam w niemczech i widze ze nie jestem osamotniona jest mi ciezko poniewaz nie ma tutaj polakow i dziekuje losowi ze znalazlam to forum.Pozdrwaiwm jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Jolanto ciesze sie, ze nas znalazlas. Na brak Polakow nie marudz, bo jak trafisz na takich jak kilka pomaranczowych osob powyzej to Ci sie odechce patriotyzmu hihih. Napisz cos wiecej, gdzie mieszkasz co tu robisz itp Sarra Bawarski tez mi sie podoba ale ja raczej biernie go umiem. Duzo rozumiem malo umiem powiedziec. Jest bardzo trudny do wymowienia. Takie zlepki samoglosek, ze ja nie daje rady. Ouis np to alles. Jak mam to napisane to jeszcze ale po mezu powtorzyc nie potrafie. Na szczescie do niczego mi ten jezyk nie potrzebny wystarczy, ze rozumiem wiec nie musze lamac jezyka. No lece zaraz do pracy, dzis juz beda dzieci wiec mozna powiedziec ze to moj pierwszy dzien prycy tak naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY!Przyznam szczerze ,ze ta slodka wodka mnie troche zniechecila:( Belaiza fanie,ze napisalas zdania!Ja moge napisac jutro jak nie bedzie ochotnika. Barbara szkola zaczyna sie za 2 tyg.juz sie nie moge doczekac:) Aha,do tej dziewczyny co podaje sie za jedna z nas!miej odwge i wyrazaj swoje opinie pod wlasnym nikiem.Bo wiesz to wyglada jakbys miala 2 twarze-na czarno wszystko pieknie ladnie ,a na pomaranczowo przeciw nam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze nie mozna zabezpieczyc tego topiku tak,aby nie mialy wstepu do niego jakies intruzy obrazajace nas i zaklocajace spokoj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny !!!caly wekend mnie nie bylo,a tu takie rzeczy pomaranczowi wyrabiaja.Nie dobrze.Olac ich:) Wekend mi sie udal:)troche balowalismy na miescie:)super bylo:) Moja mama moze do nas przyjedzie we wrzesniu:)moze na moje urodzinki:)ale sie ciesze:) Zycze Wam udanego dzionka!bede zagladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URODZINY CHRONOLOGICZNIE
URODZINY CHRONOLOGICZNIE belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 maremarie-----?????? Carolina77----???? mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 bremenka------- magdzialenka1----??-??--83 madlen21 ----- 13.03.1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URODZINY CHRONOLOGICZNIE
bremenka dopisz swoja date urodzin ;) :) bedziemy mogly Ci gratulowac we wrzesniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aktualizacja.............
kolejna aktualizacja ...NICK--------MIESJCOWOSC-----LATA W RFN ----- WIEK ---- DZIECI XXX--malutka_de--Bad Urach--------5 -----------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) XXX--maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)-----29 lat XXX--micka-------bei Pforzheim-----9,5 ---------------32lat---1 dziecko(28.11.04) XXX--Tin------------Hamburg---------16,5 -------------34 lata----2 dzieci XXX--usmieszka---bei Tübingen------3 lata-----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata---------26 lat--1 dziecko(Bastian 8m-cy) XXX--Mo.nika-------Bremen-----------1rok-------------30 lat----3 dzieci(8,5,0--3.04.06) XXX--justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy--------26 lat----2dzieci(3; 1,5msca) XXX--Justys78-----Nordhorn----------2,5roku----------28 lat XXX---beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----1 rok------36 lat XXX--Carolina77---NRW-Essen------------1miesiac-----20 lat XXX--kasiulica- Germersheim bei Karlsruhe--1rok---23 lata balooonik----- Gütersloh-NRW------------7 lat---------50 lat XXX-Werkaaa---Gütersloh (NRW)---------3,5 roku ---32 lata Nett-ka---Fellbach bei Stuttgart---------8 lat ------- 33 lata Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)----4 lata------22 lata(strzelec) Isia27 -----Travemünde ------------------1,5 roku---- 27 lat XXX--Madzialenka_1--Esslingen ---------3 lata------ 23lata kc-------Bad Kreuznach (RP)-------------2,5 roku-----23 lata cludi_alb-----Münsingen-------------------2,5 roku----- naneczka----- München ------------------ 6lat--------- limes-inferior --bei Brocken-------------4,5 ----------34 lata madlen21--bei Heppenheim (Hessen)---3lata----21 lata (Olivia-2 latka Thomas 3msce) angelina 22---Monachuim-Karsfeld------- ?? ----------22lata--maz bremenka----Bremen------ od marca 2006---------24 lata----maz Kassay(Iwona)----Bremen-------20 lat----- 36lat----2 dzieci(16lat i roczek) kajaffm------Frankfurt---- aga jestem-- bei Frankfurt Claudia2006--Hannover-------- ??? ---------- 5lat--maz hessen--- Gingera--Weil am Rhein-BW--przeprowadzka w planach--35 lat-(corka15lat+ciaza) mary.de -- Wiesbaden ---- kilka tygodni------21lat-- chlopak kaska12345--------- sarra...(Claudia)------ ???? BARBARAG --- Raciborz ----- 30 lat ---2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) Gosia_70-------------------36lat janta------Szczecin-------38lat--maz---3dzieci(13, 4, 1,5 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Jestem w szoku co tu sie dzialo podczas weekendu. Do wesola dama. napisz cosik o sobie (skad jestes itp.). Na chwile obecna nie znamy sie:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam urodziny 26.09.81 ale mnie brzuch boli,dziwie sie ze mam taki dobry humor:) super Madlen:)rosnie jak na drozdzach:)nie obejrzysz sie jak zacznie sprowadzac ci pierwsze milosci o domu;) Pranie na balkonie wiec w Bremen padac nie bedzie:) robie ciacho z truskawkami,mniam:) Wogole to nie moge sie doczekac az zaczne chodzic na ten kurs,a to dopiero 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aktualizacja.............
URODZINY CHRONOLOGICZNIE belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 maremarie-----?????? Carolina77----???? mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 bremenka------- 26.09.81 malutka_de------10.11.81 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 ----- 13.03.1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo, boah....np prawie ze szoku dostalam tyle tu pomaranczy. To takie chemia opryskane chyba byly bo inaczej nieda sie tego co pisaly zrozumiec..Nie wszystkie napewno alle wiekszosc. Przykro sie robi i zaczynam sie wstydzic ze cos takiego istnieje i to z wlasnego kraju. No bede zaraz sprzatala bo nic lepszego sie nienauczylam:-)) no i nie jestem na wyzszym poziome.No biedna polka jestem.Przepraszam ze nieposzlam na studia bo za glupia na to bylam i wolalam w domu sprzatac niz jakies tam brudne pieniadze w jakiejs tam Firmie zarabiac za ktöre moglabym sobie domek kupic albo gdzies ladny urlaub zrobic.Nie,no ja wole prac i odkurzac i dziecko wychowywac:D Nie nie nie....jedno zycie sie ma.Byc moze i jeszcze pare innych ale nie w tym samym czasie. I kazdy ma i musi tak zyc jak mu/jej sie podoba.Dla niektörych sa pieniadze wazne .Dla innych jest wazne miec doktorka bo tylko wtedy czuja sie czyms warci. Ale wartosc czlowieka niezalezy od pieniedzy,brudnych pieniedzy ktöre 10000000000 rak dotykalo i niewiadomo co jaka reka robila.Pieniadz to wogöle chyba najbrudniejsza rzecz na swiecie. No a co Doktorek?Inteligencja i wartosc niema nic z tym wspölnego czy ktos studiowal i sie wszystkiego na pamiec nauczyl.Sprzataczka jest tyle samo warta co lekarz bo czlowiek jest czlowiek i szacunek kazdemu sie nalezy kto w sercu dobry jest.Niezaleznie od szkoly i wyksztalcenia. Kazdy czlowiek ktöry sie rodzi jest dobry.Co sie pözniej z nim staje to inna historia. No a teraz inny temat:-)) No wlasnie musze sprzatac.A propo urodzin. Mam teraz 7 wrzesnia i bede konczyla 37 lat:-)))) Dziewczyny kiedy tak czytalam te przepisy to mi cos podpadlo.Chodzi mi o te Torebeczki od Maggi i Knorr. W tych proszkach jest Glutamat .mam ksiazke w ktörej jest bardzo dobrze opisane jak bardzo glutamat szkodzi zdrowiu.Glutamat jest po to aby smak powiekszyc.To znaczy ze oni moga wszystko do tego proszku wrzucic i nikt nie wie czy to co w srodku jest jest naprawde to co tam ma byc.Glutamat zabija komörki mözgowe!,powoduje Alzheimer,böle glowy i wiele innych rzeczy.Musialabym durzo tutaj pisac. ASPARTAM!jest w prawie wszystkich napojach light gdzie zamiast zukru sie go daje.Depresje,böle glowy,zanik pamieci,problemy ze wzrokiem i tez wiele innych spraw. Mysle tylko ze powinnam wam to powiedziec.ja juz od paru lat zawsze czytam czy te dwie rzeczy gdzies w jedzeniu sa a jezeli tak to niekupuje.Aspartam jest w kazdej gumie do rzucia poza hubba Bubb. I w wielu kielbasach jest glutamat. Ale sie rozpisalam:-)) No to ide sprzatac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urodziny Chronologicznie
URODZINY CHRONOLOGICZNIE Kassay --------- 07.09.69 belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 maremarie-----?????? Carolina77----???? mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 bremenka------- 26.09.81 malutka_de------10.11.81 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 ----- 13.03.1985 sarra.. ---- dziewczyny dopisujcie sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktokolwiek słyszał ktokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktokolwiek słyszał ktokolwiek
:) cześć dziewczyny, mam do was pytanie:czy w Niemczech jest cos takiego jak nasze GRONO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mam to rozumiec z tym gronem?jest to jakies kölko czy chodzi tutaj o taki niemiecki topik jak nasz?:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×