Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Belaiza, tak mi przykro ze wzglegu na Twojego kota.... :( Ale jak to sie stalo??? Byl stary??? Schorowany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam Gajosa.Dletego przeslalam Wam ten filmik..:) Jest swietnym aktorem a i skecze ma super!!!! Ten fragment widzialam ostatnio na Poloni i smialam sie az do lez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Dziewczyny ...w polsce tez niezle zaspy aa i ładny mrozek i sloneczko swieci..piekna aura aaaa powiedzcie mi gdzoe pracujecie w Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes to chyba jednak nie tam gdzie moja rodzinka mieszka , oni mieszkanja w Hann. Münden miedzy Göttingen a Kassel. suuuper miescina, mala, na 2 wzgorzach... a tak po za tym witan Nowe :-) no i reszte babeczek tez :-) belaiza, szkoda kotka :-( , ale napewno posszedl do kociego nieba! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, wiec nie jest to zatem daleko, nie wiem kiedy rodzinke bede odwiedzac, bo narazie nie mam chceci z brzuchem wybierac sie w takie podroze... no i z malym dzieckiem, co jak wiesz jest zawsze wielka wyprawa :-) ale jak bede sie wybierac to zajade po blaszke napewno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza......naprawde szkoda kota. Sama mam dwa ,wiec jesli chcesz oddam ci jednego, jak sie tam do was sprowadze.:) \" Das Parfüm \" nie ogladalam, ale juz dawno temu czytalam, a niedawno poprawilam jeszcze raz. A przez to ,ze wiem cos o zawartosc tej ksiazki,i to nie mam ochoty ogladac. Choc ludze sie, ze to moja wyobraznia jest wielka, a na wielki ekran tego tak przeniesc nie mozna. Za to polecem wam polskie autorki, aszego pokolenia :Szwaje .Lezenska,Menzel- Jest to Literatura w spodnicy. Tak sie nazywa seria. Mozna je kupic z gazeta lub bez za drobne pieniadze (9,90 zl). A uwierzcie mozna niezle sie przy nich ubawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ? właśnie kupiłam DVD na Allegro \"Sceny z życia smoków\", lubię takie klimaty ;-) zwłaszcza że scenariusz \"machnął\" Grabowski , jeśli to TEN Grabowski to w pewnym sensie gwarancja dobrej zabawy . Dzięki za typ! właśnie zastanawiałam się nad prezentem dla mojego chrześniaka na urodziny! No i mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo, że skecz o teściowej znam już właściwie na pamięć wciąż lubię go słuchać i zawsze płaczę ze śmiechu - REWELACJA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczytane na innym topiku : Wraca zięć ze szpitala z odwiedzin u CIĘŻKO CHOREJ teściowej, zły jak wszyscy diabli - mówi do żony: - Twoja matka jest zdrowa jak koń, niedługo wyjdzie ze szpitala i zamieszka z nami. - Nie rozumiem - mówi żona - wczoraj lekarz powiedział mi, że mama jest umierająca. - Nie wiem co on tobie powiedział ale mnie, kur*a radził przygotować się na najgorsze!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihih, to nie o mojej tesciowej :P Sceny z zycia smokow znalam ale autora oczywiscie nie i fajnie, ze Basia tak szybko wszystko znalazla :) Ja mam z Polski bajki takie znane, czytane przez Czarka Pazure. Sa rewelacyjne jak chcecie to moge je skopiowac na komp i Wam wyslac poczta jakas. Kota nie bylo juz 2 tygodnie w domu ale tak wydedukowalismy, bo znajomy mowil, ze go widzial w ten dzien jak pierwszy snieg spadl. Wiec pewnie w ten dzien zginal :(, bo inaczej bylby pod sniegiem. Pewnie sie namyslil zeby do domu wrocic :(. Mamy jeszcze jednego kota a wlasciwie kotke ale ja jej nie lubie a teraz jeszcze bardziej, jak Zboja nie ma a ta pokraka sie tu kreci. Wezmiemy sobie latem nowego kotka i nie wypuszcze go z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tego skeczu o tesciowej nie slyszalam. Swietny to za malo powiedziane. Znalazlam tez ballady Janusza Radka. Przepiekne polecam wlasnie laduje sie kolejna. Sarro dzieki za linki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie outuje:D Uwielbiam Bollywood filmy i muzyke:-) A tutaj cos dla kazdego: www.youtube.com/watch?v=Ll8Qm8yDj-8&mode=related&search= www.youtube.com/watch?v=GkhMcyuYroA&mode=related&search= www.youtube.com/watch?v=P0EDwiW-6TE&mode=related&search=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze cos:-)) www.youtube.com/watch?v=RB-wUgnyGv0&mode=related&search= www.youtube.com/watch?v=oQzgYPeWyas&mode=related&search= www.youtube.com/watch?v=jCIp7eo4MvY&mode=related&search=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam dzis z AOK nagrode w programie premiowym :D wybralam sobie scrable. Wlasnie pogralismy, no i oczywiscie zgadnijcie, kto przegral. U mnie w sypialni jest 13 stopni :( to i tak dobrze, bo rano bylo 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkeim kobietki my wreszcie jestesmy sami w domu... dzis pojechala do polski ta dziewczyna , ktora byla u nas na ferie. czy widzialyscie moze gdzies w sprzedazy DAS PARFÜM?? pytalam w kinie, ale oczywiscie juz go nie graja. a tak npo za tym to zla na ta zime jestem... rano taki ladny snieg padal,a teraz mrzawka.... brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta, ja wlasnie slyszalam, ze film jest zrobiony \"ze smakiem\" jezeli tak to mozna nazwac, ale wiesz czasmi lubie sobie cos takiego ogladnac lub przeczytac, moze wiec siegne po ksiazke... no a tak po za tym szykuje zaraz akcje powodziowa, bo maz z corka w lazience sa, a to zawsze konczy sie powodzia... :-) wydaje mi sie, ze w wiekszosci mezczyzn drzemie maly chlopiec a dopiero przy dzieciach moga udawac ze to wszystko dla nich robia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i kolejny dzien dobiega konca... milych snow wszystkim i udanego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sobotnio.....dziewczyny mam prosbe,do tych co maja malutkie ,a moze i ciut wieksze dzieciaczki.A moze cos u znajomych podpatrzylyscie ciekawego,zaskakujacego.Podajcie pare rzeczy,drobiazgow bez ktorych nie wyobrazacie sobie opieki nad niemowlakiem.....no i pare jakis bubli co w zyciu poraz drugi byscie nie kupily.To taka mala sciaga dla tych co niedlugo sie wypakuja z dwupaku....moze cos Wam przyjdzie do glowy o czym wogole nie mamy pojecia.A moze macie jakies male sekrety do podzielenia sie;) Mam juz jedna core,ale wiecie to bylo tak dawno ,boje sie ze o czyms zapomnialam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w sobotni poranek!!!! Sarra, znam rowniez ten skecz Gajosa o Tesciowej!! Rewelacja!!!Milo jest go poraz kolejny poslychc, przypomniec i sie posmiac!!! Marta masz racje co do tego,ze w mezczyznach drzemie maly chlopiec.... Nie tak dawno, zaraz po swietach widzialam na placu tate z 3-4 letnia corka i zona....Tatus bawil sie zdalnie sterowanym samochodem....Dziewczyny bylo widac wykazywaly srednie zainteresowanie za to tatus swietnie sie bawil!!! Tak sobie pomyslalam,ze tatus kupil malej na gwiazdke samochod, by moc sie nim pobawic...hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry w sobotni poranek! a jaki sloneczny! Gingera, a wiec jesli chodzi, o te rozne rzeczy bez ktorych mozna sie obyc i bez ktorych nie mozna zyc; mysle , ze kazda z nas mialaby inna liste, ja moze napisze ci co ja mysle, a ze w domu lata juz jedna mala poltoraletnia zolza a braciszek ma pojawic sie za 3 miesiace; jestem w temacie :-) Otoz rzeczy ktore potrzebowalam, lub ktorych wtedy nie mialam, a teraz chce zakupic - body zapinane z przodu, rewelacja, podobno kiedys nie byli -taki fotelik w pozycji lezacej dla dziecka do wanny, nie wyplynie z tego, a ty masz dwie rece wolne! -mata wyczuwajaca bezdech, niestety nie mialam jej, ale teraz kupuje, wiele znajomych chwali ja, mieli podobno wiele spokojniejszych nocy :) -sciagarka do mleka, mialam zwykla prozniowa, ale tu teraz prwaie w kazdej aptece mozna wypozyczyc elektryczna, jest mimo wszystko higienicznie, bo koncowki masz swoje, a przy duzej ilosci pokarmu przydaje sie (no i mozna wyskochyc gdzies na dluzej, a dziecko i tak ma zapasy :) ) -wysokie krzeselko do karmienia, ja kupilam takie troche lepsze, ma regulowane oparcie do pozycji lezacej, drewniane nakladane na siebie sa raczej kiepskie, A to rzeczy ktore sie nie przydaly lub bardzo malo -podgrzewacz do mleka itd., karmilam piersia i bylo to malo uzyteczne, a pozniej dluzej trwalo podgrzanie napoju w nim niz w garnuszku, a po za tym, obiecuja ze tempoeratura jest zawsze odpowiednia, jakbym za kazdym razem nie sprawdzala, to dziecko popazyloby sie kilka razy -sterylizator; butelki mozna wygotowac w garnku, ten sam efekt, a pieniadze zaoszczedzone -przewijak, ja mam komode z przewijakiem, ale moglabym policzyc na palcach ile razy madleen siedziala na nim :) Narazie to tyle, rano moze jeszcze moje szare komorki nie pracuja na najwyzszych obrotach, jak sobie cos przypomne to dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc jestem tu pierwszy razmieszkam w polsce ale zawsze na wakacje jezdze z moimi synami do mamy w gottingen.Ccialabym zamieszkac w Niemczech moja mama jest juz tam 12 lat ale mowi ze musze umiec dobrze niemiecki ,z zawodu jestem pielegniarka wiec chyba praca by sie znalazla poza tym ze bym musiala zalatwic sprawy urzedowe ale przeciez mama moglaby mi pomoc tylko najtrudniejszy jest start.Nie wiem co robic bo jestem sama z 2 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaSz. kazdy poczatek jest trudny, ale moze warto sprobowac, zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaHB - moze sie orientujesz jak wyglada taka mata kontrolujaca oddech albo jak to sie nazywa po niemiecku,to sobie poszukam,a moze juz masz -to melduj gdzie kupilas i za ile...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×