Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

:D Bremenka jest tez juz po slubie.Jak to szybko poszlo:-)) No nic ide kolacje robic.maly musi isc spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny nadrobiłam zaległości w wydawaniu pieniędzy i zastanawiam się co mężowi powiedzieć, bo na razie unikam odpowiedzi pewnie bedzie gorąco, co do tej reklamy, to ja tez mam jej dość!!! nie pamietam kto pytał o parapetówkę, ale może podobnie jak imieniny u docenta( nie pamietam nazwiska) z polskiej komedii Kogel mogiel i druga część Galimatias, najlepsze polskie komedie pod słońcem, polecam HAHAHAHA byłoby z pewnością zabawnie.... a tak na poważnie to zimno dzisiaj pomimo tych 5 st, zmarzłam troszkę, ale jak pisałam wyżej mąż mnie zaraz rozgrzeje jak wpadnie w szał za te zakupy zmykam na ciepłą zbożówkę z mlekiem spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Słuchajcie no bo taka parapetówa to powazna..rzecz.któa mi sie tu wygłupia piszac o polskich komediach..tak niemcy pewnie zrozumieja je...nie ma takich szans..my polki to wiemy jak rozumiec klimat tych komedii..i za kazdym razem bedziemy sie smiac..ich humor jest troszke inny ;-) Ela..dzieki za sugestie z wloska kuchnia..ale to chyba kosztowna impreza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na SAT1...
leci fajny film Jennifer Lopez :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec mo0ja myszka nie dziala, tzn moja dziala, tylko ta komputerowa nie :-D :-o wszystko robilam co mozliwe, czekamy jednak na kolege speca, moze do nas zawita na dniach, poki co mam myszke na kabelku... a co do meza... hmm, mam nadzieje, ze njie bede musiala aktu slubo tu przedstawiac :D ale daja slowo harcerki, MAM GO!!! :D moja corka wlasnie urzadza awanture, bo chce CIN na kompie robic, co oznacza PISAC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
îgnorancja dzieki! jutro tam przedzwonie :-) ja sobie teraz siedze przy kompie, tv nic ciekawego, no oprocz tego filmu, ale ile razy mozna go ogladac :-) :-P corcia ze wzg na to ze obudzila sie po trzech godz poobiedniej drzemki o 19 teraz sie kapie... czeka nas dluuuugi wieczor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Przez przypadek trafilam na to forum, z czego bardzo sie ciesze. Jestem w de od prawie roku. Mimo wielu lat intensywnej nauki niemieckiego, konfrontacje z zywym jezykiem polozylam na obie lopatki. Mieszkam na Bayerach kolo Regensburga, okolice ladne, ale mimo to tesknie za moim miastem, krolestwem chemii i nawozow azotowych. ol_a: jakie studia skonczylas, jesli mozna wiedziec? Bo ja mam zrobione w polsce AE i tez chce starac sie o uznanie papierow wiec pytam z ciekawosci. Na razie sie tym nie interesowalam bo jak tu przyjechalam to bylam w 4 m-cu ciazy, wiec z praktyk bylyby nici, ale teraz zaczynam sie rozgladac za jakims zajeciem dla siebie. Dla chetnych na kontakt podaje moj numer gg 9607639 Pozdrawiam i dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes - na poczatku miala byc julka albo maja kocham te imoina, i dopiero zauwazylam, ze masz Maje, cudo imie:) mala pszczolka.... Hmm ...nie prawo to studia jednolite, potem wybierasz aplikacje na jaka chcesz zdawac - sedziowska, radcowska, prokuratorska etcc...po 5 latach prawa, 4 latach bezplatnej aplikacji:\\ mozesz zachac zarabiac,,,,piszezsz prace mag - ja pisalam z postepowania cywilnego... inaczej bylo na prawie administracyjnym - tam wybieralo sie specjalizacje - ja mialam administracje rzadowa, heheha a prace mag pisalam hobbistycznie z traseologii(badanie sladow obowia na miejscu zbrodni) no coz , ja sie po prostu lubuje w nieboszczykach, psychologii seryjnych mordercow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Film oczywiscie pierwszy raz widze ale muzyczka Nory Roberts wspaniala. Zaraz sobie plyte poszukam. Evo dziekuje za przepis :) niedlugo upichce. Nie martw sie tak bardzo o Twoje malenstwo. Bog kocha je bardzo. Jeszcze bardziej niz Ty, choc wydaje sie to niemozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana Karlsruhe - to z polskimi komediami to był oczywiście żart, przeciez wiadomo, że prawdziwy Niemiec nie zrozumie przesłania, które jest w nich zawarte, a tak na poważnie to pewnie jakieś łatwe przekąski by ci się przydały, coś na ciepło może barszczyk żeby żołądki od piwa im nie wysiadły, może paszteciki z ciasta francuskiego, szybkie i bardzo smaczne, a zmieniając temat, mój mąż wcale się nie złościł tak bardzo jak usłyszał ile wydałam, tylko odwrócił się na pięcie i wypił piwko jednym duszkiem, a potem to już było dobrze hahahah, pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Kasia....jasne ze zrozumialam puente tego przesłąnia ;-) a poza tym to własnie pomyslalam zeby cos zrobic innego...ale chyba kalte platte jest najłatwiejsza...a moze a moze jakos urozmaicić w styllu zorganizować jakies konkursy ;-) pomyslalam zeby bylo cos smiesznego tez..oprocz picia piwska ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, mnie ostatnio angina rozlożyla na kilka dni. Belaiza jeszcze raz dzięki za te informacje co do karty wedkarskiej, mąż się ucieszł , że tak szybko uzyskał tyle informacji. MartaHB moje dzieci też ostatnio zepsuły myszkę w laptopie, poprosty przez przypadek odinstalowały program i sterowniki do tego urządzenia. Ale do każdego laptopa jest plytka ze sterownikami i programami i wystarczy ponownie zainstalować, nie wiem jakiego masz laptopa, my mamy acera i program nazywa się synaptics - lub sterowniki do konsoli dotykowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Dziewczyny przyjezdzajcie jak jeden maz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie🌼 Karlsruhe.... moi znajomi zrobili KARAOKE. Uwierz mi zabwa byla spuer, wszyscy sie darli. Jedyna tajemnica: puscic po kilku piwkach dopiero:):):) Limes.. Tofi.... czytajec was mozna sie choc terminologii nauczyc. Czllowiek jednak cale zycie sie uczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Barbarag! Akurat tak sie sklada, ze dzis po dlugim czasie jestem, wlasciwie dzieki jednej z kolezanek , ktora przypomniala o tym topiku i oswiadczyla,ze jest juz spokuj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM !!! nareszcie mam skuteczną dietę !!!! : znaleźć interesujące forum, najlepiej żeby miało dużo stron (interesujące zazwyczaj tak mają) iiiii nadrabiać zaległości, nadrabiać - dobre nie ? ;-)) Ponieważ jestem z tych co to nie lubią \"po łebkach \" i \"na pół gwizdka\" (jak się za coś zabieram to gruntownie albo wcale) no to SE czytam, żeby was lepiej poznać. Jestem na 120 str. Chłodno , głodno a ja czytam ;-) i jeszcze stronka i jeszcze jedna, jeszcze pól... Znalazłam was tak ok 300 setnej hmmm - może i niewiele schudnę ale to już jakiś początek. Skutek uboczny : drastycznie spadł mi poziom kawy we krwi , i o ile skutecznie odpieram ataki stery prania i zagraconej kuchni, to tego zlekceważyć nie mogę- idę parzyć ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta parapetówa to gdzie dokładnie ? Bo taka się zaproszona poczułam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, znow przez weekend mnie nie bylo a wy stukalyscie w klawiatury co niemiara :D (mam jeszcze duzo do nadrobienia) wczoraj rozmawialam z Gutachter odnosnie naszego samochodu, kurcze pokrecone to wszystko i tylko dlatego ze nie mam rechtsschutzversicherung, tak bym wziela sobie adwokata i mialabym wszystko gdzies. Maz juz zaczyna z remontem a mi na sama mysl o prowadzeniu auta niedobrze mi sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karlsruhe
masz gg lub skype? podaj to sie z toba skontaktuje-mieszkamy tak blisko to sobie pogadamy. przepraszam , ze na pomaranczowo ale nie chce zasmiecac wam stronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Z przyjemnoscia podam..mozecie pisac gg 1757551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Konka , mam pytanie , ty na tamtym drugim topiku wymieniłaś nazwisko Smolińscy, czy oni pochodzą z Raciborza? Bo mam takich sąsiadow, o takim nawisku, i mają dużo rodzink w niemczech, co prawda to starsze pokolenie odemnie, ale znali się z moimi rodzicami. Czy ten twój znajomy ma na imię Marek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczynki, i brzuszki ciezarowek rowniez:) Oj limes, pod wzgledem med. sadowej mam lekka fobie:) troche mnie mdlilo przy zapachu formaliny, ale dalam rade;) seryjni mordercy to jest to :) typowe kobiece zainteresowania, nie wiem czy to w De bede mogla podciagnac, np zeby bieglym zostac, mysle o podciagnieciu przewodu doktorskiego, ale pomalu:) szkoda, ze nie skonczylas, bym wpadla na praktyke:):) wlasnie przerabiam Marchwickiego, wina nie jest do konca udowodniona wciagnelam sie :) Reszte pozdrawiam i zycze usmiechu:) Ewa nosek do gory i poglaszcz brzuszek:) Monika, Marta, Kassay - pozdrowcie Bremen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lines-inferior
Marchwicki - to przeciez moj rodzimy morderca !!! ;-) Katowice sie klaniaja. Z tego co pamietam, poczta pantoflowa chodzily wiesci, ze wlasciwie nie wiadomo czy to on czy nie on ale sprawa miala podloze polityczne bo podobno jedna z ofiar byl ktos z rodziny Gierka ( owcvzesny I sekretarz KCPZPR ) i musiala spasc czyjas glowa - pech chcial Marchwicki sie napatoczyl .... Ja tez jako jedna z nielicznych kobiet nie mdlalam na zajeciach w prosektorium :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×