Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Wlasnie ostatnio przeczytalam o tym ze nie jest uznane i musi byc szkolenie zakonczone egzaminem ale moze dorwe inna robote a moze macie jakies namiary na prace w gottingen?Nawet w kuchni aby gdzies sie zalapac lub sprzatanie cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu twoja mama ma rację jeśli chodzi o język ! Nie wiem jaka jest twoja sytuacja w kraju, w Polsce, ale nie wydaje mi się byś mogła z pracy nie wymagającej znajomości języka (jeśli ją znajdziesz) utrzymać siebie i twoje dzieci, poza tym nie jestem pewna czy pracując np. tak jak napisałśs w kuchni,nauczysz się języka w stopniu pozwalającym ci później wykonywać wyuczony zawód. Jeśli chcesz rady to ja na twoim miejscu skoncentrowała bym wysiłki na nauce języka i uzyskaniu uprawnień i od razu szukała pracy w Niemczech jako pielęgniarka. Decyzja jest trudna , wiem, będę trzymać za ciebie kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie Limes ma rację dużo zależy od tego jaki jest(będzie) twój status prawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes a czy twój nick inspirowany jest tytułem powieści J.A.Zajdla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wam za te porady co moge zrobic u nas w gorlitz przyjmuja normalnie tylko trzeba pozwolenie na prace i jest ok papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż muszę odejść od komputera bo moi chłopcy zaczęli grać w piłkę w pokoju a odgłosy jak w gwiezdnych wojnach - idę skontrolować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w koncu sobie przypomnialam co mialam pytac, znacie moze jakis niemiecki komunikator taki jak GG zeby mozna bylo smsy wysylac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes mam pytanko do ciebie; z racji tego ze se na medycynie znasz :-* wiesz co moze mi dolegac? jestem w 26 tygodniu i od 2 dni, a dzisiaj to juz b.mocno czuje takie klucie po lewej stronie brzucha, wiem ze dziecko uciska na narzady wewnetrzne, ale dzisiaj to juz jest ekstremalnie, moze wiesz co to mogloby byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasze dzieci dzis tak modlily sie przed obiadem: \"Kochany Boze dziekuje, ze mozemy ten wspanialy makaron jesc nie talko przed zawodami w bieganiu\" Monika 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki limes, wiesz spanie na wznak odpada, bo mam za krotki oddech :-( a po za tym mam zgage brrrrr, wiec odpada, masowanie nic nie daje, bo czuje ze to jakis wewetrzny narzad, to takie male skorcze chyba mam nadzieje, ze nie zwiastuja nic zlego, do jutra wytrzymam, jak dalej bedzie trwalo to ide do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes samej książki nie, tylko o niej, ale mam zamiar bo sądząc po opisie (nie wiem czy był trafny) wydaje mi się, że mu blisko do K.Vonneguta a tegoż uwielbiam. Odpowiadają mi takie fantastyczno-socjologiczno-filozoficzne klimaty, oczywiście forma i styl są dla mnie decydujące w doborze takiej literatury, bo z reguły tematy skłaniają do głębokich przemysleń i weryfikacji własnych poglądów, dlatego ważne dla mnie jest by tekst nie był urodzony w bólach. Oczywiście chętnie do ciebie napiszę i pewnie poproszę o ocenę książki ale kurcze teraz nie mogę. Postaram się późniejszym wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior Jo24.......... Czytalyscie moze \" Ptaska\" albo \"Paragraf 22\" ? Polecam, bo odlotowe. Mozna sie zgubic, albo zapomniec kim sie jest naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta - klocie jest jak najbardziej normalne - wszystkie przez to przechodza, ginekolog ci to powie. limes co za bzdury piszesz jakie spanie na wznak -? Absolutnie zadnego spania na wznak!!! Na boku i to najlepiej na lewym, lepsza praca serca - spanie na wznak grozi nawet utrata przytomnosci. i poduszka miedzy nogi, bylam i popytalam sie lekarza. Radze Ci sie zalogowac na kafeterii na forum ciazowym kwietniowki - tam sa kobietki na biezaco i odpowiedza na wszystkie pytania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciazy pod koniec spalam na boku z poduszka pod brzuchem a na zgage dobre jest cieple mleko,moj syn ma wlasnie roczek bo w styczniu sie urodzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak mnie kulo bo uciskal na zebra to masowalam to miejsce albo mowilam do niego i przestawal moze to glupie ale dzialalo chyba rozumial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, witam nowe dziewczyny, Belaiza-szkoda kotka,to ten ,co siedzial u ciebie na kolanach? dziewczyny,nie moge dzisiaj z soba wytrzymac.Sama nie wiem co mi jest.Jestem jakas niespokojna,nawet do tego stopnia,ze bylam do poludnia w szpitalu,mam znajomego ordynatora z ginekologii,zeby zobaczyc co z dzieciatkiem i zeby siebie uspokoic.Robil USG 4 D ,z malenstwem wstystko ok,ale bylo odwrocone plecami i nie chcialo sie za nic odwrocic,wiec ominela mnie okazja zobaczenia czy to chlopiec czy dziewczynka.Ma waskie biodra,to pewnie chlopiec,ha,ha.Troche mnie uspokoilo,ale dalej mysli mam straszne,doslownie horrory sobie wymyslam ze strachu.Czy wy tez tak mialyscie,czy macie?Nie wiem jak przezyje te pozostale do rozwiazania miesiace.Moze jutro bedzie lepiej,moj facet mowi,ze to hormony. Pozdrawiam was wszystkie serdecznie,moje kochanie zrobilo salatke,wiec zmykam.Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wesoly wieczorek.......:) :) :) \"Franek mowi do kolegi: -W sobote wybieram sie z tesciowa na gielde staroci . -A ile chcesz za nia dostac?\" \"Niemieccy pilkarze sa jak niemieckie jedzenie- zeby byli dobrzy musza byc przywiezieni z Polski\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka, ale u was zima, przez kilka dni pobędę z wami nie tylko wirtualnie, bo do czwartku jestem u mężą, mała została z dziadkami bo jeszcze trochę kaszle, ale ma u nich dobrą opiekę, ania sz, ja za miesiąc rzucam w Polsce wszystko, zostawiam mieszkanie, pracę, rodzinę i jadę do męża, mam 28 lat a nie widzę niczego dobrego co się tutaj dzieje, intensywnie uczę się niemieckiego i mam nadzieję, że sobie szybko poradzę, a co do najbardziej przydatnych rzeczy dla maluszka, to napeno są to - leżaczek, który można wszędzie postawić, - kojec - łóżeczko bardzo przydatne i o wiele bezpieczniejsze niż zwykłe (polecam haucka) - ściągarkę do pokarmu, jak już któraś pisała - nieograniczony czas wolny - i przede wszystkim fotel bujany, taki z podnóżkiem - mi bardzo się przydałm choć kosztował o wiele za dużo, a teraz kochane Panie, ciepły prysznic, mocna kawa i wyruszam na Altstad w Dusseldorfie, uwielbiam to miasto i kiedy tu jestem to zapominam o całej reszcie, spacer nad rzeką, grzane winko i dobra muzyczka, pewnie wrócę późno, ale korzystam dopóki mogę, ciepłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany , dlaczego nikt się nie przeprowadza w moje strony, dlaczego nikt tu nie mieszka w pobliżu -no dlaczego buuuuuu - tak wam zazdroszczę że się odnajdujecie w zasięgu czasami tylko dłuższego spaceru, ja nie mogę jakoś nikogo namierzyć. Ale żeśmy wylądowali tylko chyba pies Łajka był tu przed nami ;-/ wybaczcie te utyskiwania, ale tak mi się czasem żal ulewa jak dziecku kaszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj moze i ja jeszcze kiedys zobacze Düsseldorf i jego calkiem nowy Atstadt :) Evo tak to ten kotek. Czyli nasz zboj. Jeszcze mi sie na pozegnanie przysnil, ze nie chcialam go z rak puscic, bo powiedzialam, ze jak go na ziemie postawie to ucieknie. No coz tak to jest jak sie przy drodze mieszka. Wprawdzie to nie taka ruchliwa droga ale czasami cos nia jezdzi. Mamy juz obiecanego kotka na wiosne. Wlasnie sie zastanawiam czy chce kocurka czy kotke. Jak bedziemy mieli takie malenstwo to przestane za tesknic za Zbojem. Evo nie martw sie, wszystko bedzie ok. Najlepiej znajdz sobie jakies zajecie. Szkoda, ze nie pomyslalam, by przywiezc Ci jakies ksiazki lub filmy. Ja mysle, ze to bedzie chlopak. Dzis upieklam Twoje ciasto sliwkowe. Pychota. No i wygralam drugi raz w scrable :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Belaiza za pocieszenie,a przepis na Zwiebelkuchen przesle przy okazji,bo ja nie za bardzo sie na tym znam,wiec Oliver musi to zrobic,jak znajdzie troche czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo ja tez mam daleko. Najblizej do Evy prawie 50 km. Wczoraj wieczorem bylismy na spotkaniu z klubu sportowego mojego meza. Bedziemy w czerwcu brali udzial w festynie sredniowiecznym. Musze sobie troche sukienke przerobic, by byly bardziej z epoki :) pani powiedziala, ze faceci maja miec dlugie wlosy albo lysine, moj maz sie zastanawia czy jak sobie ogoli glowe to mu wlosy odrosna. No dlugie to raczej mu nie pasuja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze znacie jakiegos fajnego niemca co by chcial polke z dwojka dzieci moze i mnie sie poszczesci haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobię sobie ciepłą kąpiel, ale jak mi dół nie przejdzie a ta reklama nivea jeszcze tu będzie to wbiję w nią zęby, no normalnie pazurami wyszarpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×