Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ignorancja. niestety nie udalo sie :) albo ja cos zle zrobilam mam sie zalogowac? czy jeszcze przed logowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i prosze was zmiencie mi to 24 w tabelce, bo juz sie do 26 zblizam.. taki dellikatny liffting przydalby mi sie po 40tce :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dalej nie moge tej cholernej myszy uruchomic :-( wiecie gdzie jest klawisz NUM LOCK na laptopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burrrrrak
Einf / Num lock - kombinacja z Fn (przyjmujac ze masz taka sama klawiature jak jak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo:-) no a ja znam cos takiego jak wiosenna depresje.Tutaj w niemczech bardzo znana.A my mamy przynajmniej tutaj w Bremen wiosenne temperatury.Dzsiaj 8 stopni. GG nieidzie.Spröbowalismy nawet starsze wersje.Trzeba dalej prubowac.Möj brat z polski mial tez problemy z instalacja i musial czesciej prubowac.Dziwne. Musze sie powoli na spacerek szykowac.Przy takiej temperaturze nie jest zle co nie? Wczoraj wreszcie wygralam w Drat :-))Möj nieslubny jest taki dobry a ja sie tak zloszcze kiedy ani troszeczke nie mam szansy do wygrania.Ale polepszam sie. Pozdrawiam wszystkich bardzo bardzo mocno i zycze duzo slonka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc i czolem....:) Kassay co to jest wiosenna depresja? Czy to po prostu oznacza, ze tesknicie?.... I co to Drat ?.. Ja za to wczoraj przegralam az 6 RAZY w remika. Ja nigdy nie przegrywam, A juz na pewno nie w te gre.:0 Mam nadzieje, ze u nas tez sie takie temperatury pojawia. Bo nie bylam w PL teraz wiec czeka mnie jazda w ten piatek. A zawsze to latwiej i szybciej jak nie pada. Ciekawa jestem co wy robicie jak popadacje w stan depresyjny. Limes- jedzie do Pl. Ja- do solarium, albo sposob wyprobowany: do sklepow !!!!:):):):) A WY ????? Tylko ciezaroweczka zabraniamy teraz depresji. Jak napisala Kasia k- spokoj najlepsze lekarstwo dla was. Pozniej sobie odbijecie jak bedziecie mialy na to czas oczywiscie!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, ja przeciez nic niepowiedzialam o tabelce:-o .A to co powiedzialam to to zeby w koncu przestac z ta tabelka bo sie bedzie ciagnac do nie wiem kad. Wiosenna depresja ma chyba cos z tymi wiosennymi temperaturami wspölnego.sama nie wiem.Moze dlatego bo po zimie ktöra jest za zwyczaj raczej zimna i nieprzyjemna nasz organizm sie przestawia na ta wiosne i tyle sie w nim dzieje ze dözo ludzi jest poprostu zmeczonych , smutnych, spiacych . U mnie tez tak jest ze jak tylko slonko sie pojawia to ja zaraz sie wiecej usmiecham, ale depresje ma sie chyba niezaleznie od tego. Dart jest to gra skladajaca sie z tarczy w ktöra rzuca sie \"lotkami\" .te lotki to jakby malutkie strzalki od luku:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay-ale jestes:P a tak a propo Twego gg wczoraj sie oswiecilo na chwilke (znam nr ktory Ci zakladalam )odzywam sie bo myslalam ze to Ty,a tam mi ktos ze pomylka zegnam.Wiec jak bedziesz dzialac w kierunku gg to sobie zrob nowego numerka,albo smul gg ,jest tlen i skype tak samo mozna nadawac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , wponiedzialek (znowu poniedzialek :-( ) u mnie byl dzis hausmeister do tej wilgoci w sypialni , zbytnio nic nie zaradzil, prosil zeby poczekac kilka dni, jezeli nic sie nie zmieni przyjda fachowcy, a pod koniec marca maja remontowac caly blok, i ocieplac , wiec wtedy podobno cos powinno nsie zmienic. Ma ktoras z was suszarke (trockner) na balkonie? spiuje sie dobrze? ja zastanawiam sie wlasnie nad kupnem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM JA TYLKO NA sekunde. martaHB masz taki sam termin porodu jak ja mialam z moim malym w tamtym roku;D,ale on poczekal sobie do trzeciego maja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazny23
mam pytanie: w jakiej firie macie Rechtsschutz i ile za wszystkie opcje placicie: auto, Arbeit, Wohnung usw. dziekuje z gory chce zmienic i nie wiem gdzie najlepiej w internecie sa rozne propozycje ale lepiej obeznanych spytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tak cicho? wszystkie wyszlyscie na spacer? ja tez zaraz sie wybieram :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My w DEURAG . Co do ubezpieczeń to nie ma to jak zaufany makler, my mieliśmy szczęście trafić na takiego oddanego sprawie i on przegryza się dla nas przez ten gąszcz i jest dla nas swego rodzaju pogotowiem ubezpieczeniowym;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazny23
örag, Arag i Axa-patrzylem sa korzystne ten deurag jest drozszy dziekuje dziewczyny za propozycje przynajmniej wiem w jakiej firmie szukac jak ktos ma jeszcze cos , to chetnie poslucham waszej rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Dziewczyny co doradzicie....chcemy zrobic parapetówke...jak zorgannizowwac impreze od strony kuchennej..a moze sa jakies zwyczaje specjalne na te okazje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karlsruhe....moja kolezanka robila ostatnio duza impreze, taka na 30 os. Zamowila jedzenie we wloskiej knajpie. Ty mowisz co chcesz i na ile osob ,o ni ile kosztuje. I dostala wszystki te podgrzewacze, ipt. Szwedzki stol- i kazdy sobie bral na co mial ochote. Mysle, ze najpierw wymysl jakie jedzenie a potem gdzie kupic. Moze chinczyk na wynos, i kilka salatek na zimno? :):):) Gingera..... nie zwracaj na nia uwagi.🌼. Ja juz mam co do niej mieszane uczucia.Przed tem chialam w niej byc, ale teraz...?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor dziewczeta! przysnelo mi sie troszke , polozylam sie Madleen uspic... prasowac ,mialam w tym czasie :-D samo sie niestety nie wyprasowalo :D Co do tej TABELECZKI; jezeli ktos juz ja wkleja, to prosze ja zrobic prawidlowo, ja mam meza, dzieci nie zrobily sie same!!!!! Z gory dziekuje, albo prosze mnie wymazac :) nie bedzie mi przykro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, ta reklama NIVEA to nioc w porownianiu z ta opryszczka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ol_a
hej dziewczyny! mieszkam niedaleko frankfurtu,jestem tu od roku, moze ktoras z was zaczynala prace jako praktykantka? czy praktyki sa platne?czy moze nie, ma ktoras z was doswiadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ol_a ja niestety tak nie zaczynalam, wydaje mi sie , ze to roznie bywa, moja siostra np, jest tu kosmetyczka i ona musiala oddac paiery z polski do uznania, ale musiala odbyc kilkumiesieczna praktyke w zawodzie, no i musiala sama sobie ja znalezc, Bylo to bezplatne, chociaz szefowa z dobrej woli odpalila jej jakies tam pieniadze i przyjela na stale, najlepiej dowiedz sie w urzedzie pracy, tam doradza ci co i jak :-) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tabelki to ona mnie denerwuje juz baaaardzo dlugo. Naprawde nie musi byc na kazdej stronie. Jak juz pisalam mam ja skopiowana w moich dokumentach i jak mi bedzie potrzebny to do niej zajrze a nawet sobie kogos dopisze. Jak tu zaglada ktos nowy to wypada, by troche poczytal. Podziwiam dziewczyny, ktore czytaja topik od poczatku albo jego wiekszosc. Chamstwem natomiast wypada nazwac wywalanie z tabelki zalozycielki tego topiku, bez jej zgody. Rozmawialam z nia i wiem, ze sama sie nie usunela. Moze cos wspolnie ustalimy w spraie tej kosci niezgody. My ubezpieczamy sie w axa. Co do parapetowki to podoba mi sie tez taka forma imprez (wszystkie niemieckie imprezy, oprocz urodzin, na ktorych bylam tak sie odbywaly ), ze kazdy przynosi cos dobrego, jakas swoja specjalnosc. Gospodaz nie musi tak bardzo sie napracowac i wykosztowywac. Oczywiscie gospodarze tez cos pichca i zapewniaja napoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ol_a
no wlasnie, ja znalazlam praktyke na 3 miesiace, ale bezplatnie ,myslalam,ze wszystkie praktyki sa platne, ale jednak nie, tez musze papiery uznac, ale narazie nie wiem nawet od czego zaczac,dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ol_a kazdy land ma swoj \"urzad\" ktory sie tym zajmuje, proponowalabym zglosic sie jednak do Arbeitsamtu, tam napewno ci powiedza co i jak :) moze jednak znajdzie sie cos platnego, a moze masz prawo do pobierania schulgeld z urzedu? popytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza, ja nie jestem tu dlugo, moze jakies trzydziesci pare stron... ale odrazu skopiowalam sobie ta nieszczesna tabeleczke, zeby miec oko, kto skad i w ogole :-) no i niby tez chcialam w niej byc, ale teraz... hmmmm, po co zajmowac miejsce, i to w duzej czesci czasami bzdurami, albo usunie ktos kogos, albo wpisze bledne dane. Moj maz tez czasami czyta jak ja tu sobie siedze, i domaga sie, zeby o nim nikt nie zapominal, a mi zawsze go usuna :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ol_a
od arbeitsamtu, dostalam telefon i placowke gdzie moge sie dowiedziec o uznanie mi papierow, to musze zrobic, natomiast praktyke znalazlam sobie sama, ale powiedzieli mi ze za darmo, w polsce konczylam studia i pracowalam w zawodze 2 lata,a tutaj chyba mi sie nic nie nalezy,ale mimo ze jeszcze slabo mowie po niemiecku, jestem nawet optymistycznie nastawiona,chociaz mam juz 28 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ol_a
pozdrawiam dziewczyny Was wszystkie, moze jutro ktoras rano bedzie, to chetnie porozmawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×